Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

Веднъж на секюритито точно пред мен на един мъж му извадиха от багажа 5-6 кутии(не кутийки, а мегаопаковки) с бръснарски ножчета от този тип:

attachicon.gif1111.jpg

 

Беше много изненадан човека...

 

 

Бръснар

Връзка към мнение

Мисля, че спирта спада към леснозапалимите течности, които са забранени да се пренасят по въздух от повечето авиокомпании, та за това по летищата правят проблем за него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами не е така, позволени са течности в опаковки до 100мл както е описано по-горе. Няма значение какъв е билета.

Иначе аз се стремя никакви течности да не слагам в ръчния багаж, за да избегна занимавки с опаковане и бавене на летището. Както и пътувам без колан, за предпочитане с не много големи обувки, за да не се налага да се събувам, и изсипвам всички останали ми монети в касичките за дарения преди проверката. Ключовете и телефона в раницата, лаптоп нося само ако ми трябва за работа и т.н. Просто ми е много досадна цялата работа.

Връзка към мнение

На мен пък една приятелка ми каза да не нося никави течности в ръчния багаж, освен един малък парафюм. Може би, защото билета ми е евтин не позволяват.

Доведи я на един опреснителен курс при нас :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Сега като чета се сетих, че на летището в Палма де Майорка , бяхме забравили джобно ножче в чантичката и се сетихме вече в самолета , че мен сме го преместили в чекирания багаж. Оказа се, че явно не са го забелязали при проверката, но за сметка на това в съда ни ни пуснаха ;)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не си спомням на кое летище беше, но жена от провеката на багажа  ми казва " Господине ще прегеледаме ръчния ви багаж защото вътре има нещо като патронче " и какво намира......това което е на снимката . Аз не толкова , но тя доста се посмя :)

 

post-160-0-64237800-1419761277_thumb.jpg

Редактирано от Mitko
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Малко пресни сведения: В Коста Рика и Панама не можеш да имаш запалка или кибрит в себе си, от проверката за сигурност нататък. Няма значение вътрешен или международен полет. Също така, само в Коста Рика, нямаш право да носиш запалими течности - без значение дали са в малък контейнер. Останах си без спрея против комари, лака за коса и пяната за бръснене, като стой та гледай ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В смисъл хaресвa ми инфото, което си дaл. Не че си остaнaл без тези aксесоaри.

В Ю Aмерикa пък, нa вътрешните може дa се мине с всякaкви количествa течности.

 

На всички летища в Южна Америка (конкретно Бразилия, Аржентина и Чили), без значение малки, големи, международни, при вътрешни полети може да се носят в ръчния багаж течности. Много повече от литър, и в каквито разфасовки си искаш. И изобщо не се вадят отделно в пликове и т.н. Аз си минах последно с бутилка литър и половина сок + още половин литър вода. Всичко това в ръчния с мен в самолета. И изобщо не ги вадих на скенера. Даже в Пунта Аренас се чудиха защо ги питам. А в Сао Пауло само се усмихнаха и махнаха с ръка, явно там бяха свикнали да ги питат европейците и американосите.

Но всичко метално и електроника, се вадят задължително!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Магеланци, един въпрос към по-усведомените - според Вас ще ми направят ли проблем на проверката за сигурност ако се опитам да мина с голям пластмасов чадър (92 сантиметра)?

Предстои ми пътуване до дестинация с много дъжд и вятър, трудно ще преживея ако ми конфискуват единствения свестен и стабилен чадър, а не мога да го побера в чекирания багаж. :(

Връзка към мнение

Магеланци, един въпрос към по-усведомените - според Вас ще ми направят ли проблем на проверката за сигурност ако се опитам да мина с голям пластмасов чадър (92 сантиметра)?

Предстои ми пътуване до дестинация с много дъжд и вятър, трудно ще преживея ако ми конфискуват единствения свестен и стабилен чадър, а не мога да го побера в чекирания багаж. :(

 

Преминавала съм с големи чадъри без проблем на летище София както и на летища като Фиумичино и Париж Бове (бяхме си купили от Тур дьо Франс един такъв жълт голям чадър и нямаше да го преживеем да ни го вземат, но мина без проблем :))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте искам да ви попитам дали мога да нося в ръчния си багаж празно стъклено шише, което е декорирано за подарък и е 700 мл. Ще пътувам с Wizz Air за Италия.

Редактирано от Vasig
Връзка към мнение

Здравейте искам да ви попитам дали мога да нося в ръчния си багаж празно стъклено шише, което е декорирано за подарък и е 700 мл. Ще пътувам с Wizz Air за Италия.

Тога го обсъждахме някъде в тази тема. По принцип не е сред забранените предмети, но винаги зависи от проверяващите.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Бих искала да попитам- някой знае ли със сигурност дали мога в куфара да нося - спрей( такъв, който е за самоотбрана).

Наясно съм, че закопуването му и притежанието на територията на България е разрешено... Или по- точно не е забранено, но кал стоят нещата да си взема такъв в Англия?

Не искам да рискувам и да си навлеча проблеми, за това ако някой знае със сигурност ще съм му безкрайно благодарна, ако сподели!

П.С. Извинявам се за правописните грешки!

Връзка към мнение

Със сигурност ще ти го конфискуват на скенера, ако го сложиш в ръчния!

Ако е в големия няма кой да разбере, но не знам дали е разрешено употребата му в Англия

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Ооо в ръчния със сигурност не бих го сложила.

Но в куфара...?!?

Не искам да се превърна в престъпник за едното нищо

Не са позволени за употреба във Великобритания. И самото им носене у теб може да е проблем при претърсване. Ето тук повече информация, кажи ако има нужда от превод.

Връзка към мнение

Ооо в ръчния със сигурност не бих го сложила.

Но в куфара...?!?

Не искам да се превърна в престъпник за едното нищо

 

Забранено и като нищо ще се превърнеш в престъпник... Виж тази информация по-долу.

 

So, when you add to that to the fact that we cannot legally carry a weapon to defend ourselves, we are constantly having to look for an alternative method of protection for ourselves, our children and the family. 

Possibly the most effective, non lethal, weapon that would deter a would be looter is ‘pepper spray‘ –

unfortunately this is also classed as an offensive, and thus illegal, weapon.

The law is very specific, and is laid out in Section 5(1) (B) of the firearms act 1968.

This act prohibits any weapon of any description, designed or adapted for the discharge of any noxious liquid, gas or other substance.

 

 

In a nutshell the law is saying that full on pepper spray, the type the UK police use [ as seen in the photo on the right ] that contains a noxious gas is one of those items that is considered illegal to carry and illegal to use in the UK by civilians and preppers alike.

 

The only LEGAL ALTERNATIVE  that the public or UK preppers have at their disposal and is the equivalent to Pepper Spray in the UK for self defence is the  Mini Self Defence Spray Criminal Identifier 41XVjGwmVDL._SL160_.jpg

  • Can be carried by any adult for personal protection
  • Discreet and compact
  • This is a non lethal defence spray
  • Contains no chemicals or toxins
  • Spray range 4 mtrs
  • Highly effective, giving time to escape 

 

The Spray Container is very discreet and measures in at only 85 x 34 mm yet packs a punch that will stop a mugger in his tracks.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте Магеланци, попрехвърлих темата и попаднах на доста забавни констатации което  бе и причината за настоящият ми първи пост във форумът :) . Очаквам вашите въпроси за всичко свързано с темата и най вече на такива на които отговорите дадени тук са си останали само в сферата на догатките. Не се колебайте да се връщате и към вече задавани въпроси на които отговорът ви е ясен но ви е интересна логиката  на ограниченията както и любопитни въпроси от сорта "защо ми пищят обувките" и "верно ли мога да кача 1000мл. в ръчният" Отговаря ви се от първа ръка.  Поздрави :)

Редактирано от Милен
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци, попрехвърлих темата и попаднах на доста забавни констатации което  бе и причината за настоящият ми първи пост във форумът :) . Очаквам вашите въпроси за всичко свързано с темата и най вече на такива на които отговорите дадени тук са си останали само в сферата на догатките. Не се колебайте да се връщате и към вече задавани въпроси на които отговорът ви е ясен но ви е интересна логиката  на ограниченията както и любопитни въпроси от сорта "защо ми пищят обувките" и "верно ли мога да кача 1000мл. в ръчният" Отговаря ви се от първа ръка.  Поздрави :)

Сега остава да разберем и на кое летище е тази първа ръка. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.