Прескочи до съдържание

бързи въпроси Мароко - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Мароко. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Позволено ли е да спят неженени двойки в една стая?

- Може ли да шофираме в Мароко с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Казабланка или Танжер?

- Заслужава ли си разходка из пустинята?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

 

Препоръчани мнения

По - скоро да, но все пак зависи. Ние сме го минавали в първите дни на март, снегът беше почти разтопен, но  следващата седмица  затвориха прохода Тичка заради обилен сняг...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 1 час, muchachote каза:

Някой да е бил в Танжер п рез декември? Дали са студени нощите там?

Не е особено топло 14-15 градуса, духа повечко около Гибралтарския проток, а и си е паплач там не особено интересно всеки се бори за нещо.По-надолу Маракеш и нататък е по-приятно.

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение
преди 2 часа, vinidj каза:

Не е особено топло 14-15 градуса, духа повечко около Гибралтарския проток, а и си е паплач там не особено интересно всеки се бори за нещо.По-надолу Маракеш и нататък е по-приятно.

Да, няма спор за Маракеш. Там ще отида през март. Но сега има супер евтини билети от Мадрид до Танжер и все още силно се колебая дали да хвърля пари и за тая дестинация, и то при положение, че съм много зиморничав и никак не обичам студените нощи, където и да са те.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте колеги, пътували в Мароко. Дайте съвет. Как е по-изгодно, да обменя още тук дирхами или да пазарувам там с евро?

Връзка към мнение
преди 1 час, oli_mali каза:

Сменяй от тук дирхами. В Никар на Витошка може да върнеш остатъка на курса, на който си ги купил.

Нисар не е ли на Графа????? Или имат и друг офис?

Връзка към мнение

Най-изгодно е да теглиш от Revolut на място. Дори и дървеният курс на Revolut е по-изгоден от най-изгодния курс на тукашните чейндж бюра.

Връзка към мнение

Аз бях средата на Септември и имах същият въпрос преди да замина. Да смениш пари от тук е най-лошият вариант, няма никакво значение дали после ще ти ги вземат на същият курс. Ако имаш Revolut е добре, но не навсякъде става - отделно през уикенда курса е лош. Най-добре си смени много малко в София и си вземи евро - там приемат евро навсякъде и е много по добър курса там да сменяш евро от колкото да носиш дирхами от тук. P.S. а и забравих - не сменяй евро на летището, също е зле курса - поне в Маракеш.

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , edbloom каза:

Аз бях средата на Септември и имах същият въпрос преди да замина. Да смениш пари от тук е най-лошият вариант, няма никакво значение дали после ще ти ги вземат на същият курс. Ако имаш Revolut е добре, но не навсякъде става - отделно през уикенда курса е лош. Най-добре си смени много малко в София и си вземи евро - там приемат евро навсякъде и е много по добър курса там да сменяш евро от колкото да носиш дирхами от тук. P.S. а и забравих - не сменяй евро на летището, също е зле курса - поне в Маракеш.

О дааааа, за летищата знам. Опарих се яко на летището в Аман с последните динари което ми бьхя останали.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Отваря ми се възможност да посетя Маракеш за един ден (пристигане рано в неделя, връщане рано в понеделник). 

Заслужава ли си 3-часовия полет в едната посока за един ден из града? 

 

Връзка към мнение
преди 6 часа, MCC каза:

Отваря ми се възможност да посетя Маракеш за един ден (пристигане рано в неделя, връщане рано в понеделник). 

Заслужава ли си 3-часовия полет в едната посока за един ден из града? 

 

Отивай не го мисли, предполагам че те притеснява че 2 нощи подред няма да спиш пълноценно, обаче пък какво от това. За един ден ще видиш Градината на Мажорел 

https://www.museeyslmarrakech.com/fr/votre-visite/infos-pratiques/

и медината с площад Джама Ел-Фна и джамията Кутубия която е до тях...достатъчно без да препускаш. Вечерният пазар със сергиите за храна мисля към 8 ч почваха така че доволно...

http://www.cluborfei.com/bg/product/места-маракеш-3589

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, giafil каза:

Отивай не го мисли, предполагам че те притеснява че 2 нощи подред няма да спиш пълноценно, обаче пък какво от това. За един ден ще видиш Градината на Мажорел 

 https://www.museeyslmarrakech.com/fr/votre-visite/infos-pratiques/

и медината с площад Джама Ел-Фна и джамията Кутубия която е до тях...достатъчно без да препускаш. Вечерният пазар със сергиите за храна мисля към 8 ч почваха така че доволно...

http://www.cluborfei.com/bg/product/места-маракеш-3589

 

@giafil, благодаря, послушах те - ще ходя 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте съфорумци! Заминавам за Мароко през март. Но скоро ще трябва да се чекирам, и изникна една неяснота. Когато се чекирам данните на кой личен документ да вкарам, на личната карта, с която пътувам в рамките на ЕС, или на международния паспорт. В смисъл, имам два полета на отиване: София- Мадрид, Мадрид- Маракеш, тоест две чекирания. И на връщане е същото: Фес- Брюксел, Брюксел- София. Може би при чекирането до Мадрид на отиване, и при това на връщане от Брюксел трябва да вкарам данните на личната ми карта, а при чекиранията от Мадрид до Маракеш, и на връщане, от Фес до Брюксел, данните на международния паспорт? Така ли е?

  • Смея се 1
Връзка към мнение

По принцип слагаш документа, който ще показваш на място, и тъй като без паспорт няма да минеш, защо да си усложняваш живота и да пишеш сума ти данни? За полети в ЕС не е задължително да е лична карта, може и паспорт, ако имаш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, muchachote каза:

Здравейте съфорумци! Заминавам за Мароко през март. Но скоро ще трябва да се чекирам, и изникна една неяснота. Когато се чекирам данните на кой личен документ да вкарам, на личната карта, с която пътувам в рамките на ЕС, или на международния паспорт. В смисъл, имам два полета на отиване: София- Мадрид, Мадрид- Маракеш, тоест две чекирания. И на връщане е същото: Фес- Брюксел, Брюксел- София. Може би при чекирането до Мадрид на отиване, и при това на връщане от Брюксел трябва да вкарам данните на личната ми карта, а при чекиранията от Мадрид до Маракеш, и на връщане, от Фес до Брюксел, данните на международния паспорт? Така ли е?

Идеята ми беше, ако се чекирам за всички полети с личната карта, ще мога ли да се кача на самолета от Мадрид за Мароко,и на връщане от Фес за Бр. показвайки на паспортен контрол и на гейтовете именно личната карта?

Връзка към мнение

На паспортен контрол в Мароко със сигурност няма да минеш с личната карта. На гейтовете нямам представа, предполагам, че може, пробвай - в краен случай ще им покажеш паспорта. Не можеш да влезеш в Мароко без паспорт.

 

ПП Понякога авиокомпанията държи да се увери, че ще те допуснат в страната, т.е. вероятно ще поискат да ти видят паспорта на чекина към Мароко, без значение как си се чекирал

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, muchachote каза:

Идеята ми беше, ако се чекирам за всички полети с личната карта, ще мога ли да се кача на самолета от Мадрид за Мароко,и на връщане от Фес за Бр. показвайки на паспортен контрол и на гейтовете именно личната карта?

Нещо не мога да разбера, да не са ти различни имената на личната карта и паспорта? При положение, че полета ти е на отделни билети, на всяка отсечка ще ти искат документ, който е достатъчен за конкретния полет. За полета за Мардид ще минеш с лична карта. После, понеже това е най-сигурния начин да си забравиш паспорта, може да посетиш Испания вместо Мароко 😉. За полетите на връщане, всъщност не е проблем да пътуваш с лична карта, не и за авиокомпанията. Но няма как да минеш през границата на Мароко без паспорт.

 

И така, най-добре изобщо не мисли да пътуваш с лична карта. Така ще знаеш още от първия момента, че паспорта ти е в джоба. Аз даже в Европа винаги пътувам с паспорт. Доста по-удобно ми е да си го вадя от джоба вместо да си ровичкам за личната карта постоянно. Пък дори да го загубя или да ми го откраднат, винаги мога да се прибера с личната карта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Наближава пътуването ми в Мароко. Преди малко време някъде прочетох, че на летището преди минаването през паспортен контрол се попълва някаква "анкета". Дали може някой да ми обясни какво точно е това? Чака ли се много?

Връзка към мнение
преди 1 час, muchachote каза:

Наближава пътуването ми в Мароко. Преди малко време някъде прочетох, че на летището преди минаването през паспортен контрол се попълва някаква "анкета". Дали може някой да ми обясни какво точно е това? Чака ли се много?

Дават я самолета.

Връзка към мнение
преди 11 минути , muchachote каза:

Ъъъъъъъъъ, надявам се че е на френски!😯 

Честно казано не помня, но мисля че беше на френски. Имайте химикал под ръка в самолета, за да не губите излишно време в попълване като кацнете. Като се наредите на опашката за паспортен контрол, застанете на тази с възможно вай-малко местни. Тях много ги разпитваха и се губи излишно време. Ако сменяте хотели, във всеки един ще попълват такава анкета - от къде идвате, къде отивате и т.н.

Edit - адресът и името на мястото, където отивате също се пиша в тази анкета, та и тази информация да ви е на достъпно място.

Редактирано от Eti*
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.