Прескочи до съдържание

бързи въпроси Южна Америка - бързи въпроси


Георги

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Lindt каза:

И днес ли не летят?

Сутрешният до Истанбул беше канселиран. Чакам да видя вечерния.

За сметка на това полета Истанбул - Богота се изпълни с някво закъснение от сорта на 2 часа.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Mario Chipev каза:

Сутрешният до Истанбул беше канселиран. Чакам да видя вечерния.

За сметка на това полета Истанбул - Богота се изпълни с някво закъснение от сорта на 2 часа.

Те и нашите полети така ги изпълняваха. Докато чекират пътниците и разледенят самолета и закъсняхме много повече, отколкото е възпитано. 

Ще излетиш, няма какво да правиш, поръчала съм си информация за Амазонка 😄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Те и нашите полети така ги изпълняваха. Докато чекират пътниците и разледенят самолета и закъсняхме много повече, отколкото е възпитано. 

Ще излетиш, няма какво да правиш, поръчала съм си информация за Амазонка 😄

Това е първото нещо, което ще направя на летището в Турция. Да си букна билет до Летисия!

Връзка към мнение
В момента, Mario Chipev каза:

Това е първото нещо, което ще направя на летището в Турция. Да си букна билет до Летисия!

a най-първо ще трябва да си продадаш данните от паспорта за интернет 😄 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Mario Chipev каза:

Утре ако успея да стигна до Турция, ще стигна и до San Andres😀

Какъв е проблема за Турция?

Връзка към мнение
преди 3 минути , ruwenzogy каза:

Какъв е проблема за Турция?

Не могат да си размразят летището трети ден и до София не изпълняват полети. 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Lindt каза:

a най-първо ще трябва да си продадаш данните от паспорта за интернет 😄 

А какво значи да си продадеш данните от паспорта,,,,

Или е да си подадеш данните

В момента, Lindt каза:

Не могат да си размразят летището трети ден и до София не изпълняват полети. 

Аха, аз си

мислех да не е нещо с Ковида

преди 15 минути , Mario Chipev каза:

Това е първото нещо, което ще направя на летището в Турция. Да си букна билет до Летисия!

Гледай да не е с  ВИВА, че постоянно сменят полетите и нас яко ни прецакаха...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
В момента, ruwenzogy каза:

А какво значи да си продадеш данните от паспорта,,,,

Или е да си подадеш данните

Ами за мен е доста абсурдно да трябва да си въведа номера на паспорта, за да имам интернет, особено в бизнес салон, набеден за добър и на добро летище. Но аз определено не съм им фен на турците и може да го разглеждаш като лично отношение.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Ами за мен е доста абсурдно да трябва да си въведа номера на паспорта, за да имам интернет, особено в бизнес салон, набеден за добър и на добро летище. Но аз определено не съм им фен на турците и може да го разглеждаш като лично отношение.  

Бъди сигурна, че е ЛИЧНО

Връзка към мнение

Ми в истанбулското летище за да имаш интернет се регистрираш с паспорт. Може и с код по смс, ама поне на моя номер не дойде нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като получих мейл в 00:00ч., че полета ми е канселиран, а 3 часа по-късно получих друг, че не е... вече съм с една крачка по-близо до Турция. Има надежда! Наздраве на всички Колумбийски пътешественици! 

20220127_193008.jpg

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Mario Chipev каза:

След като получих имейл в 00:00ч., че полета ми е канселиран, а 3 часа по-късно, получих друг имейл, че не е, вече съм с една крачка по-близо до Турция. Има надежда! Наздраве на всички Колумбийски пътешественици! 

20220127_193008.jpg

Наздраве 🥳 Точно си търсих оправдание да си сипя чаша вино! 

Ако влизаш в салона в Истанбул, не пий бира. Виното е ок 🙂 Лек полет! 

Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

Наздраве 🥳 Точно си търих оправдание да си сипя чаша вино! 

Ако влизаш в салона в Истанбул, не пий бира. Виното е ок 🙂

Ехее! Радвам се, че съм помогнал за виното! Имам си традиция - 1 корона преди полет😂 Лятото не спазих традицията и ни се счупи самолета. Стоях повече от 40ч по летищата и изпуснах всички възможни полети🙈

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Покрай едни много приятни цени от Испания до Рио де Жанейро се интересувам кога е добър сезон за посещение на Рио, Игуасу, Буенос Айрес и вероятно Салта. Краят на септември - началото на октомври как ви се струва? Или е по- добре краят на ноември - началото на декември. Все пак се притеснявам късната есен да не се сг***сат пак нещата с вируса, та може би е по-разумно по - рано. Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По-добре по-рано, после към ноември-декември може да вали повече. А вируса не върви по същия начин както в България, та ако гледаш нещо такова, може би по-добре да не си в България, когато вълната е там...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

В Ел Шалтен има ли вариант да се види нещо без трекове? От нашата група един човек не може да върви дълго и се чудя дали въобще да летим към Ел Калафате? И заслужава ли си да се наеме кола в района?

Връзка към мнение

В самия Ел Чалтен няма кой знае какво да се прави без трекове, то е едно доста мъничко градче. Имам спомен, че имаше някакво по-кратичко трекче за 2-3 часа, или другият вариант е да не се правят целите еднодневни трекове, а само до първия viewpoint например, зависи колко е подвижен човекът. Ето тук има варианти за трекове с различна продължителност https://elchalten.com/v4/en/self-guided-treks-in-el-chalten.php

До Ел Калафате има смисъл да се лети - най-вече заради Перито Морено, но има и доста други места, които могат да се посетят с тур оттам, докато другите например си правят трекчетата от Ел Чалтен. Според мен няма особен смисъл от кола за района, от Ел Чалтен се правят трекове без транспорт, от Ел Калафате до Перито Морено има автобуси, тоест единствено ви трябва трансфер от Ел Калафате до Ел Чалтен и обратно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От Ел Калафате с какво се придвижвате до Пуерто Наталес?

 

Мислех за кола от летището в Ел Калафате, да мина през Ел Чалтен  и после надолу към Наталес.

 

Видях, че до Ел Чалтен се препоръчват автобуси, но има ли такива до Наталес?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Alexander каза:

От Ел Калафате с какво се придвижвате до Пуерто Наталес?

Има си автобуси, само че минаването на граница забавя нещата, при мен пътуването е било ~6 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Alexander каза:

От Ел Калафате с какво се придвижвате до Пуерто Наталес?

 

Мислех за кола от летището в Ел Калафате, да мина през Ел Чалтен  и после надолу към Наталес.

 

Видях, че до Ел Чалтен се препоръчват автобуси, но има ли такива до Наталес?

 

Има автобус от Ел Калафате до Пуерто Наталес. Изпращам линк, където съм описал моята програма, средства за придвижване и цени.

 

https://oneticketjustgo.com/south-america-20-days-itinerary/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Има автобуси и до Наталес , и до Аренас. За еднопосочен рентакар няма възможност, ако си спомням добре. Оптимален вариант е рентакар от Калафате , от там Перито Морено, след това влизане директно в ТДП за няколко дни , после обратно до Калафате , оставяне на колата и няколко дни в Чалтен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има автобуси от Ел Калафате до Пуерто Наталес. Може и с кола под наем еднопосочно, но цените са високи и само за в краен случай. Има и такса за минаване на границата, трябва да е голяма верига, за да има офиси от двете страни, аз питах Херц.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм си и помислял за еднопосочен рент а кар. Като излязат цените им ще реша дали с кола или без.

поне колите които гледам пише, ме могат да прекосяват границите.
Намерих 2-3 локални фирми с много добри отзиви.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, да задам и аз моя въпрос. През декември ни предстои круиз до Буенос Айрес.  Иска ни се да останем няколко дни и евентуално да посетим Игуасу. Ако някой може да ми помогне със съвети- предварително благодаря. Идеята е да останем ден-2 в Буенос Айрес, а после -до Игуасу. Там с кои авиолинии е най добре да се отиде, много ли е трудно да се организира  самостоятелно( с два големи куфара сме + ръчен) или е по-добре да си закупим екскурзия от някой сайт или от там, като идем. От Игуасу от къде е по- изгодно да се върнем към България- от Рио де Жанейро  или от Буенос Айрес? Някакви идеи за преспиване? То и самолетни билети.... много стана. Хванала съм се да  чета, но ще съм благодарна за всяка помощ.

Връзка към мнение

изобщо не е трудно да се организирате, щом сте в състояние да купите билети до Буенос Айрес можете да се оправите и до Игуасу.

За връщането - ако искате да видите Рио, минете оттам. Прави се така - полет от Буенос Айрес до Пуерто Исуасу (вътрешен), минавате границата по земя, с автобус или такси, разглеждате бразилската част и летите от там (Фоз до Игуасу до Рио, пак вътрешен полет). Ако не искате да видите Рио, се връщате в Буенос Айрес от аржентинското летище и летите оттам. Кое е по-изгодно, си зависи от моментните цени, но вероятно е грубо едно и също, ако не броим нощувките в Рио.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.