Прескочи до съдържание

бързи въпроси Мароко - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Мароко. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Позволено ли е да спят неженени двойки в една стая?

- Може ли да шофираме в Мароко с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Казабланка или Танжер?

- Заслужава ли си разходка из пустинята?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

 

Препоръчани мнения

Боян Димитров
преди 10 часа, chandni каза:

A кое е летището...? Маракеш...? Казабланка...? Агадир...? Танжер...? И от къде трябва да стигнеш до него?

Ама съм и аз. Маракеш е летището. Предполага се, че някъде от града.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Боян Димитров каза:

Ама съм и аз. Маракеш е летището. Предполага се, че някъде от града.

Летището в Маракеш е близо до града. Всъщност то си е направо вътре в града - в покрайнините. Има и автобус, а може и с такси. Ние точно с такси се завлякохме до там. По спомен около 100-120 дирхама спазарихме. Автобусът мисля, че беше към 30 дирхама, но не знам толкова рано дали го има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

Идеално, 6.5км от медината. Това отваря възможност да я върна в предходния ден в работното време. Добре, а колко е реалистично с кацане в 18:30 да си вземем колата, да минем през града и да успеем да се уредим със СИМ карта, да сменим пари, да хапнем набързо и да покараме 1:30 после.

Най-вече се интересувам за работните времена на чейнджовете и мобилните оператори. Другото е ясно , че може да селучи.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Боян Димитров каза:

а колко е реалистично

Не особено реалистично... 🙂 Да не те плаша, но при кацането ни в Агадир излязохме от летището не по-малко от 2 часа след слизането от самолета, въпреки, че работеха към 30 гишета. Граничните власти изключтилно активно упражняваха националния спорт "мардосване"! Магазин на оператор не вярвам да намериш работещ. Ние SIM карта си купихме от магазин тип "Хоремаг", където ни продадоха и самата карта, и ваучера, че дори я и активираха с разговор по телефона с оператор.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 9.10.2019 г. в 9:29, Nik каза:

Чета, че в Мароко има два вида електрически контакти- по нашия и по френски стандарт . Трябва ли да си нося адаптор?

Да питам още нещо. В Маракеш кацам и излитам. На влизане в страната казвате, че близо 2 часа трае процедурата. А като си тръгвам, колко време преди полета трябва да съм там? Стандартно /2 часа/ или повече.

 

Връзка към мнение
На 9.10.2019 г. в 3:29, Nik каза:

Чета, че в Мароко има два вида електрически контакти- по нашия и по френски стандарт . Трябва ли да си нося адаптор?

за френския стандарт не ти трябва адаптор, така че...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Nik каза:

Да питам още нещо. В Маракеш кацам и излитам. На влизане в страната казвате, че близо 2 часа трае процедурата. А като си тръгвам, колко време преди полета трябва да съм там? Стандартно /2 часа/ или повече.

 

От Мароко се излиза само с хартиена бордна карта, с която задължително минаваш през чек-ин гише и докато не минеш там, не можеш да минеш секюрити и да отидеш до гейтовете, а чек-ин гишетата се отварят 2 часа (а понякога и по-малко) преди полета. 

 

Адаптер не ти трябва, както вече е писал neuromancer.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Дайте съвет как да се приджижа до Аит бен Хаду и Уарзазат от Маракеш?Тур ли да букна? Гледам че става и с автобус и влак.Пътувал ли е някой така?

Връзка към мнение
На 26.10.2019 г. в 10:44, VVP каза:

Дайте съвет как да се приджижа до Аит бен Хаду и Уарзазат от Маракеш?Тур ли да букна? Гледам че става и с автобус и влак.Пътувал ли е някой така?

Никой ли няма да удари едно рамо? 😀

Връзка към мнение
преди 1 час, VVP каза:

Никой ли няма да удари едно рамо? 😀

Ами повечето хора, които са ходили, са били с rent-a-car, така че не се чуди, че няма кой да ти даде съвет... Не е до липса на желание, а на опит. Ние бяхме там 10 пълни дни и навсякъде обикаляхме с кола, та колкото и да ми се иска, не мога да те посъветвам нищо - нито за екскурзии, нито за влак/автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , VVP каза:

Никой ли няма да удари едно рамо? 😀

От и до посочените места не знам как се пътува, но аз бях една седмица в Мароко и пътувах само с влак- от Маракеш до Рабат от Рабат до Мекнес и от Мекнес  до Фес. ЖП компанията им е френска собственост и е на мноооооооого по- високо ниво от българската БДЖ. Билети могат да се купят онлайн в сайта им /за препоръчване, защото са по- евтини/ или директно на касите. Аз останах доволен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До Аит бен Хаду и Уарзазат със сигурност няма влакове, там просто няма ЖП линия

На 26.10.2019 г. в 10:44, VVP каза:

Дайте съвет как да се приджижа до Аит бен Хаду и Уарзазат от Маракеш?Тур ли да букна? Гледам че става и с автобус и влак.Пътувал ли е някой така?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

На 26.10.2019 г. в 10:44, VVP каза:

Дайте съвет как да се приджижа до Аит бен Хаду и Уарзазат от Маракеш?Тур ли да букна? Гледам че става и с автобус и влак.Пътувал ли е някой така?

Ние ги посетихме като част от организиран тур към пустинята, а иначе @master_of_germs е прав, че жп линии няма. За автобуси не сме се интересували.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някъде четох, че по пазарите в Мароко може да се пазарува в евро или US долари.  Вярно ли е?  Ако да - има ли смисъл да се купува местна валута (разходите ни за спане и транспорт ще са платени предварително, става дума само за дребни покупки/сувенири по пазарите)?

Благодаря!

Връзка към мнение
На 28.10.2019 г. в 12:30, Rumiana каза:

Някъде четох, че по пазарите в Мароко може да се пазарува в евро или US долари.  Вярно ли е?  Ако да - има ли смисъл да се купува местна валута (разходите ни за спане и транспорт ще са платени предварително, става дума само за дребни покупки/сувенири по пазарите)?

Благодаря!

Може и да може някъде да се плаща и с евро или долари, дори съм сигурен, че ще ви ги приемат, обаче това автоматично ще ви прати в друга ценова вселена и пазарлъкът ще е по-тегав. А там пазаренето е просто задължително, иначе ще платите двойни и тройни цени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, VVP каза:

Как стои въпроса с бирата в Маракеш? Има ли къде да седнеш да удариш по биричка? 

В магазините има ли алкохол? 

В хотелите има бира и вино. Или поне тези, в които аз бях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Веднъж като опиташ марокански ментов чай, не се сещаш нито за бира, нито за кафе.... 🙂 Уникален е!

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 30.10.2019 г. в 9:17, VVP каза:

Как стои въпроса с бирата в Маракеш? Има ли къде да седнеш да удариш по биричка? 

В магазините има ли алкохол? 

В някои от хотелите и в някои от ресторантите се предлага алкохол - за вино конкретно говоря, но като цяло не е практика. В единият ни хотел в Маракеш нямаше вино, собственикът беше французин и каза, че за да получиш разрешително за продажба на алкохол, трябва да дадеш големи подкупи и на него не му се е занимавало. Другото, което имайте впредвид, е че ресторантите, в които се предлага алкохол са по-лустросани и цените са си европейски. В Агадир беше най-готино, собственичката-италианка, просто ни показа къде е виното, на сутринта й казахме нашата компания колко бутилки е изпила и си платихме консумираното.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте магеланци. Ще пътувам на 28/01/20 до Маракеш самолета пристига 23:45 може ли да се резервирате толкова късно риад или хотел? Ще бъдем 3 дни и искаме да посетим водопада Узуд но с нощувка там. Може ли някой да ни насочи с автобус до там или трябва да е с агенция. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, krisi76 каза:

Здравейте магеланци. Ще пътувам на 28/01/20 до Маракеш самолета пристига 23:45 може ли да се резервирате толкова късно риад или хотел? Ще бъдем 3 дни и искаме да посетим водопада Узуд но с нощувка там. Може ли някой да ни насочи с автобус до там или трябва да е с агенция. 

Ние сме на 27.01 може да се комбинираме!

Връзка към мнение
преди 53 минути , Almizo каза:

Ние сме на 27.01 може да се комбинираме!

Хеййй, ние сме на 25-ти! Събрахме се май, а? 😉😂 Пожелавам на всички ви да си изкарате страхотно, а ако чуете българска реч - свиркайте! 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.