Прескочи до съдържание

бързи въпроси Мароко - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Мароко. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Позволено ли е да спят неженени двойки в една стая?

- Може ли да шофираме в Мароко с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Казабланка или Танжер?

- Заслужава ли си разходка из пустинята?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

 

Препоръчани мнения

Преди 1 час, VesseloVesse каза:

Може ли малко повече информация-от къде какво хванахте, в колко часа тръгва, има ли прекачване и т. н? Мерси 🙂

Пътуваме от Маракеш през Уарзазад за Мерзуга но понеже много мислихме дали ще правим такова пътуване и го измислихме в 11часа вечерта вземе трип по този маршрут със две нощувки и им казахме да ни оставят в Мерзуга и ще се оправяме! Там на сутринта от бедуинския лагер ни взе 6 месна Дачия ние бяхме 5 човека вземе и един японец и ни закара във Фес! Ние се пазарихме по 20 евро на човек

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Бърз въпрос:

 

Мой приятел е в Мароко в момента. Каза, че си е купил СИМ карта на Maroc telecom с 5 GB мобилен интернет. Споделя обаче, че навсякъде интернета му е много бавен и освен за чат в месинджър, за друго не става. Всичко по настройките било наред. Интересното е, че като пусне hotspot връзка към друг телефон, на него интернета е перфектен... Някой имал ли е подобен проблем там и има ли идея как да се разреши?

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Христиан каза:

Бърз въпрос:

 

Мой приятел е в Мароко в момента. Каза, че си е купил СИМ карта с 5 GB мобилен интернет. Споделя обаче, че навсякъде интернета му е много бавен и освен за чат в месинджър, за друго не става. Всичко по настройките било наред. Интересното е, че като пусне hotspot връзка към друг телефон, на него интернета е перфектен... Някой имал ли е подобен проблем там и има ли идея как да се разреши?

Вчера се върнахме от Мароко и почти никъде не сме имали проблем със интернет! Единствено на петият ден на двамата ни свърши едновременно а на третата карта си имаше интернет до последно! 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Almizo каза:

Вчера се върнахме от Мароко и почти никъде не сме имали проблем със интернет! Единствено на петият ден на двамата ни свърши едновременно а на третата карта си имаше интернет до последно! 

На кой оператор са били картите?

Връзка към мнение
На 31.01.2020 г. в 21:45, VesseloVesse каза:

Здравейте, 

Някой правил ли е отсечката Мерзуга - Фес с обществен транспорт през деня? Ако да-може ли да внесе малко яснота - какви са ми вариантите? И второто ми питане е: Има ли някой летял с Air Arabia Maroc от Ерачидия до Фес? Виждам, че има добри цени на билетите и може би би спестило време. Кой от двата варианта бихте препоръчали? Благодаря предварително! 🙂

Според мен, ако цените на самолетните билети са приемливи си струва повече. Пътят от Мерзуга до Фес е поне 6-7 часа и ще си го спестите. Освен това се прекосяват Атласките планини и има много завои. По-добре вижте за вариант как да стигнете от Мерзуга до Ер Рашидия и от там със самолета до Фес.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Някой да препоръча агенция за тур от Фез до Маракеш през пустинята ? Писах на marrakech-camel-tours и на tours of morroco, но ми предлагат единствено прайвът тур за 300 евро на човек, което ми се струва прекалено. Ако имате опит или препоръка за други, споделете.

Връзка към мнение

Ние бяхме с тази фирма, като цената зависи колко хора сте. Ние бяхме private tour, 5 човека, но не помня цената.

 

https://www.morocco-excursion.com/Tours-Of-Morocco.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Kristinna каза:

Някой да препоръча агенция за тур от Фез до Маракеш през пустинята ? Писах на marrakech-camel-tours и на tours of morroco, но ми предлагат единствено прайвът тур за 300 евро на човек, което ми се струва прекалено. Ако имате опит или препоръка за други, споделете.

За около 200€ наехме кола за 10 дни с вземане в Агадир и връщане в Маракеш (т.е. с такса за връщане на различна локация) и бяхме абсолютно свободни и независими да си обикаляме където и както намерим за добре. 300€ на човек е абсолютно безумие.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, стягаме се за пътуване до Мароко през юни. Мисля да ползваме услугите на местна туристическа агенция за са посетим места като плажа де Лагзира или водопадът Узуд. Някой ползвал ли е услугите на тамошна агенция? Евентуално може  ли да ми споделите някакво име или линк?

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, четох тук, че при излитане от Мароко бордните карти трябва да са разпечатани на хартия, някой скоро да е летял, да каже все още ли е така или може и с дигитална на телефона? Благодаря!

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 13 минути , Граф Вронски каза:

Здравейте, има ли проблем за нощувки при резервация с комбиниране на мъже и жени (без брак)?

Има, ако някой е марокански гражданин. За останалите – слободия. Не чух @master_of_germs някой да ги е погледнал по-накриво.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Граф Вронски каза:

Здравейте, има ли проблем за нощувки при резервация с комбиниране на мъже и жени (без брак)?

За чужденци няма проблеми. Но ако поне единият е мароканец, тогава има. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте. 

 

Някой използвал ли е eSim  карта в Мароко? И ако да: бил ли е доволен от обхвата?

 

Има ли ограничение на сумата дирхами , с която влизаш в Мароко?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Граф Вронски каза:

Някой използвал ли е eSim  карта в Мароко? И ако да: бил ли е доволен от обхвата?

Не сме използвали eSIM, но така или иначе без значение дали ще ползваш eSIM, местна SIM карта или roaming от българската си карта, ще се връзваш към съществуващата мрежа на някой от местните оператори, така че обхватът зависи от тяхната мрежа, а не от това каква SIM карта ползваш... 

преди 5 часа, Граф Вронски каза:

Има ли ограничение на сумата дирхами , с която влизаш в Мароко?

Не знам дали има ограничение (и дали изобщо е възможно да закупиш дирхами предварително). По спомени е забранено изнасянето на марокански дирхами от държавата. Ние влязохме без никакви дирхами... Теглихме намясто от Revolut.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Граф Вронски каза:

 

 

Има ли ограничение на сумата дирхами , с която влизаш в Мароко?

Importing dirhams is tolerated within the limit of an amount of MAD 2,000. Importing dirhams in excess of the authorized threshold is a foreign exchange offense punishable by law.

 

https://moroccoam2023.ma/informations-pratiques/customs/

За теглене – револют от Al-Barid (пощенска банка, има банкомат на всяка поща). Поне на мен съвсем наскоро не ми взе такса теглене.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз не знаех за въпросният лимит и влязох в държавата с почти 4000 дирхама КЕШ. Нямах абсолютно никакъв проблем, никой не ме е питал или ровил за пари. Напуснах Мароко с 400 дирхама КЕШ.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, пътуването до Мароко наближи и имам един кратък въпрос, свързан с разпределянето на дните. Бях предвидил ден и половина за Фес, след което да хванем влак за Маракеш. Само че ми хрумна втория ден вместо да седим до обяд във Фес, да хванем ранния влак за Рабат и да му отделим към 7 часа. Та, въпросът е: ще ни стигне ли един цял ден да видим и усетим Фес и заслужава ли си да се прекарат няколко часа в Рабат, или по-добре цялото време да се отдели на Фес? Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 1 час, Suunto каза:

Здравейте, пътуването до Мароко наближи и имам един кратък въпрос, свързан с разпределянето на дните. Бях предвидил ден и половина за Фес, след което да хванем влак за Маракеш. Само че ми хрумна втория ден вместо да седим до обяд във Фес, да хванем ранния влак за Рабат и да му отделим към 7 часа. Та, въпросът е: ще ни стигне ли един цял ден да видим и усетим Фес и заслужава ли си да се прекарат няколко часа в Рабат, или по-добре цялото време да се отдели на Фес? Благодаря предварително!

Здравей, 

1 ден за Фес - местата в стария град, според мен е напълно ОК. Ние със супер лежерно темпо успяхме да видим всичко в Медината.

Не съм бил в Рабат, за там не мога да споделя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте, ще посетя Мароко през април месец. Програмата е готова, но не мога само да се ориентирам за цените на билетите за влак. Електронен билет от Танжер до Рабат 22$+ такса за обработка 10$ и става 32. Въпроса ми е, ако купя билет направо от касата, ще отпаднат ли 10$. Благодаря.

Връзка към мнение
преди 43 минути , Петяя каза:

Здравейте, ще посетя Мароко през април месец. Програмата е готова, но не мога само да се ориентирам за цените на билетите за влак. Електронен билет от Танжер до Рабат 22$+ такса за обработка 10$ и става 32. Въпроса ми е, ако купя билет направо от касата, ще отпаднат ли 10$. Благодаря.

Ще отпаднат със сигурност. Все пак, ако искате да не чакате до последния момент, препоръчвам да си купите билетите от сайта 12go.asia. Има някаква минимална надценка, но е много по-малко от 10 долара.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Другия месец ще пътувам за Мароко. Каква валута е най-добре да си взема за там и дали може с карта да се плаща на повечето места? И гледам, че нашето министерство е сложило ниво на риск 3 на страницата си. Трябва ли да внимавам за нещо или не са й направили ъпдейт? Разбрах, че в Маракеш ставали обири и да се избягват тъмни и пусти улици.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.