Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

Могат да направят блокаж, и това важи за абсолютно всички карти, въпрос на сигурност. Не значи, че картата не може да се ползва извън Европа. По принцип може да се обадиш предварително и да кажеш, че ще посещаваш примерно Конго, Нигерия и Зимбабве, така че да не ти я блокират. За моята карта мога да го направя от приложението на телефона, но не е българска...

А и като ти я блокират е въпрос на едно обаждане за да се оправи положението. Обаждал съм се на Дайнърс от Чили, не боли толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е то може да не боли ама даваш пари и чакаш прехвърляния на оператор и т.н. и т.н. каква е логиката да е международна а трябва при всяко ползване извън ЕС да се обаждаш къде ще си да не ми водат счетоводството дет се вика.. веднъж вече издадена и при погасяване на време е пълна простотия от страна на банката да ти я блокира ей така

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
13 minutes ago, MatriXa said:

Е то може да не боли ама даваш пари и чакаш прехвърляния на оператор и т.н. и т.н. каква е логиката да е международна а трябва при всяко ползване извън ЕС да се обаждаш къде ще си да не ми водат счетоводството дет се вика.. веднъж вече издадена и при погасяване на време е пълна простотия от страна на банката да ти я блокира ей така

Тънка е линията между защита на средствата ти и свободата да разполагаш с тях. Тук говорим за блокиране, при много "бърза" смяна на дестинацията, затова е лесно да се предупреди картовия отдел на съответната банка, защото всяка банка има собствени критерии, за "светването на алармата".

Както колегата по-горе каза, с един разговор се отблокира карта, но същото не важи за неоторизирана транзакция или източване на картата - там процедурите са много тежки и продължават над месец. 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение
Преди 1 час, MatriXa каза:

Е то може да не боли ама даваш пари и чакаш прехвърляния на оператор и т.н. и т.н. каква е логиката да е международна а трябва при всяко ползване извън ЕС да се обаждаш къде ще си да не ми водат счетоводството дет се вика.. веднъж вече издадена и при погасяване на време е пълна простотия от страна на банката да ти я блокира ей така

Мисля, че надценяваш мащаба на това нещо. На мен ми се е случвало веднъж за 5-6 години активно ползване извън ЕС. И никога не съм предупреждавал.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 4/26/2018 в 20:57, 2326 каза:

Тънка е линията между защита на средствата ти и свободата да разполагаш с тях. Тук говорим за блокиране, при много "бърза" смяна на дестинацията, затова е лесно да се предупреди картовия отдел на съответната банка, защото всяка банка има собствени критерии, за "светването на алармата".

Както колегата по-горе каза, с един разговор се отблокира карта, но същото не важи за неоторизирана транзакция или източване на картата - там процедурите са много тежки и продължават над месец. 

 

 

То като цяло ако не ползваш банкомат който е следен в интернет е малък шанса според мен да ти бъде отркаднато нещо ако имаш 3Д секюр код.. зависи дали лаптопа ти е бъкан с вируси и т.н.

 

същото важи ако си изгубиш кредитната карта а към нея си закрепил на листче паролата :Д моите пароли никога не ги държа на хартиен носител на картите ..

 

Иначе да ако е бърза дестинацията предполагам се води хакерска атака и източване .. но ако някъде на почивка и  през определено време сменяш местата не би трябвало да го имат като ''заплаха'' но кой знае ... другото това което казвате едно обаждане.. нали знаете че едно е да се обадиш и друго е да ти вдигнат и да ти свършат работа ? знаеш ли че аз поради ''заета линия'' на всички оператори не съм успял да се свържа цял следобед с банката примерно ? ще си кажеш късмет.. е да де ама кво остава когато звъна от другия край на света и почнат да ме мотаят по операторите и не им оцеля работното време.. да уж имат 24 часова подръжка но ме съ мняя ме ми отблокират картата при подобен случай ако са почивни дни :)

Редактирано от MatriXa
Връзка към мнение
Катя мравката

Извинявам се ако тук не му е мястото, но да предупредя. През март си извадих така популярната тук виртуална виза на ЦКБ, заредих я от карта от ПИБ и се опитах да платя, но не мина. Реших да я закрия след 2 месеца и отидох в офиса на Бъкстон да си изтегля парите. Там ми казаха че нямало пари по нея. Проверих, че от ПИБ са превели парите. Връщам се в ЦКБ след 2 дена, там ми казват, че те не можели да видят дали и колко пари има по нея и били изпратили писмо до ПИБ, но нямали отговор. Освен това ми искаха потребителско име от 6 букви, каквото нямам, защото не са ми дали такова, а влизам с имейл. Имала съм си работа с други банки, някои доста мърляви, но досега не ми се е случвало такова нещо. Въобще най-добре си проверете сумите, защото нещата около тази карта са странни, поне при мен. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моят опит е подобен.  Практиката е да правят запитване с имейл до другата банка и след потвърждение  активират картата.  

Ползвах  я около два месеца след зареждането и се оказа,  че не е активирана,  защото не са получили отговор от ПИБ. Препратиха ме към ПИБ, в клон и от картов отдел там казаха,  че нямали такава практика,  парите са преведени и всичко е наред.  След повторен разговор с ЦКБ ми дадоха номер на телефон в ПИБ който го няма сред обявените в "контакти"  на банката. Пратиха потвърждение на ЦКБ и ползвах картата след минути. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 часа, Катя мравката каза:

Извинявам се ако тук не му е мястото, но да предупредя. През март си извадих така популярната тук виртуална виза на ЦКБ, заредих я от карта от ПИБ и се опитах да платя, но не мина. Реших да я закрия след 2 месеца и отидох в офиса на Бъкстон да си изтегля парите. Там ми казаха че нямало пари по нея. Проверих, че от ПИБ са превели парите. Връщам се в ЦКБ след 2 дена, там ми казват, че те не можели да видят дали и колко пари има по нея и били изпратили писмо до ПИБ, но нямали отговор. Освен това ми искаха потребителско име от 6 букви, каквото нямам, защото не са ми дали такова, а влизам с имейл. Имала съм си работа с други банки, някои доста мърляви, но досега не ми се е случвало такова нещо. Въобще най-добре си проверете сумите, защото нещата около тази карта са странни, поне при мен. 

При мен пък,исках да си сменя телефона на който се получават СМС след всеки превод.От 1 година съм подал писмена молба в офис на ЦКБ в провинцията  и още няма резултат.Получавам СМС на телефона на майка,защото преди това този номер беше мой,и после тя ми звъни.:)Имам 5 карти.

Редактирано от dimitrov6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Катя мравката каза:

Освен това ми искаха потребителско име от 6 букви, каквото нямам, защото не са ми дали такова, а влизам с имейл.

И мен са ме връщали... :-)

 

Като се влезе с имейл на https://virtualcard.ccbank.bg, в пълна информация за картата може да се види т.н. «кратко име за SMS» на виртуалната карта:

 

5af53e1db6814_Screenshot-11_05_2018.9_34_32.png.10c919fc83fb0f18fe2164a70232e926.png

 

Това изискват да се представи при теглене и закриване:

 

5af53e52d0ef4_Screenshot-11_05_2018.9_49_04.png.4e52bf92e2e62a632871f17771f70030.png

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

ДСК пак заковаха оферта :)

 

5% отстъпка при плащане с кредитна карта на Банка ДСК. Период на кампанията: 23.05.2018 г. – 24.06.2018 г.

Валидност  21.05.2018

Уважаеми/a XXX,

Възползвайте се от специалното ни предложение.

Банката ще Ви възстанови 5%  от стойността на всички покупки, които извършите с Вашата кредитна карта в периода на кампанията: 23.05.2018 г.-  24.06.2018 г. в следните видове търговски обекти:

-Хотели  

-Ресторанти и други заведения 

Връзка към мнение
преди 13 минути , Гост каза:

-Хотели  

-Ресторанти и други заведения 

Хе, при мен сега е Градина и Техника. Значи ги редуват, защото миналата година имах предложение за Ресторанти и Бензиностанции. И добре ми се отрази на цената на дизела. :-)

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
преди 1 минута , rik4o каза:

Хе, при мен сега е Градина и Техника. Значи ги редуват, защото миналата година имах предложение за Ресторанти и Бензиностанции.

И аз имах различно предния път, ама мислех, че е еднакво за всички.

Аз направо съм уцелил бингото :biggrin:

Връзка към мнение

Яяя! Наистина е различно. И аз имам 10% за техника, дом и градина. Месец след като се изръсихме за мебели и сега няма какво да купувам в тази област...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Конкуренцията е хубаво нещо, особено когато се заиграят и банкте. Вижте какво съобщение получих днес:

 

Fibank                                        03/07/2018 16:45:57

Плащайте с кредитна карта Visa от Fibank и получете обратно 5%* от сумата на всяка покупка направена на бензиностанции в България и чужбина.

Всяко плащане, увеличава размера на кешбек*. Срок на кампанията – 2 юли 2018 г. – 31 август 2018 г.

*Кешбек се изплаща до максимална стойност 50 лева на една карта за период, като изчислението за кешбек се прави за всеки един от периодите:

02.07.2018 г. – 31.07.2018 г.
01.08.2018 г. – 31.08.2018 г.

Участието е автоматично и не е необходима допълнителна регистрация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

случайно се загледах преди малко в обявени предстоящи изменения в тарифата на Уникредит - https://www.unicreditbulbank.bg/bg/tarifi-i-obshti-usloviya/promeni-po-tarifi-lihvi-usloviya/promeni-tarifa-fizicheski-iuridicheski-12-09-2018/

 

Уведомяваме Ви, че считано от 12.09.2018г. влизат в сила промени в Тарифата за физически лица и юридически лица, както следва:

Преустановява се предлагането на следните допълнителни услуги по Платежна сметка за основни операции:

  • Кредитен превод в евро на хартиен носител към платежна сметка при същата банка;
  • Кредитен превод в евро чрез онлайн банкиране към платежна сметка при същата банка;
  • Кредитен превод в евро на хартиен носител с вальор различен от вальор същия ден към платежна сметка при друга банка;
  • Кредитен превод в евро чрез онлайн банкиране с вальор различен от вальор същия ден към платежна сметка при друга банка;
  • Входящ кредитен превод в евро;
  • Плащане с дебитна карта на ПОС, обслужвано от друга банка в чужбина (вкл. Европейския съюз);
  • Теглене на пари с дебитна карта на АТМ, обслужвано от друга банка в чужбина (вкл. Европейския съюз), извън УниКредит Груп.
 
за тези услуги щели да събират пари по тарифата за физически лица, ама те и досега не са били безплатни?
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , antea каза:
  • Плащане с дебитна карта на ПОС, обслужвано от друга банка в чужбина (вкл. Европейския съюз)
за тези услуги щели да събират пари по тарифата за физически лица, ама те и досега не са били безплатни?

За дебитната карта, която ползвам е безплатно.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение

 

@Боян Димитров

 

--- Тази карта ми изглежда доста интересна и бих ползвал бонусите, но при мене има 2 недостатъка:

- Нямам сметки в ДСК и съответно нямам ДСК директ. Има ли въобще начин да я управлявам по друг начин? (отварянето на ДСК директ не е алтернатива, защото трябва да си направя и разплащателна сметка, а тя съответно е платена, което ще оскъпи допълнително и излишно картата)

 

Бояне, това не е така. Преди да си взема КК Wizz-DSk  имах КК на ДСК. С взимането на КК от ДСК си създаваш/създават ти акаунт в дск Директ и си гледаш движенията на КК. Сега имам две КК към ДСК - нормална и WIzz и нямам сметки в ДСК (разбира се ако не броим тези които стоят зад КК) и си имам ДСК Директ.

 

 

---  Допълнителни такси ще имам за прехвърляне на пари по картата, когато е задължена. Днес за пореденен път минах да надникна в офиса на Шипченски проход и опашката беше поне за час висене, т.е. алтернативата да ходя на каса в тази банка, за мене не съществува.

 

Аз погасявам КК си карта в ДСК от сметка в ЦКБ - online. Това струва 1 лв. т.е. за погасяване на задълженията си плащам макс. 12 лв. годишно.

 

 

--- Накрая, като му теглиш чертата, горе долу на мене ще ми излезе едно й също като пари да подържам тази карта, сравнено с това да си купя уиз дискаунт и да не се занимавам с ДСК.

 

Основния недостатък на КК Wizz-DSK е това че бонуса може да харчиш само като кредит в Wizz акаунта си т.е. само за неща, предлагани от Wizz. Но за сметка на това за всяка похарчена сума ти се връщат 2%, а не 1% както е при нормалната КК на ДСК и 4% за суми, похарчени през WIZZ.

 

 

--- Има ли кредитната карта в България, VISA или MASTERCARD, с по-добри условия и бонус програми от тази?

 

Хвърли едно око и на КК на ПИБ. Там поне с лимита няма да имаш проблем.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Fi Bank имат добри условия сега за кредитна карта по случай 25 години, която е без годишна такса за първите 25 месеца и промоционална лихва от 12% отново за първите 25 месеца. След този период годишната такса става 39лв, а лихвата 16% и 45 дена гратис.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 не знам как са другите банки, защото само в ПИБ имам КК, но сложиха доста неприятна такса за плащане в чужбина

но все още имат кешбек

 

Връзка към мнение
2 hours ago, bad kid said:

 не знам как са другите банки, защото само в ПИБ имам КК, но сложиха доста неприятна такса за плащане в чужбина

но все още имат кешбек

 

То да не стига човек до лихвата 🙂 , но не може 2009 лихвата по КК да е 17-18%, при 10-11 % на кредитите, сега 2018 да 16%, при кредити от 3% ???

Например ЦКБ имат 10% лихва и никакви такси но и никакви  кешбекове ....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение
Цитат

 

От 1 август влизат в сила промени в банковите такси. Българската народна банка (БНБ) слага таван на комисионите, които банките начисляват за теглене от банкомат, разкриване на сметка или плащане с дебитна карта.

 

С промените трябва да се намали таксата за откриване на разплащателна сметка. Откриването ѝ ще струва максимум 1.79 лв. Досега лимитът на цената на тази услуга беше 2.16 лв. Ако към сметката има и дебитна карта, таванът на цената на таксата ще намалее от 1.92 на 1.32 лв. В същото време обаче обслужването на разплащателна сметка ще поскъпне.

 

По-скъпо ще е тегленето на пари в брой от сметката в офиса на банката, тъй като средната такса за суми до 1000 лв. ще нарасне от 89 стотинки до 1.02 лв. От днес по-скъпо вече ще струва и тегленето на пари с дебитна карта от банкомат на друга банка.

 

Според европейските изисквания всяка година централната банка е задължена да публикува анализ на средните цени на банковите такси. Банките трябва да съобразят своите банкови такси със средните цени, определени от централната банка.

 

От https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/08/01/3290140_novite_bankovi_taksi_vlizat_v_sila/тук

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз пък имам въпрос за плащанията,извършвани директно от Букинг/напоследък виждам все повече по-малки места за настаняване с тази опция/.С каква карта е най-удачно да се плаща?Сега си гледам извлечението,за една нощувка,платена с Мастеркард на ПИБ ,курсът на еврото се връзва на 2.01лв.В случая не е много,ама е дразнещо.Иначе в СМС-а за блокираната сума,курсът си е прекрасен.Наясно съм,че проблемът е в банката,не в Букинг,но ми предстоят няколко такива резервации/включително и с приятели/ и искам да минимализирам загубите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.