Прескочи до съдържание

бързи въпроси Великобритания - бързи въпроси


Muzi

Препоръчани мнения

Гатуик е по-лесно. Има влакове, на които може да се качиш с Ойстър или безконтактна карта до гара Виктория. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Има бусчета на Easybus и Greenline до центъра (цената нараства с времето), има и влак, като за да стигнеш до влака се взима шатъл. Този вариант обикновено е по-скъп. Лутън е много по-досадно за стигане до Лондон, отколкото Гатуик, направо не си представям да останат двете линии едновременно.

Връзка към мнение
преди 4 минути , 招き猫 каза:

Казаха ми за мякакви бусове Нашънал експрес които се буквало онлайн?

https://www.nationalexpress.com/en

 

Докъде искаш да стигнеш в Лондон?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам още не съм бикнал хотел, просто гледам да намеря как се ходи лесно от и за Лутън за да не го мисля в последния момент и да знам часовете и местата за чакане спрямо часовете ми на полет. Предполагам някъде до метро спирка в центъра.

Връзка към мнение

В Лондон метростанции да искаш 😄 National Express пътува от Лутън до Victoria Station и London Golders Green (което нямам представа къде е)

Victoria Station е в центъра.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То голямо друсане с тия автобуси 1ч45мин, а мислех че нашите са бавни 😅 може да пробвам с влака. Някой знае ли лесно ли се излиза от летището с проверките за да си сметна времето?

Връзка към мнение
преди 52 минути , 招き猫 каза:

То голямо друсане с тия автобуси 1ч45мин, а мислех че нашите са бавни 😅 може да пробвам с влака. Някой знае ли лесно ли се излиза от летището с проверките за да си сметна времето?

Преди пандемията към 9-10 ч сутринта автобусът на Нешънъл експрес ни закара до Виктория за около час, чак не можех да повярвам. Иначе бях чела, че понякога заради задръствания можели да станат 2 часа. Автобусите не са бавни изобщо, но летище Лутън е далечко от централен Лондон. 

Връзка към мнение
преди 12 часа, 招き猫 каза:

Букнах си влак и без това имаше някакви билети по 3 евро и са 30мин.

Сигурен ли си, че си букнал билети за влак от летище Лутън до Лондон, защото тези 3 евро повече ми приличат на цената за шътъла от летището до гарата в Лутън?

Връзка към мнение

И аз се зачудих, но намерих това - https://www.eastmidlandsrailway.co.uk/train-times/luton-airport-parkway-to-london

И това - https://www.london-luton.co.uk/to-and-from-lla/going-south-beyond-london.

Продължавам да се чудя. Шатъла почти на цената на влака, а той на цената на метрото...

С Wizz съм пътувала само веднъж от Лондон, обаче идея си нямам как стигнах до Лутън.

Връзка към мнение

А ако купя сега билети за влак или автобус от-до летището за след два месеца и полетът закъснее или се отмени какво се случва с билетите? Горя ли?

Връзка към мнение

Само да кажа, Luton airport parkway не е летището в Лутън (Luton Airport). От летището дотам се стига с шатъл. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво се случва с цените на rent-a-car-ите в Лондон? Цените се вдигат всеки ден 😞

Гледаме и за peer to peer, но пак е скъпо. Някакви идеи за фирма? 21-25.04 от Gatwick...

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

Само да кажа, Luton airport parkway не е летището в Лутън (Luton Airport). От летището дотам се стига с шатъл. 

Да има шатъл 10мин до там на всеки 10мин

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой ползвал ли е трансфера на Wizz от-до Лутън и може ли мнение?

Излиза 9 лири, което май е ОК или греша?

Конкретно въпросът ми е дали този трансфер е обвързан с полета и дали ако закъснее или се промени полета, трансферът ще е съобразен с това?

Връзка към мнение

Уиз не извършват такава услуга (трансфер), а само препродават услугите на National Express. Доколкото си спомням, ако пропуснеш часа, гориш, но за всеки случай прочети внимателно условията. Може сравниш цените на трасферите тук и тук, и избираш което те устройва.

Иначе 9 паунда са съвсем прилична цена към момента за еднопосочен трасфер. Преди пандемията редовно имаше цени за 2-3 паунда, но тези времена май са безвъзвратно отминали.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За първи път  летя през Лондон не познавам нито едно от летищата.Кацам на Хийдроу Т5 в 11.15  и от там трябва да се трансферирам с дете ,само с ръчен багаж до летище Станстед полета ми е в 17.35.Видях че има автобус на National Express който тръгваот Т5 в 12.30 Мислите ли че имам достатъчно време да хвана този автобус?.Друг вариант гледах че от Т5 мога да отида до Т2,3 и от там да взема на същата фирма автобус в 12.50 пак само и единствено този час ме устройва.Ако не евентуално как бих ногла да се предвижа между летищата по друг начин?.Комбинация с  метро или ???

Връзка към мнение
преди 20 минути , Nevena каза:

За първи път  летя през Лондон не познавам нито едно от летищата.Кацам на Хийдроу Т5 в 11.15  и от там трябва да се трансферирам с дете ,само с ръчен багаж до летище Станстед полета ми е в 17.35.Видях че има автобус на National Express който тръгваот Т5 в 12.30 Мислите ли че имам достатъчно време да хвана този автобус?.Друг вариант гледах че от Т5 мога да отида до Т2,3 и от там да взема на същата фирма автобус в 12.50 пак само и единствено този час ме устройва.Ако не евентуално как бих ногла да се предвижа между летищата по друг начин?.Комбинация с  метро или ???

Скоро не съм летяла от/до Хийтроу, и не си уточнила на колко години е детето, но ако е под 12, ще минавате през огромната опашка за паспорти, поне подозирам, че ще е огромна, тъй като още не са се съвсем окопитили и всички летища са с намален персонал (пък даже и да имат, не съм забелязала да си дават зор да пускат повече гишенца да работят). Та, за автобуса в 12:30 аз лично бих се позамислила, но зависи колко ти е късметът 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Nevena Въпросът ти е дали ще можеш да излезеш от терминала на Хийтроу, за да хванеш автобуса. Обръщам ти внимание, че часовете на автобусите в Лондон са силно пожелателни. Не пропускай да разгледаш разписанията на влаковете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.