Прескочи до съдържание

3 дни в Косово


Препоръчани мнения

Прочетох доста неща за Косово,включително за храната,към която имам доста пололожително отношение.:)Препоръчва се специална косовска баклава,рецептата за която си записах.Боза,чудесен хляб,изпечен в пещ,флия-направо си е баница,смуква-десерт със смокини и орехи.Биричка Peja.Предполагам,че нямате нищо против за тези вкуснотии.:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дотук чудесен избор на десерти.А какви ли са им основните ястия, някой знае ли?

Също какви цени да очакваме.

В сайта на МВнР пише, че на границата трябва да се покажат по 50 евро на ден престой.Така ли е или не?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хей, косовари...

Поздрави от Шри Ланка!

Стягайте се за едно прекрасно пътуване...

Идвам си за да участвам....

 

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ми ние сме си стегнати.B)Чакаме теб и Иван да се наскитате и наснимате, за да разказвате и показвате по познатите българо - македонски пътища.

Щото в Косово ще събираме впечатления за да показваме и разказваме на тези, които не можаха да тръгнат с нас и на всички, които ще искат да прочетат.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, patilana каза:

Дотук чудесен избор на десерти.А какви ли са им основните ястия, някой знае ли?

Също какви цени да очакваме.

В сайта на МВнР пише, че на границата трябва да се покажат по 50 евро на ден престой.Така ли е или не?

@patilana,бирата за десерт ли я смяташ?:lol:

Винаги успяваш да ме усмихнеш широко!

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, patilana каза:

Дотук чудесен избор на десерти.А какви ли са им основните ястия, някой знае ли?

Също какви цени да очакваме.

В сайта на МВнР пише, че на границата трябва да се покажат по 50 евро на ден престой.Така ли е или не?

Основно ядат дюнери, които рядко са в арабска питка, както ние сме свикнали, а са основно като порция нарязано месо с гарнитурка.
Имат и много пици във всичките им разновидности.
Цените са по 2-3 евро за ядене и 1 евро макиатото, което навсякъде е доста добро.
На мен не са ми искали никакви пари за деклариране. Само питаха по какъв повод отивам :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аха, значи ще прокарваме бирата с дюнери.Няма лошо.

Дано и на нас не ни искат да представяме пари.

А какви сувенири да търсим извън китайското туристическо производство?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен,ще трябва да си направим застраховки.Имам препоръчан спец от @master_of_germs.Да действаме ли?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе, не съм казал такова нещо. А по-скоро, че аз самият не се чувствам толкова сведущ по въпросите за застараховката, както някои други членове на групата ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , master_of_germs каза:

Абе, не съм казал такова нещо. А по-скоро, че аз самият не се чувствам толкова сведущ по въпросите за застараховката, както някои други членове на групата ;)

Така де,няма проблеми.То все някой трябва да го направи.Що да не съм аз, след консултация със сведущите по въпроса :)

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Току що прочетох за град Липлян,намиращ се на 16 км.от Прищина.Има църква с красиви стенописи.При добро желание можем да я посетим.

И ще ми кажете,че нямало какво толкова да се види в Косово :)Има,има!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сувенирите са силно ограничени, да не кажа, че поне преди 2 години почти нямаше. Продават магнити (доста грозни, по моите разбирания), знаменца (косовски и албански), химикалки, значки и всякакви разновидности на албанския орел. В Прищина имаше само една маса, на която се продаваха. В Призрен беше по-туристическо явно и имаше по-голям избор. Продаваха и някакви картини, направени от руда... 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, venceremos каза:

Сувенирите са силно ограничени, да не кажа, че поне преди 2 години почти нямаше. Продават магнити (доста грозни, по моите разбирания), знаменца (косовски и албански), химикалки, значки и всякакви разновидности на албанския орел. В Прищина имаше само една маса, на която се продаваха. В Призрен беше по-туристическо явно и имаше по-голям избор. Продаваха и някакви картини, направени от руда... 

Дано да има значка със знамето на Косово,защото колекционирам.А сувенири не купувам,освен такива в бутилчици :)Има ли някаква национална напитка?

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

100% има такива значки със знамето, даже има и двойни - от едната страна албанското, от другата косовското. За национална напитка не се сещам. Те внасят почти всичко. Радвах се много, че имаше и български продукти по магазините им.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 56 минути , jungfraujoch каза:

Дано да има значка със знамето на Косово,защото колекционирам.А сувенири не купувам,освен такива в бутилчици :)Има ли някаква национална напитка?

Бе, каква национална напитка, като то няма косовска нация. Като се знае, кои две националности се опитват да живеят там, аз бих забъркал един бълвоч от Боза+Сливовица xD

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Няма нация, ама може пък да стане.Лесно е - сваряват си собствена ракийка и са готови за признаване  - най - младата нация!:ok:

За пръв път чувам за картина от руди! Дано ги има, че да видим.Аз със сигурност ще си купя, стига да е на разумна цена.

Моля, направете и на мен застраховка.

Чудя се защо никой не коментира нощния живот.Има ли, няма ли?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, patilana каза:

Няма нация, ама може пък да стане.Лесно е - сваряват си собствена ракийка и са готови за признаване  - най - младата нация!:ok:

За пръв път чувам за картина от руди! Дано ги има, че да видим.Аз със сигурност ще си купя, стига да е на разумна цена.

Моля, направете и на мен застраховка.

Чудя се защо никой не коментира нощния живот.Има ли, няма ли?

За картините,рисувани с руда, и аз за пръв път чувам.Ако ми харесат,ще си купя.

Нощен живот има навсякъде.

https://bg.slavic-companions.com/city-guides/kosovo/pristina-nightlife

ул. Фехми Агани е тяхната "Витошка".И съответно там е веселбата.Ще се престрашим ли да влезем в някой бар?

Ако не, @patilanaвинаги има план Б.

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Леле, как бързо го намери нощния живот:lol:.Аз някъде четох нещо,но не си отбелязах.Ще го потърся.Това е план Б.Ако и той не сработи минаваме на план С - пижама парти!Важно е да ни е весело!

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , patilana каза:

Леле, как бързо го намери нощния живот:lol:.Аз някъде четох нещо,но не си отбелязах.Ще го потърся.Това е план Б.Ако и той не сработи минаваме на план С - пижама парти!Важно е да ни е весело!

Ехааа,чудесно!

Моля,всички магеланци да си носят готини пижами :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Картините не са рисувани с руда, а по-скоро тя е залепена като апликация. Не си го представяйте нещо много специално...

Относно нощния живот - много е добър. Има доста клубове с музика на живо (основно техни песни си пеят) и става голям купон.

Средната възраст на посетителите обаче е 18 и половина г. :lol: На мода са и билярдните клубове, където се събират около масите и си пийват културно биричка (въпреки че някои по-консервативни вярващи не пия изобщо). 

Това беше едно от местата, където ме водиха и беше хубаво Hamam Jazz Bar

 

Редактирано от venceremos
допълване на мнението
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , venceremos каза:



 

Средната възраст на посетителите обаче е 18 и половина г. :lol:  
 

Ха, че то и Иван е порасъл повечко!

Да не искаш да кажеш, че остава само пижаменото парти като вариант.:mad:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, не казвам го, за да знаете какво да очаквате. Те като цяло са много млади. Все пак спечелиха войната не с "Калашников", а с "Бебелашников".
Едно от първите неща, които ми казаха е, че 60% от населението е под 26 г... не знам, доколко е вярна тази статистика, но е впечатляваща.

Горе пуснах и едно от местата, на които ме водиха, понеже е редакция, дано сте го видели ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, patilana каза:

Ха, че то и Иван е порасъл повечко!

Да не искаш да кажеш, че остава само пижаменото парти като вариант.:mad:

Значи,пием по един коктейл в Hamam Jazz Bar и после пижаменото парти започва!:)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.