Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 13 минути , ДиянаВ каза:

Аз предпочитам да ползвам билетите, твой специалитет е да отменяш :tongue: 

Другата седмица ще взема билети. Като вляза в 30-дневния период, може да тествам. Всъщност да попитам възможно ли е тестване на отмяна, без да стигаш до финала и вижда ли се колко ще ти върнат?

Преди няколко години ,когато не купувах през полската версия,съм отменял и имаше такса не в проценти,а примерно 3 евро ,ако е по-малко от 30 дни преди пътуване.Помня,че излизаше предварително каква ще е таксата преди да анулираш билета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой "изтеглял ли е късата клечка" с Фликсбус и как се процедира в случая, който ще опиша?

На 14 септември сутринта пътувах от Прага до Дрезден, а следобед трябваше да се върна обратно до Прага.

На отиване всичко беше ОК, но на връщане автобусът просто не дойде на Dresden busparking Ammonstrasse. Тази спирка е на един паркинг, където няма никакво табло, информация или някакъв начин за отбелязване движението на автобусите и хората. Бях чувала за подобен случай в Амстердам, но не вярвах, че и на мен ще се случи. След като чакахме 2 часа и установихме, че има някакъв проблем (тракерът показваше, че бусът е минал на тази спирка с 6 мин закъснение), успяхме да се свържем със съпорта на Фликс бус след 30 мин упорито "висене" на телефона. Бяхме 3-ма души за въпросния автобус. Отговориха, че сме си изпуснали автобуса, минал е с 6 мин закъснение и 15 души са се качили на тази спирка. Това естествено е пълна лъжа, първо бях там 40 мин по-рано, няма шанс да е дошъл и да съм го пропуснала. Ако аз съм "завеяна", и другите двама ли са? А на спирката в нито един момент не е имало 15 души едновременно.

Така след доста дълъг и неприятен разговор ми дадоха ваучер на стойността на неизползвания билет, обаче за да се прибера до Прага тряваше да си купя нов билет от друга компания, чиято цена в последния момент естествено беше 45 евро. 

Въпросът ми е - има ли начин да претендирам за възстановяване на този непредвиден разход или неустойка (както при авиокомпаниите) и как да докажа, че автобус не е идвал на цитираната спирка, като незнайно как курсът е отчетен в системата с минимално закъснение? Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?

Иначе в защита на Фликсбус ще кажа, че през последните 2 седмици имах поне 7 безпроблемни пътувания с тях, но в тези случаи тръгваха и пристигаха на автогара. Единствено Dresden busparking Ammonstrasse беше в пустошта и се яви проблем - конкретно с линия 060. Със същата линия, само че до Берлин, трябваше да пътува и една азиатка, която чинно си чакаше повече от 3 часа и не знам какво се случи с нея впоследствие, защото бързах да се прибера що-годе навреме в Прага.

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , yyanat@abv.bg каза:

Някой "изтеглял ли е късата клечка" с Фликсбус и как се процедира в случая, който ще опиша?

На 14 септември сутринта пътувах от Прага до Дрезден, а следобед трябваше да се върна обратно до Прага.

На отиване всичко беше ОК, но на връщане автобусът просто не дойде на Dresden busparking Ammonstrasse. Тази спирка е на един паркинг, където няма никакво табло, информация или някакъв начин за отбелязване движението на автобусите и хората. Бях чувала за подобен случай в Амстердам, но не вярвах, че и на мен ще се случи. След като чакахме 2 часа и установихме, че има някакъв проблем (тракерът показваше, че бусът е минал на тази спирка с 6 мин закъснение), успяхме да се свържем със съпорта на Фликс бус след 30 мин упорито "висене" на телефона. Бяхме 3-ма души за въпросния автобус. Отговориха, че сме си изпуснали автобуса, минал е с 6 мин закъснение и 15 души са се качили на тази спирка. Това естествено е пълна лъжа, първо бях там 40 мин по-рано, няма шанс да е дошъл и да съм го пропуснала. Ако аз съм "завеяна", и другите двама ли са? А на спирката в нито един момент не е имало 15 души едновременно.

Така след доста дълъг и неприятен разговор ми дадоха ваучер на стойността на неизползвания билет, обаче за да се прибера до Прага тряваше да си купя нов билет от друга компания, чиято цена в последния момент естествено беше 45 евро. 

Въпросът ми е - има ли начин да претендирам за възстановяване на този непредвиден разход или неустойка (както при авиокомпаниите) и как да докажа, че автобус не е идвал на цитираната спирка, като незнайно как курсът е отчетен в системата с минимално закъснение? Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?

Иначе в защита на Фликсбус ще кажа, че през последните 2 седмици имах поне 7 безпроблемни пътувания с тях, но в тези случаи тръгваха и пристигаха на автогара. Единствено Dresden busparking Ammonstrasse беше в пустошта и се яви проблем - конкретно с линия 060. Със същата линия, само че до Берлин, трябваше да пътува и една азиатка, която чинно си чакаше повече от 3 часа и не знам какво се случи с нея впоследствие, защото бързах да се прибера що-годе навреме в Прага.

 

 

С кого води разговор, за да получиш ваучер?

От 3 месеца ни вест, ни кост от FlixBus при аналогичен случай. От 1 месец жалбата ми е в Германия чрез ЕПЦ София. Не съм разговаряла, не успях с посочения телефон. Пусках жалби и документи в приложението им на български, защото оттам в лева си купих билета. Пострадалите бяхме пътници на 2 автобуса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, yyanat@abv.bg каза:

Някой "изтеглял ли е късата клечка" с Фликсбус и как се процедира в случая, който ще опиша?

На 14 септември сутринта пътувах от Прага до Дрезден, а следобед трябваше да се върна обратно до Прага.

На отиване всичко беше ОК, но на връщане автобусът просто не дойде на Dresden busparking Ammonstrasse. Тази спирка е на един паркинг, където няма никакво табло, информация или някакъв начин за отбелязване движението на автобусите и хората. Бях чувала за подобен случай в Амстердам, но не вярвах, че и на мен ще се случи. След като чакахме 2 часа и установихме, че има някакъв проблем (тракерът показваше, че бусът е минал на тази спирка с 6 мин закъснение), успяхме да се свържем със съпорта на Фликс бус след 30 мин упорито "висене" на телефона. Бяхме 3-ма души за въпросния автобус. Отговориха, че сме си изпуснали автобуса, минал е с 6 мин закъснение и 15 души са се качили на тази спирка. Това естествено е пълна лъжа, първо бях там 40 мин по-рано, няма шанс да е дошъл и да съм го пропуснала. Ако аз съм "завеяна", и другите двама ли са? А на спирката в нито един момент не е имало 15 души едновременно.

Така след доста дълъг и неприятен разговор ми дадоха ваучер на стойността на неизползвания билет, обаче за да се прибера до Прага тряваше да си купя нов билет от друга компания, чиято цена в последния момент естествено беше 45 евро. 

Въпросът ми е - има ли начин да претендирам за възстановяване на този непредвиден разход или неустойка (както при авиокомпаниите) и как да докажа, че автобус не е идвал на цитираната спирка, като незнайно как курсът е отчетен в системата с минимално закъснение? Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?

Иначе в защита на Фликсбус ще кажа, че през последните 2 седмици имах поне 7 безпроблемни пътувания с тях, но в тези случаи тръгваха и пристигаха на автогара. Единствено Dresden busparking Ammonstrasse беше в пустошта и се яви проблем - конкретно с линия 060. Със същата линия, само че до Берлин, трябваше да пътува и една азиатка, която чинно си чакаше повече от 3 часа и не знам какво се случи с нея впоследствие, защото бързах да се прибера що-годе навреме в Прага.

 

 

Мисля, че няма да дадат обезщетение като при самолетите. Да не би спирките на отиване и връщане да са на различни места.  Аз така бях слязъл в град до морето  около Хамбург и на връщане чакам на същото място, обаче виждам ,че на 200-300 метра спира идващ Фликсбус. Затичах се и се оказа, че това е моя автобус. Може да пишете на крайната автогара дали е пристигнал вашия автобус и навреме ли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, marycap каза:

С кого води разговор, за да получиш ваучер?

С посочения телефонен номер, но чаках поне 15 мин докато отговорят.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, dimitrov6 каза:

Да не би спирките на отиване и връщане да са на различни места.

Спирката на Фликс буса е само една, не съм я объркала. Просто автобусът не дойде. Предният ден ми промениха резервацията, като от 8 ред ме пратиха на 20-ти и билетът беше с нов номер. Мястото на тръгване обаче беше същото.

Ако не е имало хора за слизане, може да е жертвал тримата чакащи от Дрезден, за да навакса натрупаното закъснение. Още повече, че на тази спирка няма никакъв начин за проследяване и контрол. Как обаче е отбелязъл в джи пи еса, че е минал, не знам. Нямам представа технически дали е възможно.

Но си мисля, че след като дадоха ваучери за неизползваното пътуване и на тримата, явно подобни казуси се случват често. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , yyanat@abv.bg каза:

С посочения телефонен номер, но чаках поне 15 мин докато отговорят.

Напиши, моля, телефонния им номер. В моя профил са изтрили цялата информация, а в Гугъл имат различни представители. Точно след 2 дни смятам да пътувам с FlixBus.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, yyanat@abv.bg каза:

Просто автобусът не дойде.

Може автобуса да е бил друг цвят,а вие да сте гледали за зелен автобус. Понякога пътуват автобуси на други фирми продаващи билети за Фликсбус. А може тази навигация от сайта да е фалшива и автобуса да е закъснял повече от 2 часа, колкото сте го чакали. На мен ми се е случвало с друга фирма за 10 км направи 3 часа  закъснение, заради задръстване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трудна работа за повече обезщетение, Фликса отговарят 1 път в месеца при оплакване и след това спират.

При забравен багаж в автобуса така и не го намериха, даже не слагат и листчета върху багажите да маркират, дори Юнион Ивконито маркират чантите.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

На четвърти октомври пътувах с Фликсбус за  спортно събитие и пристигнах с 10-15 минути закъснение заради  обеден трафик при влизане в града.  При връщането ми, обаче,  тръгването  беше  на минутата, а пристигането с два часа и пет минути закъснение. Изцяло нощно пътуване.  Очаквах да получа по мейл някакъв промокод като компенсация, но уви, получих два дена след пътуването обща промоция на Фликсбус за следващо пътуване.  Куриозното е, че жена ми проверяваше в сайта на компанията и там си стоеше статус: Пристигнал в 05:45 ч. (както е по разписание). Фактическото пристигане беше в 07:50ч.  Другите закъснения за обедното пристигане и  обратното закъснение на междинна спирка сайтът  на фликсбус ги показваше правилно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

ДЕТЕ ЗАД ВОЛАНА НА АВТОБУС НА ФЛИКСБУС: Момченце седи в шофьор на автобус, пълен с пътници (ВИДЕО)

Отново ситуация с дете зад волана. То бе заснето да стои в скута на шофьор и да управлява автобус с пътници на автомагистрала „Тракия”. Видеото е заснето в неделя около 11:00 часа на пътя Бургас-София. По думите на зрителката, която ни изпрати сигнала, превозното средство е криволичело на пътя.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 1
  • Шок 6
Връзка към мнение

Първо си купих билет от Болоня до Рим за 12 евро,но на другия ден проверих Itabus и цената беше 5 евро,та си отмених първия и дадоха ваучер през полската версия 20 дни преди пътуването.За първи път купувам с Itabus.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , dimitrov6 каза:

Първо си купих билет от Болоня до Рим за 12 евро,но на другия ден проверих Itabus и цената беше 5 евро,та си отмених първия и дадоха ваучер през полската версия 20 дни преди пътуването.За първи път купувам с Itabus.

А ваучера за пълната цена ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да се внимава с тия автобусни спирки и да се има едно наум! 
Така имах доста напрегната ситуация в Гент преди няколко години. Бях на коледна разходка Брюж-Гент-Лил в началото на декември и имах билет за BlaBla bus Гент-Лил, вечерта в 21:05.  На резервацията имаше адрес на спирката (Kastellaan 433a 9000 Gent) и аз не го бях проверявал по-подробно, викам си - слагам го на навигацията и съм там. И бях заседнал в едно заведение да мяткам любимите ми белгийски бирки и тръгвам към автобуса, сложил съм адреса, пристигам 15-20мин. преди часа на тръгване. Заставам аз на близката (според адреса) автобусна спирка (на гугъл-мапс се виждат 4 броя) , обаче веднага усещам нещо гнило :rolleyes:, ама не в Дания, а в Белгия, по точно Гент - първо че няма жива душа на спирката, второ че няма никакви признаци за наличие междуградски/международни автобуси, а спирките изглежда да са само за градските автобуси. На всичко отгоре то една тъмница, декемврийски студ, батерията на телефона ми пада, пък съм и леко замаян от изпитите бири. :grin:


image.png.1bd22b6cd7770b6542f27333439e44b1.png
Забелязвам, че от другата страна на булеварда  има огромен паркинг и се досещам, че спирката вероятно ще е там някъде, обаче тръгвам (както се оказа -грешно, а и пинчето "flixbus stop" май го нямаше тогава) на север към сградата, която е ЖП гара ( аз бях предположих, че може би е И автогара). Там обаче също няма никакви автобуси, а времето вече силно ме притиска и напрежението се покачва. Чудя се къде да го търся тоя пуст автобус и добре че случайно минава някакъв човек, когото питам и който за късмет знае и ме упътва че има спирка на автобуси точно на противоположния край на огромния паркинг. Следва спринт и едвам успявам да се класирам 2-3 мин. преди автобуса да потегли. :huh:
---------------------------------------------------------------------------------


Друг случай - ще пътуваме с @Capitan Morgan рано сутринта в 4:00 с Фликсбус от Хелзингборг към летището в Копенхаген. И трябва всичко да е по-мед и масло, че в 9:00 имаме полет от Копенхаген за Гренландия и не трябва да има издънки! Докато се разхождаме вечерта в Хелзингборг, минаваме покрай спирката, и понеже случайно там има спрял фликсбус, отивам за всеки случай да попитам дали от там тръгват автобусите за Копенхаген и шофьорът ми казва: "Да, всички фликсбуси тръгват от тази спирка."  И така на другата сутрин около 3:40 чинно се явяваме на въпросната спирка, къдете вече чакат още 3-4 човека. Някъде към 3:55 се появява автобус, който обаче спира от другата страна на площада. 
image.png.af9cb40135cc736e1b2e3d39d8015947.png

Групичката чакащи се изнасяме натам и се оказва, че това е нашият автобус. 
В случая нямаше особен проблем, понеже в този час през нощта естествено нямаше никакво движение, площадът не е  много голям и веднага се ориентирахме, Обаче ако това се случва например през деня или вечерта, в по-натоварен час с повече движение, човек може и да не се ориентира толкова лесно. 
-----
И последно - имах пътуване с фликбус от Биариц до Доностия (Сан Себастиан). Всичко хубаво, ама там, където трябваше да е спирката - улицата беше в ремонт и заградена. Е, пообиколихме наоколо докато намерим къде е автобусът, ама май беше начална спирка, защото бяхме около 20-тина пътника, та беше малко вероятно да ни зарежат просто така.

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

В приложението на фликсбус има секция Stops, където спирките са точно с техните координати. И там ли е грешно? Че аз колкото съм ползвал, все са супер точни локациите.

Връзка към мнение
преди 9 часа, dimitrov6 каза:

.За първи път купувам с Itabus.

Мисля че ще останеш доволен, хубави и чисти автобуси, добро обслужване, а в Болоня спирката е на автогарата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 20 минути , dimitrov6 каза:

Може някой път да си купя самолетни билети примерно отиване до Бари и връщане от Неапол, или обратното

Такава комбинация е възможна,  но не е лесна, защото следващия път, когато пак пуснат автобусни  билети  по 2 или 5 евро,  самолетните билети  на отиване  или на връщане  (или и на двете)  може да бъдат много скъпи. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Една кратка новина за един огромен пазар.  Индия стана 43та страна в  маршрутната карта на Flixsbus.  Първите автобуси са  тръгнали вчера от Делхи, свързвайки индийската столица с 46 града.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Замислям се за пътуване с автобус през цяла Европа и връщане със самолет.Ето Flixbus до Лисабон за 220 лв отиване и 68 часа,с прекачване в Мюнхен и Париж.Ако намеря код за 20% ще излезе 180.Има и с Юнион Ивкони за 280 лв и 58 часа,през Италия,Франция и Испания.Връщане пак към 50 евро.141956762_Screenshot2024-02-07at12-48-2617.png.3c4e3ab07dbd2e4a5abd1e6f9ac6cabc.png

 

495282781_Screenshot2024-02-07at12-55-15-.png.40b09a417b86ca8ad276ba164d7c1984.png

 

735510612_Screenshot2024-02-07at12-48-02AirlineticketsLisbonSofiaairfaresfrom50.33(viaAZair).png.64715844d40977b1f3d8f0bf7f42954b.png

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , dimitrov6 каза:

Замислям се за пътуване с автобус през цяла Европа и връщане със самолет

Почти същото правят  няколко туроператорски  фирми в България.  Качват групата на Раян или Уиз  в София примерно до Меминген  и после с туристически автобус обикалят Швейцария, Германия, Франция и после пак със самолет до София.  Съответно новата група прави обратен кръг.  При туроператорите  е малко по-скъпичко, защото предлагат  нормални 3-4 звездни хотели на туристите. Не ги настаняват по хостели.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , dimitrov6 каза:

Замислям се за пътуване с автобус през цяла Европа и връщане със самолет.Ето Flixbus до Лисабон за 220 лв отиване и 68 часа,с прекачване в Мюнхен и Париж.Ако намеря код за 20% ще излезе 180.Има и с Юнион Ивкони за 280 лв и 58 часа,през Италия,Франция и Испания.Връщане пак към 50 евро.

735510612_Screenshot2024-02-07at12-48-02AirlineticketsLisbonSofiaairfaresfrom50.33(viaAZair).png.64715844d40977b1f3d8f0bf7f42954b.png

Пътувал съм два пъти през живота си с автобус Бургас-Мадрид-Бургас и не го пожелавам на никого. Хранене, спане, тоалет в автобус за 68 часа... Но всеки сам си преценява.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , dimitrov6 каза:

Замислям се за пътуване с автобус през цяла Европа и връщане със самолет.Ето Flixbus до Лисабон за 220 лв отиване и 68 часа,с прекачване в Мюнхен и Париж.Има и с Юнион Ивкони за 280 лв и 58 часа,през Италия,Франция и Испания.Връщане пак към 50 евро.

А каква е ползата от такова мъчение? Това е почти non-stop пътуване(2 престоя по 3-4ч не ги броя).

 

При круизите има голяма полза, защото корабът плава през нощта, а през деня си на суша и имаш време да обикаляш различни градове(евентуално в различни държави).

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.