Прескочи до съдържание

Швейцария само с влак, юли 2018


Гост

Препоръчани мнения

преди 3 минути , iaia_mama каза:

@iaia_mama, благодаря! А @koliob само е коригирал неточностите ми, затова не е споменал цитираните отсечки от теб. С тях съм се справила 🙂 

Връзка към мнение

Между другото можеш още сега да си купиш Supersaver ticket от Zermatt до Domodossola (най-добре на един билет от сайта на швейцарските железници), тъй като си знаеш кога трябва да тръгнеш, а пък и има цена с намалението, която никак не е лоша.

 

image.png.5281150c0de3b11be9b020c16744818b.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , koliob каза:

Между другото можеш още сега да си купиш Supersaver ticket от Zermatt до Domodossola (най-добре на един билет от сайта на швейцарските железници), тъй като си знаеш кога трябва да тръгнеш, а пък и има цена с намалението, която никак не е лоша.

image.png.5281150c0de3b11be9b020c16744818b.png

Този Supersaver определено заслужава обмисляне! Другият, от Базел - ако закъснее полета, направо е изгубен... Благодаря ти! Сега ще преизчисля сметките... 

 

преди 59 минути , aleksandrina каза:

Цял научен труд си е това тук... Ама така ще е- с тези цени в Швейцария. 😆

Определено този научен труд ще спести доста пари там... 🙂 

Връзка към мнение
Преди 1 час, koliob каза:

Между другото можеш още сега да си купиш Supersaver ticket от Zermatt до Domodossola (най-добре на един билет от сайта на швейцарските железници), тъй като си знаеш кога трябва да тръгнеш, а пък и има цена с намалението, която никак не е лоша.

 

image.png.5281150c0de3b11be9b020c16744818b.png

@Гост 😍

Ъъъ ... може да купиш направо два! 😂😂😂

Че докато изляза от каналите в вляза в пътя, да не стане късно... 😘

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

@Rainy 😍

Ъъъ ... може да купиш направо два! 😂😂😂

Че докато изляза от каналите в вляза в пътя, да не стане късно... 😘

С удоволствие, ама нещо не мога да докарам цената на @koliob, та ще питам 😍

 

преди 1 час, koliob каза:

Между другото можеш още сега да си купиш Supersaver ticket от Zermatt до Domodossola (най-добре на един билет от сайта на швейцарските железници), тъй като си знаеш кога трябва да тръгнеш, а пък и има цена с намалението, която никак не е лоша.

image.png.5281150c0de3b11be9b020c16744818b.png

Не мога да я докарам тази цена, не знам как го правиш... Дава ми 31,20.

 

image.png.bf841b9225e2fc62889ec8916b46f93a.png

Връзка към мнение

И ето преизчислението... И новата таблица. Вторият ден в Zermatt не съм взимала Peak Pass, защото няма смисъл. Не мога и да докарам оня supersaver 🙂 (Ups имах грешка, поправих)

 

 

  No discount SWISS TRAVEL PASS + peak Pass Regional + Half fair+Peak Pass
Total (CHF) 1412.40 950.50 694.00
    Разлика

256.50

 

Switzerland Budget - comparison.xlsx

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 16 минути , Гост каза:

С удоволствие, ама нещо не мога да докарам цената на @koliob, та ще питам 😍

 

Не мога да я докарам тази цена, не знам как го правиш... Дава ми 31,20.

 

image.png.bf841b9225e2fc62889ec8916b46f93a.png

Май не си сложила Half Fare. Нали ще имате действащ пас тогава.

Връзка към мнение
4 minutes ago, Гост said:

Не. Вече ще го нямаме. Ще бъде 9-тия ден от пътуването... 

Е та half fare не важи ли 1 месец?

 

Swiss Half Fare Card

1 month     CHF 120.–

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , aleksandrina каза:

Е та half fare не важи ли 1 месец?

 

Swiss Half Fare Card

1 month     CHF 120.–

Ми омотах се вече! 😁 Права си, благодаря! 

Нацелих я цената 😁 Още едно въпросче: кога най-късно се купуват supersaver tickets, знаете ли? 

Връзка към мнение

Сега остави таблицата да "престои", че ще се доомоташ. 😀 Важното е, че имате точен план и яснота относно цените. Пък знае ли се- може някъде да ви изненадат с още по- добри цени, някоя промоцийка да закачите... 😀

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

Сега остави таблицата да "престои", че ще се доомоташ. 😀 Важното е, че имате точен план и яснота относно цените. Пък знае ли се- може някъде да ви изненадат с още по- добри цени, някоя промоцийка да закачите... 😀

Хахахаххахаа... Той и точният план тепърва ще минава през одита на @Mary, ама нещата са доста стройни вече 🙂 

Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

Ми омотах се вече! 😁 Права си, благодаря! 

Нацелих я цената 😁 Още едно въпросче: кога най-късно се купуват supersaver tickets, знаете ли? 

Може да си купиш дори и от днес за утре, но обикновено отстъпката в някакъв момент става по-малка, а и броя на местата очаквано е доста ограничен. Все пак има и много изключения. Когато преценят, че влака ще е доволно празен може да пуснат такива билети няколко дена преди пътуването, без преди да е имало такива. Това са мои наблюдения, които нито са представителни, още по-малко пък изчерпателни, а дори не съм сигурен и, че това е съвсем вярно. 🙂 Затова като видя такива, които ме устройват - купувам веднага.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , koliob каза:

Може да си купиш дори и от днес за утре, но обикновено отстъпката в някакъв момент става по-малка, а и броя на местата очаквано е доста ограничен. Все пак има и много изключения. Когато преценят, че влака ще е доволно празен може да пуснат такива билети няколко дена преди пътуването, без преди да е имало такива. Това са мои наблюдения, които нито са представителни, още по-малко пък изчерпателни, а дори не съм сигурен и, че това е съвсем вярно. 🙂 Затова като видя такива, които ме устройват - купувам веднага.

Много ти благодаря! И още един въпрос, моля 🙂 Аз ще ги купя веднага онлайн, това не е проблем. Само че още не съм купила Half Fare Card.

Кога ще искат да им я покажем? 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Много ти благодаря! И още един въпрос, моля 🙂 Аз ще ги купя веднага онлайн, това не е проблем. Само че още не съм купила Half Fare Card.

Кога ще искат да им я покажем? 

Ще я показвате на кондукторите в различните влакове при поискване. Сега можеш спокойно да си купуваш билети с намаление. Важно е да имаш картата за намалението + билета чак като се качиш на влака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

И ето преизчислението... И новата таблица. Вторият ден в Zermatt не съм взимала Peak Pass, защото няма смисъл. Не мога и да докарам оня supersaver 🙂 (Ups имах грешка, поправих)

 

 

  No discount SWISS TRAVEL PASS + peak Pass Regional + Half fair+Peak Pass
Total (CHF) 1412.40 950.50 694.00
    Разлика

256.50

 

Switzerland Budget - comparison.xlsx

 

Сега резултатите изглеждат по-реалистично. Знам, че файлчето ти е за ориентир за бюджета и не е важно да е съвсем точно, но все пак ако искаш коригирай  Zermat – Domodossola от CHF 31 на CHF 17. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , koliob каза:

Ще я показвате на кондукторите в различните влакове при поискване. Сега можеш спокойно да си купуваш билети с намаление. Важно е да имаш картата за намалението + билета чак като се качиш на влака.

 

преди 11 минути , koliob каза:

Сега резултатите изглеждат по-реалистично. Знам, че файлчето ти е за ориентир за бюджета и не е важно да е съвсем точно, но все пак ако искаш коригирай  Zermat – Domodossola от CHF 31 на CHF 17. 

Направих го! 🙂 Точно така, имаме резерви да поемем "изненади", но написването на домашното е много важно в държава като Швейцария. Аз бях тръгнала на вариант Swiss Pass, но ето - щяхме да изгубим поне по CHF 270. Ние не че няма да ги похарчим за друго, разбира се, но знам че ме разбираш. И най-важното - да сме убедени в това, което правим.

 

Много ти благодаря! Вероятно е да имаме още някой въпрос, но след това подробно разписване и твоята мега помощ, се чувствам много уверена 🙂 За мен ще е истинско удоволствие да почерпя 🙂 

 

Switzerland Budget - comparison.xlsx

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 2 минути , aleksandrina каза:

@Гост i @Mary, ако имате регистрация в sbb сайта, пращат нюзлетъри, когато имат някакви промоции.

Отивам да се регистрирам 🙂 Макар че ние смятаме да купим пасовете до края на този месец и точно в мега сезон дали ще пуснат промоция, ама защо да не се опита... Благодаря ти!

Връзка към мнение

Не искам да ви обърквам повече, но най-вероятно ще постигна точно това, като ти предложа още една алтернатива за Bernese Oberland. Първо искам да кажа, че според мен обсъжданата по-горе и отразена в твоя файл комбинация от пасове е оптимална за фиксирания от вас план. Ако все пак по някаква причина решите да го променяте по някакъв начин има един по-евтин вариант за посещение на Jungfrajoch (CHF 69 RETURN) и безплатно на част от предвидените от вас места. Това е JUNGFRAU TRAVEL PASS.

https://www.jungfrau.ch/en-gb/jungfrau-travel-pass/

Разгледайте го - ако не за друго - поне за пълнота. Ето и карта с маршрутите, които покрива, както и цените:

 

Map of Validity

 

Jungfrau Travel Pass prices

Prices (in CHF)

Days Adults Reduced* Children (6-15 years)**
3 180.- 135.- 30.-
4 205.- 155.- 30.-
5 230.- 175.- 30.-
6 255.- 190.- 30.-
7 280.- 210.- 30.-
8 305.- 225.- 30.-
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , koliob каза:

Не искам да ви обърквам повече, но най-вероятно ще постигна точно това, като ти предложа още една алтернатива за Bernese Oberland. Първо искам да кажа, че според мен обсъжданата по-горе и отразена в твоя файл комбинация от пасове е оптимална за фиксирания от вас план. Ако все пак по някаква причина...

Сус бе, сакън! 🤔😁 Планът е разкошен благодарение на теб. И цената му също. Нищо не пипам аз...

Ще оставя лейди @Mary да се вихри, ако има страсти неизпълнени относно маршрута 😍

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Съжалявам, че ще ви върна на темата с влаковете, но имам едно питане, което като че ли не видях коментирано.

Вярно ли е, че с индивидуален билет за еднократно пътуване можеш да слизаш и пак да се качват във влака, стига градовете, в които слизаш да са от същата влакова линия?

Общо взето се чудя дали има вариант, в който може да се купи билет от Женева до Берн и може да се слезе в Лозана, после в Берн и пак да се върнеш в Женева?

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 23 минути , Open World каза:

Съжалявам, че ще ви върна на темата с влаковете, но имам едно питане, което като че ли не видях коментирано.
 

Няма проблем да връщаш каквото искаш 🙂 Ние още не можем да се осъзнаем от това, което видяхме... 

 

преди 23 минути , Open World каза:

Вярно ли е, че с индивидуален билет за еднократно пътуване можеш да слизаш и пак да се качват във влака, стига градовете, в които слизаш да са от същата влакова линия?

 

преди 23 минути , Open World каза:

Общо взето се чудя дали има вариант, в който може да се купи билет от Женева до Берн и може да се слезе в Лозана, после в Берн и пак да се върнеш в Женева?

Може би @koliob знае повече. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.