Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

* предвид `преклонната` ми възраст (почти 60), съм свикнала на метъл събития да не ме проверяват изобщо, но номерът по летищата явно няма да мине ;)

 

То не е за тук, но ми стана любопитно как така щастливец, който е свидетел на революцията на "онези четиримата", Стоунс, а по-късно и на феномена Зепелен, днес е част от "метъл" културата, като в случая не влагам нищо лошо, разбира се... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

OFF TOPIC

 

 

Duke, въпросът ти почти съдържа отговора.

Как така? Ами така – метъл групите са сравнително отскоро.

Започнах с рок и продължавам да харесвам рок (никът ми е част от име на песен – Have a Nice Day). После се появиха по-яростно звучащите метъл банди, чиято музика е много по-богата, музикантите нерядко са виртуози на своите инструменти и група от 5 човека звучи като малък симфоничен оркестър. (последните години във Вакен има по поне една група, която свири заедно със симфоничен оркестър на сцената също.)

Метълът е музиката на онази по-интелектуална част от профитата, чието ежедневие е еднообразно и натоварено :) А и аз си останах на 33, скоро ги отпразнувах за 26-ти път :D

*  мечтата ми е да гледам на Бродуей мюзикъла „Котки” -  далечко от метъла :))) Като възобновят представленията, ще помагате за хотел и билети ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Досега не съм пътувала с резервни акумулаторни батерии. ОК ли са следните неща за ръчния багаж:

В една кутия (всъщност в оригиналната им кутия) имам следните неща: 

http://www.sunnybag.com/collections/accessories/products/sunnybag-powerstick (2200mAh)

и соларно зарядно:
http://www.sunnybag.com/collections/outdoor

Отделно резервна батерия за фотото 1000mAh. 

 

Гледайки тук 
http://www.qatarairways.com/us/en/restricted-baggage.page

и с лошата ми математика - не би трябвало да имам проблем с Power stick-a, излиза 110Wh по мои сметки (вероятно грешни)... но да си питам  :rolleyes:

 

Ако не ми е за тук въпроса - може да го преместите :)

Връзка към мнение

Досега не съм пътувала с резервни акумулаторни батерии. ОК ли са следните неща за ръчния багаж:

В една кутия (всъщност в оригиналната им кутия) имам следните неща: 

http://www.sunnybag.com/collections/accessories/products/sunnybag-powerstick (2200mAh)

и соларно зарядно:

http://www.sunnybag.com/collections/outdoor

Отделно резервна батерия за фотото 1000mAh. 

 

Гледайки тук 

http://www.qatarairways.com/us/en/restricted-baggage.page

и с лошата ми математика - не би трябвало да имам проблем с Power stick-a, излиза 110Wh по мои сметки (вероятно грешни)... но да си питам  :rolleyes:

 

Ако не ми е за тук въпроса - може да го преместите :)

 

Никакви проблеми нямаш с две думи :) Тия ограничения ще влезнат в сила, ако носиш 3-4 лаптоп батерии и подобни, за дребните неща и зарядни си си ок. 

Връзка към мнение

На летището в Шанхай не допускат запалки под всякаква форма - дори празни. За компенсация, в пушилнята имат следното високотехнологично устройство:

IMG_20140908_081235.jpg

 

На излизане от Нова Зеландия имат подробна проверка на тоалетните принадлежности и правят забележки ако надвишавате очакваните количества за употреба по време на полета.

Връзка към мнение

Да попитам , повечето сте минавали през Бен Гурион има ли нещо по специално забранено за носене. Ще се видим с познати там и искат да им носим храна (още не съм се съгласила) но сме само с голям салонен багаж можем ли да носим храна? И относно апарата моя е от по-големите, но сбатерии и обикновено ползвам презареждащи се, че правя по  снимки в минута  :lol:  как стои въпроса с тези батерии и зарядното за тях?

Връзка към мнение

С тази презумпция попитах, но пише ли го някъде?

 

То и аз малко наизуст се изказах :) В безмитния примерно си продават стъклени бутилки като стой та гледай, така че може и да е разрешено. Може би ще е най-добре да метнеш едно обаждане до летището и да споделиш после. Попаднах на тема в някакъв бирен форум, където твърдят, че си носят празни бутилки за колекцията редовно и като цяло няма проблеми, но чат-пат като попаднеш на крив агент ги взимат. 

 

 

Да попитам , повечето сте минавали през Бен Гурион има ли нещо по специално забранено за носене. Ще се видим с познати там и искат да им носим храна (още не съм се съгласила) но сме само с голям салонен багаж можем ли да носим храна? И относно апарата моя е от по-големите, но сбатерии и обикновено ползвам презареждащи се, че правя по  снимки в минута  :lol:  как стои въпроса с тези батерии и зарядното за тях?

 

Точно 3-4 мнения над твоето ги обсъждахме батериите, конкретно за Qatar Airways. Ако си с Уиз за пълно спокойствие си ги питай тях, но ще се изненадам супер много, ако някой някъде по света направи проблем за 1-2 допълнителни батерии. Храна по начало може да се носи, стига да не е течност или гел. Т.е. луканки, сирене - става. Мед - не става. Но това е в общия случай, не съм чувал да има специфични ограничения за Израел, но знае ли се...

Връзка към мнение

Никакъв проблем с батериите и зарядното, защо реши, че е проблем? За храната, аз носих, но в чекирания, без проблем, по прицип не е забранено, за ръчния обаче не знам.

Връзка към мнение

Ами знам ли нали има кабел :) малко се притеснявам за специфичните неща в Израел. Иначе искат точно луканки да им носим , ама ще видим още не съм склонила, предпочитам да не нося.

Връзка към мнение

Всичко зависи от летището, през което се минава, и от степента на тревога, в която се намира авиационната сигурност в района. Според мен, с една запалка можеш да направиш МНОГО по-големи поразии, отколкото с бутилка, но ето - почти навсякъде дават с по наколко да летиш. Имам един специален уред в себе си - cardsharp. Острието му е точно на нормата от 5см, бил съм на недин полет с него, но миналата година в Атинам и го конфискуваха. Спорих, сочих табелите, грам не ги интересува. Всичко опира до преценката на агента по сигурността. Добре, че си бях купил няколко..

Връзка към мнение

само на връщане ни пуснаха чекирания багаж през скенер, на отиване-не ...

Защо реши, че на отиване не е сканиран чекираният багаж? :rolleyes:

По принцип всеки чекиран багаж минава през скенер, просто този скенер, в общия случай не се вижда от залите до които имат достъп пътниците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно празната бутилка. Минавала съм с малка бутилка от 0.500мл, празна. Преразгледаха ми багажа подробно, докато неоткриха бутилката, за тяхна изненада - празна. Митничарката ми се подсмихна и ме пусна, разочарована как не ме е хванала в беля.

Действието се развиваше на летището в Гран Канария.

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

Не. Може да я счупиш и става оръжие. 

 

А стъклените бутилки (с вино, уиски и т.н.) купени от безмитна зона не стават ли и те за оръжие, ако се счупят? :huh:-_-

Купувала съм от безмитна зона бутилка вино за подарък... не знаех, че съм носила "оръжие" :blush:B) 

Иначе без да искам минах с бутилка (PVC) от 500 мл пълна с вода  на Ел Прат в Барселона. Бях си купила вода за из път и я бях забравила, че е в ръчната ми чанта. Чак в самолета се усетих, че е минала през скенерите на ръчния багаж без да я забележат :rolleyes:

Връзка към мнение

Не знам, ама последно на летището във Фес пред мен хората бяха с едни раници, в които им стърчеше по една бутилка от литър и половина вода и никой нищо не каза, спокойно си минаха. :)

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Не знам, ама последно на летището във Фес пред мен хората бяха с едни раници, в които им стърчеше по една бутилка от литър и половина вода и никой нищо не каза, спокойно си минаха. :)

 

То си зависи от държавата, много са по-лежерни и нямат такива стриктни правила. ЕС и САЩ са церберите :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Да попитам , повечето сте минавали през Бен Гурион има ли нещо по специално забранено за носене. Ще се видим с познати там и искат да им носим храна (още не съм се съгласила) но сме само с голям салонен багаж можем ли да носим храна? И относно апарата моя е от по-големите, но сбатерии и обикновено ползвам презареждащи се, че правя по  снимки в минута  :lol:  как стои въпроса с тези батерии и зарядното за тях?

 

Според мен няма да има никакъв проблем. Между другото Бен Гурион е единственото летище в света, на което са ме пускали да мина с шише вода в ръчния багаж, като митничаря с широка усмивка каза "на нас в Израел не ни пука за тези неща" :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.