Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 20 минути , vorbis каза:

Пътувал съм два пъти през живота си с автобус Бургас-Мадрид-Бургас и не го пожелавам на никого. Хранене, спане, тоалет в автобус за 68 часа... Но всеки сам си преценява.

Аз съм пътувал със различни фирми и по различно време по тези линии на снимката.Стигнах до Аликанте и Мадрид в тази посока.Например веднъж България до Венеция.Друга година Венеция до Милано.Друг път Милано-Монако с влак. Друга година Германия до Барселона и после Валенсия.Или Аликанте Валенсия,и Барселона Мадрид пак в друго пътуване.

Виждаш много непознати градове и спиш безплатно в автобуса.

Круизи не съм пътувал и не знам цените.

123.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Граф Вронски

Не е по темата за автобусите, но точно ми попадна и реших да споделя.

European Sleeper

Доколкото видях този влак съществува от 2023:
 

Цитат

"European Sleeper started in May 2023."

От скоро ще има и нова дистанция:
 

Цитат

From 25 March 2024, the Brussels – Amsterdam – Berlin night train will be extended to the Czech capital Prague. Along the way it also stops in romantic Dresden, the spectacular nature reserve of Saxon Switzerland and in the beautiful Elbe valley.


П.с. Никога не съм пътувал с нощен влак, но с най-голямо удоволствие бих поне пробвал. За разлика от автобус. Дори София - Лисабон да беше 10лв, не бих се качил. Няма да го издържа.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз нямам против с влак,но няма директен влак,а до Сърбия няма влак.И с влак е най-скъпо.

Мен пък ми е тежко като кацна на някое летище,нямам пари за хотел и трябва да чакам да стане време до обратния полет.А с автобуса винаги си в движение и няма скука.

Screenshot 2024-02-07 at 16-32-39 Rome2Rio.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 39 минути , iaia_mama каза:

Искаш да кажеш "изчанчваш се"   🙂

И шофьорите спят в автобуса на задната седалка.Ако е свободен цял ред може да се легне на 2 седалки,а на другите си опънеш краката през пътеката.Или пускаш облегалката назад и слагаш тапи за уши,пуснеш пердетата.Мен 2-3 часа на нощ са ми достатъчни по време на път.Като спре през нощта за почивка на бензиностанция,въобще не излизам навън.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да пуснеш обява за пренос на багаж и да избиеш голяма част от автобусния билет до Лисабон.Има доста българи там.

  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 8 минути , stanimir каза:

Може да пуснеш обява за пренос на багаж и да избиеш голяма част от автобусния билет до Лисабон.Има доста българи там.

Според това какъв товар пренася може и да си плати цялата екскурзия.

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 23 минути , stanimir каза:

Има доста българи там.

Не са чак толкова много, както  в Мадрид или Лондон, но може да се направи  маркетинг чрез приобщаване към разни фейсбук групи от рода на "Българи в Португалия".

Връзка към мнение
преди 40 минути , stanimir каза:

Може да пуснеш обява за пренос на багаж и да избиеш голяма част от автобусния билет до Лисабон.Има доста българи там.

Гълъбин Боевски хареса това

  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Айде сега , говоря за лютеница , вафли "Морени" и други неща без които българин в чужбина трудно издържа.

Това за което си мислите върви в обратна посока , никой не е луд да опитва да продава лед на ескимосите.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

говоря за лютеница , вафли "Морени" и други неща

Точно с лютеници и вафли няма да станат нещата, както и със саламурено сирене в тенекии.  Причината е наличието на български магазини в близката Испания, които се зареждат  с камиони. Съответно няма как да се играе срещу търговията на едро. Днешната  българска емиграция е много по-различна от  онази преди 15-20 години.  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 12 минути , vinidj каза:

Малко оффтопик, но Юнион Ивкони вече

Днес оффтопик, но след няколко месеца може да прочетем, че Юнион Ивкони са партньори на Фликсбус.  

Връзка към мнение
преди 49 минути , epetkov каза:

Днес оффтопик, но след няколко месеца може да прочетем, че Юнион Ивкони са партньори на Фликсбус.  

Уловката е, че децата са им махнали отстъпките от международните билети

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, epetkov каза:

Точно преди седмица новината беше анонсирана в тази тема  :biggrin:.

Тамън информацията ще слегне по-добре :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Яничка каза:

Тамън информацията ще слегне по-добре :)

Абсолютно съгласен!  Единствено, че Индия е толкова далече. Едва ли скоро някой магеланец ще се похвали, че е ползвал услугата. Дано да бъда опроверган.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Иначе за 6 евро си заслужава до Солун, скука е, но за разходка става 😃

То между Сандански - София е по-скъпо от тези 6 евро 😆

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 8 часа, dimitrov6 каза:

Май са сложили 2 лв такса за всяка резервация2118838962_Screenshot2024-03-19at14-39-475.png.3887bb025dc2ba1ef4210a93ca26c094.png

В някои версии няма такса (напр. канадска (15лв.), норвежка (14.7лв.), а в чешката таксата е само 70ст. Не съм разцъквал всички, може и други да има. В евровите изглежда, че таксата е вкарана в цената, поне за конкретния пример.

Междудругото от кога са партньори с бълграски компании и предлагат вътрешни маршрути.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.