Прескочи до съдържание

бързи въпроси Великобритания - бързи въпроси


Muzi

Препоръчани мнения

Гласим една разходка из графство Кент за утре, с тръгване от Much Hadham. Засега набелязаните неща са Кентърбъри, Белите скали на Доувър и един парк със сърни Knole park. Въпросите са 3: 

- Dover castle интересен ли е отвън? 

- Bluebells цъфнали ли са вече или да не гледаме къде да ги намерим в Кент? 

- има ли попътно някакви прекрасни неща, които нямам кога да търся от днес за утре? 

 

 

Ако се справите добре с помагането, може да изпланираме следващия уикенд в Уелс или Корнуол :wink3:

 

4/ Бонус въпрос - около Кембридж може ли да ми препоръчате хубави селца или гледки? 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Lindt каза:

- има ли попътно някакви прекрасни неща, които нямам кога да търся от днес за утре? 

Leeds  Castle - неголям, но симпатичен замък с хубаво езеро с много пилета - като за вас :grin:


DSC03116-17-18.thumb.JPG.b257515571f386c24009862837224221.JPG

DSC03112_f.jpg.c2a48f5b074c45dd74aadea15338f115.jpg

 

DSC03119.JPG.cc4e6d8bd9e68716b75f338e5018c777.JPG

Там се намира и (уж) единственият в света музей на кучешките нашийници:grin:

 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

Leeds  Castle - неголям, но хубав замък с хубаво езеро с много пилета 


DSC03116-17-18.thumb.JPG.b257515571f386c24009862837224221.JPG

DSC03112_f.jpg.c2a48f5b074c45dd74aadea15338f115.jpg

 

DSC03119.JPG.cc4e6d8bd9e68716b75f338e5018c777.JPG

Там се намира и (уж) единственият в света музей на кучешките нашийници:grin:

 

DSC03113.JPG

Много тематичен замък, само че аз няма да видя нищо друго, освен снимки, от тази разходка

Цитат

Entry to the grounds and Castle during Easter is included with your ticket, however there is a small additional £2 charge per trail sheet. Each trail sheet receives a Lindt Chocolate Egg as a prize.

https://www.leeds-castle.com/What’s+On/Featured+Events/Easter+Nest+Trail/

Връзка към мнение

И вие сигурно сте наясно с това, но в Кентърбъри задължително катедралата - тя всъщност е главната в Англия, понеже е храм на техния "патриарх" - главният архиепископ на Англиканската църква. И интериорът е много впечатляващ, има хубави витражи. 

DSC03200_tm.jpg.2ab509c3ca50c05862d381b8033aa64e.jpg

 

DSC03198_9_tm_sm2.jpg.edec4143532d5bf13ba569f83d72fb9c.jpg
 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 8.04.2022 г. в 16:22, Lindt каза:

Гласим една разходка из графство Кент за утре

Малко късно виждам питането, но аз съм фен на едно малко градче Rye в района и най-вече на интересното крайбрежие там...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Duke каза:

Малко късно виждам питането, но аз съм фен на едно малко градче Rye в района и най-вече на интересното крайбрежие там...

И аз, и аз, но мислех, че всеки го знае, затова си мълча 🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Нищо не знаем, не. Но са доволни засега от разходката, не съм получила пълен отчет.

Къде е по-добре да отиде човек за 2 нощувки другия уикенд - из Корнуол или Уелс? 

 

Връзка към мнение

не съм бил в Уелс, но Корнуол, плюс Дартмур и целия южен бряг от Poole на запад си заслужава много (и ще отнеме много повече от два дена за всичко). 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Знаете ли дали на автобусите на National express (в моя случай от летище Лутън до Лондон) може да се качиш на следващ автобус, ако си изпуснал този, за който имаш билет или пък да хванеш по-ранен? Преди 4-5 години съм го правила, но може нещо да се е променило…

Връзка към мнение
преди 11 часа, mary_shery каза:

Знаете ли дали на автобусите на National express (в моя случай от летище Лутън до Лондон) може да се качиш на следващ автобус, ако си изпуснал този, за който имаш билет или пък да хванеш по-ранен? Преди 4-5 години съм го правила, но може нещо да се е променило…

Последно това го правих януари. По ранен автобус за Хийтроу от Лутън. Шофьорите са любезни и ако има свободно място ще те качат без проблем, но ако автобуса е пълен не знам какво ще правиш. Както не знам  дали биха те качили на по късен автобус. Според мен зависи на какъв човек ще попаднеш. Май не бях много от полза…

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам дали е коментирано, но от 27,03 Wizz летвт от Гетуик за София от Южния терминал, а аз сьм купила билети за буса на NE. Той дали спира и на Южния терминал или ще трябва да се прекачваме на нещо друго?

Връзка към мнение
преди 2 минути , noshtna_ptica каза:

Не знам дали е коментирано, но от 27,03 Wizz летвт от Гетуик за София от Южния терминал, а аз сьм купила билети за буса на NE. Той дали спира и на Южния терминал или ще трябва да се прекачваме на нещо друго?

Има безплатно влакче, което пътува 6 ... 7 минути през 15 ... 20 минути.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, mary_shery каза:

Знаете ли дали на автобусите на National express (в моя случай от летище Лутън до Лондон)

Силно препоръчвам влак от Лутън, вместо лангъркане с автобуса. :wink:  Със совалката за 7-8 мин. до гарата Luton Airport Parkway и от там 25-30м. до С. Панкрас в Лондон. Освен това за някои часове може и да е по-евтино от автобуса, плюс че няма риск да попаднеш в задръстване.

И както стана вече дума тук - да се има предвид, че при пристигане на Лутън, на паспортна проверка стават големи опашки ( f**k Brexit ) - на сутрешния съботен полет от София чакахме точно час - около този полет кацат още 4 самолета от Румъния и 3 от Полша и става мазало.

 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 13.04.2022 г. в 17:48, Фил каза:

влак от Лутън, вместо лангъркане с автобуса

В тази връзка, цените на билетите за влака започват от  £1.80

image.png.762331a819e3347f422959dd57fd57af.png
 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Имам въпрос, сега,като се пътува с паспорт, нужно ли е да има валидност 6 месеца след датата на влизане, или няма значение?

Връзка към мнение
преди 49 минути , luba_rizova каза:

Имам въпрос, сега,като се пътува с паспорт, нужно ли е да има валидност 6 месеца след датата на влизане, или няма значение?

Скоро имахме такъв казус и открих това:

You can cross the UK border using a valid passport which should be valid for the whole time you are in the UK.

https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-as-an-eu-eea-or-swiss-citizen#what-you-need-to-enter-the-uk

  • Харесвам 1
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

@searus, бихте ли се включили с актуални новини около честването  на платиненият юбилей на Кралицата. Обявени ли са официални почивни дни. Дали ще е уместно да посетя Лондон в началото на месец юни? Какво се предвижда, като атракции по време на тържествата? Благодаря!

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, rdd каза:

@searus, бихте ли се включили с актуални новини около честването  на платиненият юбилей на Кралицата. Обявени ли са официални почивни дни. Дали ще е уместно да посетя Лондон в началото на месец юни? Какво се предвижда, като атракции по време на тържествата? Благодаря!

 

😂 Ама намери кого да питаш, кралицата хич не ме интересува, да си призная, но в нета сигурно ще има тонове информация 😁 Но си заслужава да се знае, че тогава е училищна ваканция и съм сигурна, че половин кралство ще се е изнесло поголовно, след двугодишния застой и на никого (от тази половина поне) няма да му дреме за празненства...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Кой ще пее на платинения юбилей на Елизабет II - Любопитно — Стандарт Нюз (standartnews.com)

 

Намерих тези материали по въпроса, който ме вълнува. Може и друг да се интересува.

Връзка към мнение
преди 14 минути , rdd каза:

Кой ще пее на платинения юбилей на Елизабет II - Любопитно — Стандарт Нюз (standartnews.com)

 

Намерих тези материали по въпроса, който ме вълнува. Може и друг да се интересува.

Бих ти препоръчал да прочетеш малко по-... официален и изчерпателен източник.

 

https://platinumjubilee.gov.uk/

Връзка към мнение
На 24.04.2022 г. в 20:07, Фил каза:

В тази връзка, цените на билетите за влака започват от  £1.80

image.png.762331a819e3347f422959dd57fd57af.png
 

Advance билетите от центъра на Лутън до St Pancras са по-евтини от тези от Лутън Parkway. Предполагам, че не е възможно да вземеш от по-евтините, a да се качиш от Luton Parkway 😄, но в сайта единственото, което пише е, че важат за конкретния влак и само до St Pancras. 

image.png.df383afa2912d9741d100d5c70545f34.png

image.png.09566d47a01992410ac05687f57f19c0.png

 

И тъй като не съм пътувал никога, а ми предстои - билетите чекират ли се някъде или има кондуктор, който минава и ги проверява или просто го купуваш и ако случайно някой те провери му го показваш? В случай, че съм с advance билет и изпусна конкретния влак, мога ли да си закупя друг билет на място и на каква цена ще е горе-долу спрямо стандартния, който се продава в момента за ~12£?

 

Връзка към мнение
На 14.05.2022 г. в 0:37, iceman00 каза:

И тъй като не съм пътувал никога, а ми предстои - билетите чекират ли се някъде или има кондуктор, който минава и ги проверява или просто го купуваш и ако случайно някой те провери му го показваш?

Билетите се чекират като на метро  - на влизане (и на изилзне) има машини с бариери и четци.  
Тази година пътувах три пъти по това трасе, като в два от тези случаи си изпуснах влака по разписание, а всички билети ми бяха за точен час - така че пътувах на собствен риск без да купувам нови билети (а съвестта си успокоих с обстоятелството, че закъснях заради огромните опашки на летището при кацане :grin:).  Кондуктори, за късмет, не минаха. Което, разбира се,  не значи, че не минават по принцип, затова в никакъв случай не препоръчвам да се разчита на това. 
 

Цитат

случай, че съм с advance билет и изпусна конкретния влак, мога ли да си закупя друг билет на място и на каква цена ще е горе-долу спрямо стандартния, който се продава в момента за ~12£?

Не обърнах внимание дали има машини за билети, най-вероятно да, но не разбирам за какво са ти, след като винаги можеш да си купиш онлайн, през сайтовете. А каква е цената в последния момент може да видиш като симулираш покупка. И да - така като гледам цената е £11.70. 

 

P.S. И  нещо любопитно :smile: - при единственото ми от тези три пътувания, при което не закъснях,  то пък влакът закъсня :grin: със 17-18 мин.  (чакали на някоя гара полиция заради  буйстващ пътник) и съответно след това получих мейл, че ми се полага компенсация за закъснение над 15мин. 
Е, не че при билет за £3 и обезщетение 25% ще забогатея :grin:, но е добре, че сами подсещат и всичко е направено удобно и лесно с един клик. 

 

image.png.297ea95b6e9ee643f951ddb0a2d60573.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.