Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

И в България, и в Гърция и в Япония са ми конфискували < 5см острие, тип кредитна карта, без никакво церемонене. Каквото и спорене да съм пробвал, със сочене на правилата, окачени точно пред проверяващите, е било посрещано с "Или го оставяте или няма да летите".

Връзка към мнение

Аз имам една много малка ножичка (ако не е 5 см може да е 6 см острото, миниатюрна е) дето съм ползвал и минавал с нея преди през летищата. Сега наскоро пак съм си оставил една идея повече брада и ползвам ножичката за тук там някакъв косъм . Последните 2 пъти никакви проблеми. Миналата седмица от тук за Лондон летях и тук жената на проверките ми я взе, казах й че досега 2 пъти съм минавал и защо сега ми я взема, тя се извини и отиде да пита , върна се - не може , хоп в кошчето и това е... Иди разбери .... 

Връзка към мнение

Ножичка нося, но такава за училище, заоблена. В Япония я гледаха, но нищо не казаха, а там са много стриктни. Иначе я нося, защото обичам да си купувам дрехи и не става с етикета да си ходя😄

Връзка към мнение

Като се е пооживила така или иначе тази тема, да попитам и аз, понеже ми е писнало да ме вее вятърът по кайтсърфистки плажове и да ми се забиват по хиляди пясъчни иглички едновременно, си взех една компактна тентичка (така ли се казва?), която влиза в ръчен багаж. В комплекта са включени 3бр. куки за забиване, но тези куки не са остри, съвсем плоски са си, нали няма да са проблем?

 

И още нещо, дали няма да се заядат за пинсета за кърлежи, че то си е жива кука, и е много остра, ето такава:

61LV6xluvtL._AC_SL1500_.jpg.86438db5d6aebca88f756c3562688e85.jpg

 

Връзка към мнение
преди 40 минути , searus каза:

Като се е пооживила така или иначе тази тема, да попитам и аз, понеже ми е писнало да ме вее вятърът по кайтсърфистки плажове и да ми се забиват по хиляди пясъчни иглички едновременно, си взех една компактна тентичка (така ли се казва?), която влиза в ръчен багаж. В комплекта са включени 3бр. куки за забиване, но тези куки не са остри, съвсем плоски са си, нали няма да са проблем?

 

И още нещо, дали няма да се заядат за пинсета за кърлежи, че то си е жива кука, и е много остра, ето такава:

61LV6xluvtL._AC_SL1500_.jpg.86438db5d6aebca88f756c3562688e85.jpg

 

Мисля да е въпрос на усмотрение и настроение на дежурния служител, респ.  доколко си е доспал.. Ама по-скоро не би минало. Както и щеки се слагат непременно в чекирания багаж.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Anna Kalinovska каза:

Мисля да е въпрос на усмотрение и настроение на дежурния служител, респ.  доколко си е доспал.. Ама по-скоро не би минало. Както и щеки се слагат непременно в чекирания багаж.

То ясно, че е по усмотрение, но ако имах чекиран багаж, изобщо не бих питала 🙂 Повече ме притеснява пинсетата, честно казано, куките на тентата са по-малки от молив, и определено по-тъпи...

Връзка към мнение
преди 7 минути , searus каза:

То ясно, че е по усмотрение, но ако имах чекиран багаж, изобщо не бих питала 🙂 Повече ме притеснява пинсетата, честно казано, куките на тентата са по-малки от молив, и определено по-тъпи...

Наистина. Тя е от изключителна важност. Има обаче и пластмасови/силиконови пособия, тип "кози крак", за изтегляне на кърлежи. Синът ми си е купил коплект от 3 размера от кучешкия доктор. Те биха решили проблема, че и по-леки са.

Връзка към мнение

от моя гледна точка щом не е истинско острие, не ме интересува и не обръщам внимание. Ако се заядат наистина, решавам в движение - като със статива, няма да го хвърлям, я. Иначе пинсета нямам проблем да хвърля, ако се наложи.

Виждал съм пластмасови пинсети за кърлежи, нямат острие, а може и с обикновени, ама жена ми ги ползва, аз не мога да кажа дали са лесни за употреба

1656670292.webp

 

Връзка към мнение

Е да, знам ги тези пинсети, но вече имам тази горната (изпробвана многократно, работи перфектно), и някак си не ми се харчат излишни пари за нещо, в чието качество и функционалност не съм убедена (но ще трябва явно да попрочета повече по въпроса)... Някой ако има опит с тях (върху хора, не животни, понеже на кучетата например често са откривани, когато вече са доста наедрели) и не е късал глави (на кърлежи, не на хора), може да ми ги похвали 😉

 

п.п. с обикновени пинсети не бих вадила кърлежи...

Връзка към мнение

ами игли се допускат, и тези са малки като размери, та не би трябвало да правят проблеми, ама като се видя по-горе - всичко се случва. Т.е. надали някой ще ти каже със 100% сигурност дали ще минат или не.

 

офтопик, ама относно кучето, тия каишки против кърлежи действат, аз купувам от години, и чак сега забелязах, че са доста уклончиви като описание на ефективността, но бяхме с децата и кучето в един парк и по децата имаше кърлежи, по кучето нямаше. Малко като оплакване това.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , searus каза:

Е да, знам ги тези пинсети, но вече имам тази горната (изпробвана многократно, работи перфектно), и някак си не ми се харчат излишни пари за нещо, в чието качество и функционалност не съм убедена (но ще трябва явно да попрочета повече по въпроса)... Някой ако има опит с тях (върху хора, не животни, понеже на кучетата например често са откривани, когато вече са доста наедрели) и не е късал глави (на кърлежи, не на хора), може да ми ги похвали 😉

Изтегляла съм кърлежче от човек с пръсти/нокти. Просто мното внимателно теглиш перпендикулярно на кожата, където се е впил, като внимаваш да не го стресираш и да си пусне отровата 🙃 Изчопляла съм и с помощта на игла по негово, на брат ми, настояване  2 кв. мм, перфектно се получи. Изобщо не съм специалист, просто разсъждавам логично във всяка ситуация и викам неволята. А мен кърлеж никога не ме е наазвал, плюя в пазва :sun_bespectacled:

Показаните от @neuromancer джаджи синът ми е придобил срещу 10 левчета. 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Anna Kalinovska каза:

Изтегляла съм кърлежче от човек с пръсти/нокти. Просто мното внимателно теглиш перпендикулярно на кожата, където се е впил, като внимаваш да не го стресираш и да си пусне отровата 🙃 Изчопляла съм и с помощта на игла по негово, на брат ми, настояване  2 кв. мм, перфектно се получи. Изобщо не съм специалист, просто разсъждавам логично във всяка ситуация и викам неволята. А мен кърлеж никога не ме е наазвал, плюя в пазва :sun_bespectacled:

Показаните от @neuromancer джаджи синът ми е придобил срещу 10 левчета. 

Честно, не знам как изглежда стресиран или нестресиран кърлеж 🤣 След като са създали такъв удобен уред, с който е ама наистина много лесно да ги вадиш гадините, не виждам защо да търся неволята и да чопля до кръв, особено пък по кожата на детето ми... И особено след като съм виждала разликата... Веднъж (преди пинсетата) се наложи да вадя кърлеж, който явно съм стресирала, стана много неприятно и се наложиха антибиотици (не че някой дава гаранция). Та, ако ми ги изхвърлят на летището, много ще се натъжа 😁 И просто ще си купя най-вероятно пак от същите. Всъщност, ако решат да ги хвърлят, ще им предложа да си ги запазят като подарък, защото вършат много добра работа 🙂

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Независимо какво пише в рестрикциите , летищния оператор може по собствено усмотрение да забранява за превоз в ръчния багаж неща , които сметне за опасни.

Нагледен пример за това ми се случи скоро, когато в Единбург ми отбиха багажа заради навит повод с три рибарски куки накрая, които бяха под 5см .Какво ли не им цитирах, вайзори на смяна виках, не и не ,останаха си там 🤷🏻‍♂️😃

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 3.07.2023 г. в 13:42, Balkanka каза:

Мисля, че може да изварите което и да е подходящо шише - т.е да накапва и да е до 100 мл. Успех! Не съм имала проблеми с очите, дължащи се на шишето "с многократна употреба".

 

Пробвах🙉😃 и направих доказателство за секуритате😉

IMG_0670.jpeg.99be2ac5f88e32e27dbc2a9cc9f06a45.jpeg
Сега пък и малко термо шише да търся, хайде няма нужда😄. Отказвам се напълно от алтернативите.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , ДиянаВ каза:

Пробвах🙉😃 и направих доказателство за секуритате😉

IMG_0670.jpeg.99be2ac5f88e32e27dbc2a9cc9f06a45.jpeg
Сега пък и малко термо шише да търся, хайде няма нужда😄. Отказвам се напълно от алтернативите.

Няма ли в ленсмаркет малки разфасовки от твоя разтвор? Тамън си поръчах днес 2+1 подарък. Обикновено съм на оптифри, но за път взимам други. Онлайн са доста по-евтини.

Връзка към мнение
преди 37 минути , ДиянаВ каза:

Пробвах🙉😃 и направих доказателство за секуритате😉

IMG_0670.jpeg.99be2ac5f88e32e27dbc2a9cc9f06a45.jpeg
Сега пък и малко термо шише да търся, хайде няма нужда😄. Отказвам се напълно от алтернативите.

Вместо да изваряваш в микровълновата фурна няма ли да постигнеш същия ефект без да се деформира. Другия вариант - може да използваш преформа с обем 100 мл. Тя е с по-дебели стени и може и да не се деформира при изваряване.

Преформа - заготовката за издуване на бутилки,флакони.

А колкото до заядливостта на служителите - веднъж една дама извърли пастата ми за зъби, която е била някога 125 мл, но беше останала съвсем малко. Рече и отсече и не позволи никакъв коментар.🙂

Връзка към мнение
преди 18 минути , Argentique каза:

Няма ли в ленсмаркет малки разфасовки от твоя разтвор? Тамън си поръчах днес 2+1 подарък. Обикновено съм на оптифри, но за път взимам други. Онлайн са доста по-евтини.

Не, няма. Малкото шише от 60 мл не е разтвор, а нещо си - концентрат за почистване, на който пише след това лещите да се изплакнат с разтвора и престоят в него.

Сега, като почнах да глася багажа, се убедих, че визуално не е голямо шишето. Ето го до паста за зъби от 75 мл.

 

IMG_0671.jpeg

преди 4 минути , traveler каза:

Вместо да изваряваш в микровълновата фурна няма ли да постигнеш същия ефект без да се деформира. Другия вариант - може да използваш преформа с обем 100 мл. Тя е с по-дебели стени и може и да не се деформира при изваряване.

Преформа - заготовката за издуване на бутилки,флакони.

А колкото до заядливостта на служителите - веднъж една дама извърли пастата ми за зъби, която е била някога 125 мл, но беше останала съвсем малко. Рече и отсече и не позволи никакъв коментар.🙂

Хич не съм си и помисляла за микровълнова. Ефектът се получи във вляла вода. Едно е паста за зъби или кукички за риба, друго е разтвор за медицински лещи, които при това стоят в очите на дете🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знаех какво е преформа. Ако тръгна с такива колби, ще съм много по-съмнителна😂 Без да съм секюрити служител, веднага ще се запитам каква ли течност е забъркана😄

 

IMG_0672.png

  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 26.06.2023 г. в 22:30, ДиянаВ каза:

Може ли да се пренася в ръчния багаж разтвор за контактни лещи над 100 мл? Дъщерята го ползва от няма и година и досега не сме пътували с такава течност. Малко по-специфичен е - за твърди лещи и не знам къде да търся по-малка опаковка, че и качествен да е. Информация от опит ще ми е от полза.

Вече преминах успешно проверката за сигурност на летище Букурещ със 120 мл разтвор за контактни лещи. Просто никой не гледаше детайлно и не се наложи да се обяснявам. Днес, малко след дъжд, качулка, получих официален отговор от румънските служби за сигурност - даже е на английски. В резюме пишат, че може да се пренася такава течност, доколкото служи за медицински нужди. Трябва да я нося отделно и да я покажа на служителите за проверка.

Поне за в бъдещи ще имам официален документ.

 

Diyana Valcheva.pdf

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Предполагам, че детски радиостанции също не се допускат в ръчния багаж, дори да са без батерии? А батерии всъщност разрешени ли бяха, за АА и ААА питам?

Връзка към мнение
преди 10 часа, searus каза:

А батерии всъщност разрешени ли бяха, за АА и ААА питам?

Аз си нося винаги мини LED прожектор с АА батерия в раницата.

Връзка към мнение
Катя мравката

Гел за замразяване от 75 мл, който е за инсулин, но аз го използвам за изстудяване на капки за очи, дали някой е носил и ще има ли проблем? Рецепта за капките дали ще трябва за ЕС?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.