Прескочи до съдържание

бързи въпроси Южна Америка - бързи въпроси


Георги

Препоръчани мнения

Чудя се за следното:

Билетите до БА и на отиване и на връщане имат стоп в Сао Пауло по 22ч. Гледам забележителностите му, но нещо не ми хващат окото. Сега с промените на Търкиш мога да сменя единия полет през Богота или Панама - там стопа е по-малко, 7-10ч. Някакви идеи кое да избера? Или да си останат в Сао Пауло и да си взема хотел, по телефона Търкиш ми казаха, че безплатен не се полагал. 

Връзка към мнение
преди 28 минути , Kamen каза:

Чудя се за следното:

Билетите до БА и на отиване и на връщане имат стоп в Сао Пауло по 22ч. Гледам забележителностите му, но нещо не ми хващат окото. Сега с промените на Търкиш мога да сменя единия полет през Богота или Панама - там стопа е по-малко, 7-10ч. Някакви идеи кое да избера? Или да си останат в Сао Пауло и да си взема хотел, по телефона Търкиш ми казаха, че безплатен не се полагал. 

Пиши, ако намериш вариант за друг стоп. Вариант за нас е и да удължим стопа на връщане с още 1 ден, но в сайта не видях възможност.

Връзка към мнение
преди 2 минути , lesy каза:

Пиши, ако намериш вариант за друг стоп. Вариант за нас е и да удължим стопа на връщане с още 1 ден, но в сайта не видях възможност.

Има и Богота и Панама при мен с крайна/начална точка Варна. За Сао Пауло мнение?

Връзка към мнение

Някой скоро да е пътувал или планира да пътува до Перу и Боливия? Обмислям едни 30-40 дни Септември/Октомври.
Забелязвам някакви нови изисквания за Перу и ще се радвам ако някой сподели от първо лице. Искаше ми се да не се занимавам с бустерни дози, но май ще се наложи.
Така като гледам изискват бустер дори за вътрешни полети. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не знам дали точно тук е мястото на информацията, но да кажа, че вчера Централната банка на Аржентина е взела решение да разреши на чуждестранните туристи смяната на до 5.000 щатски долара по курса на електронния пазар за разплащания (MEP), който е в пъти по-висок от официалния и така вместо 136 песос за долар, в момента трябва да получиш 325 🤪 Смяната ще става с паспорт. Пускам един от сериозните източници на информацията France24. Ще следя темата за повече подробности 😎

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Преди малко @Alexander ми каза, че имало някакъв трик за смяна на валута в Аржентина изпращайки на себе си през western union или money gram. Мисля, че в презентацията си и @tougherty беше споменал за това. Моля за по- конкретна информация, за което благодаря!

Връзка към мнение

Специално за Аржентина правителството било разрешило обмен до 5000 долара на много добри цени (съвсем официално), така че доколкото разбрах няма нужда от врътки. Всъщност виж мнението по-горе. Не съм ходил скоро. Било голям хит, че е едно от малкото места където бразилският турист се чувства богат 🤭

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам колко са им позволили да сменят на черния курс ама ето курсовете от днес между картово плащане или смяна в банка и през WU и синия,

 

дори да има такса ще е 5% макс, макар в симулацията да ми дава, че няма такава.

има и кодове тук там за първи трансфер 

 

9AAFA5E2-B25D-4DEF-ACD2-EA94874C9401.png.42fc819a3d9cd6329fe2545980ee636d.png
D1054A77-7C6B-43FF-A444-BCAB6E28FFDB.png.80838b3742c40eafde4fd5a1d37fc7ed.png

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой ползвал ли е в Аржентина JetSMART Airlines или Flybondi?  На Aerolineas Argentinas доста високи цени излизат за вътрешни полети.

Връзка към мнение
преди 9 часа, lesy каза:

Някой ползвал ли е в Аржентина JetSMART Airlines или Flybondi?  На Aerolineas Argentinas доста високи цени излизат за вътрешни полети.

 

Аз съм летял с JetSMART по оста Пунта Аренас – Сантяго в Чили.

Връзка към мнение
преди 1 час, Guinness каза:

 

Аз съм летял с JetSMART по оста Пунта Аренас – Сантяго в Чили.

Проблеми имаше ли? Чета за отмяна на полети без да възстановят сумата на билета. И за другите пишат същото по форумите.

Връзка към мнение
преди 6 часа, lesy каза:

Проблеми имаше ли? Чета за отмяна на полети без да възстановят сумата на билета. И за другите пишат същото по форумите.

Не, никакви проблеми, но това беше през декември 2018 година. Нямам представа как е след пандемията. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, lesy каза:

Някой ползвал ли е в Аржентина JetSMART Airlines или Flybondi?  На Aerolineas Argentinas доста високи цени излизат за вътрешни полети.

Имам закупени полети/4/ с Флайбонди. Ежедневно си летят от Буенос Айрес до Ушуая и Игуасу/даже по 3 полета дневно/, единствено от моите до Ел Калафате сега са разредени, но то не е и сезон сега май там/. Имат членство и се избиваше много бързо, нещо като на Уизз. Ако са популярни дестинации полетите би трябвало да няма проблем, ама знае ли човек. За къде са полетите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Kamen каза:

Имам закупени полети/4/ с Флайбонди. Ежедневно си летят от Буенос Айрес до Ушуая и Игуасу/даже по 3 полета дневно/, единствено от моите до Ел Калафате сега са разредени, но то не е и сезон сега май там/. Имат членство и се избиваше много бързо, нещо като на Уизз. Ако са популярни дестинации полетите би трябвало да няма проблем, ама знае ли човек. За къде са полетите?

Буенос Айрес - Ел Калафате - Буенос Айрес, както и до Игуасиу. Ние сме ноември, но още не съм купила вътрешните полети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , lesy каза:

Буенос Айрес - Ел Калафате - Буенос Айрес, както и до Игуасиу. Ние сме ноември, но още не съм купила вътрешните полети.

Защо не ги съчетаеш БА - Игуасу - Ел Калафате - БА или обратно Игуасу с Ел Калафате, пестиш един полет и може би един ден. Цените са само нагоре, моите са от 4 месеца, няколко пъти съм ги поглеждал и са единствено нарастващи.

Връзка към мнение

В моя период няма. Само с прикачване в БА. Имаме достатъчно дни за Игуасу, около Ел Калафате и БА, т.ч. БА може и между тях да е. В Ушуая няма да ходим. Кацаме на 17.11.22 вечерта в БА и спаред цената на билетите на 18.11. трябва да вземем към Ел Калафате или Игуасу.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, lesy каза:

В моя период няма. Само с прикачване в БА. Имаме достатъчно дни за Игуасу, около Ел Калафате и БА, т.ч. БА може и между тях да е. В Ушуая няма да ходим. Кацаме на 17.11.22 вечерта в БА и спаред цената на билетите на 18.11. трябва да вземем към Ел Калафате или Игуасу.

С Turkish airlines ли летите?

Връзка към мнение
преди 8 минути , Otnesen каза:

С Turkish airlines ли летите?

Да. От първата промоция взех билетите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , lesy каза:

Да. От първата промоция взех билетите.

Ще летим заедно значи. За Игуасу имам билети за 230 лв , а за Ел Калафате излязоха 470 лв. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента JetSmart имат активен код за до 30% отстъпка: YENDO (може да се прилага за вътрешните и международните полети до 10 ч. аржентинско време на 03 октомври). Важи за полети, които ще се извършат в периода 17 октомври 2022 - 31 март 2023 г.

 

Живот и здраве, догодина ще ги пробваме и ще мога да дам обратна връзка за тях и за Flybondi. 

 

Screenshot_2022-09-26-18-08-13-840_com.instagram.android.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1.За 6 дни дали  може да се направят Ел Чалтен - 2та трека, Перито Морено и  Торес дел Пайне?

2.Заслужава ли си рент-а-кар от летището на Ел Калафате? Редакция - много са високи цените, т.ч. отпада този вариант.

3.В Буенос Айрес къде бихте препоръчали да си оставяме багажа като летим за Игуасу и после до Ел Калафате? Смятаме да летим по вътрешните полети само с ръчен багаж, но до БА ще пътуваме с голям куфар / поради разлики в температурите /.

Връзка към мнение
преди 18 минути , lesy каза:

1.За 6 дни дали  може да се направят Ел Чалтен - 2та трека, Перито Морено и  Торес дел Пайне?

2.Заслужава ли си рент-а-кар от летището на Ел Калафате? Редакция - много са високи цените, т.ч. отпада този вариант.

3.В Буенос Айрес къде бихте препоръчали да си оставяме багажа като летим за Игуасу и после до Ел Калафате? Смятаме да летим по вътрешните полети само с ръчен багаж, но до БА ще пътуваме с голям куфар / поради разлики в температурите /.

С уговорката че не съм го правил, но ми предстои.

1/2. Моите дни са 5 и се отказах от Торес дел Пайне. При 6 дни и то ако са пълни и наличие на рента кар, може и да се получи.

3. И аз я имах тази дилема, багажа за Игуасу и Ел Калафате е много различен. Не знам 6 дни с ръчен на Ел Калафате как ще се изкара, а пътувам само с ръчен по принцип. Якета, туристически обувки, по дебели дрехи....и 6 дни с ръчен? Аз от БА до Ел Калафате съм с един чекиран за двама души. БА до Игуасу само с ръчен, температурите са много различни. Между тях съм оставил 2дни за БА и после като се връщам от Игуасу пак в същия хотел, там и ще си оставя излишния багаж при ходенето до Игуасу. Другият вариант е на летището, дано някой да помогне с конкретно инфо за там.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.