Прескочи до съдържание

бързи въпроси Великобритания - бързи въпроси


Muzi

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Фил каза:

получих мейл, че ми се полага компенсация за закъснение над 15мин. 

Джентълмени. На мен ми върнаха 100% от стойността на билети за влак, 30 паунда, при положение ме трябваше да ми удържат 10, защото поисках смяна заради това, че има прекачване с автобус и после влак от Хичин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

На 21.05.2022 г. в 15:37, Фил каза:

Билетите се чекират като на метро  - на влизане (и на изилзне) има машини с бариери и четци.  
Тази година пътувах три пъти по това трасе, като в два от тези случаи си изпуснах влака по разписание, а всички билети ми бяха за точен час - така че пътувах на собствен риск без да купувам нови билети (а съвестта си успокоих с обстоятелството, че закъснях заради огромните опашки на летището при кацане :grin:).  Кондуктори, за късмет, не минаха. Което, разбира се,  не значи, че не минават по принцип, затова в никакъв случай не препоръчвам да се разчита на това. 

image.png.297ea95b6e9ee643f951ddb0a2d60573.png

 

A след като си си изпуснал влака как те е пуснало на четците на влизане в гарата или не им е толкова умна системата 😄 

 

И тъй като пътувах този уикенд, да споделя, че от задната страна на гарата до летището в Лутън няма четци и може да се влезе и без билет или поне така изглежда. Минахме паспортна проверка за по-малко от 15 минути, а бях предвидил 1 час, та решихме да идем пеша до гарата и влязохме от задната страна. Имаше автомат за билети и служител, който не знам дали трябваше да проверява за билети или е там само да съдейства в случай, че някой има проблем да си купи, но си ръчкаше телефона и не проверяваше никого.

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, iceman00 каза:

 

 

A след като си си изпуснал влака как те е пуснало на четците на влизане в гарата или не им е толкова умна системата 😄 

 

И тъй като пътувах този уикенд, да споделя, че от задната страна на гарата до летището в Лутън няма четци и може да се влезе и без билет или поне така изглежда. Минахме паспортна проверка за по-малко от 15 минути, а бях предвидил 1 час, та решихме да идем пеша до гарата и влязохме от задната страна. Имаше автомат за билети и служител, който не знам дали трябваше да проверява за билети или е там само да съдейства в случай, че някой има проблем да си купи, но си ръчкаше телефона и не проверяваше никого.

 

Четеца всъщност валидира билета. Поверяващият сравнява дали този билет е за този влак. 

Като цяло е по-добре с валидиран билет на неточен влак, отколкото обратното. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Боян Димитров

Здравейте,

 

На 13.06 ми се налага да отида до Лондон с кацане в Лутън. Пристигам 7:30 някъде, т.е. до 8:30-9 трябва да изляза от летището и към 22 е обратния полет. Реално цялото време ми е свободно и се чудя дали да не взема една кола и да се разходя един ден. Набелязъл съм разходка из Кент, тъй като много от по-близките неща до Лутън съм ги видял. В Кент интерес представлява катедралата и скалите. Проблемът ми е, че не мога да намеря рентал компания с цени от порядъка на 100-150 лв за деня и без лимит в километрите. Някакви препоръки?

Връзка към мнение
преди 14 минути , Боян Димитров каза:

Здравейте,

 

На 13.06 ми се налага да отида до Лондон с кацане в Лутън. Пристигам 7:30 някъде, т.е. до 8:30-9 трябва да изляза от летището и към 22 е обратния полет. Реално цялото време ми е свободно и се чудя дали да не взема една кола и да се разходя един ден. Набелязъл съм разходка из Кент, тъй като много от по-близките неща до Лутън съм ги видял. В Кент интерес представлява катедралата и скалите. Проблемът ми е, че не мога да намеря рентал компания с цени от порядъка на 100-150 лв за деня и без лимит в километрите. Някакви препоръки?

Пробвай от тук, не съм ползвала платформата, но е нещо като airbnb но за коли

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 16 часа, wiliko каза:

Пробвай от тук, не съм ползвала платформата, но е нещо като airbnb но за коли

 

Не изглежда лош сервиза, но за един ден таксите правят цената не конкуретна. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Kamen каза:

В Лондон и околия има ли проблем за разплащане с бг карти Виза, Мастъркард и Дайнърс?  

Виза и Мастъркард издадени в България - няма проблеми

Дайнърс нямам и не мога да кажа

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, виждам, че в темата основно се коментират трансфери от летище Лутън, но ние летим до Stansted.  Дали бихте препоръчали как да стигнем от летището до Лондон. Проверих няколко опции, но цените бяха wow. Ще пътуваме в началото на декември.

Връзка към мнение
преди 2 часа, desika каза:

Здравейте, виждам, че в темата основно се коментират трансфери от летище Лутън, но ние летим до Stansted.  Дали бихте препоръчали как да стигнем от летището до Лондон. Проверих няколко опции, но цените бяха wow. Ще пътуваме в началото на декември.

https://www.stanstedexpress.com/ от Станстед до Лондон, но стига само до Liverpool Station, ако ще отсядате в Нотинг Хил, примерно, продължавате с бус/такси/метро 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, desika каза:

Здравейте, виждам, че в темата основно се коментират трансфери от летище Лутън, но ние летим до Stansted.  Дали бихте препоръчали как да стигнем от летището до Лондон. Проверих няколко опции, но цените бяха wow. Ще пътуваме в началото на декември.

Виж и автобуси на National Express и easybus.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой би ли ми препоръчал приличен хотел на прилични цени в Единбург? Запазила съм Premier Inn, но 500+ паунда за 3 нощувки са ми излишно много

Връзка към мнение
преди 17 минути , Надя каза:

Някой би ли ми препоръчал приличен хотел на прилични цени в Единбург? Запазила съм Premier Inn, но 500+ паунда за 3 нощувки са ми излишно много

Единбург не е евтина дестинация, за съжаление. Потърси на сайтовете на Travelodge и Premier Inn за по-изгодни цени в прилично добри хотели. Съвет: ако не си фен на английската закуска, няма нужда да си причиняваш закуска в хотелите по тези географски ширини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

не знам дали това е подходящата тема, но искам да разбера дали 180 евро са добра цена за отиване и връщане до Единбург за средата на юни 😄 А също така нашите шофьорски книжки важат ли все още там, след като излязоха от Европейския съюз?

Връзка към мнение
преди 41 минути , mu_ry каза:

не знам дали това е подходящата тема, но искам да разбера дали 180 евро са добра цена за отиване и връщане до Единбург за средата на юни 😄 А също така нашите шофьорски книжки важат ли все още там, след като излязоха от Европейския съюз?

@mu_ry, и аз съм с нагласа за Шотландия тази година, но не бях се замислила за шофьорските книжки. Чакам знаещите да се включат. Какъв ще е вашия маршрут? Аз все още оглеждам. Ще ми е интересно да споделиш.

Връзка към мнение
В момента, alienad каза:

@mu_ry, и аз съм с нагласа за Шотландия тази година, но не бях се замислила за шофьорските книжки. Чакам знаещите да се включат. Какъв ще е вашия маршрут? Аз все още оглеждам. Ще ми е интересно да споделиш.

ами аз още съм в много ранен период на планиране, но тази година ставам на 40 и искам да я обиколя тая Шотландия малко 🙂 Мисля от Единбург да тръгнем ногоре покрай брега, да видим замъците около Абърдийн, Балморал, после Лох Нес, Инвърнес, Eilean Donan, ако имаме време за ISle of Sky (по-скоро няма да имаме) и обратно към Единбург 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, mu_ry каза:

А също така нашите шофьорски книжки важат ли все още там, след като излязоха от Европейския съюз?

Шофьорските книжки от ЕС важат във Великобритания, в това число и българските.

Edit: Накой беше писал наскоро за български шоф. книжки с липсващ текст на латиница. За тях не знам какво е положението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.