Прескочи до съдържание

Братислава - магеланска инвазия 2018


samuraika

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Идея за по-бърз и изгоден трансфер от летището до центъра на Братислава имате ли? Предния път като бях такси ми излезе 30 евро, но пък беше вечерта късно. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Eva eva каза:

Здравейте!

 

Идея за по-бърз и изгоден трансфер от летището до центъра на Братислава имате ли? Предния път като бях такси ми излезе 30 евро, но пък беше вечерта късно. 

1.20€ с градски транспорт. Ето пример.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 14 минути , Eva eva каза:

Здравейте!

 

Идея за по-бърз и изгоден трансфер от летището до центъра на Братислава имате ли? Предния път като бях такси ми излезе 30 евро, но пък беше вечерта късно. 

ние май ще се пробваме с поръчка на такси през https://taxify.eu или https://hopintaxi.com/ng/

и двете са похвалени в Tripadvisor форумите, където има яко оплаквания от обирджийските цени на такситата по стоянките или такива, които спираш случайно

 

през тях ми дава за маршрут от летището до центъра по около 7 евро, а в taxify май имаше и 5 евро начален бонус

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

chandni, благодаря за инфото, но ми се иска по-бърз вариант, че с автобус доста време продължава пътуването. Ще се пробваме с такси и ние, благодаря за линковете antea.

Връзка към мнение

Ние си извикахме такси по телефона. Предварително проверихме в google кои фирми са ок. 10 лева, с бакшиша, ни излезе до центъра. Такситата, които чакат пред самия изход на летището са като нашите "копърки". За обратния полет използвахме градския транспорт, за да стигнем до летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 @akair

сигурно ли е това? коментарите под статията са от 2016 година, а съдът ги е забранил през 2018 там май и не откривам ново инфо, че са се завърнали?

Връзка към мнение

Странно е наистина как така статията е от 19.08.2018, а коментарите под нея са от 2016... Сайтът на UBER пише, че не е наличен в този район, а при опит за търсене на маршрут не може да даде fare estimate. При опит за намиране на маршрут през приложението пък, пише отново, че не е наличен в този район.

Връзка към мнение

така е, и аз проверих същото като chandni, и никъде другаде няма подобна новина, според мен този Jakub си преъплоудва стари статийки, има още една от преди 5-6 дни за трансфери до Виена пак с Uber, а коментарите са от 2013-та 🙂

Връзка към мнение

Подозирам, че линкът от статията е личният referal на Jakub и се опитва да натрупа UBER кредит по този начин.

Връзка към мнение

На 23-ти се прибрахме от Братислава.

Искам да разсея съмненията Ви,болшинството хора си минават с PDF файла от телефона,а една жена пред нас си беше направила дори снимка на файла,също я допуснаха без проблеми.

Ако някой се чуди къде да остави багаж във Виена,докато разглежда града,в A&O WIEN Hauptbahnhof(съвсем близко до централната гора,от където тръгват и автобусите на Slovak lines до летище Братислава),има доста големи локери на цена 2 Е за 12 часа.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

опитвам се да избера хотел в Братислава за нощувка след пристигане с късния полет на Уиз. Искам обаче ако е възможно да има директен транспорт от летището. Спрях се на два hotel Tatra и Garni hotel Virgo, но не съм сигурна че има директен транспорт от летището. Мисля, че трябва да сменям автобуси. Може ли малко разяснение и евентуиално препоръка за друг подходящ хотел. Доста магеланци се извървяхме по тази схема. 

А препоръка за някой хубав бар около въпросните хотели

Редактирано от Vyara
Връзка към мнение
преди 1 час, Vyara каза:

Здравейте,опитвам се да избера хотел в Братислава за нощувка след пристигане с късния полет на Уиз. Искам обаче ако е възможно да има директен транспорт от летището.

Аз съм спал в този апартхотел


DSC00805_06.JPG.463cde74bc400309794842a685160cdc.JPG

 

- прилично е, чисто и подредено, без някакъв лукс.,  на 5мин. пеша от спирка Račianske mýto на автобус 61 от летището. 

Там минават и 3бр. трамваи и 5-6 автобуса, с трамвай №3(ако не ме лъже паметта) слизаш до стария град за 10-тина минути. 
 

Цитат

А препоръка за някой хубав бар около въпросните хотели


Съвсем има наблизо има едно кръчме, което не е точно бар, по-скоро пъб (бирария) , обаче е приятно, работи до късно, аз вечер като се прибирах след целодневно обикаляне, влизах там за последна бира (бири) 😉  

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях в хотел Братислава http://www.hotelbratislava.sk/. От летището до него се стига директно с рейс 96, спирката е съвсем близо. Хотелът е приличен, но е леко отдалечен от центъра.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Vyara каза:

Здравейте,

опитвам се да избера хотел в Братислава за нощувка след пристигане с късния полет на Уиз. Искам обаче ако е възможно да има директен транспорт от летището. Спрях се на два hotel Tatra и Garni hotel Virgo, но не съм сигурна че има директен транспорт от летището. Мисля, че трябва да сменям автобуси. Може ли малко разяснение и евентуиално препоръка за друг подходящ хотел. Доста магеланци се извървяхме по тази схема. 

А препоръка за някой хубав бар около въпросните хотели

При нашето пътуване изборът беше Hyde Park Hostel - централно местоположение, близо до почти всичко, лесен достъп с обществен транспорт от летището, поне три препоръчвани кръчми в непосредствена близост + една (едноименната) точно под прозореца на стаята, във вътрешен двор + една до нея + още една под нея. :- ))))

 

Това е пътят от летището до хостела, единствено с автобус 61:

airport_hyde.pdf

 

 

 

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не си спомням вече автобусите, но всичко в Братислава ми се видя много близо. Центърът е малък и компактен. Ние ходихме пеша от стария град до автогарата, някакви двайсетина минутки бавен ход с куфари е, дори спирахме да купим закуски. 

https://www.booking.com/hotel/sk/apartman-sv-urban.bg.html?label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNYBGgXiAECmAEDwgEDYWJuyAER2AEB6AEB-AELkgIBeagCBA&sid=f6d390d76dac8d5648f7af103de81a91&checkin=2018-09-18&checkout=2018-09-19&room1=A%2CA&dest_type=city&dest_id=-840999&cdist=0.1+км&ucfs=1&hapos=1;m_occ=2;soh=1 Ние спахме в този апартамент, от който бяха така любезни да ни предложат безплатно да ни вземат с кола от летището заради късния полет. Пълна десетка съм им дала, без забележки.

Редактирано от Bellaero
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам винетка за Мехия, която важи до 23.09. Ако на някого ще свърши работа има време до довечера, преди да върна колата да ме извести.

Връзка към мнение

При трансфер имахме няколко часа в Братислава и решихме да се разходим до стария град. От ж.п. гарата взехме трамвай за 3-4 спирки и слязохме на Nam. SNP.  Исках да купя вода и мъжът ми и децата седнаха на една пейка да ме изчакат. Оказа се, че в храстите до  пейката е пълно с големи плъхове. Имаше някакъв МОЛ. Хората бяха насядали по стълбите на МОЛ-а.  Не знам как е в другите райони на Братислава, но мен ме е страх от мишки и плъхове и не бих се върнала.

  • Шок 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 17.07.2018 г. в 20:44, chandni каза:

Ние бяхме в него. Много приличен, чист, модерен. На две крачки от него беше автобусната спирка, от която за 2 спирки хващахме автобус до центъра. Движехме с 24-часов пас за градския транспорт. Има подземен безплатен паркинг ако сте с кола. До летището се стига със смяна на 1 или 2 автобуса (зависи кои линии ще хванете) 

 

Не помня цената, но нещо от порядъка на 35€ през ММТ. 

Здравей,

довечера пристигаме в Братислава и сме резервирали в хотел Виктор.  Предвид късния час има ли някъде наблизо нещо да хапнем, ще сме с малко дете, или да вземем по някой сандвич в багажа ?

Връзка към мнение
На 21.08.2018 г. в 11:24, chandni каза:

1.20€ с градски транспорт. Ето пример.

С дневен билет 24 часа, 3,5 евро може ли да се стигне до Девин замък или трябва да се купи друг билет?

Връзка към мнение
преди 25 минути , Mistela каза:

Здравей,

довечера пристигаме в Братислава и сме резервирали в хотел Виктор.  Предвид късния час има ли някъде наблизо нещо да хапнем, ще сме с малко дете, или да вземем по някой сандвич в багажа ?

По-скоро няма. Центърът е на 1 или 2 спирки с автобуса, но щом сте с малко дете... Вземете си сандвичи. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Снощи затворихме летището в София. Докато чаках на опашката около мен само гръцка реч, е не им ли писна. В нашия край, сега и тук еее. И къде са тръгнали от София за Братислава и то с нощен полет!... 

20180926_205648.thumb.jpg.568e6554f0bc09e29977b873d9742c58.jpg

20180926_205505_001.thumb.jpg.743ef51864731e54c383d57c846a564d.jpg

 Днес малко в Търнава. Взех си билет с техните влакчета от Блатислава (в първа класа) Много готино се пътува в тях нито шум, нито клас, нито нищо. Със студентското намаление е 1.82 евро. Билетът си го взех онлайн и ме чекираха все едно съм на летище София.

20180927_141700.jpg.600525b3b4664e163e65c1205f8fa4f0.jpg Във влака дават вода и вестник! Да де ама вестника, който знае Словенски..... 

Има и вагон-ресторант, но не стигнах до него. 

Ако модераторите мислят, че не е за тук да го премахнат или преместят. Благодаря! 

Редактирано от Иван Попов
Добавяне
  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Иван Попов каза:

Да де ама вестника, който знае Словенски..... 

Бързо да го поправиш, преди някой словак да го прочете и да се разсърди... :grin:

Хубаво изкарване, една снимка пред надписа # TRNAVA на главната и също да не пропуснеш "магеланската" бирария в Тренчин, че иначе няма да ти заверим книжката!  :grin:

Редактирано от Фичо
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 12 минути , Фил каза:

Бързо да го поправиш, преди някой словак да го прочете и да се разсърди... :grin:

Хубаво изкарване, една снимка пред надписа # TRNAVA на главната и също да не пропуснеш "магеланската" бирария в Тренчин, че иначе няма да ти заверим книжката!  :grin:

То и Берлускони на една среща през 2003, представи премиер -министъра на Словения Антон Роп, като премиер -министър на Словакия, пък не му се разсърдиха:))))

Става често тази грешка, на двете държави имената се изписват почти еднакво, знамената им еднакви, само гербчето различно,ама и на двете от ляво.

65BC9C34-0D07-489E-A9AD-9785FA35FFF6.jpeg.e02dbfff3e337c5e11e592d0e2844527.jpegC15822BA-AFC6-4BB5-877B-371CC29C7A71.jpeg.39b7b487c44837350cb51e4b54dc08b2.jpeg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.