Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Гърция и Кипър


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Гърция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Какви са средните температури в Гърция през август?

- Какво е работното време на метрото в Атина?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой е най-хубавият гръцки остров?

- На Лефкада или Кефалония да отделим повече време?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 3 минути , Щастливеца каза:

Някой пътувал ли е от Летище Еркан до Агия Напа? Всички маршрути, които откривам са със зверски безмислени прекачвания.

 

Аз. С рейс до Никозия, оттам пеша преминаваш в гръцката част на острова и си взимаш рейс за Напа. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Polina каза:

Аз. С рейс до Никозия, оттам пеша преминаваш в гръцката част на острова и си взимаш рейс за Напа. 

 

Мерси много.

Горе долу, колко време отнема цялата гимнастика ?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Щастливеца каза:

Мерси много.

Горе долу, колко време отнема цялата гимнастика ?

Не беше малко. Ето тук съм описала как е било, вярно преди 6 години. 

 

Разгледай разписанията дали няма промяна и кои ще са ви удобните рейсове. Имаше карти за седмица, които бяха по-евтини. 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Надя Воденичарова

Няколко бързи въпроса за Ларнака.

Не мога да се справя със сайта за автобусите - та въпросът ми е за маршрута на 425, който трябва да хвана от летишето. Последната спирка Финикудес ли е? Апартаментът ми е на още един км по главното шосе, дали има още спирки? Има ли лодки за разходки от пристанището, без да резервирам предварително - е така отивам и се качвам и знаете ли какви са цените? На шезлонгите на плажа си сядам и идва някой да му платя както в България ли или трябва да търся някъде място за плащане предварително? Контактите като нашите ли са или трябва да нося преходник - тройник?

Връзка към коментар
На 25.5.2019 в 12:41, Надя Воденичарова каза:

Няколко бързи въпроса за Ларнака.

Не мога да се справя със сайта за автобусите - та въпросът ми е за маршрута на 425, който трябва да хвана от летишето. Последната спирка Финикудес ли е? Апартаментът ми е на още един км по главното шосе, дали има още спирки? Има ли лодки за разходки от пристанището, без да резервирам предварително - е така отивам и се качвам и знаете ли какви са цените? На шезлонгите на плажа си сядам и идва някой да му платя както в България ли или трябва да търся някъде място за плащане предварително? Контактите като нашите ли са или трябва да нося преходник - тройник?

http://www.cyprusbybus.com/RouteDetails.aspx?id=106

Това е маршрута на автобуса, след Финикудес има още спирки, просто вижте има ли някъде спирка близо до апартамента. 

Относно контактите, на нас още при чекирането в апартамента ни дадоха преходник, но ако имате под ръка си вземете.

Връзка към коментар

Привет. Някой ползвал ли е автобуса на KTEL от летището в Ханя (о-в Крит) до Ретимно? Има ли смисъл да се взимат билети предварително онлайн или директно на място е ОК? От Ханя до летището също ще ми е полезно ако някой е ползвал редовните рейсове на KTEL, че първият им сутрешен е на ръба за полета на Раян към София.

Връзка към коментар

Може само с лична карта, изпитано многократно, дори в момента съм на почивка в Северен Кипър. Добре е да се представя един и същ документ при преминаване, или картата, или паспорта, не и двете. Кипърските турци записват личните данни при първото минаване, а при всяко следващо ги сверяват и става объркване, ако им се представи и втория документ за едно лице. 

 

Относно ел. контактите - да, трябват преходници. Питайте мястото за настаняване дали ще ви предоставят, обикновено го правят. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, резервирах си нощувки в Олимпиаки Акти, обаче се налага да си оставим колата в БГ 😥и да пътуваме с автобус до Катерини, който спира на Олимпус Плаза (на магистралата преди Катерини) и от там да си намерим транспорт до селото. От хотела ми казаха да си вземем такси, защото не можели да ни организират трансфер, така че ще се радвам, ако някой сподели номер на таксиметрова агенция, защото не намирам нищо в нета, а и предпочитам да е изпробвано вече. Благодаря ви! 🙂 

Връзка към коментар

един такъв леко малоумен въпрос имам :smile:при кацане на летището в Атина в 1,30 през нощта /вътрешен полет/ и следващ към София сутринта в 8ч. други опции освен оставане на летището няма, нали? понеже не ми се е случвало досега - предполагам, че това си е позволено официално, но как се случва технически? излизаш от Arrivals, взимаш си багажа и после какво правиш?

Връзка към коментар

с чакане на автобус и пътуване с автобус от летището до центъра и обратно си заминават около 2 часа, и остават, да кажем, 2-3 часа в най-дълбоката нощ за разходка - смислено ли е изобщо, какво може да се види?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

повече ме интересува някой, който го знае това упражнение - висене през нощта, да обясни като за лаици, как се прави :smile:  докато отвори примерно този салон, че друг, работещ с Diners, там май вече няма

Връзка към коментар
преди 49 минути , antea каза:

повече ме интересува някой, който го знае това упражнение - висене през нощта, да обясни като за лаици, как се прави :smile:  докато отвори примерно този салон, че друг, работещ с Diners, там май вече няма

 Имам някакъв бегъл спомен, че май @Rainy го беше правила това упражнение

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Бръмбар каза:

 Имам някакъв бегъл спомен, че май @Rainy го беше правила това упражнение

Добра памет 🙂 

 

преди 2 часа, antea каза:

един такъв леко малоумен въпрос имам :smile: при кацане на летището в Атина в 1,30 през нощта /вътрешен полет/ и следващ към София сутринта в 8ч. други опции освен оставане на летището няма, нали? понеже не ми се е случвало досега -

Не е малоумен 🙂 Това реално е единственият вариант, освен ако не ти се дават няколкостотин евро за няколко часа в хотела до летището... 

 

преди 2 часа, antea каза:

предполагам, че това си е позволено официално, но как се случва технически? излизаш от Arrivals, взимаш си багажа и после какво правиш?

Правилното казване е: не е забранено официално (каквито летища има, а.к.а. Stansted). 

 

A как се случва технически - зависи къде те стоварят 🙂 И откъде излиташ. Щото ако е от новия гейт, там салон няма. Та е добре да си останеш в Arrivals... Особено ако е там салона. Избираш си някое удобно местенце и ако си перде (аз не съм), заспиваш като пън 🙂 

 

П.П. Аз кацнах на новия гейт за нискотарифни компании - ужасен е, ходиш 100 часа - и влязох в гейта, откъдето излитам.

 

Връзка към коментар

@Rainy описала ли си го някъде подробно това преживяване? :mellow: че така съвсем се обърках какво например е "новият гейт"... пристигащият полет е вътрешен, има варианти и с Олимпик Аegean и Райън, но не знам къде кацат, а аминаващият е с Райън към София, мисля че това е Hall A

Връзка към коментар
преди 4 минути , antea каза:

@Rainy описала ли си го някъде подробно това преживяване? :mellow: че така съвсем се обърках какво например е "новият гейт"... пристигащият полет е вътрешен, има варианти и с Олимпик Аegean и Райън, но не знам къде кацат, а аминаващият е с Райън към София, мисля че това е Hall A

Чак преживяване - едва ли 😄 @Maryсподели нашите прекрасни преживявания, но не мисля, че се е фокусирала в детайли за преспиването 🙂

 

 

Новият гейт -> явно не се изразявам добре. Трябва да поровя... 

 

Абе важно е да знаеш гейтовете, за да си направиш план! 

 

 

Връзка към коментар

С нискотарифните компании се върви 100 часа.  Значи, ако летиш Атина-София с Ryanair, излизаш от пристигащи и някъде между кафетата и ресторантите има изход за тези които летят с нискотарифни. Слизаш надолу с ескалатор или асансьор. Ако пристигаш с Aegean/Olympic тогава си оставаш в Arrivals. После преди излитане отиваш на изход за самолети които летят в държави извън Шенген.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.