Прескочи до съдържание

Братислава - магеланска инвазия 2018


samuraika

Препоръчани мнения

преди 14 минути , bobole4e каза:

Мерси! Значи правилно си мисля, ако взема една такава карта  в 15ч примерно, ще мога на следващия ден сутринта пак да  я ползвам.

Разбира се.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

може ли някой да ми припомни последно минава ли се на летището в Братислава за полет на Wizz с мобилни бордни карти? чекирахме се през телефони и имаме само мобилни, в сайта се виждат местата ни, но няма pdf бордни карти, така че няма как да разпечатаме нещо

 

за полети на Ryan нямаше проблем с мобилни карти, но за Wizz помня, че се обсъждаше като проблемно?

Връзка към мнение

Аз си бях свалила пдф, няма никакъв проблем. Пробвай да отвориш бордната карта и направи снимка. 

Редактирано от Цвете
Връзка към мнение
преди 9 часа, antea каза:

за Wizz помня, че се обсъждаше като проблемно?

Миналата седмица минахме с мобилни бордни карти за полет на Wizzair от Братислава  и нямаше проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , koliob каза:

Миналата седмица минахме с мобилни бордни карти за полет на Wizzair от Братислава  и нямаше проблем.

Щом вече се генерират мобилни бордни карти, значи няма проблем. Когато ние летяхме от Братислава, изобщо не се генерираше такава - имаше само PDF, който да се разпечата.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 21.08.2018 г. в 11:40, antea каза:

ние май ще се пробваме с поръчка на такси през https://taxify.eu или https://hopintaxi.com/ng/

и двете са похвалени в Tripadvisor форумите, където има яко оплаквания от обирджийските цени на такситата по стоянките или такива, които спираш случайно

 

през тях ми дава за маршрут от летището до центъра по около 7 евро, а в taxify май имаше и 5 евро начален бонус

С тях ли се придвижихте до града, малко повече инфо?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние пътувахме с такси, поръчано от https://hopintaxi.com За 5 минути дойде таксито и ни откара за 9 евро до центъра - точно зад  michael's gate. Предния път, когато ходихме в Братислава, взехме такси от тези, които стоят пред летището и ни излезе 28 евро, пак до същото място.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В Братислава по принцип такси не се хваща на улицата или от стоянки особено около летището или туристическите атракции, таксиметровите компании имат ниски и високи тарифи, когато хванете таксито от улицата обикновено ви таксуват на по-висока или най-висока тарифа, ако вместо това си поръчате такси по телефона например тарифата ще бъде много по-ниска.

 

Двете приложения Taxify и Hopin taxi също вършат работа, както и градския транспорт, има рейс от летището, билетите са на време с възможност за прекачване.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, mililia каза:

С тях ли се придвижихте до града, малко повече инфо?

да, и двете ги ползвахме, общо три пъти по маршрут летище-център и обратно, цените, които сме платили са 5,80 евро (Taxify - сега вече се наричат Bolt)  6,20 /hopin/ и 7,90 (Bolt), като третата е за случката, която накратко споменах тук - таксито ни взе от центъра и ни вози в продължение на поне 20-25 минути в посока, която ми се стори супер странна и се озовахме в нищото, доста далеч от летището, и  когато му казах да спре незабавно и да оябсни, се оправда, че приложението не му било показало правилна крайна точка, беше много млад и супер притеснен, така че му повярвах, но му казах, че повече от 8 евро няма да платим, защото знаем колко струва тази отсечка (едва ли не редовно я пътуваме :grin:), та въпреки 40 минутното /като цяло/ пътешествие до летището, накрая получих точно тази сметка - 7,90 като авторизация от картата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой може ли да ми даде идея има ли как след пристигане с полета на Уизз в 21:10 мога да тръгна веднага към Будапеща? За съжаление последния фликсбус е в 21:30 от центъра , а последния влак е в 19:57. Не искам да оставам, защото нощувките на 22.05 са много скъпи и предпочитам да спя в Будапеща направо иначе на следващия ден с влака ще ми е най-удобно, въпроса е ако мога да избегна нощувката в Братислава...

Връзка към мнение
преди 9 минути , Jorro каза:

Някой може ли да ми даде идея има ли как след пристигане с полета на Уизз в 21:10 мога да тръгна веднага към Будапеща? За съжаление последния фликсбус е в 21:30 от центъра , а последния влак е в 19:57. Не искам да оставам, защото нощувките на 22.05 са много скъпи и предпочитам да спя в Будапеща направо иначе на следващия ден с влака ще ми е най-удобно, въпроса е ако мога да избегна нощувката в Братислава...

Вземи си кола под наем, евтини са в Братискава.

Връзка към мнение
2 minutes ago, Цвете said:

Вземи си кола под наем, евтини са в Братискава.

После няма да се връщам и не е оферта. По -скоро се надявам, че има някой по-късен автобус на друга компания. Аз проверих само фликс, словак лайнс и юролайнс.

Връзка към мнение

И аз това видях през https://www.busradar.com/search/?From=Bratislava&To=Budapest&When=2019-05-23&WhenReturn=&Passengers=1 - а Братислава е сигурно най-сигурната и спокойна столица поне в Европа. Миналата есен се разхождахме до към 12ч през нощта сами 3 жени дори и в този район на автобусната гара и нямаше никакви проблеми, така че спокойно може да се развее по стария град и после да пътува към Будапеща. 🙂

Редактирано от darinamarinova
Връзка към мнение
1 minute ago, Eva eva said:

Само това намирам, доколкото може да е вариант.

 

image.png.46619c4a9945b1086bad9d768c79c63b.png

 

image.png

Видях го този вариант, но няма къде да кисна до 3 през нощта, а и ще сме с куфари. Явно ще се спи в Братислава. 

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте. Бихте ли препоръчали заведение, работещо до по-късно в центъра/ близо до автогарата? 🙂 Били сме на обяд в Bratislavský Meštiansky Pivovar, виждам, че има още един такъв в Стария град, ходили сме в Urban Bistro (мисля, че не беше зле) и двете би трябвало да имат работеща кухня до по-късно. 🙂 Благодаря предварително. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

И аз да попитам къде може да се хапне в центъра след 22:00? Полета ба wizz каца към 21 и не съм сигурен ще има ли отворени кръчми до късно?

Връзка към мнение

Повечето работят до доста късно, но обикновено кухните им затварят в 23 или в полунощ. До тогава поне всичко работи. 

Аз лично скоро за пореден път ходих в https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g274924-d2202820-Reviews-Bratislava_Flag_Ship_Restaurant-Bratislava_Bratislava_Region.html

И в още две три нови места, но все още този си ми остава фаворит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци! За пръв път пиша във форума, макар от години да го чета.

Ще пътуваме 5 човека в началото на октомври за Прага (по-точно Карлови Вари) и сме избрали варианта с полет до Братислава на WIZZ. 

По разписание самолетът каца в 21:10. Идеята ми е да хванем нощния автобус на RegioJet в 2:15 и сутринта да сме в Прага (ÚAN Florenc). Виждам, че от същата автогара са автобусите за Карлови Вари, но ако не сме твърде уморени ще отделим няколко часа на Прага и чак тогава ще се насочваме към Карлови Вари.

Да се върнем на Братислава. Притеснявам ме среднощното придвижване от летището до началната спирка на RegioJet. От два дни ровя, разбрах, че основната автогара е в продължителен ремонт (2017-2020), но успях да намеря GPS  координати на тази, от която ще тръгнем (48.14561462402344N 17.12889862060547E). Чудя се как да се стигнем до нея. 

Доколкото разбирам няма директен дневен автобус от летището. Малко ми е мътно как стои въпроса с нощния автобус. Видях едно N61, което има спирка наречена Autobusová stanica (Bus station), но май не е чак толкова близо до мястото, на което искам да стигна. Излизат ми едни 1,600км, но може и да се заблуждавам. Обърках се.

Разглеждах вариант UBER или HOPIN, но май и двете искат кредитна карта, а аз предпочитам да платя в брой. При това с тази крива бройка дето сме - 5 човека, трябва да наемем 2 коли.

 

Приемем съвети. 

Единственото сигурно към момента е, че имаме билети за WIZZ София-Братислава за 09 октомври и, че до следобеда на 10ти трябва да сме в Карлови Вари.

Връзка към мнение
На 2.09.2019 г. в 1:00, Oshko каза:

И аз да попитам къде може да се хапне в центъра след 22:00? Полета ба wizz каца към 21 и не съм сигурен ще има ли отворени кръчми до късно?

Имайте предвид, че ние така и не успяхме да намерим заведение, което да приема плащане с карти, така че си подгответе кеш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
23 minutes ago, chandni said:

Имайте предвид, че ние така и не успяхме да намерим заведение, което да приема плащане с карти, така че си подгответе кеш.

Slovak Pub e готино заведение и е на удобно място в стария град. Приемат карти и мисля, че в петък кухнята работеше до 11, но да не ви подведа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, annny каза:

Здравейте, Магеланци! За пръв път пиша във форума, макар от години да го чета.

Ще пътуваме 5 човека в началото на октомври за Прага (по-точно Карлови Вари) и сме избрали варианта с полет до Братислава на WIZZ. 

По разписание самолетът каца в 21:10. Идеята ми е да хванем нощния автобус на RegioJet в 2:15 и сутринта да сме в Прага (ÚAN Florenc). Виждам, че от същата автогара са автобусите за Карлови Вари, но ако не сме твърде уморени ще отделим няколко часа на Прага и чак тогава ще се насочваме към Карлови Вари.

Да се върнем на Братислава. Притеснявам ме среднощното придвижване от летището до началната спирка на RegioJet. От два дни ровя, разбрах, че основната автогара е в продължителен ремонт (2017-2020), но успях да намеря GPS  координати на тази, от която ще тръгнем (48.14561462402344N 17.12889862060547E). Чудя се как да се стигнем до нея. 

Доколкото разбирам няма директен дневен автобус от летището. Малко ми е мътно как стои въпроса с нощния автобус. Видях едно N61, което има спирка наречена Autobusová stanica (Bus station), но май не е чак толкова близо до мястото, на което искам да стигна. Излизат ми едни 1,600км, но може и да се заблуждавам. Обърках се.

Разглеждах вариант UBER или HOPIN, но май и двете искат кредитна карта, а аз предпочитам да платя в брой. При това с тази крива бройка дето сме - 5 човека, трябва да наемем 2 коли.

 

Приемем съвети. 

Единственото сигурно към момента е, че имаме билети за WIZZ София-Братислава за 09 октомври и, че до следобеда на 10ти трябва да сме в Карлови Вари.

Здравейте, в moovit виждам няколко варианта как да стигнете до Автогарата. Препоръчвам ви да си инсталирате приложението на moovit,много е удобно и полезно при пътуване.Ако пристигнете на време не ви трябва нощният автобус N61,защото той пътува от 00:01ч до 4:00.През останалото време пътува 61.В този случай ще имате 2-3ч,през които можете да се разходите из Братислава. Може да хванете 61 до ЖП гарата и от там автобус 93 например,за 2 спирки до Старият град.Все пак,предвид късният час на полета, хубаво е да имате инсталиран Uber или Bolt.Препоръчвам Bolt - често имат промо кодове и промоции за 20-30% намаление за плащане с карта,но не само.Ако ви притеснява да запаметявате кредитна карта,може да ползвате дебитна,в която държите малко пари.Подобно приложение винаги може да ви е от полза.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.