Прескочи до съдържание

бързи въпроси Великобритания - бързи въпроси


Muzi

Препоръчани мнения

Преди 1 час, logist13 каза:

 

Може да посетиш това, беше много интересно. Пък може и да си харесаш да си купиш нещо 🙂

 

The Scotch Whisky Experience | Whisky Tasting and Tours The Scotch Whisky Experience

 

О, задължително ще посетя уиски тур, записвам си го този, много благодаря. 🙂
 

Връзка към мнение

За градския транспорт в Единбург - доколкото разбрах от сайта на Lothian buses може да се плаща навсякъде с карта при качване в автобус, като има опция да се натрупва до 4.80паунда/ на ден (тогава трябва дасе плаща с отделна карта за всеки) или без натрупване (с една карта могат да се платят два или повече билета). Има ли някакво предимство вместо плащане с карта при качване да се използва m-ticket апликацията? 

 

image.png.8c7b0fe3c9f6a741e5f28252f95fc728.png

 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам купен билет за трансфер с влак от летище Лутън до гара Сейнт Панкрас. На билета пише 9.18 Luton Airport – 9.29 Luton Airport Parkway – 9.29 Luton Airport Parkway – 9.53 London St Pancras International

Въпросът ми е слизам ли от влака на Luton Airport Parkway и търся ли друг влак? Пише смяна и време за трансфер 0 минути. 

Ако успея да изляза от летището по-рано от часа, за който ми е трансфера, мога ли да хвана по-ранен влак и съответно по-късен при закъснение?

Връзка към мнение
преди 18 минути , Fini каза:

Имам купен билет за трансфер с влак от летище Лутън до гара Сейнт Панкрас. На билета пише 9.18 Luton Airport – 9.29 Luton Airport Parkway – 9.29 Luton Airport Parkway – 9.53 London St Pancras International

Въпросът ми е слизам ли от влака на Luton Airport Parkway и търся ли друг влак? Пише смяна и време за трансфер 0 минути. 

Ако успея да изляза от летището по-рано от часа, за който ми е трансфера, мога ли да хвана по-ранен влак и съответно по-късен при закъснение?

Доколкото знам, няма директен влак до летището, до и от Luton Airport Parkway се движи DART, на който трябва да се прекачва човек, да. За билетите, зависи какъв е купеният, дали е за определен час - обикновено билетите, купени предварително са "advance", т.е. може да се ползват само за посочения влак - или е "flexible" (тези са по-скъпи). Прочетете какво пише на закупения билет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От летището до гара Luton Airport Parkway се пътува с влакче, което се движи на принципа на совалките между терминалите по летищата. То, така и изглежда. Слизате и се прекачване на влака. Вчера пътувахме, само че на обратно и купихме билети до крайна спирка летище. При влизане на платформата за шатъла чекирахме същия билет. Всичко е добре обозначено.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 3 часа, tanil1965 каза:

 При влизане на платформата за шатъла чекирахме същия билет. Всичко е добре обозначено.

Трябва ли да се чекира билета (от Luton Airport Parkway до St. Pancras) при слизане от шатъла DART?  Ако, да това се случва на самата платформа ли?

Връзка към мнение

Ние бяхме в обратна посока, от St. Pancras към Luton Airport  и билетити ни бяха до летището.  Купихме ги от офиса на гарата, където  изрично ни попитаха дали искаме до летището или само до Luton Airport Parkway. На  St. Pancras май не се чекирахме, но за шатъла да, то няма и как да се влезе по друг начин. Принципът е същият, както става влизането в метрото. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 13 минути , iceman00 каза:

Здравейте,
търся идеи за посещение на нещо различно от Лондон, но достъпно с обществен транспорт от Лутън за ден и половина в началото на март. 

Ще трябва малко повече информация относно какво точно се търси...

Връзка към мнение
преди 10 минути , searus каза:

Ще трябва малко повече информация относно какво точно се търси...

Нещо, което си заслужава да се види 🙂 Може да са градчета, замъци, паркове (не знам колко ще подходящо в началото на март). Може би вариантите са много, но нека удобния транспорт от Лутън е ограничаващ фактор.

Връзка към мнение

До Оксфорд и Кеймбридж със сигурност има начин да се стигне, виж National express. Началото на март обикновено не е прекрасно времето, но може поне да случиш да е сухо...

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой, пътувал от Лутън летище до Лутън таун има ли спомен от къде се купуват билетите за автобусите? Дали в автобуса може да се плаща направо с дебитна карта или трябва предварително да търся будка/машина? 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Mile каза:

Някой, пътувал от Лутън летище до Лутън таун има ли спомен от къде се купуват билетите за автобусите? Дали в автобуса може да се плаща направо с дебитна карта или трябва предварително да търся будка/машина? 

Шофьорът продава и май само с карта може да се плати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой да препоръча хубави заведения в Манчестър и Ливърпул? Пайове търся, но и всякакви други препоръки ще са добре дошли - пъбове, стекове, фиш и чипс :)) Имам ден в Ливърпул и 2 в Манчестър. 

 

p.s. 
И от своя страна да препоръчам едно "пай"-ско заведние в Лондон - Goddarts at Greenwich -> https://www.goddardsatgreenwich.co.uk
Уникално вкусни пайове на тотално не-лондонски цени, един от първите (някъде мернах и даже, че е първият) пъб за пайове в UK 😛

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Чекирах полет Лондон- Гран Канария с Ryanair. На съпруга ми вписах номер на паспорт за документ, но за мен избрах от запомнените в акаунта ми документи лична карта. Това проблем ли е при излизане от страната? Благодаря!

Връзка към мнение

Защо да е проблем?

Аз не съм вижда номера на документа да го пише на бордната карта, та някой да сравнява. Просто показваш валиден документ на гишето и толкова.

Връзка към мнение

Проблем виждам поради това, че Великобритания не е в ЕС. За Лондон на летището в Бургас искаха паспорт. Но се чудих при излитане от UK дали ще може с лична карта. Но всъщност през съпорта промених документа за самоличност.

Връзка към мнение
преди 19 минути , Ledda каза:

 Но се чудих при излитане от UK дали ще може с лична карта. 

Поне от Лутън в посока България няма никаква паспортна проверка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма паспортни проверки на излизане от ОК, но това не пречи на авиокомпанията да си измисли някакви си техни глупости...

Повече ги интересува да има валиден документ за влизане в страната, към която се лети.

 

На мен ми е интересно друго, на влизане във Франция, от ОК, ми поискаха паспорт. Не можело с лична карта?!? Когато попитах съвсем любезно защо не може, граничният полицай просто започна да повтаря като развалена грамофонна плоча едно и също изречение, сигурно 3-4 пъти. След Брекзит на французите им трябвало паспорт, за да влязат в ОК, и обратното също важало, щом там искат паспорти, и те искат паспорти. Точка 🤣 В този момент вече ме дърпаха и мрънкаха да спра да се заяждам (аз съвсем, ама съвсем мило и любезно, с усмивка) и така и не разбрах причината. Не видях никой с лични карти, но се зачудих защо пък да не може, какво значение има откъде влизам, щом си влизам в ЕС с ЕС документ?? Все едно френските граждани да им откажат да се завърнат в страната си с френски документ за самоличност???

 

И още нещо, уж официално мога да влизам с ЛК в ОК, щом е регистрирана на gov.uk (със статут на уседналост), обаче неофициално никоя авиокомпания няма да ме качи на борда си само с ЛК...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , searus каза:

... И още нещо, уж официално мога да влизам с ЛК в ОК, щом е регистрирана на gov.uk (със статут на уседналост), обаче неофициално никоя авиокомпания няма да ме качи на борда си само с ЛК...

Филмът се нарича "Царят дава, пъдарят не дава". Причината е, че АК не разполагат с бърз начин да проверят дали хората имат статут на уседналост и не им се занимава. Затова пердашат само с паспорти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама аз не бързам 🤣 Много ми се иска някой път да си упражня това право, но ще трябва да е когато пътувам сама, което е изключително рядко... Само трябва да отворят един сайт, какво толкова 🤣

 

преди 11 минути , vorbis каза:

Филмът се нарича "Царят дава, пъдарят не дава". Причината е, че АК не разполагат с бърз начин да проверят дали хората имат статут на уседналост и не им се занимава. Затова пердашат само с паспорти.

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, searus каза:

Ама аз не бързам 🤣 Много ми се иска някой път да си упражня това право, но ще трябва да е когато пътувам сама, което е изключително рядко... Само трябва да отворят един сайт, какво толкова 🤣

 

 

Утре ще го пробвам с полета от София на Bulgaria Air. Преди няколко месеца минах с лична карта от Берлин до Лондон, но полета беше до LCY, аз съм член на executive club и тогава летях в бизнес, та може и за това никой да не се е заяждал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.