Прескочи до съдържание

Израел - Информация за цени, транспорт и всякакви други въпроси


Препоръчани мнения

преди 20 часа, Роми каза:

Определено мисля, че не трябваше да отказваш пътуването до Израел и Йордания. Ние се върнахме вчера вечерта, обиколихме всичко, 2 пъти влизахме и в палестинска територия - за Йерихон и за Витлеем . Много спокойно и безпроблемно. Видяме и приятели, които идваха от Петра- също без всякакъв проблем.

Дори в петък, след петъчната молитва, се случихме в Акко, а там има много голяма джамия. Имаше не повече от 20 демонстранти с плакати. В София нямаше и да ги погледна дори.

Благодаря за инфото.Днес даже гледах пак билетите за март и се чудя още.Лошото е, че точно тогава имам и други пътувания и трябва почити от едното да тръгна за следващото.

Връзка към мнение

И аз бях там декември миналата година. Тази година, през май, се връщам пак! Наистина Израел е много красива страна!

Редактирано от muchachote
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте пътешественици! Имам въпрос относно автобусния превоз. Има ли директни автобуси от Йерусалим до Назарет? Може ли да се направи тази екскурзия в рамките на един ден?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , phristova каза:

Здравейте пътешественици! Имам въпрос относно автобусния превоз. Има ли директни автобуси от Йерусалим до Назарет? Може ли да се направи тази екскурзия в рамките на един ден?

Навсякъде където аз отида, предварително се включвам в турове организирани от местни туристически агенции. И не съжалявам! И пестене на пари, и организация, и провеждане са на ниво. Сайта в който търся и избирам къде да отида е: getyourguide.com   С израелски туроператори ходих в Йерусалим, Назарет, Кафарнаум, Галилейско море и река Йордан. Всичко е организириано, взимат те от хотела и те оставят в близост до хотела.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , phristova каза:

Здравейте пътешественици! Имам въпрос относно автобусния превоз. Има ли директни автобуси от Йерусалим до Назарет? Може ли да се направи тази екскурзия в рамките на един ден?

Здравей,

 

Търсил съм инфо и аз за това в интернет - едни казват, че има директни автобуси, повечето казват, че трябва да се прекачваш и че имало само 1 директен до Назарет 1 път в седмицата и т.н. и т.н..... нищо не разбрах .

Виж това - https://abrahamtours.com/tours/abraham-shuttle/  . Виждам, че имат директен транспорт от Йерусалим до Назарет за около 18 лв. Аз мисля, че е ок за тези пари.  Доста хора са ползвали тази агенция и са много доволни. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, phristova каза:

Здравейте пътешественици! Имам въпрос относно автобусния превоз. Има ли директни автобуси от Йерусалим до Назарет? Може ли да се направи тази екскурзия в рамките на един ден?

На този сайт можеш да видиш възможностите за автобус: https://www.bus.co.il/otobusimmvc?Language=en 

Има директен автобус от централната гара на Йерусалим с номер 955 , но трябва да имате предвид , че пътя е над два часа и автобуса е предимно в следобедните часове . Освен това всеки ден броят на автобусите е различен, като варират от два на ден за времето на Шабат ( петък и събота) и до 6 в четвъртък.

Връзка към мнение

Здравейте и благодаря за полезната тема!

И на мен ми предстои пътуване и имам два въпроса:

- Къде и как се издават въпросните сертификати за хаджийство? Каква е цената им? Знам, че са просто хартийки, но ми е любопитно. Чувал съм, че има такива за католици на латински и такива за православни (сигурно на гръцки?!)

- Някой резервирал ли е организиран тур от този сайт: https://www.touristisrael.com/  Струва ми се, че цените са по-добри от споменатия по-горе.

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Някой имал ли е опит с новия автобус 485 от Бен Гурион до Йерусалим? Освен това ако някой може да помогне с транспортно средство от някоя от спирките на автобус 485 до хотела ни, който е на Shamai 9, Jerusalem, 94631, че не успявам до натъкмя :)

Връзка към мнение
преди 4 минути , t_petkov каза:

Някой имал ли е опит с новия автобус 485 от Бен Гурион до Йерусалим? Освен това ако някой може да помогне с транспортно средство от някоя от спирките на автобус 485 до хотела ни, който е на Shamai 9, Jerusalem, 94631, че не успявам до натъкмя :)

Ти като ми каза онзи ден, че ще пътуваш с този автобус се разрових за него да видя да го ползвам и аз. Пише тук - https://www.touristisrael.com/tours/shuttle-bus-ben-gurion-airport-jerusalem/ че pick up point е Jerusalem central bus station и ходи до Бен Гурион. Предполагам, че това е и обратния път от Бен Гурион до Jerusalem central bus station - като последна спирка. Ако това му е последната спирка (Jerusalem bus station) не ми се вижда много далеч от хотела ти и може и пеша да се стигне като гледам..... Все пак има и друго допълнение в сайта горе - 

  • For passengers reaching hotels in the Jerusalem City Center or Old City the journey is best continued by Light Rail which runs from the Jerusalem Central Bus Station to these points. For passengers reaching hotels in other neighborhoods, a taxi is the best option. Note that the bus + taxi is still significantly cheaper than taxi from the airport.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, infectedmushroom said:

Ти като ми каза онзи ден, че ще пътуваш с този автобус се разрових за него да видя да го ползвам и аз. Пише тук - https://www.touristisrael.com/tours/shuttle-bus-ben-gurion-airport-jerusalem/ че pick up point е Jerusalem central bus station и ходи до Бен Гурион. Предполагам, че това е и обратния път от Бен Гурион до Jerusalem central bus station - като последна спирка. Ако това му е последната спирка (Jerusalem bus station) не ми се вижда много далеч от хотела ти и може и пеша да се стигне като гледам..... Все пак има и друго допълнение в сайта горе - 

  • For passengers reaching hotels in the Jerusalem City Center or Old City the journey is best continued by Light Rail which runs from the Jerusalem Central Bus Station to these points. For passengers reaching hotels in other neighborhoods, a taxi is the best option. Note that the bus + taxi is still significantly cheaper than taxi from the airport.

Аз открих ето този сайт: https://www.bus.co.il/otobusimmvc/Line_Places_By_ID/9079217/1900-01-01 11%3a58?StartPlaceID=986177&EndPlaceID=986140&Language=en

Той дава всъщност информация за различните линии. Може да се избере точка на тръгване по карта и такава на пристигане и сайтът дава възможни транспортни средства. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , t_petkov каза:

Аз открих ето този сайт: https://www.bus.co.il/otobusimmvc/Line_Places_By_ID/9079217/1900-01-01 11%3a58?StartPlaceID=986177&EndPlaceID=986140&Language=en

Той дава всъщност информация за различните линии. Може да се избере точка на тръгване по карта и такава на пристигане и сайтът дава възможни транспортни средства. :)

Екстра....a не ти ли излиза ?

Защото аз сложих Бен Гурион до Jerusalem central station и ми излиза пак като горното. Тоест на много близо си до хотела с този бус 485 и можеш или пеша или с такси или с light rail.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
20 minutes ago, infectedmushroom said:

Екстра....a не ти ли излиза ?

Защото аз сложих Бен Гурион до Jerusalem central station и ми излиза пак като горното. Тоест на много близо си до хотела с този бус 485 и можеш или пеша или с такси или с light rail.

Да, излезна. Затова реших да го споделя ако и на теб и на някой друг му е полезен за намиране на транспорт в самия град :) Билетите обаче май са към 6 шекела. Или поне така разбрах?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, t_petkov каза:

Да, излезна. Затова реших да го споделя ако и на теб и на някой друг му е полезен за намиране на транспорт в самия град :) Билетите обаче май са към 6 шекела. Или поне така разбрах?

На мен по скоро ми се струва като 6 долара това като им гледам цените на другите неща в сайта.....

Ти друго ли си намерил като цена за този бус някъде ?

То пише, че е на всеки час, тоест слизаш от самолета и винаги ще можеш да си хванеш бус за Йерусалим, аз само за ориентир го дадох сайта не бих резервирал от него. 100% на място ще може да си купиш билет и сигурно ще е с по - ниска цена.

Връзка към мнение

А другия автобус 947 от Йерусалим до летището не ходи до самото летище, а до El-Al Junction 40

След това дълго ли се чака втория автобус за терминалите на самото летище? На същата спирка, на която си слязъл ли се чака?

Връзка към мнение
преди 7 часа, t_petkov каза:

Аз открих ето този сайт: https://www.bus.co.il/otobusimmvc/Line_Places_By_ID/9079217/1900-01-01 11%3a58?StartPlaceID=986177&EndPlaceID=986140&Language=en

Той дава всъщност информация за различните линии. Може да се избере точка на тръгване по карта и такава на пристигане и сайтът дава възможни транспортни средства. :)

Аз ползвах автобуса ноември месец. Цената е 16 шекела, билет се купува от шофьора, като автобуса е на всеки час. От летището автобуса тръгва от Терминал 3, второ ниво, гейт 23 ако не се лъжа. Автобуса минава покрай централата гара в Йерусалим, но не му е това последната спирка, в Йерусалим има още няколко, но там е най-удобно да се слезе за центъра и стария град .

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тази седмица се върнах след 4 дни в Израел. Първо искам да потвърдя, че абсолютно никъде не усетих някакво напрежение. Като цяло израелците държат палестинците много здраво и единствените сблъсъци, за които чета по новините са в дълбоката палестинска провинция и всеки петък в изолиран район на Витлеем (до КПП-то). В Йерусалим всичко е спокойно, в стария град има войници през 200 метра, които напомнят за сложната ситуация, но в същото време дават спокойствие.

Също така искам да потвърдя добрите впечатления от Халид Али! Човека направи горе описаната екскурзия в палестинските територии - Витлеем, Манастирите Св. Сава и Св. Георги, мястото на кръщението при река Йордан и Мъртво море. Попитах го дали може да ни вземе директно от Йерусалим, но се оказа, че на всички палестинци им е забранено да влизат в израелска територия с автомобил, а само пеша и то след издаване на специално разрешително. Като цяло нямам забележки към Халид, човека е образован и възпитан, има много клиенти от България и дори обмисля да дойде в София на гости.

Ето и кратко инфо за транспорта:

От Бен Гурион до Тел Авив се стига супер бързо с влак, който е през около 30 минути, тръгва от Терминал 3 и спира на 3-4 гари в Тел Авив

От Тел Авив до Йерусалим има два варианта - с автобус 480 от Arlozoroff Bus Terminal или с автобус 405 от Central Bus Station. Използвах първия, автобусите са супер на често и стигат до централната автогара на Йерусалим.

От Йерусалим до Бен Гурион се хваща въпросният автобус 485. Това не му е първа спирка, но в 6 ч. сутринта дойде празен. Самата спирка е на около 100 метра от централната автогара в посока стария град.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте

Предстои ми пътуване на

09.02 от Варна до Тел Авив. Имаме три нощувки в апартамент в центъра на Тел Авив

Къде мога да видя имената на спирките за да се ориентирам дали има в моя район .

 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 1/3/2018 в 23:16, toxicalert каза:

Заминах за Израел на 12 Декември 2017г. малко, след като Тръмп беше разбутал кошера.

Впечатленията ми от трите седмици престой там:

Това е първо мое пътуване в тази държава. Посетих разбира се Тел Авив , Йерусалим , Хайфа и Ашкелон.

20171215_141713.jpg.b80c36b4b3ae12b2cb29968a6e22b75a.jpg

20171216_130217.jpg.38886a20e0fb9452e66dfd1f485af87f.jpg20171212_113043.jpg.66a11e7b2e8eb41e2e05737f519355c1.jpg20171212_113122.jpg.85f6c7f684cf7cc9e11fb8a5954e83e7.jpg20171212_115535.jpg.9aa14de35b5a0a8655f79204cf565809.jpg20171212_193642.jpg.bd301aeb8bb2a0f310bec1f1d44b0384.jpg

Въпреки ужасите, които медиите отразяваха реалността се оказа далеч по-приятна. На практика напрежение в страната не се усеща.

Дори в Йерусалим пред станалата печално популярна 'Дамаска порта' само на обед имаше малка демонстрация с 20 протестиращи 

предимно жени и около 200 журналисти.

20171213_094414.jpg.7eafd871924ccc09554b9d24dc47466f.jpg20171213_094426.jpg.079bfd758ac242f746b3aa567e510860.jpg20171213_094839.jpg.b8327ce190952986be53847e2643ba43.jpg

Около всички забележителности в града беше абсолютно спокойно и единствено пред стената на плача имаше контролни врати и 

проверки на багажа, тъй като тя си е значима за еврейския народ и нормално контролът е по-засилен.

20171213_114311.jpg.9a523e40797d2047568d3a326b1b0df2.jpg20171213_114646.jpg.d0c75baaa958a195f4742607b6cb9c49.jpg

Около  свързани с християнството места на практика достъпа е без контрол. 

20171213_102052.jpg.904f3e3f68b661b2ba6aa2c2bf8bc1ab.jpg20171213_103607.jpg.b0aee1be45ced813a63c7abfe8e0e049.jpg

Имахме малка случка, след като изкачихме хълма над Гетсиманската градина...

20171213_120444.jpg.385d23027f56b49085be00f618da14fd.jpg

...от който се открива невероятна гледка към стария град.

20171213_125116.jpg.4d16115f8ae9cb3cc4770338635097ca.jpg20171213_125121.jpg.3e691aadaa8327e850e09c61959dc770.jpg

Решихме, че за да се върнем трябва да вървим доста и се доверихме на Google maps за градския транспорт и автобус, с който да слезем от хълма до 

основната част на града. По-принцип Google maps е добър помощник и доста коректен в информацията. На практика отново не сгреши, сгрешихме ние.
Показа ни , че трябва да хванем автобус с номер 55, ние обаче налетяхме на маршрутка ( малко бусче ) със същия номер, което освен пълно с палестинци, логично тръгна и към палестинските части на града. 
Тук е момента да отбележа, че хората вътре бяха изключително любезни, а няколко момчета станаха за да направят място на жените да седнат. Колкото и да се натъпка това бусче винаги отстъпваха място на качила се жена. Това ми направи силно впечатление, знаете медиите се грижат да създават у нас образа на мюсюлманите насилници не зачитащи жените, като хора...е, очевидно палестинците не са такива. Освен това и жените им не ходят забрадени...то и с толкова въоръжени израелски войници едва ли е добра идея да се забрадиш ;)
В крайна сметка слязохме преди да достигнем граничните порти иии хванахме верният транспорт, но не и преди да опраскаме по един як дюнер при палестинците...

20171213_133642.jpg.b67710e978312a3bf72e9c07fd2f5350.jpg

...и да влезем в една сладкарница ;)

20171215_135634.jpg.4d14f4009ab8975b2f9b23ad836c2d08.jpg

Останалата част на страната е още по-спокойна. Живота в Тел Авив кипи, а градът е прекрасен.

20171214_162631.jpg.55642dde25d5cdde55d1573ad6ad9d8c.jpg20171213_155044.jpg.317efa0bece777395389476ab7437d02.jpg20171215_125538.jpg.6839b01b0fb8faf58874f1097feaf78a.jpg20171215_125559.jpg.d6bbf53b4fa648b89bcfc135938482c5.jpg

Най-страшното там а и в целия Израел се явяват цените. Като изключим цените на транспорта, влакове и автобуси, които са съвсем приемливи, стойността на стоките и услугите е на стандарта на скандинавските държави и по-близо до тези на Норвегия.

Ето някои цени, които съм запомнил.

Билети: за влак от летище Бен Гурион до Тел Авив - 6,50 лв (влаковете имат безплатен интернет и контакти), Тел Авив - Хайфа 8лв ( 55мин пътуване), Тел Авив -Ашкелон 7лв.
             : за автобус Тел Авив - Йерусалим 8лв ( автобус номер 480 на всеки 15мин от гара Арлозоров , която е до централната ЖП гара на града), билетче за градския транспорт в Тел Авив - 3лв .

Местната SIM карта със 7Gb интернет и неограничени минути за обаждания в страната е 100 шекела или около 50лв -валидна е 30 дни. 40 шекела е стойността на самата карта , а останалото за плана.

 

Ако някой му предстои пътуване скоро и има конкретен въпрос ще се радвам, ако мога да му отговоря. 

И само да вметна, че днес има отстъпка на билетите на Ryanair и билет Бургас -Тел Авив за дати 28.03 до 04.04.2018 са по 14.99E на посока :)

 

 

 

Здравей,ще се възползвам от предложението да помогнеш с инфо.Виждам че Wizz имат билети за май до Тел Авив на много добри цени и е напълно възможно да отида за някой от уикендите на месеца-това означава пристигане в петък сутрин и връщане в понеделник сутрин.

Моля те,посъветвай ме кои други градове ,освен Тел Авив,да посетя за това сравнително кратко време?- Йерусалим със сигурност,вероятно Хайфа?

В събота,предвид Шабат,мога ли да разчитам на някакъв обществен транспорт?Тук се коментира движението на някои автобуси,въпреки че като цяло тогава там не работят.И още нещо-до Йерусалим с автобус №480 директно ли се стига?

П.П.Трябва да отбележа,че не държа да видя колкото е възможно повече и никога не търся програма максимум ,когато пътувам,напротив-предпочитам по-лежерно изживяване.:)

Цитат

20171212_112227.jpg

20171214_165336.jpg

 

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
На 11/4/2017 в 19:03, Stefan каза:

Да споделя и аз моя скромен опит от пътуването ни до Израел и Палестина, приключило вчера. На влизане в Израел през летище Бен Гурион никой нищо не ни попита. На излизане на същото летище ми зададоха само няколко въпроса - дали сме семейство или приятели, имаме ли остри предмети в багажа, някой непознат давал ли ни е подаръци. Бяхме аз, съпругата ми и дъщеря ми, която е на 12 г. Не слагат печати в паспортите, а дават едни картончета, които трябва да се пазят до напускането на държавата. Картончетата съдържат лични и паспортни данни и в тях е вписано, че имате право на 3 месеца престой и нямате право на работа. Пътувахме с Уиз еър. Те кацат на Терминал 3, а обратния полет за БГ е от Терминал 1. Веднага след като пристигнахме в Израел се насочихме към Йерусалим. До там се стига най-лесно и удобно с шерут (маршрутка). Маршрутките за Йерусалим чакат на изхода на терминала вдясно. Има табели със стрелки, които указват това. На спирката на маршрутките за Йерусалим ще Ви питат за къде точно пътувате. След като кажете адреса в Йерусалим или поне района ще ви кажат в коя точно маршрутка да се качите. Тя ще ви закара срещу 64 шекела на човек в близост до хотела, който сте избрали и шофьорът ще ви упъти как да стигнете до адреса. Ние избрахме апартхотел в централната част на града. Казва се City Center Jerusalem. Като цяло добър избор. Нямаше включена закуска, но в близост има доста места, където човек може да хапне. Разбира се, срещу доста пари. В Израел е ужасно скъпо. Безбожно просто. Хотела ни беше близо до трамвайна спирка Jafa Center. Старият град беше на пешеходно разстояние или 2 трамвайни спирки до Damascus Gate. Трамвайният билет е 5,90 шекела. На втория ден си направихме една чудесна екскурзия из Палестина - Qasr al Yahud (мястото, където Иисус е кръстен с река Йордан), Йерихон, манастира Св.Георги, Мъртво море и Витлеем. Манастира разгледахме отдалече от две места. Гледката е невероятна. В Мъртво море се къпахме за около час. Температурата на водата на 31.10 беше такава, каквато в Черно море няма никога да стане дори на 31.07. И всичко това благодарение на Халид Али (Khalid Ali) - таксиметров шофьор от Витлеем. Всъщност той се справи отлично не само като таксиметров шофьор, но и като екскурзовод. Изключително симпатичен, внимателен и любезен човек. Предварително се бях свързал с него чрез имейл и WhatsApp. Програмата ни с него беше от 9 до 17 ч. Халид ни чакаше във Витлеем на последната спирка на автобус 231. Това е автобуса, с който се стига от Йерусалим до Витлеем. В Йерусалим тръгва от автогарата до Damascus Gate. Напълни ли се веднага тръгва. Общо взето на всеки 10-15 минути тръгва по един автобус, който стига до Витлеем по малко от половин час. Билета е около 7 шекела. На излизане от Иразел в посока към Витлеем няма проверка. На влизане има такава, но тя е по-скоро за палестинците. Те слиза от автобуса, където ги проверяват (първо жените, а след това мъжете), а чужденците остават по местата си вътре и войниците се качват в автобуса, за да им проверят на място паспортите. За пътуването до палестинските земи е нужен паспорт. Но да се върна на Халид. С него можете да се свържете на имейл khalidalibethlehem@gmail.com или чрез WhatsApp на телефон +972 59 885 4838. Можете да разгледате и страницата му - http://www.bethlehem-taxi.com/ . Има и такава във Фейсбук - https://www.facebook.com/KhalidAliTaxi/ . Горещо го препоръчвам. Изобщо няма да съжалявате. Срещу 110 долара направи денят ни незабравим. За тези пари беше на наше разположение цели 8 часа. Говори английски и френски. След като приключихме с обиколката ни остави на спирката на автобус 231 от Витлеем за Йерусалим. На следващия ден разгледахме Йерусалим. На следващия отидохме в Тел Авив, където имахме нощувка. До Тел Авив се стига най-лесно и удобно с автобус. Тръгва от централната автогара на Йерусалим, която беше на 4 спирки с трамвай от нашата спирка. Цената на автобуса до Тел Авив е 16 шекела. Автобусите са два - 405 и 485, в зависимост от това за къде точно пътувате. Ние трябваше да стигнем до Arlozorov Railway Station в Тел Авив и затова взехме 485. Пътува се около час в комфортен автобус с wifi. От Arlozorov или по-точно от спирката срещу крайната спирка на 485 взехме автобус 10. който ни отведе до хотела ни - Gordon Inn Aparthotel, разположен на има, няма 200 метра от плажа. Прекрасен апартхотел с изключително отзивчив персонал. Разходихме се до пристанището Old Jaffa port. Прекрасно място. На 03,11 рано сутринта плаж. А телавивските плажове са невероятни. От хотела до летището стигнахме лесно. С автобус 10 до Arlozorov Railway Station, а оттам с влак с wifi срещу 13,50 шекела за 10 минути до Терминал 3. От Терминал 3 до Терминал 1 има шатъли на всеки 15 минути. Трансфера отнема още толкова. Давайте смело. Израел е прекрасна дестинация. На разположение съм за съдействие.   

Здравей,Stefan,чудесна информация си представил!Ще пристигнем с дъщеря ми в Тел Авив с полет на Уиз към 10 ч.сутринта в четвъртък,а обратният е в  неделя.Смятам да ползвам услугите на Халид за разходка до Палестина и Мъртво море,заради което  първо е необходимо да отидем до Йерусалим с нощувки в четвъртък и петък,но май точно на Шабат трябва да пътуваме до Тел Авив ,за да го разгледаме ,а на сутринта да летим обратно.Ако знаеш,кажи възможно ли е това да стане през деня на приемлива цена? Виждам,че има автобуси преди изгрев и след залез слънце,но не ни устройват...

 

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Отговарям ти аз - на Шабат може да се стигне само с Sherut такситата, които представляват малки бусчета, които като с напълнят и тръгват. Мисля че цената е около 50-60 NIS в посока на човек. Може и със стандартните таксита, но там ще е доста по-солено.

Имай предвид, че Шабат не е само в събота! Шабат официално започва по залез слънце в петък и приключва след залеза в събота. Но мисля, че автобуса до Витлеем работи и на Шабат, така че тук не би трябвало да има проблеми.

На твое място бих разгледал Тел Авив още в четвъртък и след това 3 нощувки в Йерусалим :dancing:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
11 hours ago, Marto said:

Отговарям ти аз - на Шабат може да се стигне само с Sherut такситата, които представляват малки бусчета, които като с напълнят и тръгват. Мисля че цената е около 50-60 NIS в посока на човек. Може и със стандартните таксита, но там ще е доста по-солено.

Имай предвид, че Шабат не е само в събота! Шабат официално започва по залез слънце в петък и приключва след залеза в събота. Но мисля, че автобуса до Витлеем работи и на Шабат, така че тук не би трябвало да има проблеми.

На твое място бих разгледал Тел Авив още в четвъртък и след това 3 нощувки в Йерусалим :dancing:

Автобуса до Витлеем върви и събота, защото е палестински, тръгва от автогарата до Damascus Gate.

 

Щом полета ти е неделя сутринта, има много удобен градски транспорт от Йеросалим до летището, който е директен, хубав и струва доста по-малко от маршрутките. Аз бих ви препоръчал да си останете в Йеросалим и да си тръгнете направо за летището оттам. Можете да гледате транспорта на google maps, показва го точно.

 

Редактирано от Ou7law
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Marto каза:

Отговарям ти аз - на Шабат може да се стигне само с Sherut такситата, които представляват малки бусчета, които като с напълнят и тръгват. Мисля че цената е около 50-60 NIS в посока на човек. Може и със стандартните таксита, но там ще е доста по-солено.

Имай предвид, че Шабат не е само в събота! Шабат официално започва по залез слънце в петък и приключва след залеза в събота. Но мисля, че автобуса до Витлеем работи и на Шабат, така че тук не би трябвало да има проблеми.

На твое място бих разгледал Тел Авив още в четвъртък и след това 3 нощувки в Йерусалим :dancing:

Благодаря за отговора, премислям и варианта нощувка първо в Тел Авив,а после Йерусалим,именно заради ограниченията на транспорта на Шабат.

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
преди 29 минути , Ou7law каза:

Автобуса до Витлеем върви и събота, защото е палестински, тръгва от автогарата до Damascus Gate.

 

Щом полета ти е неделя сутринта, има много удобен градски транспорт от Йеросалим до летището, който е директен, хубав и струва доста по-малко от маршрутките. Аз бих ви препоръчал да си останете в Йеросалим и да си тръгнете направо за летището оттам. Можете да гледате транспорта на google maps, показва го точно.

 

Май че точно така трябва да направя!

 

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

 

Ще пътувам в началото на май до Израел. Нощувките ни са само в Тел Авив за момента. Най-вероятно ще имам въпраси и се надявам по-опитните от вас да помагат, че нещо сме се шашнали като четем TripAdvisor с разни теми и навсякъде се прокрадва говорене за страшни проверки на влизане и излизане, но аз съм спокоен.

 

Въпросът ми е дали по-добре с организиран тур през getyourguide.com за един ден да се посети Масада, Йерусалим и Мъртво море или самостоятелно с автобус от Тел Авив до Израел да се отиде и да се разгледа, а примерно да се вземе тур за Масада, Мъртво море и още нещо отделно? Чета по-горе сте писали за страхотния Халид та се замислям и за неговата програма, разбира се, ако е свободен? Леко съм изпаднал в размишление, относно как да ги организирам нещата.

 

Другият ми въпрос е относно използването на местна СИМ карта в Израел, попаднал на тези www.simtoisrael.com и мисля, че са разумни като съотношение цена качество? Някой има ли впечатления, ако е ползвал мести СИМ карти и евентуални препоръки за тях?

 

Благодаря Ви предварително за отговорите, опитни Магеланци!

Редактирано от agenta
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.