Прескочи до съдържание

бързи въпроси Великобритания - бързи въпроси


Muzi

Препоръчани мнения

1 hour ago, searus said:

Ама аз не бързам 🤣 Много ми се иска някой път да си упражня това право, но ще трябва да е когато пътувам сама, което е изключително рядко... Само трябва да отворят един сайт, какво толкова 🤣

 

 

Те не могат да го отворят тоя сайт. Ти обаче можеш да генерираш код ако имаш уседналост. Това вече могат да го проверят. 

Връзка към мнение
преди 9 минути , era123 каза:

Те не могат да го отворят тоя сайт. Ти обаче можеш да генерираш код ако имаш уседналост. Това вече могат да го проверят. 

Знам как работи, след като генерирам този код, те пак трябва да проверят на сайта.

Връзка към мнение

И на Станстед нямаше паспортна проверка. Въпреки, че ми беше променен документа на паспорт, показах личната карта на бординг. Нямаше проблем, но може и да е случайно. 
Но пробвах и новата технология за проверка на течности - допускат и малки бутилки 0.5л с течности. Новите скенери са в най-ляво от всички ленти за проверка.

Връзка към мнение
преди 22 минути , Ledda каза:

И на Станстед нямаше паспортна проверка. Въпреки, че ми беше променен документа на паспорт, показах личната карта на бординг. Нямаше проблем, но може и да е случайно. 
Но пробвах и новата технология за проверка на течности - допускат и малки бутилки 0.5л с течности. Новите скенери са в най-ляво от всички ленти за проверка.

Както в щатите, паспортна проверка за излизане от UK никога не е имало.
Иначе за лимита за 100 ML течности, той трябваше официално да отпадне на 1-ви Юни тази година, но преди две седмици правителството увеличи срока с още една година, за да може всички летища в страната да въведат новите скенери, та до тогава ще трябва да се проверява всяко летище по отделно дали ги има или не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Ledda каза:

Проблем виждам поради това, че Великобритания не е в ЕС. За Лондон на летището в Бургас искаха паспорт. Но се чудих при излитане от UK дали ще може с лична карта. Но всъщност през съпорта промених документа за самоличност.

Просто показваш валиден документ на гишето, не е нужно да е същия като при онлайн чекина. Даже може да въведеш произволно число там, както казах няма как да ги сравнят

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гранична полиция и на мен ми поиска паспорт на излизане от страната вчера, та явно си зависи от служителя. Имаше опашка зад мен, иначе щях да си побеседвам с тях да разбера защо са толкова фиксирани за показване на паспорти при пътуване към UK.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Граф Вронски каза:

Как от Wembley Stadium се стигна до Luton Airport?

Може да вземеш влак от St Pancras International до Лутън.

 

https://tfl.gov.uk/plan-a-journey/ а от тук да провериш транспорта в Лондон.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Граф Вронски каза:

Uber валиден ли е в Лондон (т.е. England/UK)? 

Да, Uber е наличен в Лондон.

Пробвай също Bolt в Лондон. Понякога там ми дава по-добри цени.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , vorbis каза:

Да, Uber е наличен в Лондон.

Пробвай също Bolt в Лондон. Понякога там ми дава по-добри цени.

Също и FreeNow е наличен и на приятели им дава по-добри цени от Uber / Bolt, но на мен винаги ми е по-скъпо, та явно трябва да се проверяват и трите платформи за всеки случай.
При всички положения ако се използва Uber е добре да се предвиди 10-тина минути само за извикването му, тъй-като в Лондон, за разлика от много други градове на шофьорите им се показва крайната дестинация на пътуването при поръчката и много от тях отказват ако курса не ги устройва и понякога се чака много дълго за шофьор, който да дойде на адреса.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.