Прескочи до съдържание

3 дни в Косово


Препоръчани мнения

На последната сБирка се заговорихме за евентуално пътуване до Косово.От 03.03.до 05.03.18г.Почивни дни.

Мой познат има 9(девет)местен микробус,с който би могъл да ни закара до Прищина и местата,които искаме да посетим.За 80 лева на човек в двете посоки.В случай,че сме 8(осем)пасажери.Той е деветият.

За сега сме се събрали само 4-аз, @patilana, @mradulova и @stebal.

Ако някой желае да се присъедини е добре дошъл.

Моля за препоръки и съвети къде да се нощува,какво да се види и т.н.

Лично аз не насилвам нещата.Ако се осъществи пътуването ще се радвам много.В случай,че не се съберем групичка и не е сега моментът за Косово,няма проблем.Ще стане,когато трябва.:)

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
В момента, veseliache каза:

аз съм за + 1. Но ще потвърдя 100%  малко по нататък.

ОК.Ще очаквам включване!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както е рекъл Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече.Силно се надявам да се съберем достатъчно.:)

Освен Прищина, някой сеща ли се какво интересно има по пътя към нея през Скопие?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз нещо се колебая....., а там визи нямаше, нали ?

А и само момче, знам ли.:lol:

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение

@jungfraujoch, то с автобуси през Скопие излиза с малко по-евтино от тия 80 лв. :)

Въпреки първоначалния ми скептицизъм, все повече се навивам, нищо, че няма да има катерене ;)

По пътя между Скопие и Прищина, поне в македония, няма нищо интересно. Пътят минава през планинста Скопска црна гора, която не е нищо особено. Бил съм там няколко пъти на пикник по-скоро, отколкото да правя преходи, че лятото е жега, а букова сянка и каса бира... Тъй де ;)

Но март месец... :/

В Косово не съм сигурен, че точно в Прищина трябва да нощуваме. По-скоро нещо в близост до Печката патриаршия. Там, в западно косово е най-живописно. Клисурата Ругова, водопадът на Бели Дрин, няколко пещери, манастирът във Високи Дечани и самата патриаршия.   Поне от бърз "преглед на печата" така ми се струва :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

В Прищина няма почти нищо интересно. Единствено Библиотеката и Newborn паметника могат да се отличат. Имат етнографски музей, който е като зле поддържана копривщенска къща. Призрен е по-симпатичен за мен. Въпреки, че и там няма кой знае какво за правене - калето, Призренската лига и заведенийцата отвъд реката... Подгответе се за масово неизмазани къщи, прахоляк и мръсотойка, млади хора и цени до 2-3 евро :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, master_of_germs каза:

@jungfraujoch, то с автобуси през Скопие излиза с малко по-евтино от тия 80 лв. :)

Въпреки първоначалния ми скептицизъм, все повече се навивам, нищо, че няма да има катерене ;)

По пътя между Скопие и Прищина, поне в македония, няма нищо интересно. Пътят минава през планинста Скопска црна гора, която не е нищо особено. Бил съм там няколко пъти на пикник по-скоро, отколкото да правя преходи, че лятото е жега, а букова сянка и каса бира... Тъй де ;)

Но март месец... :/

В Косово не съм сигурен, че точно в Прищина трябва да нощуваме. По-скоро нещо в близост до Печката патриаршия. Там, в западно косово е най-живописно. Клисурата Ругова, водопадът на Бели Дрин, няколко пещери, манастирът във Високи Дечани и самата патриаршия.   Поне от бърз "преглед на печата" така ми се струва :)

@master_of_germs,избрахме почивните дни през март,защото за всички тогава е най-удобно.Пък и сме метеорологично независими :)

Да,по-евтино е с 6 лева,ако сме с автобус през Скопие,но пък с наш транспорт спираме където и когато си поискаме.Освен това няма да се чудим как да се придвижим до обектите,които споменаваш.

Ще се радвам да се присъединиш към нас.И щом казваш в Прищина ще спим и ще пием бира :)

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На мен темата ми звучи много интересно. Ние също мислим да правим някаква забежка по Балканите през почивните дни около националния празник. Няма да пътуваме с вашия микробус /така или иначе сме 4 човека, пък и не сме от София/, но ако съвпаднат идеите ни, ще се радвам целия маршрут или част от него да опознаваме заедно.

Така че ще следя темата. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Мисля и аз да се включа. :) Благодаря и за съвета за Призрен, поразгледах снимки в нета и ми допадна доста. Не знам дали се чака много по границите, когато е празник, но може би е добре да се тръгне рано. Предполагам, че ни трябват международни паспорти нали? 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , mary_shery каза:

Мисля и аз да се включа. :) Благодаря и за съвета за Призрен, поразгледах снимки в нета и ми допадна доста. Не знам дали се чака много по границите, когато е празник, но може би е добре да се тръгне рано. Предполагам, че ни трябват международни паспорти нали? 

Да,трябват международни паспорти.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Временен списък за Косово,по реда на записване:

@jungfraujoch, @patilana, @mradulova, @stebal, @veseliache+1, @Иван Попов, @master_of_germs-8 магеланци за микробуса

Първа резерва @mary_shery

Моля, до 10 дни да се уточним,пишете ми на лични.:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 23 часа, Иван Попов каза:

 

А и само момче, знам ли.:lol:

:lol:  Един ден ще го впишеш в портфолиото си - как си оцелявал три дни със седем жени!!!

Майтапа настрани, кажете ще ни пуснат ли 7 жени, едно момче:lol: и един ''представител на третия пол'' в лицето на шофьора:lol:, в ресторант.Изведнъж се сетих за храна и си спомних как преди години в Струга останахме гладни и жадни, защото не посмяхме да седнем никъде, заради втренчените мъжки погледи.

Не го познавам шофьора, ама щом не го броим вероятно е от най- новия признат пол.

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение

http://www.mfa.bg/index.php?page=15&staticpage=findanembassy&posolstvo=179

 

Движение по пътищата

За периода 15 ноември – 15 март е необходимо МПС да имат зимно оборудване: зимни гуми, вериги и т.н.
 
От 20.09.2016 г. в Косово е приет нов закон за движение по пътищата, който предвижда значително увеличение на глобите налагани за констатирани нарушения.  Налаганите глоби за превишена скорост например са в диапазона 150 до 900 евро.
 
При пътуване с МПС с български регистрационни номера водачът следва да заплати местна застраховка „Гражданска отговорност”, чиято цена започва от 15 евро за 15 дни.
 
Плащането се извършва в представителствата на застрахователните компании на ГКПП в междинната зона преди влизане в страната.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 минути , patilana каза:

:lol:  Един ден ще го впишеш в портфолиото си - как си оцелявал три дни със седем жени!!!

Майтапа настрани, кажете ще ни пуснат ли 7 жени, едно момче:lol: и един ''представител на третия пол'' в лицето на шофьора:lol:, в ресторант.Изведнъж се сетих за храна и си спомних как преди години в Струга останахме гладни и жадни, защото не посмяхме да седнем никъде, заради втренчените мъжки погледи.

Не го познавам шофьора, ама щом не го броим вероятно е от най- новия признат пол.

Ааа,шофера е много готин.:)

Тъй като @master_of_germs и  @mary_shery са с евентуален друг транспорт се освобождават две места за микробуса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, jungfraujoch каза:

Ааа,шофера е много готин.:)

Тъй като @master_of_germs и  @mary_shery са с евентуален друг транспорт се освобождават две места за микробуса.

Абе... не баш. Със служебна кола и в зимни условия няма да се тръгва. Така че си стоим в листата на чакащите, като аз съм си в комплект с @Mistress of Germs...и плюшени бухали-гратисчии. Глей, как изведнъж микробусът няма да стигне :D

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, master_of_germs каза:

Абе... не баш. Със служебна кола и в зимни условия няма да се тръгва. Така че си стоим в листата на чакащите, като аз съм си в комплект с @Mistress of Germs...и плюшени бухали-гратисчии. Глей, как изведнъж микробусът няма да стигне :D

Супер!Гратисчиите са много готини и важни!:)

Връзка към мнение

Ако аз се откажа за  @master_of_germs пак няма да има място за един човек, но ако не без мен.Няма никакъв проблем. @master_of_germs Вие с кола ли мислите? 

преди 11 часа, patilana каза:

представител на третия пол

Та нещо не схванах, трети пол... и кой ще е шофьорът.:)

Само аз момче еми супер, как дойде...:dancing:Затова нямам проблем!:lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че в този случай се събираме точно 8. Е, Иван няма да има да разказва историята как е пътувал сам мъж с 7 жени, но съм сигурна, че ще има други весели случки за разказване. ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Последен списък за Косово:

@jungfraujoch, @patilana, @mradulova, @stebal, @Иван Попов, @master_of_germs, @Mistress of Germs, @mary_shery. Точно 8 магеланци.Шофьорът и гратисчиите бухали също са в екипа.

Засега списъкът не подлежи на обжалване! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, mary_shery каза:

Мисля, че в този случай се събираме точно 8. Е, Иван няма да има да разказва историята как е пътувал сам мъж с 7 жени, но съм сигурна, че ще има други весели случки за разказване. ;)

Ще има и още как....:)

преди 2 часа, jungfraujoch каза:

Засега списъкът не подлежи на обжалване

Добре.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет от мен!

За съжаление аз отпадам от пътуването поради сериозен здравословен проблем, който възникна тези дни с човек от семейството и ще се налага по празниците да пътуваме до провинцията...

Надявам се да стане добра организацията и да изкарате яко, пък после ще разказвате и показвате.

 

Връзка към мнение
преди 39 минути , mradulova каза:

Привет от мен!

За съжаление аз отпадам от пътуването поради сериозен здравословен проблем, който възникна тези дни с човек от семейството и ще се налага по празниците да пътуваме до провинцията...

Надявам се да стане добра организацията и да изкарате яко, пък после ще разказвате и показвате.

 

Пожелавам бързо възстановяване!

В такъв случай първата резерва @Tim e новият пасажер.:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.