Прескочи до съдържание

бързи въпроси Великобритания - бързи въпроси


Muzi

Препоръчани мнения

Здравейте. Имам нужда да от съвет.Ще бъда в Лондон за около 2 седмици от 20 декемврри до 02 януари. Ще отседна в Palmers green. Каква карта за градския транспорт да купя? За кои зони да я заредя така че оптимално да я използвам.Откъде да започна посещения за музеите. 24 25 и 26 декември са почивни. В тези къде мога да ида. Благодаря за всеки съвет.

Връзка към мнение

Погледни "Магеланския пътеводител за Лондон" :)

 

https://magelanci.com/forums/topic/6752-лондон-магелански-пътеводител/

 

 

и " Лондон - конкретни въпроси"

 

 

 

 

Редактирано от funny
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Най-лесно е да си купиш Ойстър, зареждаш с пари и движиш, той си взима колкото трябва там... Или с безконтактна карта и не го мислиш. Цената ще излезе същата, както ако зареждаш дневни карти и го мислиш.

Палмърс Грийн е четвърта зона и това ти повишава разходите за транспорта, най-евтино 1-2 зона и излизаш само в един ден.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравей :) 

 

Първо от най-тегавото: 

24 декември - нормален неделен ден, всичко работи (като изключим работните места с петдневна работна седмица) 

25 декември - Движение САМО пеша. Е, и с такси де, но нали пътувате бюджетно... Държавата замира в този ден. Можете да ходите или на гости, или на разходки, или по пъбове :) 

26 декември - Boxing Day, магазините и забавленията масово работят. Ако сте любители на шопинг, това е Денят. Само да кажа, че е ужасно и трябва да е леко мазохист човек, за да си го причини...

 

За транспорта вече са посъветвали. Ако имаш още въпроси, давай :)  

 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Имам  едно прикачване в Лондон, Станстед с една нощувка. Лондон вече не ми е интересен, може ли някъде другаде , какви възможности има с автобус от летището, до някъде другаде. Да кажем Лийдс, Ипсуич или нещо подобно.... Какво си заслужава да се  види на близко разстояние от Станстед.

Връзка към мнение
преди 12 минути , kakadu каза:

Имам  едно прикачване в Лондон, Станстед с една нощувка. Лондон вече не ми е интересен, може ли някъде другаде , какви възможности има с автобус от летището, до някъде другаде. Да кажем Лийдс, Ипсуич или нещо подобно.... Какво си заслужава да се  види на близко разстояние от Станстед.

Cambridge! 

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Как изглеждат лодките от градския транспорт на Лондон - RB1? Има ли места на отворена палуба или трябва да се гледа през стъкла?

Връзка към мнение

Ако ти кажа, че никога не съм обръщала внимание, дали има места за сядане по външната палуба, едва ли ще ми повярваш, но е факт. Последно, миналата седмица се возих на такава ,но пак бях вътре. Но пък вътре има бар 😉 

Връзка към мнение
преди 1 час, mary_shery каза:

Как изглеждат лодките от градския транспорт на Лондон - RB1? Има ли места на отворена палуба или трябва да се гледа през стъкла?

От мен отговорът е Не. Говоря за стандартните Clippers. Te развиват сериозна скорост и не се допускат хора на палубата.

 

Ако се запишеш за круиз, тогава има палуба 🙂 

Връзка към мнение

Не знам води ли се бърз въпрос...Заслужава ли си да купя пътуване с туристическо корабче в Лондон чак до Гринуич или да направя само кратък круиз до Tower of London? Колебая се между тези 2 оферти:

https://www.expedia.co.uk/things-to-do/westminster-to-tower-of-london-hop-on-hop-off-river-cruise.a559821.activity-details?srp=true&location=London&startDate=2019-04-28&endDate=2019-04-29&categories=Cruises+%26+Water+Tours|Theme+Parks&sortBy=ExpediaPicks&pageNumber=1&expandedRegion=false

https://www.expedia.co.uk/things-to-do/westminster-to-greenwich-cruise-on-the-river-thames.a558500.activity-details?srp=true&location=London&startDate=2019-04-28&endDate=2019-04-29&categories=Cruises+%26+Water+Tours|Theme+Parks&sortBy=ExpediaPicks&pageNumber=1&expandedRegion=false

 

Кое е най-доброто време да направя такъв круиз? Иска ми се да ви зарадвам с много хубави снимки. 😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , mary_shery каза:

Заслужава ли си да купя пътуване с туристическо корабче в Лондон чак до Гринуич или да направя само кратък круиз до Tower of London? 😊

Гринич е прекрасно място - моя огромна слабост, и си заслужава хиляди пъти... Ако имаш време! 🙂 

Отдели му един следобяд: яхтата Cutty Sark; Морската академия, пазарчето; паркът с една от най-любимите ми гледки... И се върни с влака. 

 

Този тур изцяло припокрива градския транспорт - но има палуба 🙂 

 

Related image

 

Връзка към мнение
преди 10 часа, mary_shery каза:

Кое е най-доброто време да направя такъв круиз? Иска ми се да ви зарадвам с много хубави снимки. 

Месец или част от денонощието?

Аз съм имала най-хубаво време в Лондон предимно през април.

(И вулканът изригна през април. По тази причина изкарах една неочаквана ваканция там цяла седмица, през която нямаше един облачен и ветровит ден)

 

Що се отнася до част от денонощието - да си призная, не съм фотограф и не мога да преценя подходящо време с оглед осветеност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , Lyubina каза:

Месец или част от денонощието?

Аз съм имала най-хубаво време в Лондон предимно през април.

(И вулканът изригна през април. По тази причина изкарах една неочаквана ваканция там цяла седмица, през която нямаше един облачен и ветровит ден)

 

Що се отнася до част от денонощието - да си призная, не съм фотограф и не мога да преценя подходящо време с оглед осветеност.

Аз ще ходя точно в края на април. Имах предвид по кое време на деня. Купих билети за круиза до Гринуич! @Гост, благодаря за бързия отговор!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , mary_shery каза:

Аз ще ходя точно в края на април. Имах предвид по кое време на деня. Купих билети за круиза до Гринуич! @Гост, благодаря за бързия отговор!

Идея нямам 🙂 Хубаво е Canary Wharf да е огрян от слънцето, ама той е на Север. Вие се движите от Запад на Изток.

 

@Mary можеш ли да помогнеш?

Връзка към мнение
преди 32 минути , mary_shery каза:

Аз ще ходя точно в края на април. Имах предвид по кое време на деня. Купих билети за круиза до Гринуич! @Гост, благодаря за бързия отговор!

Тъкмо щях да кажа да не бързаш, а в зависимост от времето да го купиш. :laugh:

Когато времето е слънчево снимките ще станат. Но … пътувала съм в дъжд и освен капките по стъклата, друго не може да се снима.

Връзка към мнение
преди 26 минути , Mary каза:

Тъкмо щях да кажа да не бързаш, а в зависимост от времето да го купиш. :laugh:

Когато времето е слънчево снимките ще станат. Но … пътувала съм в дъжд и освен капките по стъклата, друго не може да се снима.

Тя @mary_shery стоически ще бъде на палубата 😁😁😁

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да питам две неща:

1. С Easybus от летище Лутън до Лондон задължително ли е да се спазват спирките до които са закупени билетите? Оказах се билет до Виктория стейшън и билет до Марбъл Арч, та дали мога да отида с него до Виктория стейшън? 

2. Освен с Ойстера, бях чела че става маркирането на билетите за градския транспорт и с дебитна/кредитна карта. Само за безконтактни карти ли се отнася и трябва ли да ги регистрирам някъде? Нали важи и за придвижването с автобус?

 

Ей, няма да спра с това бързане. @Mary ,въпросът май е за Лондонската тема,😀 а не за тук.

 

Редактирано от mililia
Връзка към мнение
преди 4 минути , mililia каза:

Да питам две неща:

1. С Easybus от летище Лутън до Лондон задължително ли е да се спазват спирките до които са закупени билетите? Оказах се билет до Виктория стейшън и билет до Марбъл Арч, та дали мога да отида с него до Виктория стейшън? 

2. Освен с Ойстера, бях чела че става маркирането на билетите за градския транспорт и с дебитна/кредитна карта. Само за безконтактни карти ли се отнася и трябва ли да ги регистрирам някъде? Нали важи и за придвижването с автобус?

 

Ей, няма да спра с това бързане. @Mary ,въпросът май е за Лондонската тема,😀 а не за тук.

 

1. Мисля, че можеш да слезеш и на друга спирка. Виж качването от друга може да е проблем.

2. В сайта на транспорта имаше място за регистрация на картите, но не е задължително условие. Повечето карти според мен вече могат да се ползват. Само за безконтактни карти е. Важи и за автобусите.

ПП Добре си е въпросът тук - това е общата тема за въпроси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , mililia каза:

Да питам две неща:

1. С Easybus от летище Лутън до Лондон задължително ли е да се спазват спирките до които са закупени билетите? Оказах се билет до Виктория стейшън и билет до Марбъл Арч, та дали мога да отида с него до Виктория стейшън? 

2. Освен с Ойстера, бях чела че става маркирането на билетите за градския транспорт и с дебитна/кредитна карта. Само за безконтактни карти ли се отнася и трябва ли да ги регистрирам някъде? Нали важи и за придвижването с автобус?

 

Само с безконтактни карти.

 

По първия въпрос по принцип няма проблем, ако ще спира така или иначе на дадената спирка - шофьорът няма начин да запомни кой закъде е и колко човека точно ще слизат на конкретното място. Ако обаче (в редките случаи) прескочи спирка, защото няма официално слизащи (според закупените билети) може да сте случили на буквояд и да ви откаже да спре.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

1. Мисля, че можеш да слезеш и на друга спирка. Виж качването от друга може да е проблем.

2. В сайта на транспорта имаше място за регистрация на картите, но не е задължително условие. Повечето карти според мен вече могат да се ползват. Само за безконтактни карти е. Важи и за автобусите.

ПП Добре си е въпросът тук - това е общата тема за въпроси.

Благодаря, качването е правилно, само слизането на един от пътниците съм объркала.

преди 4 минути , searus каза:

Само с безконтактни карти.

 

По първия въпрос по принцип няма проблем, ако ще спира така или иначе на дадената спирка - шофьорът няма начин да запомни кой закъде е и колко човека точно ще слизат на конкретното място. Ако обаче (в редките случаи) прескочи спирка, защото няма официално слизащи (според закупените билети) може да сте случили на буквояд и да ви откаже да спре.

Със сигурност ще спира и на двете спирки, защото аз нали закупих билети и за двете😂

 

Това с безконтактните карти е тъпо. Май от толкова карти нито една не ми е безконтактна. Идея нямам как ще оправя един от пътниците, че за него нямам зареден Ойстер и въобще Ойстер, а ще летят с късния полет.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение
преди 1 минута , mililia каза:

Идея нямам как ще оправя един от пътниците, че за него нямам зареден Ойстер и въобще Ойстер.

Варианти:

1. Ако има време и имате нужда - вадите си безконтактна карта.

2. Купувате си Ойстер, ползвате го и го връщате накрая, като ви връщат и останалата сума.

3. Взимате Ойстер от някой магеланец, ползвате го и му го връщате.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , mililia каза:

Със сигурност ще спира и на двете спирки, защото аз нали закупих билети и за двете😂

Е да, няма начин да не спре на Виктория точно 😀 говорех по принцип...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

тя цената до арката и до Виктория е една, така че все едно

с багажа внимавайте, може да слагат багажа за арката на друго място, просто го дайте при другия до автогарата

 

мислех, че вече от няколко години картите ги правят безконтактни

Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

Варианти:

1. Ако има време и имате нужда - вадите си безконтактна карта.

Револют, май са били безконтактни. Трябва да има знака с вълничките /за интернет/, нали?

преди 1 минута , neuromancer каза:

тя цената до арката и до Виктория е една, така че все едно

с багажа внимавайте, може да слагат багажа за арката на друго място, просто го дайте при другия до автогарата

Е, то защото пробвах да видя, дали при различните спирки цената е еднаква, че имаше само един билет на ниска цена и от там накрая е останал запазен билета с грешната спирка.

Ще се оправим само с малки раници ще сме, едва ли ще ги взимат.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.