Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

преди 8 минути , wilson каза:

2 лева на месец при Visa

Тея луди ли са? Както са тръгнали скоро ще изравнят таксите на дебитните и кредитните карти.

 

На този етап ПИБ прогресивно ми влиза в шит листа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , iaia_mama каза:

Да добавя, че в ЦКБ вземат по 10 лв, за да блокират кредитна карта.
Преди няколко месеца внезапно ми беше източена почти цялата кредитна карта. Веднага щом се усетих ( 2 дена след факта), блокирах картата и подадох жалба и оспорване на транзакциите. В резулат след около 2,5 месеца разследване се установи, че наистина аз нямам вина и ми възстановиха всичките пари. Още около два месеца после им трябваше и за да сторнират и лихвите, но и това направиха. А нова карта ми издадоха веднага, след като установиха, че нямам вина. Но, както казах, при блокиране на картата веднага ми взеха 10 лв.

  нямаш ли СМС известяване за голяма сума теглене наведнъж как не са те уведомили ?

Връзка към коментар

Абсолютно луди са явно... В момента е по-добре да ползваш кредитна пред дебитна. С всичките им такси и поддръжки на сметки в момента не са никаква оферта.

Редактирано от wilson
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , MatriXa каза:

  нямаш ли СМС известяване за голяма сума теглене наведнъж как не са те уведомили ?

Транзакциите бяха все на малки суми и в рамките на 2 дни... Е, вече имам известяване за всяка транзакция.

 

Връзка към коментар

ако трябва да сме точни 2 лв месечно е таксата за поддръжка на разплащателна сметка, към която има карти - може да е 1, а може да имаш и 4 карти към тази сметка - тогава какво - ще казваме, че имат такса от 50 стотинки на карта ли? и изобщо има ли банка, при която да имаш сметка с карти и да е напълно безплатна? ама не да си ВИП-клиент или работодателят ти да е свръх-обвързан с тях, а ей така - стандартни условия? разбирам, че всички тук сме ултра-хипер-мега спестовни и цепим стотинката на три, ама понякога яко се издребнява за суми от порядъка на 50 стотинки месечно, които се превръщат в глобален проблем

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар

@antea, от една страна разсъждаваш разумно, но от друга страна...

 

Capture.PNG.ade76d0839cc883c59e76e1f6e70d13b.PNG

 

500 милиончета от таксички - за шест месеца. За година - милиардче... как ти се струва?

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, wilson каза:

Не е по темата, но от днес ПИБ вдигнаха таксата за поддръжка на дебитните карти.

@antea, това е първият пост.  Информацията е за такса поддръжка на карти, не на сметка.  Ако съм с 4 карти*2лв. месечно?  Такса за поддръжка на сметка почти винаги има, ясно е. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Nik каза:

@antea, това е първият пост.  Информацията е за такса поддръжка на карти, не на сметка.  Ако съм с 4 карти*2лв. месечно?  Такса за поддръжка на сметка почти винаги има, ясно е. 

ами погледни си в извлечението и ще видиш, че имаш само едни 2 лв месечна такса по разплащателната сметка, независимо колко карти имаш към нея  - поне аз това виждам в моята сметка, до миналия месец таксата беше 1,50 лв; сега ако си правиш отделна разплащателна сметка към 3 вида дебитни карти - тогава ще имаш 3 такси

 

@Goal & Boss  надали му е тук мястото да водим дебати за макроикономически въпроси, исках само да кажа, че според мен е силно преувеличено такова драматично изказване за лудост и шит-листове на базата на 50 стотинки увеличение, защото за всеки човек по отделно тази сума не прави разликата, а иначе ясно, че банките печелят повече, умножено по броя си клиенти 🙂 а и в крайна сметка има официална статистика какви са средните равнища на банковите такси - http://www.bnb.bg/PaymentSystem/PSPaymentAccountswithBF/PSPAwithBFAverageFees/index.htm и всеки, който може да си намери условия по-добри от средните, е в правото си да го направи

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

 

Да се има предвид, че ако погасяваш Diners с дебитната си карта от ДСК, последните ще те натоварят с грозни такси... Мисля, че @Фичо го беше открил по трудния начин.

 

Не, имаше такса, когато погасих задължението на Diners-а с кредитна карта от ЦКБ.  С дебитна (от ЦКБ) няма такса. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, iaia_mama каза:

Транзакциите бяха все на малки суми и в рамките на 2 дни... Е, вече имам известяване за всяка транзакция.

 

a 3D secure cod  нямаш ли понеже сигурно са ти я източили онлайн каква кредитна карта имаше ? питам от чисто любопитство на всеки  може да се случи

Връзка към коментар

На мен ДСК са ми взимали грандиозни такси при директно погасяване на Diners, затова сега с ДСК дебитна зареждам Револют-а и с него погасявам. Каквито и превалутирания да се случват по трасето, със сигурност са много далеч от таксата на ДСК.

Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

... разбирам, че всички тук сме ултра-хипер-мега спестовни и цепим стотинката на три, ...

До сега само аз успявам да се справя. :wink:

 

Преди 1 час, Goal & Boss каза:

@antea, от една страна разсъждаваш разумно, но от друга страна...

 

Capture.PNG.ade76d0839cc883c59e76e1f6e70d13b.PNG

 

500 милиончета от таксички - за шест месеца. За година - милиардче... как ти се струва?

Знаеш ли колко по-лежерно се живее, ако си гледаш в своята паничка.:smile:

 

преди 8 минути , Фичо каза:

Не, имаше такса, когато погасих задължението на Diners-а с кредитна карта от ЦКБ.  С дебитна (от ЦКБ) няма такса. 

О-хо-о, значи и ти го можеш … набутването. :wink:

 

 

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

ако трябва да сме точни 2 лв месечно е таксата за поддръжка на разплащателна сметка, към която има карти

Точно както е писала @antea - таксата от 2 лв на месец е за поддръжка на сметката към която има N на брой карти!

Bank_account.png.dce6ac32a3b10c6d81373a8bedff3da4.png

 

Такса за поддръжка има само за дебитни карти MasterCard Paypass , а Маестро са без таксаDebit_Card_M.png.20ea6df1e10a661c9d4aa0845b4fad96.png

 

Също така без такса са и дебитни карти Visa Electron/V PAY

 Debit_Card_Visa.png.1ff7acb466e8f83a6a2852a98aaa7f0f.png

И друг път съм водила спора за таксите с Георги Матеев и съм сигурна, че ако неговата сметка в ДСК е без такса за обслужване, понеже използва ДСК Частни клиенти, то масово сметките в ДСК имат такса за обслужване, която едва ли е много по-различна от ПИБ.

 

Освен това и друг път съм писала, че чрез минаването на пакетна услуга "Моят избор онлайн", срещу такса от 3 лв месечно, вместо 2 лв, отпадат таксите за плащане в чужбина (0,25%), получавам безплатно теглене от банкоматите на всички банки в България и два включени междубанкови превода, така че наистина и аз не виждам причина от това настръхване и толкова резки изказвания за ПИБ. 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

50 стотинки увеличение, защото за всеки човек по отделно тази сума не прави разликата

Те и банките на това разчитат и затова започнаха да се уливат с таксите напоследък.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

ако трябва да сме точни 2 лв месечно е таксата за поддръжка на разплащателна сметка, към която има карти - може да е 1, а може да имаш и 4 карти към тази сметка - тогава какво - ще казваме, че имат такса от 50 стотинки на карта ли? и изобщо има ли банка, при която да имаш сметка с карти и да е напълно безплатна? ама не да си ВИП-клиент или работодателят ти да е свръх-обвързан с тях, а ей така - стандартни условия? разбирам, че всички тук сме ултра-хипер-мега спестовни и цепим стотинката на три, ама понякога яко се издребнява за суми от порядъка на 50 стотинки месечно, които се превръщат в глобален проблем

Без да искам да звуча грам заядливо, но по твоята логика защо и банките издребняват и постоянно вдигат таксите с някакви уж незначителни стотинки? Нали са "големи".

 

Не става въпрос за цепене на стотинката на 2 нито за гледане в чужда паница, но когато банковият сектор реализира половин милиард печалба то всяко вдигане на която и да е такса (или въвеждането на нова) вече влиза в зоната на живо дране и тотална наглярщина.

 

И да. Специално ПИБ вече са шит и нямат нищо общо с любимата банка отпреди 3 години, като категорично твърдя това като техен клиент от 1998 година. Само за последната година ревизираха 2-3 пъти таксите си (само в посока нагоре). И това е факт.

 

Не ме разбирай погрешно. Аз мразя еднакво всички банки и арогантното им отношение, включително ДСК. И се надявам услуги като Револют да прогресират още повече до ниво, в което ще мога да закрия всичките си банкови сметки и въобще да не се занимавам с шайката банкери. Така или иначе нещата бавно вървят натам 🙂

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

... защо и банките издребняват и постоянно вдигат таксите с някакви уж незначителни стотинки? Нали са "големи".

 

Банките би трябвало да работят с парите ни и затова такси не би трябвало да има, но ... в България банките намериха най-лесното - вдигането на такси. Условията на чужди банки в България се различават от условията в собствените им страни, защото "номера минава".

Темата е българските банки, но ако имаше тема за чуждите първото, което се сещам е без такса обслужване, без такаса теглене от банкомат / а където я има банкомата те пита три пъти дали си съгласен/, без такса трансакция за физически лица и т.н. и т.н.

Българските банки не печелят от инвестиция на парите ни /поне не основно/, а от изпилване на стотинката от всяко минало през тях левче.

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

И да. Специално ПИБ вече са шит и нямат нищо общо с любимата банка отпреди 3 години, като категорично твърдя това като техен клиент от 1998 година. Само за последната година ревизираха 2-3 пъти таксите си (само в посока нагоре). И това е факт.

 

Не ме разбирай погрешно. Аз мразя еднакво всички банки и арогантното им отношение, включително ДСК. И се надявам услуги като Револют да прогресират още повече до ниво, в което ще мога да закрия всичките си банкови сметки и въобще да не се занимавам с шайката банкери. Така или иначе нещата бавно вървят натам 🙂

и както се вижда от просто сравнение със средните нива на таксите, както и от просто отваряне на други банкови сайтове, въпросната месечна такса е точно на същото ниво като банката, която ти предпочиташ и която не е шит

 

аз пък държа да кажа, че специално взех отношение, защото точно ти го каза това - не просто някой, а доста уважаван член на обществото тук; дори и само заради авторитета и полезността ти по много други въпроси, половината от четящите, особено тези, които нямат сметки там, за да се осведомят набързо, няма да направят въпросното елементарно сравнение и ще им остане в главите само "шит, шит и шит";  не смятам това за редно - разбира се, че имаш право на лично мнение и отношение, но има и един такъв израз  - Noblesse oblige, та и с теб е така, няма как да не си даваш сметка, че по някакъв начин инфлуенсваш, да го кажем по народному :grin:, затова е добре при крайни изявления, да са напълно обективни :smile:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , chandni каза:

Точно както е писала @antea - таксата от 2 лв на месец е за поддръжка на сметката към която има N на брой карти!

Bank_account.png.dce6ac32a3b10c6d81373a8bedff3da4.png

 

Такса за поддръжка има само за дебитни карти MasterCard Paypass , а Маестро са без таксаDebit_Card_M.png.20ea6df1e10a661c9d4aa0845b4fad96.png

 

Също така без такса са и дебитни карти Visa Electron/V PAY

 Debit_Card_Visa.png.1ff7acb466e8f83a6a2852a98aaa7f0f.png

И друг път съм водила спора за таксите с Георги Матеев и съм сигурна, че ако неговата сметка в ДСК е без такса за обслужване, понеже използва ДСК Частни клиенти, то масово сметките в ДСК имат такса за обслужване, която едва ли е много по-различна от ПИБ.

 

Освен това и друг път съм писала, че чрез минаването на пакетна услуга "Моят избор онлайн", срещу такса от 3 лв месечно, вместо 2 лв, отпадат таксите за плащане в чужбина (0,25%), получавам безплатно теглене от банкоматите на всички банки в България и два включени междубанкови превода, така че наистина и аз не виждам причина от това настръхване и толкова резки изказвания за ПИБ. 

 

Спорът тук въобще не е ПИБ срещу ДСК. И двете са 1 дол дренки, като ДСК наскоро ме извозиха много долно с едни 45 лв скрита таксичка. Но все пак и двете влизат в категория "по-малкото зло" защото другите са още по-зле.

 

Спорът е има ли реално покритие на постоянното увеличение на таксите на всички банки? Според мен - не. Просто го удрят на грубо печалбарство и това определено не ми е ОК.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 47 минути , ven62 каза:

Знаеш ли колко по-лежерно се живее, ако си гледаш в своята паничка.:smile:
:wink:

 

 

А ти знаеш ли колко лежерно се живее, когато и банките гледат в твоята паничка? :smile:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Zdravko Nestorov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.