Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Имам въпрос. Искам да запазя круиз от Генуа и от летище Бергамо да хвана фликсбус за там. През приложението виждам, че имат 4 пътувания през деня. За април 2025 обаче става въпрос. 

1.за колко време напред излиза графика?

2.ако полета закъсненее и не успеем да хванем единия, горят ли билетите или може да се качим на следващия автобус?

3. Имат ли като цяло закъснения?

4. От летището на в Бергамо до колкото четох е най-лесно с фликс, другия вариант е до гарата в Бергамо, от там Милано централе и после до Генуа. Съвети?

5. Фликс имат ли безплатно анулиране в някакъв срок преди пътуването? 270лв ми излиза за 2ма възрастни и 2 деца в 2те посоки..сега видях, че има.някакви кодове...

Връзка към коментар

Има автобуси от летището до Милано Чентрале на 5-10мин. Влаковете от там вече ще са доста повече. Това дава гъвкавост. Но трябва да видите как ще излезе като цена и време за път (май е сходно де).

Дори регионалните влакове да доста бързи и удобни, докато дълго возене в рейс поне за мен е малко дискомфортно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 7.09.2024 г. в 7:24, Denittta каза:

Имам въпрос. Искам да запазя круиз от Генуа и от летище Бергамо да хвана фликсбус за там. През приложението виждам, че имат 4 пътувания през деня. За април 2025 обаче става въпрос. 

1.за колко време напред излиза графика?

2.ако полета закъсненее и не успеем да хванем единия, горят ли билетите или може да се качим на следващия автобус?

3. Имат ли като цяло закъснения?

4. От летището на в Бергамо до колкото четох е най-лесно с фликс, другия вариант е до гарата в Бергамо, от там Милано централе и после до Генуа. Съвети?

5. Фликс имат ли безплатно анулиране в някакъв срок преди пътуването? 270лв ми излиза за 2ма възрастни и 2 деца в 2те посоки..сега видях, че има.някакви кодове...

Не бих се качил на автобус за генуа. Много съм пътувал до генуа с кола , и е тежка магистралата(две са от север към генуа) , тунели завои(остри) виадукти спускане изкачване  и т.н но тежката част преди генуа е красива гледка . 

 

Последно бях там преди около година, има една метро линия, и е безплатно метрото в интервала от 10 до 16ч , нещо такова .

 

Аз лично бих ползвал шатълите до милано чентрале , и след това с влак регионален или интерсити , час и 30 мин до час и 50 мин е маршрута според влака .

 

Бергамо  генуа са 200км, най бързия фликсбус е 2.55 часа , 3,15 часа и един нощен има за 4.15 часа , въпреки че всички се водят директни.

 

Всичко е относително, все пак зависи от часа на пристигане в бергамо , и какви ще са връзките към момента . 

 

С оглед че най вероятно ще пътувате от София с лоукост авиокомпания и става въпрост за април 2025 , най сигурно е нощувка в италия от предния ден , даже в генуа ще е перфектно , пристанището порто антико има много неща за посещение .

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имайки предвид, че католическият и православният Великден е на 20 април, а през април са и ученическите ваканции- по шосетата ще е лудница. Бих ползвала шатъла до Милано Чентрале и после влак до Генуа.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.