Прескочи до съдържание

Братислава - магеланска инвазия 2018


samuraika

Препоръчани мнения

преди 27 минути , Фил каза:

Бързо да го поправиш, преди някой словак да го прочете и да се разсърди... :grin:

Хубаво изкарване, една снимка пред надписа # TRNAVA на главната и също да не пропуснеш "магеланската" бирария в Тренчин, че иначе няма да ти заверим книжката!  :grin:

Няма да се насърдят те са ми приятели. 😉😃

Имам снимки пред надписа Trnava. Няма да мога да стигна до Тренчин. Утре ще съм във Виена. А 29-ти го оставям за Братислава. Видяло се, че пак ще се идва. 

Значи оставам без заверена книжка. 😥

Като се върна другия път направо 6-ца ще ми пишете, без дори и на изпит да ходя. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , AlexandraKo каза:

Става често тази грешка, на двете държави имената се изписват почти еднакво, знамената им еднакви, само гербчето различно,ама и на двете от ляво.

65BC9C34-0D07-489E-A9AD-9785FA35FFF6.jpeg.e02dbfff3e337c5e11e592d0e2844527.jpegC15822BA-AFC6-4BB5-877B-371CC29C7A71.jpeg.39b7b487c44837350cb51e4b54dc08b2.jpeg

Става, то даже прилагателното "словашки" на словашки език е ... "slovenský" :grin:

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Фил каза:

Става, то даже прилагателното "словашки" на словашки език е ... "slovenský" :grin:

А "словенски" как е? 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

А "словенски" как е? 

Пак така, ама се различават по последната буква:

Slovensky - словашки - jazyk език.Slovensko, Slovenska republika .

Slovenski - словенски Jezik език. Slovenija, Republica Slovenija.

 

Абе, да вземат,те да се оправят, че бая са се омотали.:)))))))) Па после се сърдели, че другите ги бъркат.

 

А, сега, @Фил да дойде и да каже “ Slovenka” , каква се явява - словачка или словенка ?

Дето вика  @домосед , тЕ ви куиз.:)))))

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Така и за да продължа, ако може...

Не знам дали е за тук, но ще пиша. 

Днес още рано рано се метнах на автобуса за Виена и цял ден скитам!

Още със слизането от автобуса започвам да ровя в нета за транспорта във Виена. Поиграх си и стана, след което на трамвая и така на всички превозни средства! Обиколката беше доста голяма. Има няма поне 20км. пеш! А и този Пратер няма и да ми стигне времето по 2-дни. Поразходих се бях и до двата големи дворци! Ще има снимки в темата "В момента съм".

Хапнах и много яко сладоледче.

Поздрав за всички, които обичат сладоледа! :smile:20180928_165202.jpg.38686150735d79735a48e5c317406f42.jpg

Питам го момчето колко и мълчи, давам му парите и виждам, че пише 1.50 евро, а той ме цака с едно евро и му казвам, че има грешка и той нарочно мисля ми го върна все по 10 И 20 цента! Мислех да не му казвам ама щом не ми отговори така му се полага! :on_the_quiet: Не, че съм за еврото ама е важно уважението, нали! :smile:

А сега докато пиша познайте кой е до мен (пак същите гърци от самолета, еее това не може да бъде........) Да се бяхме уговорили нямаше да стане! 

При наличието, че билетите се купуват през мобилните телефони, вижте какво става, като все едно на машинките са безплатни!...

20180928_174506.thumb.jpg.3377e766ac2523fc26f9f8c6dc537e8a.jpg

Уж всичко е мобилно, а и знае ^*English*^! Или телефоните са само за фукане. 😃 Или на опашката е по-яко. 🙃

Редактирано от Иван Попов
Добавяне
  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз не разбрах-билетите за градския транспорт ли се купуват през телефона? Някакво приложение ли е ? И ако да, после как се ползва-като баркод ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дам, точно така! През мабилното приложение от страницата на транспорта във Виена. Направих си и бърза регистрация с име, телефон, мейл, град и пощенски код. Платих си с visa и съм готов.

https://www.wien.gv.at/english/transportation-urbanplanning/public-transport/

После Цък  за mobile ticket shop и готово. 

Да, после се използва QR code. И си избираш има за 24/48 часа и т.н.

За 24 часа е 8 евро за всички линии. А ако вземеш и с вход за pass е 15 евро.  

На електронния билет пише, че важи САМО с кода! 

Дано да не те обърках.

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 27.09.2018 г. в 13:18, Иван Попов каза:

Снощи затворихме летището в София. Докато чаках на опашката около мен само гръцка реч, е не им ли писна. В нашия край, сега и тук еее. И къде са тръгнали от София за Братислава и то с нощен полет!... 

Леле. каква е тази магеланска нетолерантност - ние на колко чужди летища клечим :shok::grin:

Връзка към мнение
преди 14 минути , Гост каза:

Леле. каква е тази магеланска нетолерантност - ние на колко чужди летища клечим :shok::grin:

Нали знаеш, че се базикам. Просто ми е странно, как са се отзовали там. Сега ние сме от друг тип хора, моля моля. А ти навярно ми се хвана, така е защото не се познаваме лично.... :smile:

Моля моля, винаги съм бил толерантен и то към всички! Поне аз така мисля.... 

преди 17 минути , bobole4e каза:

Това не го разбрах 😞

Ето тук мисля, че е ясно.

Сега видях, че е било 17 евро, а НЕ 15. И по-точно от тук.

https://shop.wienerlinien.at/mobile.php/product/570/show/0/0/0/0

Стана ли ясно? 

 

Редактирано от Иван Попов
Добавяне
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

също така само през мобилното приложение или от сайта на Wiener Linien може да се купи дневна карта /не 24 часова/, която важи от 0:00 ч. до 01:00 на следващия ден и струва 5.80 евро, на машините не се предлага такава

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Иван Попов каза:

Нали знаеш, че се базикам. Просто ми е странно, как са се отзовали там. Сега ние сме от друг тип хора, моля моля. 

Абе не знам от какъв тип сме, ама лично аз два пъти съм нощувала на аерогарата в Атина :grin:

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Абе не знам от какъв тип сме, ама лично аз два пъти съм нощувала на аерогарата в Атина :grin:

Надявам се и аз скоро да нощувам на някоя аерогара. С тези часове, които избирам. 😀

Връзка към мнение
преди 4 минути , Иван Попов каза:

Стана ли ясно? 

Да, мерси.

Аз съм след месец там и още не мога да избера най-подходящата карта :sad:

преди 5 минути , antea каза:

също така само през мобилното приложение или от сайта на Wiener Linien може да се купи дневна карта /не 24 часова/, която важи от 0:00 ч. до 01:00 на следващия ден и струва 5.80 евро, на машините не се предлага такава

Това ми се струва супер- спрямо еднодневна карта от 8евро и двудневна за 15.

Сега остана да разровя може ли да взема за двама души на един телефон, че майката е с Нокиа с копчета

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , bobole4e каза:

не мога да избера най-подходящата карта

Има в сайта, аз използвах тази. 

gesamtnetzplan-wien_220628.pdf

И от карти, това което за мобилното приложение. Ще се оправиш, не се притеснявай. Градът е супер уреден!

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , bobole4e каза:

Да, мерси.

Аз съм след месец там и още не мога да избера най-подходящата карта :sad:

Това ми се струва супер- спрямо еднодневна карта от 8евро и двудневна за 15.

Сега остана да разровя може ли да взема за двама души на един телефон, че майката е с Нокиа с копчета

купи си ги от сайта и ги носи разпечатани 😉

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз да питам обикалялите в Словакия - става ли за един ден Тренчин и Cicmany и с какво се ходи между тези две градчета? До Тренчин е ясно, че с влак от Братислявата. И колко струват билетите? Дали няма да е по- добре кола за един ден? 

Вече сме тук и късно се сещам да питам, но ще импровизираме нещо 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , silvia_b каза:

Аз да питам обикалялите в Словакия - става ли за един ден Тренчин и Cicmany и с какво се ходи между тези две градчета? До Тренчин е ясно, че с влак от Братислявата. И колко струват билетите? Дали няма да е по- добре кола за един ден? 

Вече сме тук и късно се сещам да питам, но ще импровизираме нещо 😀

За Тренчин ето

Screenshot_20180928-232551_Chrome.jpg.3f94e777dffa19286e3adbc9772cdd9c.jpg

По 12 евро са билетите! А за другия град нищо не знам! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, silvia_b каза:

Аз да питам обикалялите в Словакия - става ли за един ден Тренчин и Cicmany и с какво се ходи между тези две градчета? До Тренчин е ясно, че с влак от Братислявата. И колко струват билетите? Дали няма да е по- добре кола за един ден? 

Вече сме тук и късно се сещам да питам, но ще импровизираме нещо 😀

Наемете кола за ден. Между Тренчин и Чичмани няма с какво друго да отидете. Иначе става за ден. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 27.09.2018 г. в 15:18, Иван Попов каза:

Снощи затворихме летището в София. Докато чаках на опашката около мен само гръцка реч, е не им ли писна. В нашия край, сега и тук еее. И къде са тръгнали от София за Братислава и то с нощен полет!... 

20180926_205648.thumb.jpg.568e6554f0bc09e29977b873d9742c58.jpg

20180926_205505_001.thumb.jpg.743ef51864731e54c383d57c846a564d.jpg

 Днес малко в Търнава. Взех си билет с техните влакчета от Блатислава (в първа класа) Много готино се пътува в тях нито шум, нито клас, нито нищо. Със студентското намаление е 1.82 евро. Билетът си го взех онлайн и ме чекираха все едно съм на летище София.

20180927_141700.jpg.600525b3b4664e163e65c1205f8fa4f0.jpg Във влака дават вода и вестник! Да де ама вестника, който знае Словенски..... 

Има и вагон-ресторант, но не стигнах до него. 

Ако модераторите мислят, че не е за тук да го премахнат или преместят. Благодаря! 

СЛОВАШКИ, НЕ СЛОВЕНСКИ!!!

 

Връзка към мнение
16 hours ago, silvia_b said:

Аз да питам обикалялите в Словакия - става ли за един ден Тренчин и Cicmany и с какво се ходи между тези две градчета? До Тренчин е ясно, че с влак от Братислявата. И колко струват билетите? Дали няма да е по- добре кола за един ден? 

Вече сме тук и късно се сещам да питам, но ще импровизираме нещо 😀

Бях преди 2 месеца в Братислава и се чудех дали да не посетим Банска Щявница. 170 километра е, влаковете са изключително неудобни, автобусите също, ако имате вариант да наемете кола, смятам, че си заслужава.

Банска Щявница е селище, попадащо в списъка на ЮНЕСКО. Най-старият миньорски град в Словакия.

http://www.banskastiavnica.org/stranka_data/moduly/obrazky/6c96512630ec64f90e338d3e3ddba771.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Закупихме билети София-Братислава-София за по 2 евро бройка, на летището в Братислава ползвахме приложението Taxify за да достигнем до хотела беше безплатен превоз защото използвахме ваучер за първоначална регистрация от 5 евро. Нощувката беше в Хотел Братислава, който беше букнат през MMT за 53 лв със закуска,при цена на рецепция 180 лв . На сутринта направихме нова регистрация от друг номер в Taxyfy  и пак с безплатно такси до  Flexybus. Пристигнахме във Виена и от приложението Wiener linen си купихме карти за 5.80 евро до 01.00 ч с Дайнърса, плюс за всеки един музей купувахме онлайн билети с Дайнърс, общо взето всичко  плащахме с карти и не сме стояли по опашки ...нито на Метрото, нито по Музеите.

 

 

Редактирано от Torino
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 38 минути , bobole4e каза:

Дневната карта за градския транспорт в Братислава за един календарен ден ли е или за 24часа?

Важи 24 часа след валидиране в първото превозно средство. Също така важи и за нощните автобуси.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.