Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Ами по горната схема ,ако се вземе безплатно  ваучер 20 % намаление после може да го продадеш за пари.

Не знам как се взимат безплатно, аз ги купувам. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 25.07.2023 г. в 15:52, Branko каза:

Преди седмица си работеше.Но повече от два пъти от едно устройство не се получи, независимо от това, че всеки път сменям мейл и телефон .От друго устройство стана 🙂

И при мен днес за трети път със същия лапто заявих през сайта 20% отстъпка,който съм дал малко по-горе ,с нов мейл и телефон,и не ми пратиха ваучер. После пробвах през ново устройство тези същите мейл и телефон,и не стана.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , dimitrov6 каза:

И при мен днес за трети път със същия лапто заявих през сайта 20% отстъпка,който съм дал малко по-горе ,с нов мейл и телефон,и не ми пратиха ваучер. После пробвах през ново устройство тези същите мейл и телефон,и не стана.

На новото у-во е трябвало с друг мейл и телефон

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Branko каза:

На новото у-во е трябвало с друг мейл и телефон

Свършиха ми телефонните номера. Имам 3 лаптопа  и 3 смартфона,и към 130 мейла. Дали няма компютърна програма за виртуален телефонен номер,на който да ми пратят СМС с ваучера.

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , dimitrov6 каза:

Свършиха ми телефонните номера. Имам 3 лаптопа  и 3 смартфона,и към 130 мейла. Дали няма компютърна програма за виртуален телефонен номер,на който да ми пратят СМС с ваучера.

Навремето с индийската схема през ММТ ползвахме подобни сайтове, които генерираха тел номер и се получаваше смс, но честно не помня кой сайт беше

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , epetkov каза:

 Вероятно имаш  и една екселска таблица със 130 пароли 🙂

Паролата е една и съща. Направих толкова,защото автобусна фирма даваше бонус точки за регистрация през приложението и от 1 мейл точките  стигаха за безплатен билет до Орестиада. И аз,и брат ми пътувахме ,но спряха линията ,заради Ковид. Имам още над 90 възможности за билет примерно до Кърджали от нас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , dimitrov6 каза:

А дали трябва и IP адрес да се сменя,примерно през VPN.

Аз не съм сменял , явно засича по мак адрес устройството, така предполагам.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Сега отмених билет за пътуване след 24 дни,купен през полската версия преди месец и ми върнаха 100% от сумата като ваучер.Може новите правила за връщане на част от сумата в зависимост кога се отказваш да важат за билети купени от този месец.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

През турската версия най-евтин билет до Солун  излиза  с 1,6 лв по-малко от българската  версия на сайта.  Но дали може да се отменя без такса в последния момент или само за пътуване в Турция, и къде го пише. Намерих го,само за пътуване в рамките  на Турция. 

2023_08_05_10.29.29.jpg

2023_08_05_10.29.17.jpg

2023_08_05_10.29.43.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Но дали може да се отменя без такса в последния момент или само за пътуване в Турция

Икономията на 1,60 лева е твърде малка, за да се  прави експеримент. Всяка "далавера" трябва да си струва риска. Възможно е банката да  използва друг валутен курс и да се окаже, че "печалбата" е 1, 48 лева, но е възможно 

също така да е 1,64 лева или повече. Въпросът тук е, че това са малки стойности, без същественно значение за едно пътуване в чужбина. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , epetkov каза:

Икономията на 1,60 лева е твърде малка, за да се  прави експеримент. Всяка "далавера" трябва да си струва риска. Възможно е банката да  използва друг валутен курс и да се окаже, че "печалбата" е 1, 48 лева, но е възможно 

също така да е 1,64 лева или повече. Въпросът тук е, че това са малки стойности, без същественно значение за едно пътуване в чужбина. 

Така е. Има банки като TBI,където  курса е неизгоден  и ще излезе сигурно  по-скъпо .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 5.08.2023 г. в 10:34, dimitrov6 каза:

Но дали може да се отменя без такса в последния момент или само за пътуване в Турция, и къде го пише.

Не би трябвало, важи само за пътувания в рамките на Турция, пише го в правилата за анулиране. Писал съм го и друг път - ако имаш Револют или друго платежно средство с добри курсове винаги излиза по-евтино да си купиш билета във валута различна от лев. Рацъкваш версиите (през браузър става доста бързо) и виждаш къде е най-евтино. Последните няколко пъти като съм купувал в канадски долари беше най-евтино, но това зависи от цената и актуалните валутни курсове. Конкретният маршрут в американски долари излиза още по-евтино - 17,80.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 3.08.2023 г. в 19:18, Branko каза:

Аз не съм сменял , явно засича по мак адрес устройството, така предполагам.

 

Сега пробвах да ми пратят ваучер за 20%,от ново устройство,телефонен номер и мейл,но с използван IP адрес и не стана. Първите два пъти с този адрес стана.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, dimitrov6 каза:

Сега пробвах да ми пратят ваучер за 20%,от ново устройство,телефонен номер и мейл,но с използван IP адрес и не стана. Първите два пъти с този адрес стана.

Само си гърмиш патроните така.Казах ти, след втория път всичко трябва да е ново тел,комп,таблет…,мейл, номер, ip…

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , iMari каза:

А като споменаваш Солун, скоро търсих шантави маршрути и като излезе това се сетих за теб

Понеделник бях до Солун с Flixbus за 50 минути.Закъсняхме на отиване с час.Имаше 2 км колона и докато минем минаха два часа.Тогава се сетих,че ти питаше за това.В Google maps се вижда в реално време с червен цвят,ако има задръстване на границата.Ето снимка от гарата.Исках да видя коловозите,но охраната ме изгони щом не пътувам с влак.На връщане вместо по същия булевард, по който дойдохме тръгнахме по магистралата към Атина до второто околовръстно и се паникьосах,да не отиваме другаде,а не към София.

IMG_20230821_141143.jpg

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 23.05.2023 г. в 19:39, dimitrov6 каза:

Преди малко отмених билет през полската версия,но връщат само ваучер,не и по карта.

Това за  валидността от една година на ваучерите  за отменени билети, в сила ли е или периодът е скъсен? И важат ли същите условия (за една година валидност) и за българската версия на Фликсбус?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , epetkov каза:

Това за  валидността от една година на ваучерите  за отменени билети, в сила ли е или периодът е скъсен? И важат ли същите условия (за една година валидност) и за българската версия на Фликсбус?

Да ,за 1 година са ваучерите през всяка версия. Последно си взех билет през канадската версия до Солун с 1 лв по-евтино.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 4.08.2023 г. в 7:27, dimitrov6 каза:

Сега отмених билет за пътуване след 24 дни,купен през полската версия преди месец и ми върнаха 100% от сумата като ваучер.Може новите правила за връщане на част от сумата в зависимост кога се отказваш да важат за билети купени от този месец.

Имам спомен, че някой някъде назад в темата беше писал, че вече е отпаднала безплатната отмяна в последния момент, ако билетът е закупен през полската версия. Сега не мога бързо да открия поста, а не ми се търси страница по страница. Чудя се дали е така?

С преводача от полски на български при политиката за анулиране  виждам този текст:

За пътувания в рамките на Турция и Бразилия се прилага политика за възстановяване на 100%. За билети, закупени в полски злоти или чешки крони, също се прилага политика за възстановяване на 100%.

 

В момента дори през чешката версия ми излиза най изгодна крайната цена. 

Редактирано от ДиянаВ
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , ДиянаВ каза:

Имам спомен, че някой някъде назад в темата беше писал, че вече е отпаднала безплатната отмяна в последния момент, ако билетът е закупен през полската версия. Сега не мога бързо да открия поста, а не ми се търси страница по страница. Чудя се дали е така?

С преводача от полски на български при политиката за анулиране  виждам този текст:

За пътувания в рамките на Турция и Бразилия се прилага политика за възстановяване на 100%. За билети, закупени в полски злоти или чешки крони, също се прилага политика за възстановяване на 100%.

 

В момента дори през чешката версия ми излиза най изгодна крайната цена. 

Супер,ако пак през полската версия ще можем да отменим до 1 час преди тръгване без такса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , dimitrov6 каза:

Супер,ако пак през полската версия ще можем да отменим до 1 час преди тръгване без такса.

Аз предпочитам да ползвам билетите, твой специалитет е да отменяш :tongue: 

Другата седмица ще взема билети. Като вляза в 30-дневния период, може да тествам. Всъщност да попитам възможно ли е тестване на отмяна, без да стигаш до финала и вижда ли се колко ще ти върнат?

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.