Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

Най-вероятно иде реч за комплект от игла и лекарство и причината ще да е в иглата-острие, а не в количеството течност, което едва ли ще  е повече от 100 мл.

 

P.P. Пардон, Фичо  междувременно е допълнил за иглите...

Редактирано от Zara
Връзка към мнение

Преди време и на мен ми се налагаше да пренасям комплект игла и спринцовка с лекарство и отгоре на всичко летях с прекачване. Писах на нашето летище, ето и техния отговор:

 

Здравейте.

С Вашия въпрос се обърнахме към компетентните служители на Гранична полиция. /Отговори г- жа Станкова/.

1.Необходимо е да представите документ за заболяването и да се обоснове необходимостта от пренасянето на лекарството в ръчния багаж.

2.За съжаление не могат да се ангажират с информация за това, как ще реагират на другите летища.

 

Ако пътуваш само с ръчен багаж, може да обосновеш пресанянето на лекарствата с ниската температура на багажното отделение (трябва ти описанието на лекарството с условията за съхранение). 

 

Някой може ли със сигурност да ни каже (Основател?) колко е температурата в багажното на самолета?

Връзка към мнение

благодаря за отговорите :)

Nine, само с ръчен мисля да ходя.

След месец ще му мисля, като видя положението дали изисква този медикамент. Течността е малко, иглата гледам е до 3 см, но двете вървят заедно, та не мога да пренеса само спринцовката без иглата.

Ако се налага да ги нося ще споделя какво се е случило на летището :) Или ще науча каква е цената там :D

Връзка към мнение

Това са част от изискванията  при Wizz:

 

"Ако чекираният багаж съдържа някои от следните вещи, Wizz Air не носи отговорност за всякаква загуба, повреда, закъснение или щета на такива вещи:

  • пари в брой, ценни книжа
  • бижута, ценни метали, скъпоценни и полускъпоценни камъни
  • компютри, камери, видео камери, мобилни телефони и всички други електронни или технически уреди и техните аксесоари
  • официални, служебни или лични документи
  • пътнически документи или други документи за самоличност
  • ключове
  • течности
  • лекарства
  • художествени произведения и произведения на изкуството
  • нетрайни стоки"

Е, къде да носим спринцовките? :(

Връзка към мнение

Според написанoто от Nine за температурата в багажника има логика за измъкване, защото на листовката пише да не се държи в хладилник. Да не говорим, че има медикаменти, които и с рецепта е трудно да си купиш от друга държава. Но ако ми направят проблем сигурно ще е за иглите.

Връзка към мнение

Някой може ли със сигурност да ни каже (Основател?) колко е температурата в багажното на самолета?

 

Зависи в коя част, но не би трябвало да пада под 5-6 градуса. Определени секции дори стигат до по-човешки температури, там където държат домашните любимци.  

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

А малък дезедорант, има едни много малки, примерно по 50мл, забранени ли са?

Предполагам, че да, защото все пак са под налягане, както и такава малка пяна за бръснене?

Връзка към мнение

А малък дезедорант, има едни много малки, примерно по 50мл, забранени ли са?

Предполагам, че да, защото все пак са под налягане, както и такава малка пяна за бръснене?

Малка пяна за бръснене съм носил доста пъти и не съм имал никакви проблеми никъде. За дезодорaнти не знам ...

Редактирано от vllaaddo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А малък дезедорант, има едни много малки, примерно по 50мл, забранени ли са?

Предполагам, че да, защото все пак са под налягане, както и такава малка пяна за бръснене?

Преди време проверявах специално за аерозолите и намерих единствено ограничения да са до 100мл. и поставени в плика с течностите. Това разбира се не изключва възможността на някое летище да го сметнат за опасност и да замине в коша...

На летището във Виена буквално метри преди гейта за излитане веднъж подаряваха козметика, включваща и дезодорант. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А малък дезедорант, има едни много малки, примерно по 50мл, забранени ли са?

Предполагам, че да, защото все пак са под налягане, както и такава малка пяна за бръснене?

Понякога минават, ама на последния полет с Райън на мъжа ми изхвърлиха и пяната, и мини-дезодоранта.

за това, по-добре не ги носи в ръчния или си вземи твърд дезодорант - стик.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А малък дезедорант, има едни много малки, примерно по 50мл, забранени ли са?

Точно такъв дезодорант, винаги имам в ръчния си багаж и никога не съм имала проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В София един път много внимателно ми оглеждаха едни  специални накладки за кола, но ме пуснаха с тях в ръчния багаж.

Връзка към мнение

На женското летище :)в Истанбул "Сабиха гькчен"голям срам брах заради ножче Victoriainox и то в чекирания багаж.Всички ме гледаха подозрително :) и ме вкараха в някакъв списък.Турците са особено чувствителни на тема тероризъм

И толкова автомати не бях виждала от моето военно:) :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, някой дали пробва да мине със спринцовка в ръчния багаж? Гледам, че преди време е обсъждано.

Една позната ще лети до Португалия скоро с Wizzair и Ryanair. Проблемът е че е болна от рак и заболяването и изисква да слага някаква инжекция през определен период. Точно по време на престоя и в Португалия се налага да се сложи следващата доза от лекарството. Затова се чудя какво става със спринцовките в ръчния багаж? Как човек да вземе такива? Пише, че е забранено пренасянето им в ръчния багаж. (Тя ще има само малък и голям салонен багаж.) 

Предполагам, че този документ за заболяването, които трябва да носи със себе си, трябва да е преведен на английски език, но дали трябва някакви печати от лекуващия лекар .....

Връзка към мнение

А не е ли по-добре да си купи от там спринцовка, предполагам че не струват много.

Някои лекарства са директно в шприца, като ваксините.

Диабетиците пътуват без проблем със сет за инсулин. като си носят съответните документи.

Нати, а лекарството в спринцовка ли е, или е флакон, пък спринцовката - отделно. Ако е така - по- добре да си купи там, на място. Аз съм пътувала със спринцовка в ръчния, заедно с противоалергична ампула и не е имало проблем. Ама знае ли се?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

(Тя ще има само малък и голям салонен багаж.) 

Разрешена е само една бройка салонен багаж, да не стане грешка.

Връзка към мнение

еми било едно цяло - спринцовката и лекарството, и трябва да се сложи точно на определен ден. Да не говорим и че лекарството е скъпо, колкото билета. Иначе за багажа - те са група от няколко човека и ще пътуват едни с голям салонен багаж, едни с малък, ама кой с какъв ще е не знам...

Редактирано от Nati
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

 

Във връзка с ограничението на течности в ръчния багаж до 100 мл, може ли някой да ми каже откъде мога да си взема малки пластмасови шишета с този грамаж (става дума за пренасяне на лекарство) и пътуване с Ryanair.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Във връзка с ограничението на течности в ръчния багаж до 100 мл, може ли някой да ми каже откъде мога да си взема малки пластмасови шишета с този грамаж (става дума за пренасяне на лекарство) и пътуване с Ryanair.

Вили, провери в Джъмбо(там със сигурност има) или в някоя аптека.

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Ако тези изисквания станат масови, ще е голям проблем :(

 

 

Под санкция попада всичко по-голямо от мобилен телефон
 

Властите в САЩ тайно са поискали авиолинии от 13 държави да забраният на пътниците да носят със себе си всякакви електронни или електрически устройства, по-големи от мобилен телефон. Това пише The Guardian, цитиран от агенция "Фокус".

Новата разпоредба е била разпространена в понеделник чрез имейл, който Администрацията за транспортна безопасност на САЩ (TSA) нарече „конфиденциален“.

Изискването забранява носенето в салона на лаптопи, таблети, четци за електронни книги и дори фототехника, по-голяма от мобилен телефон. Всички подобни устройства трябва да бъдат в чекирания багаж.

Сред засегнатите са Саудитските авиолинии и Кралските йордански авиолинии. Пълният списък не е разкрит и на самите компании, попаднали в него.

„Циркулярният“ имейл не представлява публична разпоредба, но се очаква авиокомпаниите да приложат новите правила в срок от 96 часа. Според Кралските йордански авиолинии забраната важи едновременно за полети от и за САЩ.

В понеделник следобед длъжностно лице от американската администрация сподели пред „Ройтерс“, че забраната е предизвикана от „терористична заплаха“ и се очаква да бъде обявена официално във вторник от вътрешното министерство на страната. Служителят добави, че разпоредбата не се отнася за американските авиокомпании.

http://www.clubz.bg/51816-sasht_zabrana_za_tableti_i_laptopi_v_avioliniite_na_13_dyrjavi

Връзка към мнение

Великобритания налага забрана спрямо 6 страни от Близкия изток за пренасяне на големи елекронни устройства в ръчния самолетен багаж като лаптопи, таблети и големи телефони. Същият режим важи и за полети до САЩ.

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-39343971

Връзка към мнение

Великобритания налага забрана спрямо 6 страни от Близкия изток за пренасяне на големи елекронни устройства в ръчния самолетен багаж като лаптопи, таблети и големи телефони. Същият режим важи и за полети до САЩ.

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-39343971

 

Айде, почна се новата вълна параноична шизофрения от фашистки тип....  :wacko:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.