Прескочи до съдържание

3 дни в Косово


Препоръчани мнения

Аз мисля, че с толкова хора е по- добре тук да си обсъждаме, че да не се окажем едните в Прищина на хотел,другите в Долно Нанагорнище Прищинско.;)

Дайте предложение къде да спим, че няма време - февруари е късичък.А пък аз лично  ще го посветя на Зимната олимпиада.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

От това, което погледнах в букинг-а ( набързо, че се лашкам в БДЖ и пестя батерия) в Призрен почти няма места на сносни цени, предлагащи подслон за толкова голяма група, докато в Прищина изобилства от големи апартаменти, при това с оценки от деветка нагоре.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Значи да нощуваме в Прищина.
Надявам се всички да прочетат и си кажат мнението.

Призрен не ми се вижда далеч и можем просто да го видим за няколко часа специално или на път към/от столицата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абе , защо да не се запишем и ни е като резерви - аз , Снежка и детето / ще ми стои в скута = да не се брои финансово/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние чудесно ще гледаме за настаняване, но не трябва ли първо да уточним какво искаме да видим и съответно тогава да търсим хотел наоколо? Аз да си призная освен Печката патриаршия друго не се сещам. От приятели съм чувала за някаква църква в Липлян или Липляни, която била с прекрасни стенописи....Започвам да търся интересни неща за Косово. :)....Всъщност там май има американска база ....дали ще ни пуснат да надникнем ? :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Значи задължително трябва да се включат и Призрен и Прищина и манастирите наоколо, а не само празно пътуване нанякъде....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Освен Печката патриаршия има още три църкви и манастири, които са записани общо като един обект на UNESCO. Манастирът във Високи Дечани, който е в Западно Косово, недалеч от патриаршията, църквата св. Богородица Левишка, която е в Призрен и църквата в Грачаница, която е в покрайнините на Прищина. Самата патриаршия е в началото на много живописна дълбока клисура Ругова, на вид е като Триградското ждрело. 

На няколко километра северно от патриаршията е селото Радац, където е изворът и водопадът на река Бели Дрин. Има и пещера.

Хареса ми и една друга мраморна пещера, която е почти на главния път между Скопие и Прищина.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Значи аз съм си тотално АУТ

 

Може и сам , тоест само един плюс / първа резерва/

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма нужда от спане в Призрен, спокойно може да се посети от Прищина. Иначе за американската база не знам, но редовно си има хеликоптери на KFOR, които кръжат над градовете... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, jungfraujoch каза:

@ruwenzogy,на този етап не си тотален аут.

Аз спокойно мога да си отстъпя мястото.

Беше спонтанна идея, просто добре "допълваше" и пасваше на идването ми до София за концерта на Caro Emerald.

Така че @ruwenzogy ако наистина искаш...

 

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , Tim каза:

Аз спокойно мога да си отстъпя мястото.

Беше спонтанна идея, просто добре "допълваше" и пасваше на идването ми до София за концерта на Caro Emerald.

Така че @ruwenzogy ако наистина искаш...

 

 

Ще си караме по реда, защото  и моето беше спонтанно, заради хубавата компания. А аз съм и с дете, да не става блъсканица в микробуса. А и съм бил по тези места. Така, че ти си.....

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение
преди 8 минути , ruwenzogy каза:

Ще си караме по реда, защото  и моето беше спонтанно, заради хубавата компания. А аз съм и с дете, да не става блъсканица в микробуса. А и съм бил по тези места. Така, че ти си.....

 

Освен това имаш наложено вето върху пътуванията между 15 февруари и 15 март! :lol:

Връзка към мнение

Да нощуваме в Прищина.

На мен ми трябват чисти чаршафи, топла вода и достатъчно време за сън.''Звездите'' и местоположението не са ми важни.А на вас?

@jungfraujoch твоят познат няма ли по - голям бус?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, patilana каза:

Да нощуваме в Прищина.

На мен ми трябват чисти чаршафи, топла вода и достатъчно време за сън.''Звездите'' и местоположението не са ми важни.А на вас?

@jungfraujoch твоят познат няма ли по - голям бус?

Аз съм със същите потребности :)

Не,за съжаление бусът е само един.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, jungfraujoch каза:

същите потребности

чиста стая и гореща вода :ok:

Как го виждате тръгването и прибирането като часове?

Евентуални часове разбира се, на път винаги може да има разминаване с програмата.

Защото аз съм от Варна и ще трябва да си резервирам хотел и за вечерта на връщането ни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Tim каза:

чиста стая и гореща вода :ok:

Как го виждате тръгването и прибирането като часове?

Евентуални часове разбира се, на път винаги може да има разминаване с програмата.

Защото аз съм от Варна и ще трябва да си резервирам хотел и за вечерта на връщането ни.

Скоро ще пиша за всичко това.

Връзка към мнение

Ето моето предложение за посещенията в Прищина: паметникът на албанския национален герой Скендербег, най-новият парламент в Европа, Чаршия Джамия от 15 век, Националният музей, джамията Яшар паша (16 век), сградата на Академията - османски конак от 19 век, Часовниковата кула, хамамът, най - старата джамия в Прищина - Фатих (15 век) наричана още Царската джамия, Римокатолическата катедрала Майка Тереза. 

Призрен - православната църква Св. Богородица Льевишка, джамията Синан Паша, крепостта Каляя служила за столица на цар Стефан Душан. Пея - албанското име на град Печ. Посещение на Високи Дечани, един от най-значимите сръбски православни манастири, основан през 1327 г. от цар Стефан Дечански. Поради своята автентична архитектура и около 1000 стенописа от 14 век манастирът е обявен за паметник от Световното културно наследство на ЮНЕСКО. Посещение на Сръбската Патриаршия в Печ, действащ женски православен манастир от 14 век, разположен в живописния каньон на река Ругова.

Също така много бих искала да хапнем някаква традиционна за Косово храна.

Разбира се,ще се съобразя с желанията на всички магеланци и бухали,пътуващи в микробуса.:)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Допълвам.В Прищина паметникът на Бил Клинтън и музеят Newborn,както и етнографския музей.

И в покрайнините на Прищина мемориала Косово поле,където има паметник.От върха му се открива чудесна гледка към града.

преди 3 минути , venceremos каза:

Традиционно ястие е флията. На мен ми беше вкусно. Нещо като многослойна баница е. 

Flija.png

Задължително!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.