Прескочи до съдържание

бързи въпроси Индия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Индия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Делхи?

- Какво е работното време за посещения на Тадж Махал?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Делхи?

- Каква класа да купуваме при пътуване с влак в Индия?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 5 часа, Valery каза:

Здравейте,

планираме пътуване в Идия в периода 20.04 - 06.05. Поизчетох няколко от темите тук, включително и темата с препоръката на @Pantelej Putnik, да не ходим през май, но билетите са факт и отиваме. Летим до/от Делхи с идеята да посетим Varsnasi, Bandhavgarh Tiger Reserve, Agra, Sawami Madhopour, Jaipur, Udapur и Jodphur. В момента все още си изясняваме желанията и наместваме програмата, но тъй като част от групата има проблеми с турбовитловите самолети ще се въздържам от планиране на вътрешни полети и се опитвам да наместя програма с пътуване с нощни влакове, където има опция. В тази връзка имам питане дали някой има опит с пътувания със sleeping bus. Намирам опция за такива между Джаипур и Удапур и се чудя дали да си го причиня?

Иначе ще се свържа и посочените в предишните страници фирми, които да ми оферират организиране на пътуването, но съм свикнала да се организрам сама и не мога да не проуча и другите възможности. Не ми допада идеята цялото това да го правим с кола - твърде много време ще трябва да изкараме в кола и ми се струва, че ще ни е по-добре да използваме влакове 1ва класа и въпросните автобуси с легла за по-дългите преходи.

 

Много ви съчувствам.

Ние не сме виждали чиста повърхност, мивка, кранче от 20 дни. Истински се съмнявам, че точно влакът и нощният автобус ще са мястото, на което ще ги намеря.

 

Не сме имали ATR 72 на нито един полет с indigo. Ако не намирате кои ротации с какъв самолет се извършват, пишете им. 

 

Сега сме в най-свестния град в страната, Бангалор, в хладния сезон, в приличен квартал с църкви и барове. И е подредено, модерно, почти чисто. Но пак имаше труп на куче вчера на отсрещния тротоар, плъхове, пикаещи на улицата хора. На 45 градуса, дори само заради миризмите, Индия ще е олицетворение на ада.

 

Включете хладно и зелено място в програмата си, гледайте за hill stations или слезте на юг.

 

Връзка към мнение
На 18.10.2023 г. в 0:14, Йосиф Милчов каза:

Аз също заплатих депозит на въпросната фирма в размер на 50%, останалите 50% ще заплатим на  място в Делхи.

Плащането направих с Револют, чрез линка който те ми изпратиха.

Пътуваме февруари 2024 за 10 дни. Не мисля, че ще има проблем с фирмата, но все пак ако се появи такъв, винаги мога да оспоря транзакцията в Револют или да задействам някоя от застраховките ми по план метал на който съм. 

С две думи препоръчвам плащане с Револют, ако имате такъв.

 

Здравей, дали получи договор, резервации като документи или нещо подобно?! Кога тръгвате?!

Връзка към мнение
На 20.10.2023 г. в 14:29, Йосиф Милчов каза:

Не знам доколко ще помогне, но ние имаме 2 вътрешни полета, които са букнати в програмата от местната агенция. Малко забавих първото плащане към тях, което наложи да се добавят допълнителни 36 долара поради покачване на цената.

Полетите единият ни е Делхи-Амритсар с Indigo и Дхарамшала-Делхи със Spice Jet.

По втория въпрос не мога да отговоря.

Получихте ли копия от резервациите!

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 14 минути , modi каза:

Получихте ли копия от резервациите!

Имам потвърждение само от фирмата за получените пари, но не се претиснявам, че ще бъда излъган.

Първо фирмата с която ще бъдем е препоръчана от виден магеланец, които е гостувал на собственика в Делхи.

Второ и двете ми плащания към фирмата са направени с Револют. Аз съм на план метал със солидни застраховки и каквото и да се случи ще ми възстановят парите.

Иначе съм заплатил до момента 50% от тура, като уговорката в да платим останалите 50% в Делхи, след подписването на договора и получаването на съответните документи.

Иначе тръгваме на 14 февруари от Варна през Истанбул.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Насам_натам
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

Колко струва електронната виза за Индия и кой е официалния сайт, от където се купува?

25 долара е. На сайта на външно има директен линк. Имайте предвид, че издават визи не по-рано от 30дни преди заминаване и ги издават за по-малко от 24часа. Аз се прецаках, защото полета ми беше на 17 ноември и подадох заявление на 17 октомври. Визата излезна с валидност до 16 ноември и трябваше да подавам ново заявление. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря. Може ли само едно малко уточнение

преди 6 часа, Насам_натам каза:

25 долара е. На сайта на външно има директен линк. Имайте предвид, че издават визи не по-рано от 30дни преди заминаване и ги издават за по-малко от 24часа. Аз се прецаках, защото полета ми беше на 17 ноември и подадох заявление на 17 октомври. Визата излезна с валидност до 16 ноември и трябваше да подавам ново заявление. 

Визата се издава за 30 дни от датата на подаването - например, ако подадеш на 10 януари, ти издават виза 10 януари до 10 февруари, или 30 дни след влизането в страната - например подавам на 10 януари, а ми издават виза от 20 януари, когато влизам до 20 февруари

Връзка към мнение
преди 5 минути , ruwenzogy каза:

Благодаря. Може ли само едно малко уточнение

Визата се издава за 30 дни от датата на подаването - например, ако подадеш на 10 януари, ти издават виза 10 януари до 10 февруари, или 30 дни след влизането в страната - например подавам на 10 януари, а ми издават виза от 20 януари, когато влизам до 20 февруари

Визата се подава до 30 дни преди полета ти и влизането в страната.Ако я подадеш например на 10.01. това означава,че не трябва полета да ти е по -късно от 08.02.,а периода на престой в Индия ти се определя от типа виза за която си кандидатствал.Ако си кандидатствал за тридесет дневна тя ще ти е валидна от периода на влизането в Индия/полагане на печат тип виза от митническите власти на паспортен контрол на летището в Делхи/ +тридесет дни

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ruwenzogy каза:

И още нещо - трябва ли някаква снимка?

Задължително.Има го в условията при кандидатстването за визата.Качва се като файл и се поставя в е-визата на мястото отредено за нея.Има изисквания за големина и размери. Отделно снимки тип паспортни ще ви трябват за купуването на сим карти от летището 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 минути , ruwenzogy каза:

Разпечатката от визата за Индия трябва ли да е цветна, или може и черно-бяла ?

Може да е чернобяла, принтирай потвърждението в имейла. 

 

Снимка за сим карта на летището не е задължително да имаш, снимат те там с телефон и не плащаш нищо за това.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Понеже нося очила и в паспорта снимката ми е с очила.  За заявлението за визата някой знае ли дали снимката трябва да е с очила или без очила? Благодаря!

Връзка към мнение
преди 7 минути , Йосиф Милчов каза:

Понеже нося очила и в паспорта снимката ми е с очила.  За заявлението за визата някой знае ли дали снимката трябва да е с очила или без очила? Благодаря!

Аз бих я направила да отговаря на паспорта. Сигурно има причина да е така в личните документи. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Йосиф Милчов каза:

Понеже нося очила и в паспорта снимката ми е с очила.  За заявлението за визата някой знае ли дали снимката трябва да е с очила или без очила? Благодаря!

Аз съм с очила в паспорта и си направих снимката с очила. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако не се лъжа имаше въпрос в апликацията за особености във външния вид. Като цяло не и се притеснявайте на визата. Оказа се чиста формалност. Толкова хора влизат на ден в страната, става бързо и безпроблемно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой минавал ли е сухопътно от Индия в Пакистан и обратно на пункта на Wagah (пункта между Лахор и Амритсар)? Има ли някакви особености?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Току що получих информация за двата ни вътрешни полета от местната агенция и двата полета са с IndiGo. 

Въпросът ми е има ли за какво да се притесняваме с тази авиокомпания, най-вече за чести или драстични промени на часовете в последния момент.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Йосиф Милчов каза:

Току що получих информация за двата ни вътрешни полета от местната агенция и двата полета са с IndiGo. 

Въпросът ми е има ли за какво да се притесняваме с тази авиокомпания, най-вече за чести или драстични промени на часовете в последния момент.

Не, имат много полети по отсечките и всички страховити имейли за канселиран полет водеха до преместване с 15 -20 минути. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Не, имат много полети по отсечките и всички страховити имейли за канселиран полет водеха до преместване с 15 -20 минути. 

Освен канселирания ни полет, за който не получихме имейл? Но имаше 4 съседни

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Gentleman Basta каза:

Освен канселирания ни полет, за който не получихме имейл? Но имаше 4 съседни

е, да, освен нeго 😄

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Йосиф Милчов каза:

Току що получих информация за двата ни вътрешни полета от местната агенция и двата полета са с IndiGo. 

Въпросът ми е има ли за какво да се притесняваме с тази авиокомпания, най-вече за чести или драстични промени на часовете в последния момент.

Не се притеснявай,всичко ще е наред!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Ивайла каза:

Ако летите от Варанаси/Каджурахо, имайте едно наум - не заради компанията, а заради мъглите през декеври/ януари. 

В Делхи също е доста мъгливо

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.