Прескочи до съдържание

бързи въпроси Индия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Индия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Делхи?

- Какво е работното време за посещения на Тадж Махал?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Делхи?

- Каква класа да купуваме при пътуване с влак в Индия?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 18 часа, Lindt каза:

Колко време предварително сте отивали за вътрешните полети с IndiGo? Нещо не ми се нрави 2 часа по-рано като в препоръките, защото полетът е в 5:40 сутринта, ама знам ли им организацията в Делхи.

Съветвам те да следите и местните новини.При мен се случи някакъв местен терорист сикх да обяви, че ще прави атентат( не било рядкост) и беше предупредил местните да не ползват IndiGo. Последва спирането на полетите. Отидохме три часа преди полета и на косъм бяхме, полета ни беше към Инстанбул , но и за вътрешни полети организацията и проверките са същите. Задръстване и проверки имаше и по пътя до летището и това в 2:30 през ноща

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Branko каза:

Съветвам те да следите и местните новини.При мен се случи някакъв местен терорист сикх да обяви, че ще прави атентат( не било рядкост) и беше предупредил местните да не ползват IndiGo. Последва спирането на полетите. Отидохме три часа преди полета и на косъм бяхме, полета ни беше към Инстанбул , но и за вътрешни полети организацията и проверките са същите. Задръстване и проверки имаше и по пътя до летището и това в 2:30 през ноща

Благодаря! 

Ние затова и взехме хотел до летището, да не им мислим задръстванията. А ти взе ли си сим карта? 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Благодаря! 

Ние затова и взехме хотел до летището, да не им мислим задръстванията. А ти взе ли си сим карта? 

Взел съм си глобална есим от FlexiroamX . Дори в момента са на добра оферта имат 80% намаление

Връзка към мнение

Разглеждам си условията за билетите на IndiGo и пише, че няма да можем да се чекираме онлайн и да си носим картите, но не съм убедена, че разбирам кои карти - банковите ли трябва да им покажем: 

 

Цитат

For Cards issued outside India: All our customers using cards issued outside India will be unable to perform web check-in, as card verification is necessary. Customers travelling on such bookings must present either a hard or soft copy of their signed card for verification at the time of check-in at the airport. If the transaction remains un-verified, the amount will be refunded, and you can complete the same booking using an alternate mode of payment. Please note that failing which, your booking will be cancelled and the amount will be forfeited. We strongly recommend you to check your registered email ID for all the notifications regarding your booking.

 

@Branko, @Monika_Koko, @Ивайла ?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Разглеждам си условията за билетите на IndiGo и пише, че няма да можем да се чекираме онлайн и да си носим картите, но не съм убедена, че разбирам кои карти - банковите ли или лични документи: 

 

 

@Branko, @Monika_Koko, @Ивайла ?

Картата с която е платено искаха при нас

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Lindt каза:

Разглеждам си условията за билетите на IndiGo и пише, че няма да можем да се чекираме онлайн и да си носим картите, но не съм убедена, че разбирам кои карти - банковите ли трябва да им покажем: 

 

 

@Branko, @Monika_Koko, @Ивайла ?

Резервацията имат предвид, но аз се чекирах , без да получа бордна карта

При мен не са искали банкова карта

Освен това да е нещо ново🤷🏻‍♂️

Много разправии ти стават, ребуквай за Малдивите😂

  • Смея се 6
Връзка към мнение
8 minutes ago, Branko said:

Много разправии ти стават, ребуквай за Малдивите

Ааа , без такива ! Нека ходи в Индия , стига е пускала теми и после да се отказва.

На мен Малдивите ми изглеждат адска скука , ако не е за дайвинг или по любов.

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanimir каза:

Ааа , без такива ! Нека ходи в Индия , стига е пускала теми и после да се отказва.

На мен Малдивите ми изглеждат адска скука , ако не е за дайвинг или по любов.

 

e, за акули ще отиваме де, любов си имаме 😄

Вярно, че за Малдивите точно не съм пускала темa....

  • Смея се 2
Връзка към мнение

абе щом аз се гмурках тука в Бразилия, направо никой няма оправдание да отиде на Малдивите и да не се гмурка

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, neuromancer каза:

абе щом аз се гмурках тука в Бразилия, направо никой няма оправдание да отиде на Малдивите и да не се гмурка

И щом аз правих шнорхелинг на Малдиви, при липсата на елементарни умения.

Връзка към мнение

@Lindt, ние се чекирахме само на летището. Предварително не сме правили нищо. На летището ни искаха само кода за резервация. В Истанбул… май беше там, на Деси и поискаха картата с която и е купен билета на Търкиш. Обясниха , че го правели на случаен принцип. Предполагам, че същата логика е и при IndiGo.Може да  поискат картата , минават я през машинка и това е. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Lindt каза:

Разглеждам си условията за билетите на IndiGo и пише, че няма да можем да се чекираме онлайн и да си носим картите, но не съм убедена, че разбирам кои карти - банковите ли трябва да им покажем: 

 

 

@Branko, @Monika_Koko, @Ивайла ?

Да искат картата с която са платени билетите за сверка.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, Lindt каза:

Разглеждам си условията за билетите на IndiGo и пише, че няма да можем да се чекираме онлайн и да си носим картите, но не съм убедена, че разбирам кои карти - банковите ли трябва да им покажем: 

 

 

@Branko, @Monika_Koko, @Ивайла ?

Ъъъ, не знам за какви карти става въпрос. Чекирахме се нормално на летището - и в най - евтината тарифа има включен чекиран багаж. Честно казано бяхме толкова притеснени дали изобщо ще имс полет, че не помня дали се пробвах да чекирам онлайн. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ивайла каза:

Ъъъ, не знам за какви карти става въпрос. Чекирахме се нормално на летището - и в най - евтината тарифа има включен чекиран багаж. Честно казано бяхме толкова притеснени дали изобщо ще имс полет, че не помня дали се пробвах да чекирам онлайн. 

@Lindt, банковата карта, с която си платила при резервацията- това искат

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 7.12.2023 г. в 9:11, stanimir каза:

По дърветата ходят маймуни , не е сигурно доколко е по-безопасно.

Не е бвзопасно. Мен ме ухапа маймуна. Имаше само лекар мъж, та ме накараха сама да си промия раната. 

Относно полета- ние чакахме 3 часа на опашка за чек-ин и после търчахме като луди. Скенер проверките са ужасно мудни, а ако има индийци пред вас, става ад. 

Имайте предвид, че има и стюарди, които помагат за чекирането и влизането на летището, уж много любезни, но в последствие искат пари

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Madonna каза:

Има ли още някой освен Линд, който е/ще ходи в Индия в следващия месец? 

Аз съм февруари  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Madonna каза:

Има ли още някой освен Линд, който е/ще ходи в Индия в следващия месец? 

Ние сме средата на февруари.

Връзка към мнение

Някой може ли да ни препоръча район за нощувка в Бангалор. Вероятно ще стигнем с влак от Майсур късен следобед и имаме полет в 11 на следващия ден. Но някак далече е летището, далеч са и хотелите от него, та всичко ни се вижда неудобно 🙂

Връзка към мнение

Четейки темата, да си задам и аз въпросите:

1. Имаме полети със SpiceJet, платени са с виртуална карта на Револют. Би ли било проблем, ако поискат при чек-ин верификация на картата? А има ли проблем с чекирането онлайн?

2. Как стои въпросът с влаковете? Колко по-рано е добре да си на гарата?

3. Има ли откъде да се купи сим-карта в 5 сутринта на летището в Делхи?

Благодаря предварително и весели празници на всички!

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , vino4erpec каза:

Четейки темата, да си задам и аз въпросите:

1. Имаме полети със SpiceJet, платени са с виртуална карта на Револют. Би ли било проблем, ако поискат при чек-ин верификация на картата? А има ли проблем с чекирането онлайн?

2. Как стои въпросът с влаковете? Колко по-рано е добре да си на гарата?

3. Има ли откъде да се купи сим-карта в 5 сутринта на летището в Делхи?

Благодаря предварително и весели празници на всички!

 

Чекирахме се онлайн понякога успешно понякога не при полетите. Освен да покажеш на тел картата, ако ти я поискат. Аз плащах с реална. Сим карта на летището можеш да купиш по това време. Приятно пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На нас не ни продадоха сим карта сутринта към 6:30-7:30ч.,на летището в Делхи. Офисът или по точно гишето беше отворено , имаше 5,6 индиеца, които си говореха и не желаха да продават карти, въпреки натрупалите се хора, желаещи заветния интернет. Обяснението беше,….. след час и половина ще обслужват. В Индия никога нищо не е сигурно и няма окончателна информация!  

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Здравейте,

планираме пътуване в Идия в периода 20.04 - 06.05. Поизчетох няколко от темите тук, включително и темата с препоръката на @Pantelej Putnik, да не ходим през май, но билетите са факт и отиваме. Летим до/от Делхи с идеята да посетим Varsnasi, Bandhavgarh Tiger Reserve, Agra, Sawami Madhopour, Jaipur, Udapur и Jodphur. В момента все още си изясняваме желанията и наместваме програмата, но тъй като част от групата има проблеми с турбовитловите самолети ще се въздържам от планиране на вътрешни полети и се опитвам да наместя програма с пътуване с нощни влакове, където има опция. В тази връзка имам питане дали някой има опит с пътувания със sleeping bus. Намирам опция за такива между Джаипур и Удапур и се чудя дали да си го причиня?

Иначе ще се свържа и посочените в предишните страници фирми, които да ми оферират организиране на пътуването, но съм свикнала да се организрам сама и не мога да не проуча и другите възможности. Не ми допада идеята цялото това да го правим с кола - твърде много време ще трябва да изкараме в кола и ми се струва, че ще ни е по-добре да използваме влакове 1ва класа и въпросните автобуси с легла за по-дългите преходи.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.