Прескочи до съдържание

Швейцария само с влак, юли 2018


Гост

Препоръчани мнения

Благодаря @Гост , голямо съкровище си 🤗, мисля да взема онлайн тридневения пас предварително, но дали има риск да няма Jungfraujoch – Top of Europe connecting ticket за деня, искам да преценим времето на място, т.като виждам, че са за точни дати.

Редактирано от aneliya
Връзка към мнение
преди 4 минути , aneliya каза:

Благодаря @Гост , голямо съкровище си 🤗, мисля да взема онлайн тридневения пас предварително, но дали има риск да няма Jungfraujoch – Top of Europe connecting ticket за деня, искам да преценим времето на място, т.като виждам, че са за точни дати.

Нека погледна после и ти пиша 🙂 А и имаш време...

Връзка към мнение
преди 50 минути , aneliya каза:

Благодаря @Rainy , голямо съкровище си 🤗, мисля да взема онлайн тридневения пас предварително, но дали има риск да няма Jungfraujoch – Top of Europe connecting ticket за деня, искам да преценим времето на място, т.като виждам, че са за точни дати.

 
 
 

Първо искам да потвърдя, че @Rainy е предложила вероятно най-доброто решение за обиколка на региона (по отношение на цена и възможности), в т.ч. Jungfraujoch в рамките на 2-4 дена. Но искам да обърна внимание на три неща:

1. Този пас наистина включва доста опции, но не включва част от влаковете и автобусите в региона (също така 3-дневният и 4-дневният не включват корабите). Хубаво е предварително да имате план къде и по какъв начин ще стигнете, като за целта използвате долните указания кои линии са включени в паса.

Annual operation

  Route  
Train icon Interlaken Ost - Lauterbrunnen and Grindelwald
Train icon Lauterbrunnen - Kleine Scheidegg - Grindelwald
Train icon Kleine Scheidegg - Jungfraujoch - Top of Europe (with connecting ticket)¹
Aerial cableway icon Lauterbrunnen - Grütschalp
Train icon Grütschalp - Winteregg - Mürren
Bus icon Ortsbus Grindelwald
 
Only with the Jungfrau Travel Pass 5 - 8 days including:
Train icon Interlaken Ost - Interlaken West
Boat icon Boat journey on Lakes Thun and Brienz
Train icon Interlaken Ost - Brienz

Summer season operation

  Route Operating dates
Funicular icon Interlaken - Harder Kulm 14 April to 25 November 2018
Aerial cableway icon Grindelwald - Grindelwald-First 3 April to 28 October 2018
Bus icon Grindelwald - Bussalp 19 May to 21 October 2018
Bus icon Grindelwald - Grosse Scheidegg 19 May to 21 October 2018
Train icon Wilderswil - Schynige Platte 1 June to 28 October 2018
Aerial cableway icon Grindelwald - Männlichen 26 May to 21 October 2018
Aerial cableway icon Wengen - Männlichen 1 June to 21 October 2018
Bus icon Grindelwald - Waldspitz 2 June to 14 October 2018

 

2. За съжаление датите на престоя ви съвпадат с една от най-масовите прояви в региона. На 7.09.2018 и на 8.09.2018 се провежда поредния Jungfrau Marathon:

https://www.jungfrau-marathon.ch/de/

Не е чак толкова страшно, но във влаковете от Lauterbrunnen до Kleine Scheidegg ще е пълно с хора и пътуването няма да е съвсем комфортно. Най-вероятно ще е като в токийското метро в час пик (поне аз като съм бил в такива дни е било така). За сметка на това ако е хубаво времето може би ще има по-малко хора на Jungfraujoch, както и на останалите места, които са покрити от паса, така че в някакъв смисъл частично може да се окаже и предимство мероприятието.

 

3. Вероятно няма да имате време точно за това, но да спомена, че може би само този пас включва безплатно пътуване с автобус до Grosse Scheidegg. Заслужава си, но не и повече от Mürren, Schynige Platte, First, Harder Kulm и Männlichen. Също така да обърна внимание, че този пас важи до Eigergletscher (а не само до Kleine Scheidegg) без допълнителен билет, така че при лошо време може да се стигне поне до първата спирка на "скъпия влак" без да се плаща повече.

 

P.S. Този connecting ticket до Jungfraujoch не е нужно да се купува предварително. Няма проблем на място да се вземе. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , koliob каза:

2. За съжаление датите на престоя ви съвпадат с една от най-масовите прояви в региона. На 7.09.2018 и на 8.09.2018 се провежда поредния Jungfrau Marathon

По принцип исках да сме през работната седмица в района, за да избегнем навалицата, но за съжаление така се наредиха нещата.

 

Видях, какви опции имаме с този пас, но така или иначе и времето е малко, за всичко в района.

Нашата цел е малко по - лежерно да се разхождаме и да почиваме.

Мисля, че това е добър вариант.

Връзка към мнение

Иска ми се да резервирам Jungfraujoch – Top of Europe connecting ticket с място, защото ме притеснява, че може да има навалица ,понеже както спомена @koliob,  ще има маратон. Ако си избера час 10:30- 11:05 на отиване, иска да маркирам и връщането. Има ли проблем, ако си изпуснем часа и евентуално, какво време е отимално за връщането?

Връзка към мнение
преди 5 минути , aneliya каза:

Иска ми се да резервирам Jungfraujoch – Top of Europe connecting ticket с място, защото ме притеснява, че може да има навалица ,понеже както спомена @koliob,  ще има маратон. Ако си избера час 10:30- 11:05 на отиване, иска да маркирам и връщането. Има ли проблем, ако си изпуснем часа и евентуално, какво време е отимално за връщането?

Няма проблем.

 

Ние - без да искаме - си резервирахме места. Не го споменахме, защото е излишен разход от CHF10, а и какво да промотирам глупостта си 🙂  

Както споменах в дневника, смятахме, че едва ли не един час ще ни стигне, но резервирахме за след два часа. Реално тръгнахме след три. Има две обособени колони - за хора с резервации и за хора без. Ние се наредихме чинно в тази без резервации. Бяхме в началото и се качихме веднага. Има си отделни вагони за свободни билети и проблемът е нулев. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 3 часа, aneliya каза:

Иска ми се да резервирам Jungfraujoch – Top of Europe connecting ticket с място, защото ме притеснява, че може да има навалица ,понеже както спомена @koliob,  ще има маратон. Ако си избера час 10:30- 11:05 на отиване, иска да маркирам и връщането. Има ли проблем, ако си изпуснем часа и евентуално, какво време е отимално за връщането?

 

Финалът на маратона е на Kleine Scheidegg и наистина ще създаде проблеми с транспортирането, но мисля че ще е само в частта Lauterbrunnen -  Kleine Scheidegg или Grindelwald - Kleine Scheidegg (в зависимост от това как ще изберете да достъпите до върха). Точно тези влакове са с по-ограничен капацитет и въпреки, че ще пуснат и извънредни - пак няма да са достатъчни. Точно за тези влакове не се продават запазени места. А за Jungfraujoch – Top of Europe connecting ticket моят съвет е не само да не си купуваш запазено място, а и да решиш в деня на пътуването дали изобщо ще го купуваш в зависимост от времето (според мен най-доброто приложение за времето в Швейцария е MeteoSwiss на Bundesamt für Meteorologie und Klimatologie и силно препоръчвам инсталирането му на мобилно устройство). При лошо време скъпите билети до Jungfraujoch не са най-добрата инвестиция, защото могат да предложат само гледане на облаци отблизо. Регистрираните участници в маратона са 4000 и заедно с придружаващите ги роднини и приятели представляват съществена част от посетителите на региона в този период. Голяма част от тях проявяват нулев интерес към посещение на Jungfraujoch и според мен няма да има никакъв проблем с местата. Все пак може да поискаш съвет и от служителя, който ще ти продаде билета (обикновено са добре подготвени, а ако имат сериозна причина да ти кажат нещо важно го правят и без да питаш).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви! Погледнах едно приложение за времето, реших за коя дата да взема билет и купих без да запазвам места. Така или иначе ще се ходи до там, ще се качим до горе. Запазих от сега и места за къмпинга. И точно исках да избягам от отпускарския август с навалиците и се нантатрузих на маратон от такъв мащаб в Швейцария 😜

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , aneliya каза:

И точно исках да избягам от отпускарския август с навалиците и се нантатрузих на маратон от такъв мащаб в Швейцария 😜

И аз си го помислих за нататрузването :grin: Но пък ще се забавлявате много! 🙂 

Връзка към мнение
преди 13 минути , aneliya каза:

Благодаря ви! Погледнах едно приложение за времето, реших за коя дата да взема билет и купих без да запазвам места. Така или иначе ще се ходи до там, ще се качим до горе. Запазих от сега и места за къмпинга. И точно исках да избягам от отпускарския август с навалиците и се нантатрузих на маратон от такъв мащаб в Швейцария 😜

За времето е много рано да се мисли. То може да се променя по няколко пъти на ден и най-точната прогноза е в предишния ден. Дано да имате късмет! Във влака към Kleine Scheidegg сигурно ще има ветерани от предишни маратони, които ще викат, свиркат и подкрепят бягащите (на някои места и покрай линията на влака), а и толкова много хора на Kleine Scheidegg друг път няма да видите. 🙂 Това си е част от едно уникално преживяване.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Със сигурност ще е по различно, не съм била на маратони. Просто се опасявам да не се повтори миналогодишното ми ходене до Плитвишките езера, които почти не видях от народ . Извинявам се , че е извън темат 😉

IMG_4123.JPG

Редактирано от aneliya
Връзка към мнение
преди 6 минути , koliob каза:

За времето е много рано да се мисли. То може да се променя по няколко пъти на ден и най-точната прогноза е в предишния ден. Дано да имате късмет! 

@aneliya, и аз се подписвам под това. В продължение на един месец точно седмицата, в която ние пътувахме, я даваха пълен disaster 🙂 Аз бях изпаднала в сериозна депресия и яко оклюмала нос, единствено опитът ми от планината - същото, за което говори @koliob - ми даваше надежда. Но пък като знам колко са добри в прогнозите в Швейцария и пак се депресирах... ахахахахх... Времето беше чудно на 99% от времето. Желая ви искрено късмет! Много ще ви хареса, а хората искрено се забавляват, без да ви създават дискомфорт...

Връзка към мнение
преди 1 минута , aneliya каза:

С тридневния пас JUNGFRAU TRAVEL PASS, лифтовете плащат ли се допълнително, че не можах да се ориентирам в резюмето на сайта?

Не. Допълнително само железницата към Jungfaujoch. Ориентирай се по пунктираните линии.

 

https://www.jungfrau.ch/en-gb/jungfrau-travel-pass/ 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,моля за помощ,тотално се обърках с тези пасове.Ще напиша програмата ни и ще бъда благадарна,ако някой каже как ще е най изгодна.Ще отседне във Вилдерсвил,общо 8 дни.

1.Кацаме в Базел окало10.00 ,в ранния следобед да сме в хотела и разходка из градчето

2.Литературен и водопадите

3.Юнгфрау

4.Разходка в близките градчета

5.Берн

6-ти 7 -ми ден още не са уточнени точно.

Има вероятност 7 ден да го изкараме в Базел тъй като полета ни е сутринта в 8

Дните ще се променят според времето.Приемам идеи

 

Връзка към мнение

8 дневен пас ще ви е валиден навсякъде, с намаление тук - там и безплатно прекачване (качване и слизане, където пожелаете) в цялата мрежа на sbb. Но ако искате високопланински или регионални, тогава някой от другите. Няма евтина опция- въпрос на нагласяне за най- малко скъпо е. 

Литературен? Лаутербрунен може би? 

Може и халф феър карта и от там цени на билетите на половина. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.