Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

преди 59 минути , Катя мравката каза:

Гел за замразяване от 75 мл, който е за инсулин, но аз го използвам за изстудяване на капки за очи, дали някой е носил и ще има ли проблем? Рецепта за капките дали ще трябва за ЕС?

Рецепта не е необходима. Това се отнася и за медицински продукти под формата на газове - например помпичка за астматици.

Забранените за пренасяне предмети са изброени - остри предмети, взривоопасни, литиеви батерии.

Течностите, аерозолите и геловете не са забранени за пренасяне, а са само с ограничен режим по отношение на количеството им.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
преди 33 минути , M@ria каза:

Предполагам, че отговорът ще е отрицателен, но все пак да попитам дали може да се пренася захаросан мед в ръчен багаж? 

Можеш в шишета/контейнерчета до 100мл всяко, за повече в един буркан - в чекиран багаж.

Медът го водят течност, дори да е захаросан. Може да има случай някой да е минал с буркан, но е по-скоро късмет и добро настроение на контролата.

За проверка тук - https://www.tsa.gov/travel/security-screening/whatcanibring/all

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да, контейнерчета съм приготвила, но все пак си помислих дали няма да мога да си спестя хамалогията 😂 Нали българинът най-много го е страх да не настине и да не се мине🫣 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 2 часа, iaia_mama каза:

Някой може ли да ми отговори, проблем ли е да се носи живачен термометър в ръчния багаж?

 

А може ли някой да каже откъде може да се купи живачен термометър? Без майтап.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , M@ria каза:

 

А може ли някой да каже откъде може да се купи живачен термометър? Без майтап.

От Алиекспрес.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iaia_mama каза:

Някой може ли да ми отговори, проблем ли е да се носи живачен термометър в ръчния багаж?

По принцип живакът е вещество, което подлежи на пренасяне през границата на страната със специално разрешително, иначе е престъпление. Не знам дали е проблем, ако е в термометър, но аз лично не бих рискувал. Да не говорим за риска от отравяне при случайно и незабелязано счупване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Досега съм пренасяла течности в оригиналните им шишенца, на които си пише колко мл са. Проблем ли ще е, ако на шишенцето не е отбелязано това,защото се чудя как ще разберат дали не надвишава. Става въпрос за  комплектчета от този род

 Inter-Vion Travel Cosmetic Container Kit Несесер за пътуване от 6 части - 111210

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , M@ria каза:

Досега съм пренасяла течности в оригиналните им шишенца, на които си пише колко мл са. Проблем ли ще е, ако на шишенцето не е отбелязано това,защото се чудя как ще разберат дали не надвишава. Става въпрос за  комплектчета от този род

 Inter-Vion Travel Cosmetic Container Kit Несесер за пътуване от 6 части - 111210

Гледат на дъното,където пише колко мл са.Но до 2-3 години ще отпаднат тези проверки за течности,заради новите скенери.В момента  на Рим Фиумичино и няколко други летища е отпаднало.

Забраната за течности над 100 мл постепенно отпада по летищата в Европа

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 18.01.2024 г. в 11:27, iaia_mama каза:

Някой може ли да ми отговори, проблем ли е да се носи живачен термометър в ръчния багаж?

Пренасял съм галиев, мисля че и с живачен няма проблем.

 

На 18.01.2024 г. в 14:08, M@ria каза:

 

А може ли някой да каже откъде може да се купи живачен термометър? Без майтап.

Поръчах не от Алиекспрес, но хич не съм доволен. Трябва да го въртя под какви ли не ъгли за да отчета температурата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Цитат

В момента  на Рим Фиумичино и няколко други летища е отпаднало.

И на Schiphol, Амстердам не ме карат да вадя нито течности, нито лаптоп. Само все още ме събуват 😄, въпреки че съм с обувки с равни подметки, но очевидно фактът че са боти ги дразни.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 8.02.2024 г. в 13:05, M@ria каза:

Досега съм пренасяла течности в оригиналните им шишенца, на които си пише колко мл са. Проблем ли ще е, ако на шишенцето не е отбелязано това,защото се чудя как ще разберат дали не надвишава. Става въпрос за  комплектчета от този род

Пътувам с подобни шишенца, на които не е изписано колко мл са, никога не са ми правили проблем за това. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

На мен са ми изхвърляли такива, не помня на кои летища, може да е било дори на нашето на излитане. Веднъж си бях наляла едно кафеникаво масло за тяло, много ме издразниха тогава. И с етикети също са ми изхвърляли, така че все тая. В личната ми класация е една на скенерите на излитане от Турция. Имах малък спрей с помпа срещу комари насекоми, около 50мл, удобен за в дамска чанта, да спасиш положението, ако се наложи. Беше купен от Гърция, микс надписи на гръцка и латинска азбука. Тая го погледна, изсумтя и направо в кофата. 🙂 Лично беше в онзи случай мисля. Хвърлят все едно имат да покриват нормативи, късмет е дали ще се паднеш.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

А синът ми беше безкрайно изненадан, след десетина самостоятелни полета, че течностите се вадели на лентата😂😂😂 Няма такава блейка като него, но факт е, че никога не са го карали да ги вади 😌

Връзка към мнение

Мен само веднъж и то на софийското летище ме накараха да вадя течностите. А не е да не нося . Даже при последното пътуване имах обезболяващ крем в джоба на якето и ампули с течен аналгин,защото се сетих да ги грабна в последния момент.

Връзка към мнение

На различните летища- различен късмет. Пренасял съм бръснарски ножчета от онези старите (с които наистина можеш да прережеш гърлото на някой) с прилежащата самобръсначка, както и половин литрова бутилка вода. Не ги засякоха, или не им обърнаха внимание.🙄

Връзка към мнение

И преди съм го казвал, пълен късмет, правилата са еднакви, а прилагането съвсем не. Това само по себе си ги обезсмисля, защото ако мина със забранен предмет дори само на 1 летище, бих могъл да го използвам и изобщо няма ползва, че са го спрели в други 99 случая.

пила за нокти - 99% успеваемост, за 200 полета, две конфискации

вода 0,5л с деца - 30% минава

вода 0,5 без деца - 10% минава

50мл алкохол - 95% минава, имам и такъв конфискуван

дезедорант спрей стандартен под налягане 50-100мл - 90% минава, понякога не

ножичка за нокти мнооого малка - 99% - и такива имам 2 конфискувани

малко ножче швейцарско, всето по погрешка, жена ми има такова на ключовете - минавало е поне 5 пъти и още го имаме

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така е, ама не можеш да разчиташ, че ще мине, ако ти трябва.

 

И все си мисля, че ако спрея 50мл е подготвен в прозрачния плик, а той изваден отделно, няма да го хвърлят дори да е лично, както ако е бил оставен в чантата и засечен на рентгена.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 23.02.2024 г. в 12:26, neuromancer каза:

Така е, ама не можеш да разчиташ, че ще мине, ако ти трябва.

 

И все си мисля, че ако спрея 50мл е подготвен в прозрачния плик, а той изваден отделно, няма да го хвърлят дори да е лично, както ако е бил оставен в чантата и засечен на рентгена.

 

 

Въпросният спрей беше В прозрачния плик заедно с другите дребни течности, пасти за зъби и т.н.  🙂  Казах, че е удобен за носене в дамска чанта да спаси положението, когато се наложи, а не че е в момента е бил в дамката чанта. Не му беше първи полет на този малък спрей с помпичка, знам как се пътува. Разбира се, че винаги можеш да си навъртиш на пръста, че една или всичките му съставките са опасни и забранени, аха-аха, евала наистина за някакво отрицателно време да е успяла да прочете ситния текст на малкото шишенце... Просто се вкисна като видя гръцки жената, в правото си е на този скенер, има и такива служители. 🙂 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Иван Попов

Най сетне: Мъчително ограничение при качване на самолет скоро отпада.

Ами време е да се премахнат тези забрани 

Най сетне: Мъчително ограничение при качване на самолет скоро отпада

Козметиката в мини бутилки е обичайна гледка в магазините. Малките варианти на шампоани, пасти за зъби и други тоалетни принадлежности бяха създадени заради ограниченията на борда на самолетите. Но това може да се промени, след като летищата започнат да облекчават мерките за сигурност по-късно тази година, пише Euronews, цитирана от economic.bg.

Високотехнологичните CT скенери ще премахнат необходимостта от правилото за 100 мл течност, обещавайки да рационализират проверките за сигурност и да намалят времето за чакане на опашка.

Но защо изобщо беше приложено правилото за 100 ml - и премахването му ще направи ли летенето по-малко безопасно? Ето всичко, което пътниците трябва да знаят.

 

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.