Прескочи до съдържание

Швейцария само с влак, юли 2018


Гост

Препоръчани мнения

Сега видях, че от тази година в паса Regional Pass Berner Oberland са редуцирали намаленията за влака от Kleine Scheidegg до Jungfraujoch от 50% на едва 25%. Между другото и за другия пас - Jungfrau Travel Pass от безплатно става 50%. Не знам дали това е достатъчна причина за промяна на плановете (а и промяната е доста радикална), но мога да ви предложа една доста бюджетна алтернатива, която предполага заместване на района Bernese Oberland с Engadin. Вероятно няма да се откажете, но ще ви опиша идеята, защото много сериозно се намляват разходите, а и може да ви е полезно за бъдещи планове.

Достигането на Енгадин е почти еднакво неудобно и бавно от всички възможни околни летища. Най-евтино от Базел става пак с трика с купуване от сайта на Deutsche Bahn на билет от Фрайбург (но трябва да се внимава да е от тези, които са със смяна на влака в Базел). Тъй като ще ви предложа хотел в Samedan съм сложил и примерен билет до там, но става и до St. Moritz и до другите селца (дори е и малко по-евтино).

 

image.png.633790da792c47315ca84ccee06e288c.png

 

Основното спестяване идва от много приличната цена на хотела (а самият хотел е наистина доста добър), както и от това, че е включен в една програма на кантона Graubünden и през лятото всички гости с резервации от две и повече нощувки получават безплатно специален пас, за влакове, автобуси и лифтове в региона.

 

Това е хотела:

https://booki.ng/2JL7jvd

Цената му в ММТ при текущия купон от 20% намаление излиза по-малко от 110 евро на вечер в двойна стая със закуска (примерът е с 4 нощувки от 14 юли до 18 юли 2018 г. вкл.).

 

Screenshot_20180617-135153.png.7ed2d85ef767ab68aafb2f76f65a6588.png

 

А това е списъкът с обектите, където е валиден безплатния пас:

 

St. Moritz:
  • Chairlift Suvretta - Randolins
  • Aerial cable car St. Moritz Bad - Signal*
  • Funicular railway St. Moritz Dorf - Chantarella - Corviglia*
  • Aerial cable car Corviglia - Piz Nair*
Pontresina:
  • Chairlift Languard
  • Aerial cable car Diavolezza
Celerina:
  • Gondola lift Celerina - Marguns*
  • Chairlift Marguns - Trais Fluors
    (Fridays only)
Silvaplana:
  • Aerial cable car Corvatsch
Sils:
  • Aerial cable car Furtschellas
Samedan:
  • Funicular railway Muottas Muragl

Mountain railways & public transport included *Mountain railways with mountain bike transport

Besides free mountain rides, many hotels are offering free travel on the public transport in the Upper Engadin, too .

Valid for public transport: 

  • ENGADIN BUS, excluding night buses after 9.30 p.m.
  • PostAuto
  • St. Moritz town buses
  • The Rhaetian Railway (2nd class)

on the following routes : Cinuos-chel/Brail – Maloja, St. Moritz – Alp Grüm, Samedan – Pontresina, Bever – Spinas

 

След престоя в Engadin ви трябва само билет до Andermatt, а от Andermatt до Zermatt си важи Adventure Pass (Erlebnis Card), която ще си купите заради престоя в Zermatt и посещенията на околностите. Тъй като не разполагате с никаква карта за намаление в този регион - най-изгодно е да си купите Supersaver ticket от сайта на швейцарските железници:

 

image.png.d80e71de134847504ac32b9a0b54a6ce.png

 

По този начин в този ден ще направите и почти най-евтиното възможно пътуване по целия маршрут на Glacier Express. А и разходите се свеждат до "само" EUR 80 за транспорт и по EUR 55 на човек за нощувка за тези дни.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@koliob, няма да стане, чеде - парите са за удоволствие (стига да ги имаш). 🙂 

Ще ровим идната седмица с @Mary за най-оптималния вариант относно билети, но районите няма да сменяме 🙂

Благодаря ти! 

Връзка към мнение

Имам още един въпрос към знаещите. Ще направя едно подробно сравнение на билетите, които ще ползваме. За целта отворих 

 

https://www.sbb.ch/en

 

Цената, която ми дава, обаче, ми е изписана с Half-Fare travelcard. Това по презумпция ли се разбира, че ще бъде купена такава?  За пръв път ми се случва да виждам така поднесена цена... 

 

Ще споделя резултатите от сравнението, когато го завърша - сигурно ще е полезно и на други хора. 

 

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 4 часа, Гост каза:

Цената, която ми дава, обаче, ми е изписана с Half-Fare travelcard. Това по презумпция ли се разбира, че ще бъде купена такава?  За пръв път ми се случва да виждам така поднесена цена..

Повечето местни си купуват годишна карта за 50% намаление, която е почти на цената на месечната, специално направена за чужденци (немци, австрийци, французи и италианци могат също да купят местната карта). Затова и на сайта цените по подразбиране са с 50% намаление. Можеш да си купиш спокойно от тях, но в повечето влакове кондукторите искат да покажеш и документа, даващ право на намаление.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
6 hours ago, Гост said:

За пръв път ми се случва да виждам така поднесена цена..

Това е, за да не припадат чужденците, когато отворят сайта и гледат цени. 😁 

Шегата настрана, както сте забелязали, няма нищо евтино в Швейцария - сами си вдигат данъците, гласуват си високи такси и т.н. Не може да се хитрува. Всъщност може, но цената за това е много висока. Няма скандали във влака, ако нямаш билет, но глобата  е... Няколко пъти ставах свидетел на това- събраха се 4-5 кондуктора около прегрешилите (предимно с тъмен цвят на кожата) и лични карти, глоби, писаха, брисаха... 

Когато бяхме с пасовете, особено около летището, изискваха задължително и документа (ЛК, паспорт), който си попълнил в паса. Отделно името ми не се събра за 2 букви, та в бюро на sbb ги допълниха, сложиха и мокър печат, че допълнението е тяхно. Изрично пише да не се поправя на ръка от пътника. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, koliob каза:

Повечето местни си купуват годишна карта за 50% намаление, която е почти на цената на месечната, специално направена за чужденци (немци, австрийци, французи и италианци могат също да купят местната карта). Затова и на сайта цените по подразбиране са с 50% намаление. Можеш да си купиш спокойно от тях, но в повечето влакове кондукторите искат да покажеш и документа, даващ право на намаление.

Ясно! Много благодаря!

 

преди 27 минути , aleksandrina каза:

Това е, за да не припадат чужденците, когато отворят сайта и гледат цени. 😁 

Шегата настрана, както сте забелязали, няма нищо евтино в Швейцария - сами си вдигат данъците, гласуват си високи такси и т.н. Не може да се хитрува. Всъщност може, но цената за това е много висока. Няма скандали във влака, ако нямаш билет, но глобата  е... Няколко пъти ставах свидетел на това- събраха се 4-5 кондуктора около прегрешилите (предимно с тъмен цвят на кожата) и лични карти, глоби, писаха, брисаха... 

Когато бяхме с пасовете, особено около летището, изискваха задължително и документа (ЛК, паспорт), който си попълнил в паса. Отделно името ми не се събра за 2 букви, та в бюро на sbb ги допълниха, сложиха и мокър печат, че допълнението е тяхно. Изрично пише да не се поправя на ръка от пътника. 

Хахахахаххаааа... аз гледам да не се замислям за цифрите, все едно играя покер с камъчета, а не с пари! 😁

 

Имам въпрос и към двама ви, @koliob и @aleksandrina. Кога се разбира дали даден билет може да се купи с намаление със Swiss Pass или Regional Pass, примерно? До този момент съм намирала само декларирано намаление с half price pass само? Аз посещавам направо сайта на конкретния лифт и, да кажем, на Piz Gloria дават намаление 50% само с half price pass, ни дума за другите два паса. А знам, че и двата паса дават право на намаления някъде... Бих искала да направя точно сравнение.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Гост каза:

Имам въпрос и към двама ви, @koliob и @aleksandrina. Кога се разбира дали даден билет може да се купи с намаление със Swiss Pass или Regional Pass, примерно? 

 

Гледаш на картата, която показва къде е валиден съответния пас. Там, където са плътни линиите се пътува безплатно, а пунктираните линии (образувани от точки) са с 50% намаление (можеш съответно да си купиш такъв билет от сайта). Само да не объркаш пунктираните линии с линиите от къси чертички (те показват къде има тунел по линията). Ето ти две такива карти - съответно за Swiss Travel Pass и Regional-Pass Bernese Oberland.

uebersichtskarte-sts.pdf

regionalpassberneseoberland.pdf

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Общо взето Swiss Travel Pass важи за всички *нормални* влакове. За всички останали питахме важи ли, какво намаление има, ако не важи и т.н. Понеже обикаляхме цялата страна, не сме купували и не съм се интересувала от регионалните пасове. @Гост, и аз като теб не гледах на парите като пари, а само като някакви цифри, тъй като бях ходила преди това и знаех какво ме чака. Съпругът ми учи там преди години, та имахме идея за какво става въпрос, откъде да пазаруваме. Бирата и кафето са на една цена. :) А тези напитки във влакове и корабчета са на същата цена като по заведенията, не са 3 пъти по- високи. Хубавото е, че където и да питаш- навсякъде те упътват, говорят много езици (дори на табелките с имената им знаменца- езиците, които служителите говорят). Никой не се сърди, че питаш, обясняват, разпечатват ти пътен план с цената (изглежда като билет). Билети за влаковете се купуват предимно от автоматите, ако искаш да смениш, отиваш на гише и те питат само защо сменяш. Разписанията им са супер удобни- голямо жълто табло по часове. Организирано е до секундата, като при закъснение на влака от 4-5 минути, се извиниха 2 пъти. Изобщо ей такива дребни неща винаги много са ме впечатлявали, включително и начина и местата на събиране на боклука... Швейцария винаги ми е в плановете, има много места, които не съм видяла там. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тъй... Направих сравнителната таблица. Що ли я направих 🤔

@aleksandrina, @koliob - на вашето внимание, моля. (Adventure Pass нямаше смисъл и го изключих).

Аз мълча, фактите сами говорят. И все обичам да ровя в детайли, когато @Mary пътува 😁

Добре, че не е от хората, които лесно се стресират, щото цифрите са си стресиращи...

(Ние очаквахме сходна цифра, всъщност.)

 

П.П. Данните са както следва:

 

  No discount SWISS TRAVEL PASS Regional + Half fair
Total (CHF) 1185.00 834.30 761.80
    Разлика 72.50

 

П.П. Качила съм и excel файла - форумът не предлага форматиране в таблица сякаш, защото снимката е много неясна, а и може да бъде в полза на някого, а може и @koliob да извади още някоя тайна от шкафчето 🙂 

 

Switzerland Budget - comparison.xlsx

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 14 минути , aleksandrina каза:

На човек.

@bulpa - точно.

преди 18 минути , bulpa каза:

@Гост това са цените за двама, за седем дена, така ли да разбираме сравнителната таблица?

По-скоро за 9 дни, като първият и последният са орязани заради пътуванията. Това е за един човек. Исках да разпиша като детайли кой пас е по-изгоден, а е и време да си направим детайлната програма. Това много помага...

Връзка към мнение

Между другото, по спомен- паса за 8 дни важи и за най- ранните сутрешни влакове на 9-я ден. Търся къде съм го прочела това, за да не подведа някой.

Edit: намерих го: For shorter routes, the outward and return journeys must be purchased separately, if these are not on the same day or before 5 a.m. on the following day. Additional terms and conditions for standard Swiss tickets:

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
преди 8 часа, Гост каза:

П.П. Качила съм и excel файла - форумът не предлага форматиране в таблица сякаш, защото снимката е много неясна, а и може да бъде в полза на някого, а може и @koliob да извади още някоя тайна от шкафчето 🙂 

 

Добре си се справила със задачката, но имам някои дребни бележки (малките грешки ги отдавам на късния час, в който си правила табличката), които по никакъв начин не променят крайния резултат от сравнението, но все пак презчислението показва, че за вашето пътуване използването регионалния пас е доста по-изгодно от използването на SWISS TRAVEL PASS.

1.       При сравнението използваш 8-дневен SWISS TRAVEL PASS за 9-дневно пътуване. Трябва да направиш или първия или последния ден на Full fare или да разчиташ, че кондукторите няма да ти поискат документ за намалението.

2.       Билетът, който ти трябва на 14.07. Basel Euroairport – Thun при ползване на регионалния пас всъшност е Basel Euroairport – Bern, защото Bern Thun e покрит от паса (цената става CHF 22.70 или ако си купиш Supersaver ticket – дори CHF 9.20).

SW_BB1.png.cdf30e9b024f12a921e5b48755643fa1.pngSW_BB2.png.8ac930e4ae66ba480cbf09f6961b9626.png

3.       Билетът, който ти трябва на 15.07. Lauterbrunnen - Kleine Scheidegg – return при ползване на SWISS TRAVEL PASS не е безплатен. Има само 25% намаление (можеш да го видиш на картата, която ти приложих – освен, че е с пунктир има цифра 1 в кръгче и в легендата го пише), така че трябва да добавиш още CHF 23 на тази опция.

4.       Билетът, който ти трябва на 15.07. Kleine Scheidegg - Jungfraujoch - return  при ползване на With Half farе pass only не е с 50% намаление. Има само 25% намаление (можеш да го видиш на картата, която ти приложих – освен, че е с пунктир има цифра 1 в кръгче и в легендата го пише), така че трябва да замениш още CHF 76 с CHF 99 на тази опция (споменавам го, защото тази клетка участва в изчисляването на сумата за регионалния пас накрая).

5.       Билетът за лифта, който ти трябва на 16.07. Grindelwald BGF – First - двупосочно е безплатен с регионалния пас, т.е. трябва да махнеш CHF 30 от съответната клетка и да ги замениш с CHF 0.

6.       Билетът, който ти трябва на 17.07. Wilderswil - Schynige Platte - return  при опцията Normal price CHF e CHF 64. Това не оказва никакво влияние на изчисленията ти.

7.       Билетът, който ти трябва на 17.07. Interlaken Ost - Harder Kulm  при опцията ползване на SWISS TRAVEL PASS не е безплатен, а е с 50% намаление. Трябва да запишеш CHF 15 в клетката.

8.       Билетът, който ти трябва на 18.07. Brienz - Brienzer Rothorn - return  струва CHF 92 (ти може би си гледала еднопосочната цена). При опцията ползване на SWISS TRAVEL PASS е с 50% намаление. Трябва да запишеш CHF 46 в клетката (вместо CHF 29.50).

9.       Билетът за лифта, който ти трябва на 18.07. Hasliberg Reuti (Gondelbahn) – Mägisalp е безплатен с регионалния пас, т.е. трябва да махнеш CHF 25 от съответната клетка и да ги замениш с CHF 0.

10.   Билетът за лифта, който ти трябва на 18.07. Mägisalp – Planplatten е безплатен с регионалния пас, т.е. трябва да махнеш CHF 25 от съответната клетка и да ги замениш с CHF 0.

11.   На 19.07. за лифта Erlenbach im Simmental – Chrindi – Stockhorn и обратно трябва да коригираш три клетки:

a.       Normal price CHF е CHF 58;

b.       Със SWISS TRAVEL PASS е CHF 29;

c.       With Regional Pass e безплатно - CHF 0.

12.   Билетът за лифта, който ти трябва на 19.07. Kandersteg - Oeschinen е безплатен с регионалния пас, т.е. трябва да махнеш CHF 11.50 от съответната клетка и да ги замениш с CHF 0.

Това е за частта преди Zermatt. По-късно ще ти напиша и за втората част от пътуването.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , koliob каза:

Добре си се справила със задачката, но имам някои дребни бележки (малките грешки ги отдавам на късния час, в който си правила табличката), които по никакъв начин не променят крайния резултат от сравнението, но все пак презчислението показва, че за вашето пътуване използването регионалния пас е доста по-изгодно от използването на SWISS TRAVEL PASS.

1.       При сравнението използваш 8-дневен SWISS TRAVEL PASS за 9-дневно пътуване. Трябва да направиш или първия или последния ден на Full fare или да разчиташ, че кондукторите няма да ти поискат документ за намалението.

2.       Билетът, който ти трябва на 14.07. Basel Euroairport – Thun при ползване на регионалния пас всъшност е Basel Euroairport – Bern, защото Bern Thun e покрит от паса (цената става CHF 22.70 или ако си купиш Supersaver ticket – дори CHF 9.20).

SW_BB1.png.cdf30e9b024f12a921e5b48755643fa1.pngSW_BB2.png.8ac930e4ae66ba480cbf09f6961b9626.png

3.       Билетът, който ти трябва на 15.07. Lauterbrunnen - Kleine Scheidegg – return при ползване на SWISS TRAVEL PASS не е безплатен. Има само 25% намаление (можеш да го видиш на картата, която ти приложих – освен, че е с пунктир има цифра 1 в кръгче и в легендата го пише), така че трябва да добавиш още CHF 23 на тази опция.

4.       Билетът, който ти трябва на 15.07. Kleine Scheidegg - Jungfraujoch - return  при ползване на With Half farе pass only не е с 50% намаление. Има само 25% намаление (можеш да го видиш на картата, която ти приложих – освен, че е с пунктир има цифра 1 в кръгче и в легендата го пише), така че трябва да замениш още CHF 76 с CHF 99 на тази опция (споменавам го, защото тази клетка участва в изчисляването на сумата за регионалния пас накрая).

5.       Билетът за лифта, който ти трябва на 16.07. Grindelwald BGF – First - двупосочно е безплатен с регионалния пас, т.е. трябва да махнеш CHF 30 от съответната клетка и да ги замениш с CHF 0.

6.       Билетът, който ти трябва на 17.07. Wilderswil - Schynige Platte - return  при опцията Normal price CHF e CHF 64. Това не оказва никакво влияние на изчисленията ти.

7.       Билетът, който ти трябва на 17.07. Interlaken Ost - Harder Kulm  при опцията ползване на SWISS TRAVEL PASS не е безплатен, а е с 50% намаление. Трябва да запишеш CHF 15 в клетката.

8.       Билетът, който ти трябва на 18.07. Brienz - Brienzer Rothorn - return  струва CHF 92 (ти може би си гледала еднопосочната цена). При опцията ползване на SWISS TRAVEL PASS е с 50% намаление. Трябва да запишеш CHF 46 в клетката (вместо CHF 29.50).

9.       Билетът за лифта, който ти трябва на 18.07. Hasliberg Reuti (Gondelbahn) – Mägisalp е безплатен с регионалния пас, т.е. трябва да махнеш CHF 25 от съответната клетка и да ги замениш с CHF 0.

10.   Билетът за лифта, който ти трябва на 18.07. Mägisalp – Planplatten е безплатен с регионалния пас, т.е. трябва да махнеш CHF 25 от съответната клетка и да ги замениш с CHF 0.

11.   На 19.07. за лифта Erlenbach im Simmental – Chrindi – Stockhorn и обратно трябва да коригираш три клетки:

a.       Normal price CHF е CHF 58;

b.       Със SWISS TRAVEL PASS е CHF 29;

c.       With Regional Pass e безплатно - CHF 0.

12.   Билетът за лифта, който ти трябва на 19.07. Kandersteg - Oeschinen е безплатен с регионалния пас, т.е. трябва да махнеш CHF 11.50 от съответната клетка и да ги замениш с CHF 0.

Това е за частта преди Zermatt. По-късно ще ти напиша и за втората част от пътуването.

т.3 - Lauterbrunnen - Kleine Scheidegg с БО пас е безплатен.

т.6 - Wilderswil - Schynige Platte с БО пас е безплатен.

т.7 -  Interlaken Ost - Harder Kulm с БО пас е безплатен.

т.8 - Brienz - Brienzer Rothorn с БО пас е безплатен.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Гост каза:

@koliob, спестените пари превръщаме в single malts 😁 Благодаря ти! 

Много щедро от ваша страна 🍻

След като сте решили да стоите последните два дена в Zermatt наистина няма смисъл да ползвате Adventure Pass. Не знам откъде си взела цените за Matterhorn glacier (Klein Matterhorn), Zermatt -> Gornergrat bahn и Furi - Schwarzsee - Trockener Steg, но те не са такива, каквито си ги написала в таблицата. Актуалните цени за Zermatt -> Gornergrat bahn са:

 

image.png.b68022092cdc633e3e155d5fd85d8cd4.png

 

А цените за езерата и другите места:

 

image.thumb.png.520a822823963ed9e45cf9bac2edfd29.png

 

Намаленията със  SWISS TRAVEL PASS и с HALF FARE PASS са едни и същи, но може би трябва да обмислите използването на едно от двете местни предложения: PEAK2PEAK TICKET за 2 дена (CHF 146) или PEAK PASS за един ден (CHF 86).

 

PEAK PASS включва:

Unlimited use of the following stretches or sections:

Zermatt - Matterhorn glacier paradise
Zermatt - Furi - Schwarzsee
Zermatt - Gornergrat
Zermatt - Sunnegga - Blauherd - Rothorn
Furi - Riffelberg
Randa - Täsch - Zermatt
Free entrance to the glacier palace

image.png.c8ed6c9a6e68ab499d884eeff15fbc12.png

 

PEAK2PEAK TICKET включва  Matterhorn glacier paradise и Gornergrat в един ден.

 

image.png.84711bbe7b0d29a59d88a5abdedf5b0d.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , iaia_mama каза:

т.3 - Lauterbrunnen - Kleine Scheidegg с БО пас е безплатен.

т.6 - Wilderswil - Schynige Platte с БО пас е безплатен.

т.7 -  Interlaken Ost - Harder Kulm с БО пас е безплатен.

т.8 - Brienz - Brienzer Rothorn с БО пас е безплатен.

Какво е БО пас? Swiss Pass? Че се обърквам, ако не са изписани изцяло 🙂

Връзка към мнение
преди 14 минути , iaia_mama каза:

т.3 - Lauterbrunnen - Kleine Scheidegg с БО пас е безплатен.

т.6 - Wilderswil - Schynige Platte с БО пас е безплатен.

т.7 -  Interlaken Ost - Harder Kulm с БО пас е безплатен.

т.8 - Brienz - Brienzer Rothorn с БО пас е безплатен.

Това защо си го написала? Във файла на @Гост тези пътувания са правилно отразени в опцията с регионалния пас.

Връзка към мнение
преди 2 минути , koliob каза:

Това защо си го написала? Във файла на @Гост тези пътувания са правилно отразени в опцията с регионалния пас.

И аз това се зачудих, затова попитах какво е БО.

В момента, aleksandrina каза:

Berner Oberland Regional Pass предполагам. 🙂

Ами те са бе безплатни в таблицата ми, както каза и @koliob. Затова и гледах тъпо. Благодаря, @aleksandrina 🙂 

Връзка към мнение
преди 8 минути , koliob каза:

Много щедро от ваша страна 

image.png.84711bbe7b0d29a59d88a5abdedf5b0d.png

Времето ти не е по-малко ценно 🙂 

 

преди 9 минути , koliob каза:

След като сте решили да стоите последните два дена в Zermatt наистина няма смисъл да ползвате Adventure Pass. Не знам откъде си взела цените за Matterhorn glacier (Klein Matterhorn), Zermatt -> Gornergrat bahn и Furi - Schwarzsee - Trockener Steg, но те не са такива, каквито си ги написала в таблицата. 

image.png.84711bbe7b0d29a59d88a5abdedf5b0d.png

Принципно това ни беше желанието за Zermatt, но като се върне @Mary от Венеция, ще прегледаме всичко точка по точка. 

Ето оттук съм ги взела, ама може и да съм омотала нещо. Не можах да спя, jetlag-ът не ме остави на мира...

 

https://www.zermatt.ch/en/Lifts-pistes/Mountain-railway-tickets-timetables-and-prices 

 

преди 11 минути , koliob каза:

...но може би трябва да обмислите използването на едно от двете местни предложения: PEAK2PEAK TICKET за 2 дена (CHF 146) или PEAK PASS за един ден (CHF 86).

image.png.84711bbe7b0d29a59d88a5abdedf5b0d.png

Точно тези пасове гледах! Но нещо не можах да се оправя в цените и оставих само с half fare. Пак ще се заровя там сега.

 

Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

@koliob, тези спешъл офърс не вършат ли работа: https://www.gornergratbahn.ch/en/summer/special-offers/gornergrat-round-trip/ ?

 

Вършат, разбира се. 🙂 Но по тази оферта за техния период двупосочния билет с намалението е CHF 60, а ако се комбинира в PEAK2PEAK TICKET, който включва  Matterhorn glacier paradise  и Gornergrat в един ден става CHF 86, а те така или иначе ще ги правят и двете.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Гост каза:

Какво е БО пас? Swiss Pass? Че се обърквам, ако не са изписани изцяло 🙂

БО пас =  Бернезе Оберланд Пас

koliob, написах го, защото ти ги даваш като частично платими с другите пасове, но ц регионалния Бернезе Оберланд те са безплатни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.