Прескочи до съдържание

бързи въпроси Мароко - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Мароко. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Позволено ли е да спят неженени двойки в една стая?

- Може ли да шофираме в Мароко с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Казабланка или Танжер?

- Заслужава ли си разходка из пустинята?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

 

Препоръчани мнения

На 2.01.2020 г. в 12:59, krisi76 каза:

Здравейте магеланци. Ще пътувам на 28/01/20 до Маракеш самолета пристига 23:45 може ли да се резервирате толкова късно риад или хотел? Ще бъдем 3 дни и искаме да посетим водопада Узуд но с нощувка там. Може ли някой да ни насочи с автобус до там или трябва да е с агенция. 

Аз бях на водопадите миналата година с местна туристическа агенция от Маракеш. Влезте в getyourguide.com Цената е 25 евро, но това е само за превоза от и към Маракеш. Не виждам смисъл да нощувате там, водопадите се гледат за няколко часа, след това ви връщат в Маракеш. Местен гид ни пое от слизането от туристическия автобус и ни води през цялото време, на него се плаща отделно, но беше някаква смешна сума, има и "задължителен" обяд /не беше евтин, по спомен 100 дирхама/, покрай водопадите има магазинчета за сувенири, а най- незабравимото преживяване е обиколка в лодка под водопадите /2 евро/, не я пропускайте! Ако решите да отидете с тази агенция, много внимавайте с маймунките там, дотолкова са свикнали с хората, че крадат всичко каквото могат да отмъкнат от хората- очила, шапки, шалчета, якета от ръката, дори дамски чанти!!!!!!.  Погледнете в getyourguide.com , изберете си език и Маракеш, и можете да си купите тура онлайн.

Връзка към мнение
преди 2 минути , muchachote каза:

Аз бях на водопадите миналата година с местна туристическа агенция от Маракеш. Не виждам смисъл да нощувате там, водопадите се гледат за няколко часа, след това ви връщат в Маракеш. Гидът ни пое от слизането от туристическия автобус и ни води през цялото време, има и "задължителен" обяд, покрай водопадите има магазинчета за сувенири, а най- незабравимото преживяване е обиколка в лодка под водопадите /2 евро/. Погледнете в getyourguide.com , изберете си език, и можете да си купите тура онлайн.

А на място може ли?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Almizo каза:

А на място може ли?

Може и да може, но не знам адреса на местната туристическа агенция. Ние бяхме група и всички си бяхме купили тура онлайн, и при самото резервиране на тура, в потвърждението автоматично се изпраща място, час за среща и други подробности. Но в хостела където спах помня, че имаше много оферти за екскурзии в Мароко от Маракеш на горе- долу същата цена, а мисля, че и в хотелите предлагат такива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , muchachote каза:

Може и да може, но не знам адреса на местната туристическа агенция. Ние бяхме група и всички си бяхме купили тура онлайн, и при самото резервиране на тура, в потвърждението автоматично се изпраща място, час за среща и други подробности. Но в хостела където спах помня, че имаше много оферти за екскурзии в Мароко от Маракеш на горе- долу същата цена, а мисля, че и в хотелите предлагат такива.

 

преди 24 минути , Almizo каза:

А на място може ли?

Намерих я. andotravel.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте магеланци,

Имам две конкретни питания, свързани с Мароко:

 

1. Може ли някой да препоръча гид за Фес. Там ще имаме един пълен ден и смятам да ползваме услугите на местен гид за около 3-5 часа. Предполагам, че риада, в който ще отседнем ще ми препоръчат някого, но ако има доволни магеланци и споделят тел.номер на някой сладкодумен местен (ако ползва WhatsApp, Viber - най-добре) ще бъда благодарен. 🙂

 

2. Дали ще се намери магеланец, който ще пътува преди средата на февруари и би бил склонен да ми купи сим карта (Марок Телеком/Ориндж) и ваучер за 3-5 GB интернет и някакви минути за разговори, или съответно да ми продаде негова, вече ползвана, която да презаредя с ваучер, закупен онлайн.

Разбира се, ще му преведа парите преди заминаване 🙂 

Кацаме късно в съботна вечер в Танжер и едва ли ще имам възможност да си купя на място преди понеделник, та в тази връзка ще бъда благодарен ако някой се отзове.

 

Благодаря предварително

Приятен ден 🙂

 

Връзка към мнение
На 9.10.2019 г. в 8:29, Nik каза:

Чета, че в Мароко има два вида електрически контакти- по нашия и по френски стандарт . Трябва ли да си нося адаптор?

Ако включваш само зарядно за GSM, нямаш нужда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Огнян каза:

Здравейте магеланци,

Имам две конкретни питания, свързани с Мароко:

 

1. Може ли някой да препоръча гид за Фес. Там ще имаме един пълен ден и смятам да ползваме услугите на местен гид за около 3-5 часа. Предполагам, че риада, в който ще отседнем ще ми препоръчат някого, но ако има доволни магеланци и споделят тел.номер на някой сладкодумен местен (ако ползва WhatsApp, Viber - най-добре) ще бъда благодарен. 🙂

 

2. Дали ще се намери магеланец, който ще пътува преди средата на февруари и би бил склонен да ми купи сим карта (Марок Телеком/Ориндж) и ваучер за 3-5 GB интернет и някакви минути за разговори, или съответно да ми продаде негова, вече ползвана, която да презаредя с ваучер, закупен онлайн.

Разбира се, ще му преведа парите преди заминаване 🙂 

Кацаме късно в съботна вечер в Танжер и едва ли ще имам възможност да си купя на място преди понеделник, та в тази връзка ще бъда благодарен ако някой се отзове.

 

Благодаря предварително

Приятен ден 🙂

 

Пътуваме от 27 януари до 4 февруари! Дано да ти свъша работа!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Almizo каза:

Пътуваме от 27 януари до 4 февруари! Дано да ти свъша работа!

Разбира се, аз пътувам след 20/02. Благодаря ти за готовността. Надявам се, че няма да те затрудня.

Който от двата варианта ще ти бъде по-удобен:

- В случай, че ти ще си купуваш карта - мога да ползвам нея. След като си дойдеш ще се разберем за сума и как да я получа, или

- Да ми вземеш нова карта+ваучер за услуги

За да не занимаваме всички можем на лични да изчистим детайлите. 🙂

Благодаря ти още веднъж!

Връзка към мнение
преди 7 часа, Огнян каза:

Разбира се, аз пътувам след 20/02. Благодаря ти за готовността. Надявам се, че няма да те затрудня.

Който от двата варианта ще ти бъде по-удобен:

- В случай, че ти ще си купуваш карта - мога да ползвам нея. След като си дойдеш ще се разберем за сума и как да я получа, или

- Да ми вземеш нова карта+ваучер за услуги

За да не занимаваме всички можем на лични да изчистим детайлите. 🙂

Благодаря ти още веднъж!

Аз ще купя карта и ще я ползвам после като се приберем ще се разберем как да ти я дам няма проблем!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Almizo каза:

Аз ще купя карта и ще я ползвам после като се приберем ще се разберем как да ти я дам няма проблем!

Чудесно! Благодаря ти!

Много хубаво да ви бъде пътешествието! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Djulka каза:

На кой терминал кацат Ryanair в Маракеш? 🤔

Никъде не е упоменато в сайта на летището в Маракеш коя авиокомпания, на кой терминал се обслужва, но Т1 и Т2 са под един покрив, така че явно се преминава от единия в другия без да се разбере 🙂

 

Marrakech Airport Terminal 1 was recently renovated and it counts with an astonishing design inspired into the traditional Moroccan palace architecture – It is really worth to see. It is home of international and regional flights.


Marrakech Airport Terminal 2 also serves international and domestic flights. It is located under the same roof as Terminal 1.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Имам един въпрос. Може ли от Маракеш да се стигне до Загора и да се върнеш в Маракеш за ден без преспиване и без кола?

Връзка към мнение
На 23.01.2020 г. в 9:22, Йосиф Милчов каза:

Имам един въпрос. Може ли от Маракеш да се стигне до Загора и да се върнеш в Маракеш за ден без преспиване и без кола?

Не може, тъй като се прекосяват Атласките планини, за да стигнеш до Загора - около 6-7 часа е пътя на посока и то с кола. 

Автобусите пътуват и повече даже.

При всички случаи се минава през Уарзазат, така че той ти е опция за нощувка по път. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Кришна каза:

Може ли да се наеме кола от Маракеш , а да се върне във Фес?

Може, но има допълнителна такса. Трябва да видите колко ще е таксата и дали ви устройва. Ние наехме кола в Агадир, а я върнахме в Маракеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

Някой правил ли е отсечката Мерзуга - Фес с обществен транспорт през деня? Ако да-може ли да внесе малко яснота - какви са ми вариантите? И второто ми питане е: Има ли някой летял с Air Arabia Maroc от Ерачидия до Фес? Виждам, че има добри цени на билетите и може би би спестило време. Кой от двата варианта бихте препоръчали? Благодаря предварително! 🙂

Връзка към мнение
На 31.01.2020 г. в 20:45, VesseloVesse каза:

Здравейте, 

Някой правил ли е отсечката Мерзуга - Фес с обществен транспорт през деня? Ако да-може ли да внесе малко яснота - какви са ми вариантите? И второто ми питане е: Има ли някой летял с Air Arabia Maroc от Ерачидия до Фес? Виждам, че има добри цени на билетите и може би би спестило време. Кой от двата варианта бихте препоръчали? Благодаря предварително! 🙂

Вчера го правихме! По двайсет евро на човек със много разправя искат повече пари!

Връзка към мнение
преди 1 час, Almizo каза:

Вчера го правихме! По двайсет евро на човек със много разправя искат повече пари!

Може ли малко повече информация-от къде какво хванахте, в колко часа тръгва, има ли прекачване и т. н? Мерси 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.