Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

днеска отскочих до Амстердам и то е ясно.... интересуваме дали мога да сложа в багажа(не ръчен) едно кексче? Пътувам с Wizz от Шарлероа към София.

 

Понеже подозирам, че говориш за специално кексче, то като цяло няма проблем в контекста на темата. Не е течност, не е оръжие, не е острие. 

 

Но на митничарите и кучетата, които надушват такива неща може да им се стори много интересно, а от там главоболия бол. Наистина, едно кексче не е нищо особено, най-вероятно никой няма да го види/усети, но и драмите, които може да си докараш не са за пренебрегване. Много пъти са ме карали през годините да нося или кексчета, или цигари, но твърдо не съм се навивал. Който е толкова мераклия да отиде до Амстердам и да пробва на място :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може, защо да неможе, малко ще се смачка, но пък ако съставките си струват, защо не?? :)

Сестрата се спича да не го подушели кучета... и да не стават панаири и т.н.

 

 

Понеже подозирам, че говориш за специално кексче, то като цяло няма проблем в контекста на темата. Не е течност, не е оръжие, не е острие. 

 

Но на митничарите и кучетата, които надушват такива неща може да им се стори много интересно, а от там главоболия бол. Наистина, едно кексче не е нищо особено, най-вероятно никой няма да го види/усети, но и драмите, които може да си докараш не са за пренебрегване. Много пъти са ме карали през годините да нося или кексчета, или цигари, но твърдо не съм се навивал. Който е толкова мераклия да отиде до Амстердам и да пробва на място :)

Мерси :)

 

До колкото рабрах в Белгия до 3 гр. не правят проблем на кексчето пише 0,5 гр... за София имам притеснения....

Редактирано от asdffafds
Връзка към мнение

Да споделя за Трибхуван /Катманду/

На излитане за Лукла прибираха всякакви остриета - ножчета, ножички. На едната девойка с мен й прибраха ножичката от аптечката (съвсем нищожно острие, при това заоблено). На друга й взеха джобното ножче, но второто не го видяха. Сами са си виновни, че ги носеха в ръчния, де. Но за ножичката прекалиха малко.

На връщане ми прибраха запалката И цигарите. Не разбрах защо - сигурно им се пушеше. За запалки никъде нищо не пишеше, а и на отиване минах с нея безпроблемно, но с цигарите ме изненадаха. И без това бяха гадни.

На международния терминал (доста гръмко звучи терминал за поголовния хаос там) ми прибраха още една запалка още на входа на летището. Вътре има smoking rooms, но не продават запалки. Пушачите се познавахме по случайното въртене пред въпросните лисичарници, чакайки да влезе някой щастливец със запалка. 

Редактирано от Gamina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Оперираха ми китката и сега съм с мека шина, а под шината има някакви метални неща, които държат оперираното затворено.

Някой има ли представа, дали това е проблем по летищата? Трябва да си извадя някакъв документ? :huh:

 

Извинявам се, ако има такава тема вече.

Връзка към мнение

Един приятел се прибра след ски инцидент в Австрия с метални пластини в рамото, но имаше документ за тях. Същия обаче пътува преди 2-3 години из Европа (май пак през Австрия беше минал) с мека шина на коляното + бастун и нямаше проблем, даже са го пускали с предимство по проверките.

Бързо оздравяване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, освен.... ако някой има нужда да му прекарам нещо нелегално в шината към Лондон, да пише на личнлично. :D

Връзка към мнение

надявам се не те подвеждам все пак, информацията ми е стара и не се отнася до Великобритания :)

Може би все пак документ потвърждаващ операцията няма да е излишен :)

Връзка към мнение

Благодаря, освен.... ако някой има нужда да му прекарам нещо нелегално в шината към Лондон, да пише на личнлично. :D

Все пак имай предвид, че форумът вече е доста популярен и тук четат/пишат няклко митничари и една гранична полицайка ;-)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Така е. Пошегувах се. :)

 

Няма страшно. Фичо е прав, но пропусна да каже, че митничарите и граничната полицайка са наши хора - шегаджии, така да се каже... :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз :biggrin:

Ама големи сте ми шегаджии. :Р

Аз мисля, че всички любители на пътешествията тук знаем правилата на играта и никой от нас не би обмислил сериозно да прави глупости. Обаче, го има и момента, че дискусиите са публични. Четат всякакви хора. Има шанс на някой да му хрумне нещо, което в последствие да му докара проблеми. Като симпатягата с кексчетата, btw. :D :)

 

Пс. Очертава се цяла седмица да летя по работа из ЕС и ще споделя как седи въпроса с шината и телбода по летищата. :)

Редактирано от VICTORY`
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

искам да попитам дали мога да нося самобръсначки, епилатор, пинсета и зарядни за телефон и фотоапарат в ръчния багаж? Пътувам с wizz до Кипър.

Редактирано от desiinka_19
Връзка към мнение

С пинсетата нещата са на кантар. Може да мине, но може и да не мине...

 

Днес за първи път ми се случи нещо странно при секюрити чек на Гатуик. Отделиха единият куфар (ръчен багаж), извадиха двата парфюма (един мъжки от 100 ml и един дамски от 80 ml, и двата 100% оригинални, както и тубичка паста за зъби от 75 ml), поставиха всичко това в малко найлоново пликче и го отнесоха за анализ. Минута по-късно ми върнаха торбичката с парфюмите и пастата за зъби и казаха, че всичко е наред. В ръчния багаж имаше още електроника и какви ли не "интересни" от гледна точка на проверката неща, но явно хората на рентгена се усъмниха в течностите. Десетки пъти сме минавали с подобни неща в тоалетен несесер, който освен всичко друго съдържа и нокторезачка, но за първи път ми се случва нещо подобно...

Връзка към мнение

С пинсетата нещата са на кантар. Може да мине, но може и да не мине...

 

Днес за първи път ми се случи нещо странно при секюрити чек на Гатуик. Отделиха единият куфар (ръчен багаж), извадиха двата парфюма (един мъжки от 100 ml и един дамски от 80 ml, и двата 100% оригинални, както и тубичка паста за зъби от 75 ml), поставиха всичко това в малко найлоново пликче и го отнесоха за анализ. Минута по-късно ми върнаха торбичката с парфюмите и пастата за зъби и казаха, че всичко е наред. В ръчния багаж имаше още електроника и какви ли не "интересни" от гледна точка на проверката неща, но явно хората на рентгена се усъмниха в течностите. Десетки пъти сме минавали с подобни неща в тоалетен несесер, който освен всичко друго съдържа и нокторезачка, но за първи път ми се случва нещо подобно...

Наскоро ми се случи нещо подобно на Лутън, но ми изследваха мобилния за наркотици или взривни вещества?!

 

На случаен принцип ли проверяват или който им се стори подозрителен?

Връзка към мнение

С пинсетата нещата са на кантар. Може да мине, но може и да не мине...

 

Днес за първи път ми се случи нещо странно при секюрити чек на Гатуик. Отделиха единият куфар (ръчен багаж), извадиха двата парфюма (един мъжки от 100 ml и един дамски от 80 ml, и двата 100% оригинални, както и тубичка паста за зъби от 75 ml), поставиха всичко това в малко найлоново пликче и го отнесоха за анализ. Минута по-късно ми върнаха торбичката с парфюмите и пастата за зъби и казаха, че всичко е наред. В ръчния багаж имаше още електроника и какви ли не "интересни" от гледна точка на проверката неща, но явно хората на рентгена се усъмниха в течностите. Десетки пъти сме минавали с подобни неща в тоалетен несесер, който освен всичко друго съдържа и нокторезачка, но за първи път ми се случва нещо подобно...

Случвало ми се е няколко пъти, но на Heathrow. Мисля, че покрай Американците и затягането на проверките в Ню Йорк, се затегнаха проверките и на летищата из Лондон.

 

Наскоро ми се случи нещо подобно на Лутън, но ми изследваха мобилния за наркотици или взривни вещества?!

 

На случаен принцип ли проверяват или който им се стори подозрителен?

Ми би трябвало да е случаен принципът, но щом вече двама човека се оплаквате, май не е. А и мен са ме проверявали на Лутън с това устройство дето минава по лаптопа и все едно, че обърсва праха от него. :D Телефона не са ми проверявали обаче там, а на Heathrow. Направо го разглобиха тогава. :)

Връзка към мнение

Телефона мога да го държа и в мен нали, а не в ръчния багаж? А проблем ли е ако нося часовник и гривна, които са метални? Задължително ли трябва да отделя парфюм, лосион, паста за зъби в прозрачно пликче?

Връзка към мнение

Телефона мога да го държа и в мен нали, а не в ръчния багаж?

Можеш

А проблем ли е ако нося часовник и гривна, които са метални?

Не, но на секюрити контрола ще трябва да ги свалиш

Задължително ли трябва да отделя парфюм, лосион, паста за зъби в прозрачно пликче?

Да в едно прозрачно пликче с клипс (до 1 л) или в прозрачен несесер, слагаш всички течности, които да са разфасовки до 100ml

 

За пенсетата, която си допълнила в предния си пост (както е писал и Дюк) може да мине, а може и да не мине и да те накарат да я изхвърлиш.

Редактирано от woman_in_white
Връзка към мнение

Случвало ми се е няколко пъти, но на Heathrow. Мисля, че покрай Американците и затягането на проверките в Ню Йорк, се затегнаха проверките и на летищата из Лондон.

 

Ми би трябвало да е случаен принципът, но щом вече двама човека се оплаквате, май не е. А и мен са ме проверявали на Лутън с това устройство дето минава по лаптопа и все едно, че обърсва праха от него. :D Телефона не са ми проверявали обаче там, а на Heathrow. Направо го разглобиха тогава. :)

Преди месец се връщах през Хийтроу.

От входа на летището, до гейта за излитане НИКОЙ не ми погледна личната карта! А в багажа се оказа, че съм забрвила бутилка вода. Приятелката ми беше адски учудена, че на нашето летище са далеч по-педантични.

 

На Лутън по същия начин. Останала съм с впечатлението, че щом изчезваш от UK, няма голямо значение дали пиличката ти е с такива размери, че да придобиеш смелост да нападнеш някой на борда с нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Останала съм с впечатлението, че щом изчезваш от UK, няма голямо значение дали пиличката ти е с такива размери, че да придобиеш смелост да нападнеш някой на борда с нея.

 

Точно така беше, но преди години. Тогава сякаш в очите на проверяващите се четеше облекчение, че напускаш Обединеното Кралство и като цяло проверката минаваше бързо. Нещата след 11/09 се затегнаха ужасно много, но ми се струва, че през последните няколко години са в апогея си...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно така беше, но преди години. Тогава сякаш в очите на проверяващите се четеше облекчение, че напускаш Обединеното Кралство и като цяло проверката минаваше бързо. Нещата след 11/09 се затегнаха ужасно много, но ми се струва, че през последните няколко години са в апогея си...

На мен ли говориш? Летях междуконтинентално през Москва на 19.09.2001г.

Все още светът беше в шок. Помня кучетата, полицаите с автоматите и много страх от страна на властите, от страна на пътниците. Всеки мъж с брада го разкостваха от проверки. В сложно време жиееем. :)

Отплеснах се от темата за багажите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.