Прескочи до съдържание

Братислава - магеланска инвазия 2018


samuraika

Препоръчани мнения

преди 4 минути , Фил каза:

поправете ме ако греша,

Поправям те 🙂 Работят, но с безконтактни карти. Аз купувах с NFC чипа (дигиталната карта на FIB) 🙂 Другият начин е Revolut или монетите 🙂

 

П.С. 

преди 1 минута , antea каза:

че само няколко машини из града приемали карти

Възможно е тогава и да не са всички с опция за безконтактно плащане... Извинявай, @Фил 🙂

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, antea каза:

това е супер странно решение за градски транспорт

И ние миналия месец доста му се дивихме. Даже от летището пътувахме абсолютно не в час (неумишлено!) с билетчета за 15', защото, не знам как, но бях решил, че това са минути, в които трябва да успееш да се прекачиш, а ние пътувахме директно.  Една млада двойка българи направи същото. Чак като тръгнахме за Данубиана, схемата ни се изясни. В интерес на истината, по спирките има едни списъци със спирките по линията и минутите за пътуване до всяка

 

IMG_20180620_110558.jpg.b5f61ef75770fea8b72f55eefc6585c8.jpg

 

и указания за ползване на автоматите

 

IMG_20180622_145539.jpg.fbf1494c5cd7229d96c91d4691d9a6ac.jpgIMG_20180622_145531.jpg.837aabd2bbe3bea860c2aeb52dc20134.jpgIMG_20180622_145546.jpg.18d08f6ca2b017555fcd3fb6b188c8ca.jpg

 

Да, повечето автомати са само с монети, а лелките в гишетата за продаване на билети са в стила на продавачките в Нармаг от едно време (сещат се част от форумното общество за какво иде реч :-)). И аз съвсем резонно си изтърпях пъшкането, мрънкането и повишения тон заради незнанието ми и многото въпроси, които задавам. 😀 Стана ми едно такова мило, родно... 😄

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Преди да се излезе от летището отдясно на вратите има автомат за билети, който приема банкноти, монети и карти.

 

IMG_1297.JPG.127ade215e3dd8e136f87766dac479fd.JPG

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 11 минути , КолЮ каза:

Как успявате да смените валутата в това приложение?

Аз не съм ползвал този сайт, по-добре поразгледай тази тема и питай там. Нека тази тема остане за Братислава. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 часа, antea каза:

благодаря 🙂 локализирали сме се в хотели в баш центъра, че с късното пристигане в петък, и ранно заминаване в понеделник хептен няма да остане време за самата Братислава, а и да са близко до спирката на Flixbus, за да си оставяме раниците преди и след автобуса им

 

поразпитах 2-3 хотела, искат по 27 евро за 7-8 километра до/от летището 😅 с такси щяло да бъде около 20, а онова приложение Taxify твърди, че цената е 8 евро, а вътре има и код за 5 евро начален бонус, така че ако работи там на място, ще го ползваме него, ако не - ще взимам от СКЪПИТЕ едночасови билети 🙃

Аз изгорях с 20 евро за такси от автогарата до Зимни Стадиум. Като не мога да се пазаря и споря. А не обичам да издирвам хотел с багаж в ръце. Има удобен градски транспорт.  Препоръчвам го, но с едно наум. И там правят ремонти и променят маршрути и спирки. 

Връзка към мнение

За тези, които още не са посетили Братислава, горещо препоръчвам замъка Девин. Много красиво място за разходка, с прекрасни гледки към реките Дунав и Морава и околните хълмчета. Ние прекарахме целия следобед там, чак до 19 ч., когато затварят. 

20180721_164159_HDR.thumb.jpg.89543090cae310509b2fc2191c149044.jpg

20180721_164455_HDR.thumb.jpg.b1af1c78b5830c8465402f22dcb0922c.jpg

20180721_181223_HDR.thumb.jpg.2c056f53e1e4403365414ec5b3cdb5e7.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Не мисля, че е коментирано, но ако съм пропуснал моля да бъда извинен за въпроса: На летището в Братислава минава ли се с електронни бордни карти запазени на смартфон?

Връзка към мнение
преди 11 минути , КолЮ каза:

Не мисля, че е коментирано, но ако съм пропуснал моля да бъда извинен за въпроса: На летището в Братислава минава ли се с електронни бордни карти запазени на смартфон?

Ако питаш за Wizz, на сайта им пише, че не се приемат за Братислава, а и изобщо не се генерира бордна карта в мобилното приложение. Иначе някой беше писал, че е свалил PDF на телефона и не са му направили проблем.

Връзка към мнение
преди 13 минути , КолЮ каза:

Не мисля, че е коментирано, но ако съм пропуснал моля да бъда извинен за въпроса: На летището в Братислава минава ли се с електронни бордни карти запазени на смартфон?

При чекирането в сайта на wizz, ми излезе, че не приемат мобилни бордни карти и помолихме на рецепцията на хотела да ни ги разпечатат. Бях учудена, защото не бях виждала тук в темата коментари по тази тема. На самото летище видях някои да показват на мобилните си телефони.

Връзка към мнение

интересно, това дали само за полетите на Wizz важи - неприложимостта на мобилни бордни карти? гледам, че Братислава не е в списъка на Ryan за летища, на които не може да се ползват?

Връзка към мнение

Едно предложение от мен докато сте в Братислава - може да се отбиете в галерия Multium. Интересно е, особено ако сте с деца. Има 6 помещения с огледала, които създават различни оптически илюзии. Намира се в близост до замъка.

http://www.multium.sk/index_e.php


 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, chandni каза:

Ако питаш за Wizz, на сайта им пише, че не се приемат за Братислава, а и изобщо не се генерира бордна карта в мобилното приложение. Иначе някой беше писал, че е свалил PDF на телефона и не са му направили проблем.

Объркан съм. Аз вече ще съм в Братислава, когато отвори чекирането за обратния полет. Ако не мога да се чекирам през телефона, означава че трябва да влача и лаптоп с мен ли? За капак не съм в хотел а в airbnb, имате ли идеи къде в събота или неделя мога да принтирам файловете?

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение
преди 6 минути , КолЮ каза:

имате ли идеи къде в събота или неделя мога да принтирам файловете?

Никаква... Не е абсолютно задължително да влачиш и лаптоп... Винаги имаш опцията да отвориш на телефона сайта на Wizz (не приложението) в desktop формат и да се чекираш все едно си на компютър (стига да имаш пръсти на пианист и търпение на наемен убиец 😁), след което да си свалиш PDF-ите на телефона и да ги покажеш, като се надяваш да не се заядат... Защо не пишеш на хоста си и да го питаш дали не може да ви съдейства за разпечатването?

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 5 часа, Преслава каза:

Едно предложение от мен докато сте в Братислава - може да се отбиете в галерия Multium. Интересно е, особено ако сте с деца. Има 6 помещения с огледала, които създават различни оптически илюзии. Намира се в близост до замъка.

http://www.multium.sk/index_e.php


 

Изглежда много интересно.Благодаря!

Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Никаква... Не е абсолютно задължително да влачиш и лаптоп... Винаги имаш опцията да отвориш на телефона сайта на Wizz (не приложението) в desktop формат и да се чекираш все едно си на компютър (стига да имаш пръсти на пианист и търпение на наемен убиец 😁), след което да си свалиш PDF-ите ба телефона и да ги покажеш, като се надяваш да не се заядат... Защо не пишеш на хоста си и да го питаш дали не може да ви съдейства за разпечатването?

Ще му пиша.  Току що разбрах, от коментарите по-горе, че ще трябва да търся такъв тип помощ. Все пак летя след около месец и ще изчакам още няколко мнения и съвети от вече участвали в инвазията магеланци

Връзка към мнение
преди 14 часа, КолЮ каза:

имате ли идеи къде в събота или неделя мога да принтирам файловете?

Преди да тръгнем проверих в Google Maps къде има COPY PRINT BRATISLAVA и кои работят събота и неделя (ако ползваш Google Trips може да си запазиш местата там). За щастие аз успях в БГ да разпечатам бордните карти.

Връзка към мнение
преди 14 часа, КолЮ каза:

Ще му пиша.  Току що разбрах, от коментарите по-горе, че ще трябва да търся такъв тип помощ. Все пак летя след около месец и ще изчакам още няколко мнения и съвети от вече участвали в инвазията магеланци

 

преди 14 часа, КолЮ каза:

Ще му пиша.  Току що разбрах, от коментарите по-горе, че ще трябва да търся такъв тип помощ. Все пак летя след около месец и ще изчакам още няколко мнения и съвети от вече участвали в инвазията магеланци

Пропуснала съм дали имаш и отиване до Братислава, но ако ти е на една резервация с връщането, чекирането става едновременно

Връзка към мнение
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

 

Пропуснала съм дали имаш и отиване до Братислава, но ако ти е на една резервация с връщането, чекирането става едновременно

Имам и отиване, но всеки билет е на отделна покупка (неделния екшън след блек фрайдей). 😁 Така че няма да ми излезнат бордните карти за връщането, когато чекирам отиването

Връзка към мнение
преди 5 минути , КолЮ каза:

Имам и отиване, но всеки билет е на отделна покупка (неделния екшън след блек фрайдей). 😁 Така че няма да ми излезнат бордните карти за връщането, когато чекирам отиването

Хах, и ние сме така....а имайки предвид големината на групата, която се напазарува с билети от черния петък за същата дата, май пътниците от целия самолет ще обикалят из Братислава да си търсат в неделята къде да си принтират бордните карти.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Принтирахме бордните карти в копирен център Anwell в центъра, близо до хотела ни. На много лесно място е, на улица Обходна.

 

2080883777_Screenshot-26_07_2018.20_12_41.png.64f1157b8563e6bde2ef413a6892c374.png1140491778_Screenshot-26_07_2018.20_12_17.png.5d2375ec42600a8d754d8942499b5a58.png

 

Гледам обаче, че в почивните дни не работи.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 25.07.2018 г. в 15:53, chandni каза:

... а и изобщо не се генерира бордна карта в мобилното приложение...

На мен ми генерира бордна карта в мобилното приложение, но за жалост няма да мога да проверя дали минава.

Връзка към мнение
преди 3 часа, mililia каза:

Хах, и ние сме така....а имайки предвид големината на групата, която се напазарува с билети от черния петък за същата дата, май пътниците от целия самолет ще обикалят из Братислава да си търсат в неделята къде да си принтират бордните карти.

Аааа не така анонимно 🤔 Проверка на списъка на първа страница показва, че само моята група пътува точно тези дни.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.