Прескочи до съдържание

бързи въпроси Великобритания - бързи въпроси


Muzi

Препоръчани мнения

@searusна 13 години е детето ,това значи ли, че с паспорт има шанс да минем през друг тип гише или машинно? @vorbisвъпреки че пишат час на тръгване 12.30 е напълно възможно автобусът да тръгне по рано така ли?

Погледнах с влаковете ,но нещо не разбирам трябва 2 ,3  да ги сменям ще разгледам отново възможностите. А някакъв друг тип трансфер има ли?.

Връзка към мнение
преди 18 минути , Nevena каза:

@searusна 13 години е детето ,това значи ли, че с паспорт има шанс да минем през друг тип гише или машинно? @vorbisвъпреки

Дете под 18 години не става да мине с паспорт през машините, не че лично аз когато за първи път пътувах с дъщеря си, но на Лутън опитах да минем на машините че имаше голяма опашка, и като не ни пусна машината директно на служителя, който ги наглежда... 😂 Скара ми се че за деца не е възможно...аз се направих на тъпа блондинка и ни пусна... Та може да опитате този вариант 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , wiliko каза:

Дете под 18 години не става да мине с паспорт през машините, не че лично аз когато за първи път пътувах с дъщеря си, но на Лутън опитах да минем на машините че имаше голяма опашка, и като не ни пусна машината директно на служителя, който ги наглежда... 😂 Скара ми се че за деца не е възможно...аз се направих на тъпа блондинка и ни пусна... Та може да опитате този вариант 

Ами не знам, светът е пълен с некомпетентни служители, ето какво казват на gov.uk:

 

https://www.gov.uk/government/publications/coming-to-the-uk/faster-travel-through-the-uk-border#use-the-egates-for-quicker-entry

 

You can normally use eGates if you:

  • have a biometric symbol on the cover of your passport
  • are aged 12+ (12 to 17 year olds must be accompanied by an adult)
  • are either:
    • a British citizen
    • a national of an EU country, Australia, Canada, Iceland, Japan, Liechtenstein, New Zealand, Norway, Singapore, South Korea, Switzerland or the USA
    • a member of the Registered Traveller Service

Those travelling with ID cards cannot use the eGates.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, за пътуване до Лондон, в случай на валиден сертификат след ваксинация, освен документа за локализация, не е необходимо да се правят тестове нали? Нали отпаднаха? 

Връзка към мнение
преди 1 час, Nevena каза:

@searusна 13 години е детето ,това значи ли, че с паспорт има шанс да минем през друг тип гише или машинно? @vorbisвъпреки че пишат час на тръгване 12.30 е напълно възможно автобусът да тръгне по рано така ли?

Погледнах с влаковете ,но нещо не разбирам трябва 2 ,3  да ги сменям ще разгледам отново възможностите. А някакъв друг тип трансфер има ли?.

не вярвам, че автобусът ще тръгне по-рано, ако това е началото на линията трябва да е горе-долу навреме. По-скоро ако ти закъснееш малко няма как да знаеш дали е минал или не, ако няма хора на спирката...

виж и влаковете, но ще е с прекачвания в центъра на града. heathrow express или connect някъде до Падингтън, после метро до Ливърпул стрийт или подобно откъдето да хванеш влак за Станстед.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stassi_blue каза:

Здравейте, за пътуване до Лондон, в случай на валиден сертификат след ваксинация, освен документа за локализация, не е необходимо да се правят тестове нали? Нали отпаднаха? 

Ако пътуването е след 18-ти, няма и документ за локализация, т.е. абсолютно нищо няма за правене.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Nevena каза:

@searusна 13 години е детето ,това значи ли, че с паспорт има шанс да минем през друг тип гише или машинно? @vorbisвъпреки че пишат час на тръгване 12.30 е напълно възможно автобусът да тръгне по рано така ли?

Погледнах с влаковете ,но нещо не разбирам трябва 2 ,3  да ги сменям ще разгледам отново възможностите. А някакъв друг тип трансфер има ли?.

Имам предвид часа на пристигане. Задръстванията в и около Лондон са километрични и не се знае кога ще пристигне автобуса на Станстед, особено ако се случи нещо извърнедно на пътя.

преди 16 часа, don каза:

Здравейте, имам при качване на лутън, разстоянието между полетите е 1.45мин,достатъчно ли е да хвана следващия полет, ще се пътува само с ръчен багаж

Миналия месец всички пътници на Уиз на Лутън трябваше да минават през чекин гишетата за проверка на документи (ваксинации, ПСР тестове...), което отнемаше време. Освен това, на граничния контрол при влизане в Англия на Лутън понякога "змийката" е извънредно дълга. Аз лично не бих рискувал с по-малко от 3 часа, но всеки си преценява.

Връзка към мнение
На 20.02.2022 г. в 14:51, 招き猫 каза:

Да има шатъл 10мин до там на всеки 10мин

А имаш ли представа откъде се купуват билети? От шофьора? И къде точно спира? 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

А имаш ли представа откъде се купуват билети? От шофьора? И къде точно спира? 

The Shuttle Bus can only accept contactless payments (Visa or Mastercard only).

Single £2.40
Standard Open Return £3.80

Remember to select Luton Airport (LUA) as your arrival station to get your Shuttle Bus transfer fare included. If your ticket is to Luton Airport Parkway (LTN), you can always pay the Shuttle Bus fare separately.

The nippy Shuttle Bus gets you to the airport terminal from Luton Airport Parkway train station in around 10 minutes.

10-minute transfer on average (it depends on the traffic)
Buses every 10 minutes all day between 05:00 and midnight
Through-the-night service for all train connections
Handy drop-off point right outside the terminal at Bay T
Fare included on all tickets booked to Luton Airport (LUA)

If your ticket is to Luton Airport Parkway (LTN), you can pay the Shuttle Bus fare separately. 

 

Вероятно и от Лутън може да се вземе директно до "града" билет. По-скъпо е от автобуса, но пък се избягва опасността от задръстване, а и те стоварва на по-удобно място.

 

Допълнение: ако се купи билет онлайн, може да се зададе от летището до "града" и това включва и шатъла.

image.png.27e3092a43012a6f93beac83a07f8b09.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Zaro каза:

По-скъпо е от автобуса, но пък се избягва опасността от задръстване, а и те стоварва на по-удобно място.

Всъщност, за някои часове е много добра цената за влака - аз взех билетите по £ 2.90 (ще трябват още по £2.40 за совалката.)

0-1.jpg.a02a3d8a8a94ba860169a70fa70fced8.jpg

 

Цените на хотелите в Лондон обаче ( конкретно 26.03 ме вълнува) са силно неприятни. 
4-5 пъти съм посещавал града и съм наясно, че хич не е евтино настаняването, ама чак такова чудо като сега не бях виждал. 
Някой ако може да подскаже нещо в това отношение, ще почерпя. :smile3:

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Фил каза:

Цените на хотелите в Лондон обаче ( конкретно 26.03 ме вълнува) са силно неприятни. 
4-5 пъти съм посещавал града и съм наясно, че хич не е евтино настаняването, ама чак такова чудо като сега не бях виждал. 
Някой ако може да подскаже нещо в това отношение, ще почерпя. 

Има един таен трик - видиш ли добро място и на приемлива цена - ВЗИМАЙ!!! :grin:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

този уикенд бях в Лондон и потвърждавам, че с влака от Лутън е много по-удобно от автобуса. За 20 минути се стига до St.Pancras, а от там каквото ти душа иска 🙂

 

П.П. А иначе опашката за паспортен контрол на влизане в ЮК беше умопомрачителна, хем имаше специална за семейства с деца под 12 години, хем чакахме поне час

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , mu_ry каза:

този уикенд бях в Лондон и потвърждавам, че с влака от Лутън е много по-удобно от автобуса. За 20 минути се стига до St.Pancras, а от там каквото ти душа иска 🙂

 

П.П. А иначе опашката за паспортен контрол на влизане в ЮК беше умопомрачителна, хем имаше специална за семейства с деца под 12 години, хем чакахме поне час

Не можеше ли по-бързо на машинките с червените паспорти?

Връзка към мнение
преди 40 минути , mu_ry каза:

този уикенд бях в Лондон и потвърждавам, че с влака от Лутън е много по-удобно от автобуса. За 20 минути се стига до St.Pancras, а от там каквото ти душа иска 🙂

П.П. А иначе опашката за паспортен контрол на влизане в ЮК беше умопомрачителна, хем имаше специална за семейства с деца под 12 години, хем чакахме поне час

Олеле ... а за кой полет става дума? 
Че аз съм си взел билети за влака за 1час след кацане. :rolleyes:

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , mu_ry каза:

този уикенд бях в Лондон и потвърждавам, че с влака от Лутън е много по-удобно от автобуса. За 20 минути се стига до St.Pancras, а от там каквото ти душа иска 🙂

 

П.П. А иначе опашката за паспортен контрол на влизане в ЮК беше умопомрачителна, хем имаше специална за семейства с деца под 12 години, хем чакахме поне час

И аз чаках доста 30-40мин само на опашката преди 2 седмици, хем кацнахме рано сутринта .

Има указателни табели, че може да се чака over 60 minutes

Имаше една жена която да въдворява ред, но много минаваха през втория коридор който е за хора с малки деца.

Чакането винаги е било сериозно там.

Връзка към мнение

О, да, опашките са пословични, по никакъв начин не бих ги нарекла специални, освен че са специално с цел да те наказват, че си посмял да си влачиш и децата с теб... Минимум час. Обаче и французите не отстъпват, оняден в Гренобъл час и половина паспортен контрол.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Фил каза:

Олеле ... а за кой полет става дума? 
Че аз съм си взел билети за влака за 1час след кацане. :rolleyes:

ами за сутрешния, кацане в 8... Е, успяхме за този в 9 и 18ч. Иначе и аз уж бях купила за определен час, но се качихме на който дойде 😀 Влаковете са на около 15-20минути, така че не е проблем.

А, опашката беше мазало. С нас имаше самолет от Румъния и като падна едно разпитване на мургавите братя, те не разбират английски, тръгнали с едни бебета и бохчи... Страшна работа беше 

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , mu_ry каза:

Влаковете са на около 15-20минути, така че не е проблем.

Хмммм, не знам дали не би било проблем, ако билетът не е от по-скъпите, защото моят е от най-евтините и пише ясно, че трябва да се пътува в точния час. То иначе при разлика в цените от 3 до 30 паунда за различните часове, кой ще си купи скъп билет?

 

Връзка към мнение

за Лондон винаги трябва да смяташ поне час на опашка, освен евентуално ако не минаваш на автоматичните гишета (с които нямам опит)

а по мое време билетите за влак нямаха час, само се гледаше peak/off peak, но и такива цени по 3 паунда нямаше...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , mu_ry каза:

С нас имаше самолет от Румъния

Мдааа, сега виждам, че в събота сутрин, в рамките на 15мин. кацат 4 полета от Румъния :scratch_one-s_head:

image.png.09ba9a8a16d1b3e85a7b5cbaec5047cf.png
 

и после три от Полша 

 

image.png.9be99309b4e2962514bf4d1bb80eeb88.png

 

Връзка към мнение

Ау, стресирате ме с тези опашки... А как стои въпросът с Гетуик? Колко време преди полета трябва да сме там /без чекиран багаж/?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.