Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

Тая новина май не е официално потвърдена. Интересно е как забраняваш нещо с "таен" имейл? Значи, отивам на летището и изведнъж научавам, че не мога да си нося багажа, защото имало "тайно" разпореждане, че нещо е забранено.

 

В списъка, който аз видях, беше включено и истанбулското летище. Една камара бизнес полети минават през там. Не мога да си представя как такава забрана ще се отрази на бизнес полетите.

 

Просто всичко ми се струва кьор фишек. Нека изчакаме няколко дни и ще видим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От днес истанбулското летище няма да допуска лаптопи, таблети, четци за електронни книги и дори фототехника, по-голяма от мобилен телефон в ръчния багаж. Всички подобни устройства трябва да бъдат в чекирания багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто всичко ми се струва кьор фишек. Нека изчакаме няколко дни и ще видим.

Тази събота е крайният срок, в който трябва да влезе в сила. Да видим.

 

The airlines included in the US decision have been given a deadline of 07:00 GMT on Saturday to impose the ban, officials said, adding that the restriction had no end date.

However, an Emirates spokeswoman told Reuters news agency the airline understood that the US directive would come into effect on 25 March and remain valid until 14 October 2017.

 

Сериозни компании/летища, ще бъдат засегнати от тази забрана, сред които Qatar Airways, Emirates, Etihad Airways, British, EasyJet/

 

Hamad International, Doha, Qatar

Abu Dhabi International, United Arab Emirates

Dubai International, United Arab Emirates

Ataturk Airport, Istanbul, Turkey

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътуващите към Великобритания и САЩ ще са засегнати от новата регулация.

 

_95256013_airports_graphic.jpg

 

_95259009_uk_airport_laptop_ban_624_v1.p

 

_95259013_device_travel_banned_inf624.pn

 

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-39333424

 

В авиационни форуми коментираха, че самозапалване на акумулаторите на мобилни устройства в багажното може да доведат до по голям проблем от колкото опасността от тероризъм. За самите устройства също е голям въпрос колко е полезно да се слагат в чекирания багаж...


От днес истанбулското летище няма да допуска лаптопи, таблети, четци за електронни книги и дори фототехника, по-голяма от мобилен телефон в ръчния багаж. Всички подобни устройства трябва да бъдат в чекирания багаж.

 

Чудя се какво ще направят професионалните фотографи с фото техника за 5-10 хиляди евро? Ако я откраднат или се счупи кой ще отговаря?

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тая новина май не е официално потвърдена. Интересно е как забраняваш нещо с "таен" имейл? Значи, отивам на летището и изведнъж научавам, че не мога да си нося багажа, защото имало "тайно" разпореждане, че нещо е забранено.

 

В списъка, който аз видях, беше включено и истанбулското летище. Една камара бизнес полети минават през там. Не мога да си представя как такава забрана ще се отрази на бизнес полетите.

 

Просто всичко ми се струва кьор фишек. Нека изчакаме няколко дни и ще видим.

 

Аз не си позволявам да публикувам непроверени информации и винаги ползвам проверени официални източници. От вчера BBC непрекъснато коментират новината, която е в Breaking News, включително и в момента по BBC Breakfast. Не знам какво по-официално потвърждение искате от националната медия в конкретната страна. 

Пътуващите към Великобритания и САЩ ще са засегнати от новата регулация.

 

В авиационни форуми коментираха, че самозапалване на акумулаторите на мобилни устройства в багажното може да доведат до по голям проблем от колкото опасността от тероризъм. За самите устройства също е голям въпрос колко е полезно да се слагат в чекирания багаж...

 

Чудя се какво ще направят професионалните фотографи с фото техника за 5-10 хиляди евро? Ако я откраднат или се счупи кой ще отговаря?

 

И аз това си мислех относно самозапалването, но не съм особено запозната. Отделно, че застрахователните компании едва ли ще признаят оплакване при повреда на лаптоп, размятан в чекиран багаж. Не знам дали е валидно за фотографска техника.. 

От днес истанбулското летище няма да допуска лаптопи, таблети, четци за електронни книги и дори фототехника, по-голяма от мобилен телефон в ръчния багаж. Всички подобни устройства трябва да бъдат в чекирания багаж.

 

Том, това за всички полети ли е валидно или само за тези до САЩ и Велликобритания?

Връзка към мнение

Някак си не ми се връзва защо "електроник" терористите няма да се прекачат през друга точка на Европа ако искат да правят каквото и да е , а със сигурност ще изберат да излетят от въпросните летища ?  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някак си не ми се връзва защо "електроник" терористите няма да се прекачат през друга точка на Европа ако искат да правят каквото и да е , а със сигурност ще изберат да излетят от въпросните летища ?  :)

 

Напълно съм съгласна, макар че специално египетските летища, например, имат доказани пропуски при официален одит. Мисля, че мярката в голяма степен е психологическа... Проблемът е, че много хора ползват тези летища за хъб, а не пътуват до там специално и ще има много засегнати хора. Не съм сигурна доколко мярката е ефективна, но може и да не разбирам. 

 

Засега са засегнати са полетите до две страни. UK е голям транспортен хъб, но все пак е с лимитирано влияние. Щатите са огромна дестинация, но пак е една страна. Не знам дали няма да повлияе и на останалите, обаче... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Някак си не ми се връзва защо "електроник" терористите няма да се прекачат през друга точка на Европа ако искат да правят каквото и да е , а със сигурност ще изберат да излетят от въпросните летища ?  :)

 

Вероятно потенциалните терористите физически са в тези държави, а за пътуването през ЕС е възможно да им трябва шенгенска виза. Ако се окаже, че опасността е реална може още държави да въведат подобна забрана. Видимо е, че САЩ и Великобритания не действат съгласувано защото списъкът им с държави не съвпада напълно.

 

Ако добре си спомням забраната за пренасяне на течности в ръчния багаж също не беше въведена по едно и също време в цял свят.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

От днес истанбулското летище няма да допуска лаптопи, таблети, четци за електронни книги и дори фототехника, по-голяма от мобилен телефон в ръчния багаж. Всички подобни устройства трябва да бъдат в чекирания багаж.

В информацията, която аз прочетох, става въпрос за полети към UK и USA.

Така ли е?

Връзка към мнение

В информацията, която аз прочетох, става въпрос за полети към UK и USA.

Така ли е?

 

Да но само за пътниците тръгващи от отбелязаните на картата държави.

 

_95259009_uk_airport_laptop_ban_624_v1.p

Връзка към мнение

Т.е. трансферните пътници не са афектирани?

 

Не видях такова изключение. Ако пътуваш с прекачване в Истанбул, Доха или Дубай за Лондон или Ню-Йорк и за теб трябва да се отнася. Голям въпрос е какво става ако секюрити проверката не е на гейта, а преди транзитната зона и ти се качиш на полета без допълнителна проверка на багажа.

Връзка към мнение

Т.е. трансферните пътници не са афектирани?

 

Засегнати са всички пътници, пътуващи директно до UK и USA от тези летища. Трансферните пътници, пътуващи от тези летища през UK и USA, също са засегнати. 

Връзка към мнение

Засегнати са всички пътници, пътуващи директно до UK и USA от тези летища. Трансферните пътници, пътуващи от тези летища през UK и USA, също са засегнати. 

 

Въпросът е какво става с пътниците пътуващи през Истанбул, Доха и Дубай до UK и USA? Ако има секюрити проверка трябва да показваш предишната бордна карта и теб ще те пуснат, а който не може да представи бордна карта от предишен полет няма ли да го пуснат?

Връзка към мнение

Въпросът е какво става с пътниците пътуващи през Истанбул, Доха и Дубай до UK и USA? Ако има секюрити проверка трябва да показваш предишната бордна карта и теб ще те пуснат, а който не може да представи бордна карта от предишен полет няма ли да го пуснат?

 

Знам само, че ще има сериозен хаос. Иначе официални отговори на въпросите ти - които са съвсем резонни - нямам.

 

Моята лична трактовка - силно подозирам, че щом пътуваш през тези летища с крайна дестинация UK и USA, няма да позволят такова оборудване в ръчния багаж. Силно подозирам, че и самите авиокомпании ще бъдат ангажирани с това изискване. По BBC директно коментират кои авиокомпании летят до UK от тези летища и това, че те всички ще са засегнати. Никой не коментира изключения за пътник, идващ от Малайзия, например, а се коментират целия пътникопоток от конкретно летище. Вероятно и авиокомпаниите ще започнат да носят отговорност.

 

Пак казвам, това са вече мои съждения на база видяно и прочетено.

Rainy, само за тези до САЩ, за  Велликобритания не съм сигурен. Това бе оповестено снощи тук по пресата и новините.

 

Благодаря ти. Великобритания също баннаха Истанбул, в това съм сигурна. Въпросът ми беше дали летището е диференцирало полетите до определени страни. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ограничението с течностите лесно може да се преживее, защото срещу няколко евро може да си купиш вода, уиски, вино и т.н. в транзитната зона. Новите ограничения обаче ще създадат огромен хаос и рекламации със счупени, повредени или откраднати лаптопи, таблети, фото техника и т.н. :(

 

С директен полет на Emirates от Дубай до Ню-Йорк няма да можеш да качиш лаптопа на борда, но с полета Дубай-Атина-Ню-Йорк или Дубай-Милано-Ню-Йорк няма да имаш проблем. Доста странно решение.

 

Вероятно повечето пътници ще предпочетат да летят заобиколно но да не си чекират електрониката и от това ще доведе до сериозно преразпределение на въздушния трафик.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С директен полет на Emirates от Дубай до Ню-Йорк няма да можеш да качиш лаптопа на борда, но с полета Дубай-Атина-Ню-Йорк или Дубай-Милано-Ню-Йорк няма да имаш проблем. Доста странно решение.

 

Или с течение на времето и останалите летища и АК да въведат същите ограничения..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

Вероятно повечето пътници ще предпочетат да летят заобиколно но да не си чекират електрониката и от това ще доведе до сериозно преразпеделение на въздушния трафик.

 

Което отново води до утопичната ми идея да превърнем София в сериозен регионален хъб и вземем поне част от истанбулския трафик... ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ограничението с течностите лесно може да се преживее, защото срещу няколко евро може да си купиш вода, уиски, вино и т.н. в транзитната зона. Новите ограничения обаче ще създадат огромен хаос и рекламации със счупени, повредени или откраднати лаптопи, таблети, фото техника и т.н. :(

 

С директен полет на Emirates от Дубай до Ню-Йорк няма да можеш да качиш лаптопа на борда, но с полета Дубай-Атина-Ню-Йорк или Дубай-Милано-Ню-Йорк няма да имаш проблем. Доста странно решение.

 

Вероятно повечето пътници ще предпочетат да летят заобиколно но да не си чекират електрониката и от това ще доведе до сериозно преразпеделение на въздушния трафик.

 

Наистина ще има огромни проблеми. Проблеми, далеч не касаещи хора като нас, а и други, които плащат луди пари, за да пътуват - бизнеса. И от които зависят самите авиокомпании.

 

Ние имаме официално разпространено писмо в компанията за рестрикциите. Непрекъснато се пътува в Близкия изток. В момента строим много сериозен (всъщност, огромен) обект в Саудитска Арабия, ОАЕ имаме голяма офис база. Нямам никаква идея как ще се реши този въпрос - и чисто теоретично не мога да си представя да си пусна служебния лаптоп в чекиран багаж  :blink: Това засяга десетки хиляди хора в тези региони - внасящи данъци в САЩ и Великобритания.

 

От реакциите на бизнеса ще зависи как ще се развие това ограничение, макар че не съм голям оптимист, ако е разпореждане, спуснато от Бътрешните служби...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Което отново води до утопичната ми идея да превърнем София в сериозен регионален хъб и вземем поне част от истанбулския трафик... ;)

 

Тази регулация едва ли ще издържи в този вид дълго време. Или всички ще я въведа или ще направят промяна на скенерите по летищата за да няма нужда от такива рестрикции. До колкото знам имаше идея скоро да отпадне ограничението за течностите поради въвеждането на нови скенери, които усещат взривните вещества.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тази регулация едва ли ще издържи в този вид дълго време. Или всички ще я въведа или ще направят промяна на скенерите по летищата за да няма нужда от такива рестрикции. До колкото знам имаше идея скоро да отпадне ограничението за течностите поради въвеждането на нови скенери, които усещат взривните вещества.

 

Аз също мисля, че подобна рестрикция е обречена, но все пак е добре дошла предвид ситуацията в Турция и не особено доброто бъдеще на обществено-политическите процеси там. Само да имахме добре подготвени дипломати, но май сме далеч от тези времена...

Връзка към мнение

Аз също мисля, че подобна рестрикция е обречена, но все пак е добре дошла предвид ситуацията в Турция и не особено доброто бъдеще на обществено-политическите процеси там. Само да имахме добре подготвени дипломати, но май сме далеч от тези времена...

 

В момента има нужда да имаш авиокомпания, която лети между засегнатите от рестрикциите държави. Аерофлот, Луфтханза и т.н. ще спечелят най-много. Air Serbia също може да намаже малко ;)

Ние имаме официално разпространено писмо в компанията за рестрикциите. Непрекъснато се пътува в Близкия изток. В момента строим много сериозен (всъщност, огромен) обект в Саудитска Арабия, ОАЕ имаме голяма офис база. Нямам никаква идея как ще се реши този въпрос - и чисто теоретично не мога да си представя да си пусна служебния лаптоп в чекиран багаж  :blink: Това засяга десетки хиляди хора в тези региони - внасящи данъци в САЩ и Великобритания.

 

Само ви предупредиха за рестрикциите или ви предложиха и алтернативи за летене? Препоръчаха ли ви да си слагате лаптопа в чекирания багаж?

Връзка към мнение

Сега си представете ако лаптопът или скъпият ви фотоапарат е в чекирания багаж на долното видео :angry:

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=BPloIzDa6bg

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.