Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз имах билети преди месец за един и същи ден с престой 1:50 часа в Солун,но се отказах и после си купих същото пътуване края на август с 20 лв по-скъпо.Връщането мисля,че е със същия автобус и дори първия курс да закъснее няма страшно. Тази година не съм бил в Гърция .

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , dimitrov6 каза:

Аз имах билети преди месец за един и същи ден с престой 1:50 часа в Солун,но се отказах и после си купих същото пътуване края на август с 20 лв по-скъпо.Връщането мисля,че е със същия автобус и дори първия курс да закъснее няма страшно. Тази година не съм бил в Гърция .

Колкото и да съм фен на пътуванията (обичам да се возя във всичко и не ми пречи), това упражнение с толкова часове път за 1.50 час прекарване на автогара „Македония“ не го разбирам. :biggrin:
Да кажа аз с какво пътувах и да не пътувате никога.
Пловдив-Солун-Пловдив. Отиване с прословутата „Арда тур“ (дошъл от Хасково) с лоши отзиви, ала-бала. Късмет ли, какво ли - удобен хладен автобус, бърз шофьор и пристигане по разписание. Минус – шофьорът пушеше на волана и около предните седалки се усещаше.
Връщане – що ли не се върнахме с „Ардата“? Ама те са лоши, с ниски отзиви... И някой дявол ме накара да купя билети с фирма „Илиас Травел“ с хубави отзиви в нета. Вече съвсем не вярвам на отзиви. Автобусът беше по маршрут, дръжте се, Хераклион (Крит)-Стара Загора. Хората бяха тръгнали в 9 вечерта, а в 10 вечерта на другия ден кацнахме в Пловдив (имаше и за Стара Загора). Първо, не влиза в автогара „Македония“ в Солун и трябва да го търсим къде точно ще спре извън нея. Проведох няколко телефонни разговора с шофьора (госпожо, не знаете ли къде влизат автобусите в автогарата – ами не знам и не е моя работа да знам). Вече знам къде. :biggrin: И второ, автобусът закъсня с почти два часа, защото се бил развалил нейде по трасето. Беше тръгнал и при нас да се разваля, но не можа докрай. :biggrin: Всичко това на +40.
Та на Кулата минахме точно с автобуса на фликс, който беше пълен и точно по разписание.
Имаше един плюс - минахме границата за три минути, като се качи проверяващ от ГП в автобуса. На отиване се пържихме на +40 на опашка отвън.
Никога не бях ходила в Гърция с автобус и се учудих колко пълни бяха всички.

 

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Argentique каза:

упражнение с толкова часове път за 1.50 час прекарване на автогара „Македония“ не го разбирам. :biggrin:

На гарата ще е спирката. Четох,че фирмата ще е в партньорство с Детелина Дрита,та може автобуса  да е техен.

На мен точно такива  пътувания са ми любимите,даже ако  може сутрин да изляза от къщи,да посетя друга държава и вечерта  пак да се прибера  у нас.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , dimitrov6 каза:

На гарата ще е спирката.

На мен точно такива  пътувания са ми любимите,даже ако  може сутрин да изляза от къщи,да посетя друга държава и вечерта  пак да се прибера  у нас.

На гарата поне е по-голяма климатизираната зона, но и там не беше върхът. :biggrin: А и кварталът наблизо е доста муджихидински. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Argentique каза:

това упражнение с толкова часове път за 1.50 час прекарване на автогара „Македония“ не го разбирам. 

Имат хубава мусака в ресторанта. 😁

 

преди 8 минути , Argentique каза:

Първо, не влиза в автогара „Македония“ в Солун и трябва да го търсим къде точно ще спре извън нея.

В самата гара има отделни гишета за различните международни маршрути и на тях може да получиш информация на кой сектор ще спре конкретен автобус към дадена държава. Предполагам, че въпросният автобус е спрял на някой от външните сектори, които са около спирките на градските автобуси. Иначе то там е такава плетеница от шосета, кръгови и мостове, че не мога да се сетя как точно очакват да се ориентираш.

преди 14 минути , Argentique каза:

Хераклион (Крит)-Стара Загора.

Не се ли изкуши да ги попиташ знаят ли,  че има директна нискотарифна линия София - Ханя?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 минути , iMari каза:

Имат хубава мусака в ресторанта. 😁

- Не видях ресторант, който да предлага нещо, различно от сандвичи и баници, а търсех много. Обикаляхме само вътре, отвън беше непоносимо.

Цитат

В самата гара има отделни гишета за различните международни маршрути и на тях може да получиш информация на кой сектор ще спре конкретен автобус към дадена държава. Предполагам, че въпросният автобус е спрял на някой от външните сектори, които са около спирките на градските автобуси. Иначе то там е такава плетеница от шосета, кръгови и мостове, че не мога да се сетя как точно очакват да се ориентираш.

- Питах на такова гише, разбира се. За нормалните автобуси си има и табло, но за ненормалните, дето спират на пътя - ми казаха, че нямат информация. И през цялото време шофьорът ми разправяше, че ще спре от южната страна, а спря от северната. :biggrin: Тази автогара я обиколих по целия периметър точно на обяд. Как да е, намерихме къде му е „спирката“ – даже не беше отвън до извънградските автобуси, а на шосето някъде до тях. Разбира се, не го чакахме отвън (+40, нали), та той малко ни почака. :smile3:

 

Цитат

Не се ли изкуши да ги попиташ знаят ли,  че има директна нискотарифна линия София - Ханя?

- Много ясно, че ги попитах. :biggrin:Кой беше тръгнал от зор в последния момент, кой не знаеше, кой беше циганин и не беше попитан, а кой имаше много куфари багаж плюс три кашона за банани с още вещи. Но жаничкитиии за Стара Загора се кълняха, че другия път само със самолет. :biggrin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 34 минути , Argentique каза:

 А и кварталът наблизо е доста муджихидински. 

Виж в Гугъл срещу  гарата това. Става ми мило и родно. Тук спират до блока Ардатур, а не до гарата като другите  фирми.

2023_07_25_14.11.52.jpg

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Argentique каза:

За нормалните автобуси си има и табло, но за ненормалните, дето спират на пътя - ми казаха, че нямат информация. И през цялото време шофьорът ми разправяше, че ще спре от южната страна, а спря от северната. :biggrin: Тази автогара я обиколих по целия периметър точно на обяд. Как да е, намерихме къде му е „спирката“ – даже не беше отвън до извънградските автобуси, а на шосето някъде до тях. Разбира се, не го чакахме отвън (+40, нали), та той малко ни почака. :smile3:

Предполагам цялата гимнастика е за да не се плати такса за спиране на автогарата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много ясно си спомням ресторант тип закусвалня, където минаваш и избираш от изобилие от готвени манджи. Беше в автогарата. Вярно, че като стана в 3ч сутринта, голяма част от деня го проспивам и някои моменти ми се губят. 😴 Нали за  автогара Македония става дума, защото и около ЖП гарата спират автобуси? Както и да е може да са го закрили/преместили.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 40 минути , dimitrov6 каза:

Виж в Гугъл срещу  гарата това. Става ми мило и родно. Тук спират до блока Ардатур, а не до гарата като другите  фирми.

2023_07_25_14.11.52.jpg

Арда спира отстрани до самата жп гара. Тук.

@iMari, търсех упорито салата или нещо от типа на автогара „Македония“ – само сладкарници и сандвичарници имаше. ☹️
Но в едната имаше вино, което след поредния разговор с шофьора ми дойде тамън на място. И по-леко понесох оставащите 2,5 часа до дългоочакваната ни среща. :biggrin:
А на срещата, понеже изразихме явно недоволство, ни настаниха по сам на седалка. :biggrin: Номера на места нямаше и всеки си сядаше където пожелае...
 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Argentique каза:

Арда спира отстрани до самата жп гара

Не съм пътувал  от 5 години до Солун и явно са променили мястото.

А иначе автогарата е уникална,като захлупена паница и вътре спират автобусите. Преди си бях намерил там  нова дамска кожена чанта и я подарих на майка.

Връзка към мнение
преди 1 час, Argentique каза:

дръжте се, Хераклион (Крит)-Стара Загора.

Изобщо не се учудвам на подобна автобусна линия. Преди 7-8 месеца по   страничен въпрос (аз си го знам все пак :biggrin:), започнах да чета за  остров Крит и Ираклион. Оказа се, че българската диаспора там е много голяма. Имат 5 неделни български училища в различни части на острова. Организация "Съюз на българите на остров Крит"  с много деятелен ръководител.  Няколко самодейни групи (театрална, фолклорна). Ясно е, че  бързо научават новини, свързани с транспорт до България.  Но когато живееш в  някакво планинско село и трябва да  пътуваш с много багаж до място различно от София и Пловдив  подобни директни  автобуси, тръгващи направо от Крит, вършат работа. 

преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Преди си бях намерил там  нова дамска кожена чанта и я подарих на майка.

Това се казва незабравимо пътуване!

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 26 минути , epetkov каза:

Това се казва незабравимо пътуване!

Нали мигрантите продават ментета копия на известни марки.Нещо такова е.Майка все вика ,че не нося подаръци.Преди 20 дни в Турция в автобуса раздаваха соленки на всеки,та от 3 автобуса(единия на Flixbus) й събрах подаръци на които много не се зарадва.

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 39 минути , dimitrov6 каза:

раздаваха соленки на всеки,та от 3 автобуса й събрах подаръци на които много не се зарадва.

Явно майка ти е любител на сладкото, а не на соленото!  :biggrin:

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , dimitrov6 каза:

на които много не се зарадва.

Не се ядосвай, и моята е претенциозна. 😉 

Така и така се "разговорихме", кажете какви са актуалните начини за сваляне на билети на Фликс. Това с 20% за нови потребители май приключи? Както и възможността за анулиране на билет, купен от полската версия в последния момент без такса?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , iMari каза:

Не се ядосвай, и моята е претенциозна. 😉 

Така и така се "разговорихме", кажете какви са актуалните начини за сваляне на билети на Фликс. Това с 20% за нови потребители май приключи? 

Преди седмица си работеше.Но повече от два пъти от едно устройство не се получи, независимо от това, че всеки път сменям мейл и телефон .От друго устройство стана 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , iMari каза:

кажете какви са актуалните начини за

Търговията с ваучери на вторичен пазар  е един от  работещите начини, според мен. Проблемът тук е малкият български пазар на подобни ваучери.  Все още няма някаква платформа или фейсбук-страница където да,се предлагат ваучери на компанията.  Вероятно в големи страни като Германия и Франция  има  някаква платформа където да се продават неизползваните ваучери. 

Връзка към мнение
преди 54 минути , iMari каза:

Така и така се "разговорихме", кажете какви са актуалните начини за сваляне на билети на Фликс.

Аз обикновено от e-bay купувам ваучери, досега 7-8 пъти съм взимал и не е имало проблем или измама (което не е гаранция, разбира се).

преди 11 минути , epetkov каза:

Проблемът тук е малкият български пазар на подобни ваучери. 

А защо ти трябва точно българския пазар - с интернет си на световния пазар. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, bad kid каза:

А аз правилно ли разбирам, че трябва да си купиш и място? Което вдига малко цената.

Преди не беше така (2015-та)

Имам да купувам за септември билет и ще видя това.Преди месец си купувах за Flixbus  Турция ,вътре в страната и май безплатно си избрах на предпоследен ред до прозореца,но автобуса идваше от Анталия преди моята спирка и някакъв човек беше седнал на мястото ми,та малко спорихме,но си седнах там. Но билета го купих през Obilet. 

Преди  2 месеца  купих Братислава  Прага и не помня да съм плащал за място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Фил каза:

с интернет си на световния пазар

Защото точно английският не ми е най-силния чужд език, но за такива неща вероятно ще се справя, щом за други успявам.

Връзка към мнение
преди 1 час, bad kid каза:

А аз правилно ли разбирам, че трябва да си купиш и място? Което вдига малко цената.

 

Дава ти рандъм място, ако не си платиш. Това поне линията до Солун. Ние бяхме 2 човека и пътувахме заедно и в двете посоки.

 

Между другото, следях конкретни дати до Солун поне в рамките на 2 месеца и бяха стабилно 45 лева на посока. Около 3-4 седмици преди пътуването, отиването падна на 19.99, малко след това и връщането също падна на 19.99 лв и ги купих така.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Не съм пътувал  от 5 години до Солун и явно са променили мястото.

А иначе автогарата е уникална,като захлупена паница и вътре спират автобусите. Преди си бях намерил там  нова дамска кожена чанта и я подарих на майка.

Веднъж пътувах с нощния автобус на Ивкони и някакъв голям багаж бе останал до моя, охраната и аз бяхме само пита мой ли е и отрекох - престраших се да го отворя и вътре гледам пълен с някакви фен артикули на Левски София дето не ги обичам - добре, че не го взех да го разнасям излишно 🙂 и си остана в Солун Македония.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 45 минути , epetkov каза:

Защото точно английският не ми е най-силния чужд език, но за такива неща вероятно ще се справя, щом за други успявам.

По някаква причина офертите за фликс-ваучери са най-често от Германия, на немски, който език (от по-разпространените) ми е от най-неразбираемите,  но с транслейтъра се оправям някак. :wink: 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 13 минути , Фил каза:

По някаква причина офертите за фликс-ваучери са най-често от Германия, на немски, който език (от по-разпространените) ми е от най-неразбираемите,  но с транслейтъра се оправям някак. :wink: 

Ами по горната схема ,ако се вземе безплатно  ваучер 20 % намаление после може да го продадеш за пари. Трябва само да има голям брой телефонни номера и устройства,защото всеки път се сменят. Аз дотук имам 2 такива с два различни номера. Остава ми още един номер .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.