Прескочи до съдържание

бързи въпроси Мароко - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Мароко. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Позволено ли е да спят неженени двойки в една стая?

- Може ли да шофираме в Мароко с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Казабланка или Танжер?

- Заслужава ли си разходка из пустинята?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

 

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Мароко. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Позволено ли е да спят неженени двойки в една стая?

- Може ли да шофираме в Мароко с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Казабланка или Танжер?

- Заслужава ли си разходка из пустинята?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 11/9/2017 в 16:53, megikat каза:

От България ли да се носят дирхами или да се обменят на място долари или да се теглят от карта?

 

Някой не може ли да помогне с този въпрос?

Връзка към мнение
На ‎9‎.‎11‎.‎2017 в 16:53, megikat каза:

От България ли да се носят дирхами или да се обменят на място долари или да се теглят от карта?

 

По спомен бяха забранени за износ дирхамите, та може и да е трудно да се намерят.

Аз лично си бях намерила и си носех от тук, а там също обменихме.

Не сме теглили от карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имах едни излишни евра и взех тях, за да не минавам през няколко превалутирания.В Маракеш има много места на които да се обменя.В Уарзазат обаче се принудих да тегля от банкомат(беше късно вечерта) и имаше някаква такса, но нямам спомени колко точно.Ако курса на дирхама тук е добър може да си вземете направо от България,за да не минавате първо през долари и после още веднъж да обменяте и дирхами.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

ще ви помоля за малко помощ не мога да разбера къде е канйона Тодра в google, като напиша това в google ми излизат две места и на двете снимките еднакви ама са на 3 км. разстояние. Търся го за да си извадя GPS координатите, но не мога да се ориентирам къде е точно...аз ли нещо не търся правилно не знам. И ако някой може да ми каже, имало май там такса за коли там или грешно съм чула, ако има може ли да ми кажете колко е горе долу?

Също така не мога да намеря и Monkey fingers, ако някой може да ми прати GPS координатите ще съм му благодарна :)

Май доста въпросчета станаха :)

 

Връзка към мнение

 

Долината и каньона Тодра    31°35'18.4"N 5°35'34.7"W   на нас ни взеха 0,5 евро (в дирхами)  за  вход и паркиране вътре в каньона .

Monkey fingers са по пътя към каньона , няма начин да не ги видите :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 11/9/2017 в 16:53, megikat каза:

От България ли да се носят дирхами или да се обменят на място долари или да се теглят от карта?

 

Навярно малко късно, но...

До преди около година беше забранено да се изнасят марокански дирхами от страната, но след това видях, че обменят в едно обменно бюро в Гранд Мол Варна - само че, предвид че е екзотична валута, очаквайте да ви ги продават много скъпо и взимат много евтино. Обменни бюра се срещат на често в големите градове, като обменят всички основни валути: DSC_0537.jpg.8f5b1b6a21a2e0dd033c0b9d350f6a4a.jpgАктуална информация за началото на 2016-та.

Имайте предвид, че всеки настоящият крал беше започнал обновяване на банкнотите, и в обръщение най-вероятно все още са по два различни вида от всеки номинал - 20, 50, 100 и 200 дирхама - по-старата серия изглеждат така:

Untitled.jpg.b1fce04a597c64eb566d4b1bf9441191.jpgПо-новите са в същите цветове, но малко по-малки като размери, и портрета на Мохамед VI-ти е в дясната страна.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване, организирано, през април. Много се надявам вечер, след вечеря, да ни остава време за разходки :) 

Интересуват ме цените на такситата, четох в ТripАdvisor, но признавам, че английският не ми е силна страна... разбрах, че има до 3 места и до 6 места и зависи дали ще го вземеш пред хотела или не, не разбрах само ако не искат да включат апарата  каква цена да се опитаме да договорим на км. 

Какъв е разумния процент на сваляне на цената при пазарене? Че пък да не обидим и хората :) 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Може ли да ми дадете съвет относно наемането на кола в Мароко. Виждам, че депозитите са доста високи - ние искаме да наемем кола за 10 дни и по нашите изчисления депозита, с който трябва да разполагаме е 3 600 лева..

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой ползвал ли е предплатена SIM карта в Мароко, на кой оператор и доволни ли останахте? 🙂

 

Благодаря.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 15 минути , chandni каза:

Някой ползвал ли е предплатена SIM карта в Мароко, на кой оператор и доволни ли останахте? 🙂

 

Благодаря.

Да, пред входа на медината в Рабат я купих от едни младежи, които бяха затова там, целите в оранжево, оператор Orange 🙂

Не помня колко гигабайти за каква цена, но беше достатъчно и не помня да е било скъпо.

Връзка към мнение

На летището в Маракеш ме бяха посъветвали да си вземем, не помня оператора, но това нямаше голямо значение, за да не запомня цената, не е било скъпо... 5 човека звъняхме до България няколко пъти, интернет имаше, в Мароко доста говорихме  - доволни останахме...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не цената е от значение, а покритието, тъй като ще обикаляме в общи линии из цялата страна и е важно да имаме покритие, особено в необитаемите райони. Ние кацаме в Агадир и ще видим какво се предлага там. Идеята беше да взмем от проверен оператор 🙂

Връзка към мнение

Когато ние проучвахме, помня че ми казаха (гид от Мароко), че няма значение от коя компания ще вземем...Не че помагам много, но дори и в пустинята имахме покритие

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Ивайла каза:

Когато ние проучвахме, помня че ми казаха (гид от Мароко), че няма значение от коя компания ще вземем...Не че помагам много, но дори и в пустинята имахме покритие

Благодаря, Ивайла. 

 

Гледам, че имат 3 оператора - Maroc Telecom (най-големият) 180?cb=20140726121155, Orange 116?cb=20151207203757 и Inwi latest?cb=20140726121003

 

Надявам се на летището в Агадир да има представителство на Maroc Telecom - предполагам, че мрежата им би била най-развита, щом са най-големият оператор в страната.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Мисля тук има доста подробна информация относно предплатените СИМ карти в Мароко :

 

https://www.finder.com/best-prepaid-sim-card-morocco

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Около 20 евро (200) дирхама. Не вземай от летището, че са по-скъпи. В градовете има специализирани магазини. Може да са само интернет без телефония, което е по изгодно щото няма на кой да звъниш в Мароко. В групата разговаряте чрез вайбъра или други приложения. Интернета навсякъде е много добър. Включително и в пустинята, но имай в предвид, че и пустинята е доста населена. (не тази където са дюните, но там влизаш за няколоко часа)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.06.2018 г. в 18:33, chandni каза:

 

Гледам, че имат 3 оператора - Maroc Telecom (най-големият) 180?cb=20140726121155, Orange 116?cb=20151207203757 и Inwi latest?cb=20140726121003

 

Надявам се на летището в Агадир да има представителство на Maroc Telecom - предполагам, че мрежата им би била най-развита, щом са най-големият оператор в страната.

Забравих да дам отчет за закупената от нас SIM карта. Ние закупихме карта на Maroc Telecom - цената й беше 30 dirham с включени 20 за разговори. Отделно заредихме още 30 dirham, с които си пуснахме пакет с 3GB за данни за 10 дни. Като цяло нямахме проблем с  обхвата из големите градове и по път. Единствено в пустинята (дюните) нямахме никакъв или почти никакъв обхват... Ако изобщо имаше някакъв обхват, работеше на EDGE скорости, докато hotspot-ът на пустинния ни лагер използваше карта на Orange, която работеше на HSPA+ скорости и съвсем нормално даже качвах снимки тук в реално време, така че ако искате да имате обхват и в пустинята - Orange е вашият оператор 🙂

 

На летището в Агадир няма нищо друго, освен rent-a-car компании, така че не разчитайте да си купите SIM карта от там. Иначе на много места продават карти на всички оператори. 

 


NB!!! В Мароко Google maps работи само в preview режим и не може да се използва за навигация! Ние бяхме със Sygic, която се справи повече от успешно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми каже какъв е най-добрият начин за смяна на пари ? Да се сменят още в София - в момента се продават дирхами 10 за 1.91 лв в Тавекс, 10 за 1.95 лв в Никар ? Да се сменят на място - от евро или долар е по изгодно ? Или да се изтеглят от банкомат в Мароко с Revolut , курса който виждам в приложението е 1 MAD за 0.09 евро, което е около 10 дирхама за 1.76 лв. ? 

Capture+_2018-09-02-10-47-28-1.png

20180825_144935-1.jpg

Връзка към мнение

Курсът на Revolut е много "дървен", но въпреки това мисля, че е по-изгоден от чейнджбюрата... През повечето време, при курс в xe.com 10€ = 11,06 МАD, Revolut даваше 10,91-10,95... Аз следях курсовете и когато Revolut даде 10€ = 11,02 MAD смених в MAD и после ги теглих директно от сметката в дирхами. Внимавай, че веднъж ми се случи на някакъв дървен банкомат, въпреки, че имах предостатъчно дирхами, да ми ги дръпне от евровата сметка по дървения курс (10,91) така че ако има с теб друг човек с Revolut, най-сигурно е да прехвърлиш цялата си еврова наличност в другата карта. Ползвай банкомати на тези две банки, тъй като са без такси:

330px-Logo-BP-VF+S.jpg или BMCI_Bank_Logo.jpg. На банкомат на първата ми се случи това с тегленето от евровата сметка, вместо от дирхамите.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Марин каза:

Какво е времето в Мароко през ноември, става ли за пътуване?

Не си уточнил кой край на Мароко, но ето ти за Маракеш и Фес, а за другите градов може да потърсиш в същия сайт.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.