Прескочи до съдържание

бързи въпроси Великобритания - бързи въпроси


Muzi

Препоръчани мнения

преди 10 минути , noshtna_ptica каза:

Ау, стресирате ме с тези опашки... А как стои въпросът с Гетуик? Колко време преди полета трябва да сме там /без чекиран багаж/?

опашките са само на влизане, на обратния полет минахме за 20 минути 🙂

 

преди 5 часа, Фил каза:

Хмммм, не знам дали не би било проблем, ако билетът не е от по-скъпите, защото моят е от най-евтините и пише ясно, че трябва да се пътува в точния час. То иначе при разлика в цените от 3 до 30 паунда за различните часове, кой ще си купи скъп билет?

 

абе, то и на нашия пишеше точен час и че не може да се сменя, ама минахме 😀 даже на връщане го взехме час и половина по-рано, може да сме имали и късмет. Иначе билетите ни бяха по 7 паунда

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

На излизане от Англия поне преди Брекзита въобще нямаше паспортен контрол, сега не знам, ама не вярвам да е бавно

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

На излизане от Англия поне преди Брекзита въобще нямаше паспортен контрол, сега не знам, ама не вярвам да е бавно

пак няма, само трябва да се минат скенерите

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Фил каза:

Всъщност, за някои часове е много добра цената за влака - аз взех билетите по £ 2.90 (ще трябват още по £2.40 за совалката.)

0-1.jpg.a02a3d8a8a94ba860169a70fa70fced8.jpg

 

Цените на хотелите в Лондон обаче ( конкретно 26.03 ме вълнува) са силно неприятни. 
4-5 пъти съм посещавал града и съм наясно, че хич не е евтино настаняването, ама чак такова чудо като сега не бях виждал. 
Някой ако може да подскаже нещо в това отношение, ще почерпя. :smile3:

 

преди 6 часа, Фил каза:

Хмммм, не знам дали не би било проблем, ако билетът не е от по-скъпите, защото моят е от най-евтините и пише ясно, че трябва да се пътува в точния час. То иначе при разлика в цените от 3 до 30 паунда за различните часове, кой ще си купи скъп билет?

 

Взел си за EMR - East Midlands Railway. Чети ситния текст вдясно.

image.png.a87de0e4ced278580d50538f4b03dcae.png

 

За сравнение, за влака на Thameslink в 9:02 пише:

 

 

image.png.c1b59325473a2e7573b0f29f059a48b2.png

 

Оказва се, че в твоя случай клечката за 3 паунда е бая къса.

 

Влаковете на EMR са 2 на час, а на Thameslink са 6 на час и затова за тях има опция да се качиш на кой да е.

Връзка към мнение

За транзит предполагам няма такива опашки на паспортен контрол? Базел-Лондон-Сан Франциско (защото трансферното ми време е само около час и половина)

И още един въпрос - как е най-удобно и евтино да се стигне от Хийтроу до Гатуик? И дали ще има опашки от САЩ за влизане в UK?

Връзка към мнение

От 26 април за абонатите на А1 отпада безплатния роуминг за Великобритания.

https://www.a1.bg/NRT

  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 1 час, cybersimo каза:

За транзит предполагам няма такива опашки на паспортен контрол? Базел-Лондон-Сан Франциско (защото трансферното ми време е само около час и половина)

И още един въпрос - как е най-удобно и евтино да се стигне от Хийтроу до Гатуик? И дали ще има опашки от САЩ за влизане в UK?

За транзит не се минава паспортен контрол. За Хийтроу - Гатуик най-удобно е автобуса на National Express, ама надали е най-евтино. Най-евтино е вероятно с прекачване с метрото или градски автобуси през града, ама това си е бавно. И вече не се брои транзит, сигурно знаеш, ама да си кажа. А опашките за влизане са общи, не по държава 

 

ПП гледам, че има и Easybus, по-евтино е от NE май

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже сме на тема Лутън, през първата половина на 2022 ще бъде пуснат в експлоатация железопътен шатъл до ЖП гарата. Пътуването ще отнема 4 минути, а влакчетата ще са на 4 минути. В съчетание с влаковете за 20-30 минути до Сейнт Панкрас, летището става доста добра алтернатива на останалите лондонски летища.

 

https://lutonrising.org.uk/our-airport/luton-dart/

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 15 часа, Фил каза:

Всъщност, за някои часове е много добра цената за влака - аз взех билетите по £ 2.90 (ще трябват още по £2.40 за совалката.)

0-1.jpg.a02a3d8a8a94ba860169a70fa70fced8.jpg

 

Цените на хотелите в Лондон обаче ( конкретно 26.03 ме вълнува) са силно неприятни. 
4-5 пъти съм посещавал града и съм наясно, че хич не е евтино настаняването, ама чак такова чудо като сега не бях виждал. 
Някой ако може да подскаже нещо в това отношение, ще почерпя. :smile3:

И аз това се чудих, ама за април - масово хотели са фул, особено за уикенда и цените са в космоса. Явно revenge travelling-a започна със страшна сила.

 

Oт Гетуик за съжаление няма толкова добри цени, даже и advanced rate е  £12,50, а в този случай по-добре с Ойстер. Но пък ползването на Ойстер не дава възможност да се ползва промоцията за атракците 2за1. Ни така, ни иначе 😀

Връзка към мнение
Граф Вронски

Здравейте,
как в момента става влизането на UK - може ли с лична карта? Или е необходим паспорт.
Благодаря.

Връзка към мнение
преди 23 минути , Граф Вронски каза:

Здравейте,
как в момента става влизането на UK - може ли с лична карта? Или е необходим паспорт.
Благодаря.

С ЛК вече не. Паспорт.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, noshtna_ptica каза:

01.05 е празник, но какво да очакваме или избягваме в Лондон?

Обикновено като има банк холидей (на 2. Май), Лондон се изнася ☺️

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, noshtna_ptica каза:

01.05 е празник, но какво да очакваме или избягваме в Лондон?

 01.05 не е празник в UK, а 02.05. Принципно повечето неща ще работят, но някои ще са с намалено работно време и, както може да се очаква според името на празника, банки и правителствени учреждения няма да работят, но това като туристи едва ли ви вълнува. Като цяло, единствения бонус в Лондон по това време е, че много от местните ще изчезнат извън града за дългият уикенд и няма да е толкова голяма блъсканица в метрото и по улиците, колкото обикновено.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте,

За пътуване към UK вече (от 1 април) не се изискват тестове/сертификати/ваксинация - НИЩО. Моля някой да потвърди.

При пътуване обратно към България ще трябва да ли правим?

Връзка към мнение
преди 15 минути , Halachev каза:

Здравейте,

За пътуване към UK вече (от 1 април) не се изискват тестове/сертификати/ваксинация - НИЩО. Моля някой да потвърди.

При пътуване обратно към България ще трябва да ли правим?

Сегашната заповед за влизане в България е от миналата седмица и е валидна до 15.5.2022, зони по цветове вече няма:

- ако сте възрастни ваксинирани до 9 месеца от втората игла ИЛИ преболедували 6 мес. - не трябва

- ако сте ваксинирани с бустер без значение кога - не трябва

- ако не сте ваксинирани - може тест предварително преди да излетите ИЛИ тук в България може тест, но първите 3 дни са карантина у дома

- децата не подлежат на тестове и карантина

Пълен текст тук https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/03/30/zapoved__rd-01-152-30032022_g.pdf

Връзка към мнение
преди 13 часа, Halachev каза:

Някой да се е прибирал от UK последните 2-3-4 дни?

Да, Снощи кацнах от Лондон! 

На отиване не се попълва нищо! Паднали са формата и изискването за ваксинационен статус.

В Лондон ходиш както си искаш и никой не проверява имаш ли или не ваксина. Ама си кашлят по улиците яко! 

 

НО на път за България - на Стенстийд е малко по-друго положението.

Там всички служители са с маски, на гейта изискват маска, за да те допуснат на борда - Но маск, но флай!

На влизане в София проверяваха ваксинационен статус! Стоят коридарите с 4 служителя от РЗИ на Т2. Аз съм 3/3 и минах за 20 секунди!  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , antony2001 каза:

Да, Снощи кацнах от Лондон! 

На отиване не се попълва нищо! Паднали са формата и изискването за ваксинационен статус.

В Лондон ходиш както си искаш и никой не проверява имаш ли или не ваксина. Ама си кашлят по улиците яко! 

 

НО на път за България - на Стенстийд е малко по-друго положението.

Там всички служители са с маски, на гейта изискват маска, за да те допуснат на борда - Но маск, но флай!

На влизане в София проверяваха ваксинационен статус! Стоят коридарите с 4 служителя от РЗИ на Т2. Аз съм 3/3 и минах за 20 секунди!  

Учудвам се, че са искали маски... Оняден на Гатуик нямаше почти никой с маска, особено пък служителите. Искаха маска само за самолета, но разбираемо, понеже полетът беше за Сицилия... 

Връзка към мнение

Потвърждавам, че на Станстед (27.03.2022 г.) изискват поставяне на маски, но чак на гейта за бординг. Това е логично, защото там вече се спазват правилата на съответната авиокомпания. Има нещо друго важно за Станстед, което е добре да се има предвид. Тъй като влаковете до летището са на Greater Anglia и не може да се пътува с Ойстър, на перона преди ескалаторите към самото летище се минава през ръчна проверка на билетите. Малко е малоумно и отнема доста време, защото двама-трима души проверяват народ изсипал се от цял влак, но очевидно много хора не знаят тази особеност и опитват да стигнат до летището с Ойстър без доплащане. Затова е добре да се предвидят едни 15-на минутки отгоре. И последно, салонът, който приема Дайнърс е повече от ОК за лоукост летище...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , 招き猫 каза:

Нужно ли е да хода да обменям 20паунда кеш ей така, то май навсякъде с карта може? Дори влакове и метрото. 

Никога не са излишни. Макар и само за спокойствие. Може някъде нещо да не сработи. Аз бих обменила дори 100 паунда, да си имам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.04.2022 г. в 11:55, Coo каза:

Сегашната заповед за влизане в България е от миналата седмица и е валидна до 15.5.2022, зони по цветове вече няма:

- ако сте възрастни ваксинирани до 9 месеца от втората игла ИЛИ преболедували 6 мес. - не трябва

- ако сте ваксинирани с бустер без значение кога - не трябва

- ако не сте ваксинирани - може тест предварително преди да излетите ИЛИ тук в България може тест, но първите 3 дни са карантина у дома

- децата не подлежат на тестове и карантина

Пълен текст тук https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/03/30/zapoved__rd-01-152-30032022_g.pdf

В тая заповед виждам че може и с бърз тест да се влезна е бг така ли е?

Т.е ако съм с 2 дози над 9м, мога да направя бърз тест в Лондон  някъде деня преди полета за да няма карантина в бг?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , 招き猫 каза:

В тая заповед виждам че може и с бърз тест да се влезна е бг така ли е?

Т.е ако съм с 2 дози над 9м, мога да направя бърз тест в Лондон  някъде деня преди полета за да няма карантина в бг?

Това "някъде" ще е малко трудно, че те масово работят с домашни тестове (иначе има лаборатории, но не са на всеки ъгъл). Аз ползвах (пак реклама) Рандокс, защото най-после са си развили схемата и фактически можеш да си вземеш антигенния тест откъдето ти е най-удобно и по път (аз прескочих до близкия off license), после си сваляш техния апп, и следваш инструкциите (искат снимка на теста, но сканират и паспорта), сертификатът ти го качват до 3 часа на приложението, но пращат и мейл. Струваше ми 11£ и 5 минутна разходка да си го взема. Предполагам, че още имат лаборатории по летищата и също може там на място, но си разучи нещата 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.