Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

На 24.07.2017 г. в 18:14, Sonic каза:

"Честно, ако не искате да платите 2 евро за избор на място, недейте да мрънкате", заяви шефът на компанията, Майкъл О`Лиъри, пред ирландско радио.

Аз ли нещо не схващам? Купих билети от Брюксел за Лас Палмас и местата там са от 6 до 14 евро, къде тия по 2 евро не разбирам, при това тези по 6 са само 5 бр.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не знам каква е системата с местата  при Раен?!

При Уиз още с купуването на билет ти се дават места,които ако някой не ги купи случайно си остават твой и след чекин-а.Няма значение кога са купени билетите или кога се чекираш.Преди можеше да се проверяват и кои места са ти дадени /ако имаш някой по-више стоящ в компанията :) /, но вече не може та искам да купя места сега за септември ама 12лв е най-евтиното :(

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 11 минути , bay_kolio каза:

Аз ли нещо не схващам? Купих билети от Брюксел за Лас Палмас и местата там са от 6 до 14 евро, къде тия по 2 евро не разбирам, при това тези по 6 са само 5 бр.

За по 2€ има само по време на резервацията. Ако искаш да добавиш места на по-късен етап, са по-скъпи - 4, 6, 10€ - в зависимост от местата. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Райанеър представи новите си седалки

 

Райанеър представи новия дизайн на седалките си, които се отличават от двата модела, които компанията ползва сега. Новият дизай показва по-тънки седалки, с което са постигнати две основни резултата.

 

Първият резултат е, че вече ще има повече място за краката на пътниците - от 76 см то става 79 см, като от Райан не пропускат да припомнят, че това е повече от мястото за краката при Бритиш и Луфтханза.

 

Вторият резултат е поставянето на допълнителни 8 седалки, като така пасажерите от 189 ще станат 197.

Всичко това обаче, ще се случи през пролетта на 2019 година, когато в употреба ще влязат новите  самолети Боинг 737 MAX 200, като тази конфигурация ще бъде инсталирана само на този тип модел самолети. Освен повечето пасажери, тези самолети имат 16% по-нисък разход на гориво спрямо използваните сега, което ще доведе до намаляване на цената на билетите, обещават от Райан.

За съжаление, въпреки че ще превозват повече пасажери, новите самолети няма да имат повече място за багажа, така че позволения за превоз на борда багаж ще остане 90 куфара.

 

Като допълнение, от Райан съобщават, че все по-малко хора използват услугата за платен чекиран багаж, в момента 1 на всеки 6 пътника чекира багаж, докато миналата година  това е правил 1 на всеки 4 пътника .  Дали тази вметка е индикация за бъдеща промяна на политиката за багажа само времето ще покаже.

seats2.jpg

seats1-2-e1501766239586.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
33 minutes ago, Edem said:

Като допълнение, от Райан съобщават, че все по-малко хора използват услугата за платен чекиран багаж, в момента 1 на всеки 6 пътника чекира багаж, докато миналата година  това е правил 1 на всеки 4 пътника .  Дали тази вметка е индикация за бъдеща промяна на политиката за багажа само времето ще покаже.

Уиз станаха като Раян, Раян ще станат като Уиз. На това ми прилича този абзац.

Връзка към мнение

...и като се сетя за онзи клип на О'Лиъри в Брюксел, на който толкова разпалено обясняваше как не искали да ни носят куфарите... И как БА ги губели... :) А сега "реват", че нямало чекиран багаж и че всички са с ръчен... Нали точно това искаха НТА?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 21/07/2017 в 3:49, zzxxcc каза:

Не е проблемът в пощата. От известно време не се получават потвържденията на имейл, когато резервацията се прави през сайта на български. Ако ви трябват имейли с потвърждения, а те трябват може би най-вече за счетоводни цели, трябва да резервирате през сайта на английски - www.ryanair.com/gb/en. Веднага след резервация пристига "Ryanair Travel Itinerary".

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Докладвам по въпроса с децата и придружителите:

 

Quote
  1
 

Chat transcript

 
 

Name: Svetlozar

 

E-mail: ...........@yahoo.com

 

Reference number

 
 
     
 
 
 
  Joseph P Mon, 08/07/17 11:15:30 am Europe/Sofia  
 
 
Hello Svetlozar. How may I help you?  
 
 
 
 
 
  Svetlozar 11:15:36 am  
 
 
Hi  
A group of 7 children (under 16) and 4 adults are travelling from Sofia To Venice. Do you require any special documents that these 4 adults are accompanying these 7 children? 11:16:34 am
 
 
 
 
 
  Joseph P 11:19:40 am  
 
 
May I suggest you contact the embassy or consulate of the country you are entering to double check these details? This is the best way to ensure that everything will go smoothly for you.  
Is there anything else I can help you with today?  
 
 
 
 
 
  Svetlozar 11:20:12 am  
 
 
There is no need to contact any embassy. This is an EU->EU flight  
I am asking if you require any documents on board?  
Stating to the onboard crew that this group is travelling together (children+adults)  
As far as I understand you will not allow any children on board if they are not accompanied by adults 11:22:03 am
 
 
 
 
 
  Joseph P 11:23:09 am  
 
 
There is no need for any kind of document for us, if all the passengers are under one reservation.  
Is there anything else I can help you with today?  
 
 
 
 
 
  Svetlozar 11:23:51 am  
 
 
They are on 2 reservations - one is 2 adults and 5 children and other reservation is 2 adults and 2 children  
is that ok with you? 11:24:10 am
 
 
 
 
 
  Joseph P 11:26:46 am  
 
 
Yes, it is okay. The important part of the reservation that there should be at least one adult under the reservation with the minors.  
Is there anything else I can help you with today?  
 
 
 
 
 
  Svetlozar 11:27:05 am  
 
 
no. that would be all. thanks  
 
 
 
 
 
  Joseph P 11:28:09 am  
 
 
You are welcome. If there's anything else I can assist you with please come back to us.  
Thank you for using our Live Chat Service. If you would like to receive a transcript of this conversation, please click on the little envelope on top left corner. Goodbye.  
If you were satisfied with this chat, then you may rate the conversation with a thumbs up above the chat window and leave your feedback before You leave, and please rate the Agent.  
 
 
 
 
 
  Duration: 12m 50s

 

Накратко - трябва в резервацията да присъства поне един над 16 години.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сигурно е обсъждано, но ми трябва спешно инфо - мога ли да купя билет с Райън на друг човек с моя карта и би ли било проблем това, тоест дали биха му изискали на летището картата, с която е закупен билета. Знам, че някои авиокомпании го имат като условие това - да се представи картата при нужда. Но случая това няма как да стане.

Връзка към мнение
преди 6 минути , ivelina666 каза:

Сигурно е обсъждано, но ми трябва спешно инфо - мога ли да купя билет с Райън на друг човек с моя карта и би ли било проблем това, тоест дали биха му изискали на летището картата, с която е закупен билета. Знам, че някои авиокомпании го имат като условие това - да се представи картата при нужда. Но случая това няма как да стане.

Няма проблем да купиш билет на друг с твоята карта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте,

 

преди два дни купих билети от Ryanair за Лондон, за мен и за приятел. Понеже имаше само един билет на по-ниска цена се наложи да ги купя двата билета по отделно през моя акаунт, като само името е разликата, а другите данни за контакт оставих моите (е-маил, адрес, телефон). В мейла си не получавам потвърждение за закупените билети и на чие име са, а парите са изтеглени от картата. Като си влезна в акаунта ги виждам и двата билета са ми отбелязани като налични.

Да очаквам ли проблеми при чекирането?

Screenshot_1.png

Връзка към мнение

Няколко мнение преди твоето се обяснява, че през бг версията вече потвържденията не се получават, че няма да има проблеми и че ако искаш потвърждение по мейл трябва да минеш през английската версия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте. Да подосаждам пак с питане за Раян. Пътувам с тях за Барселона на 22-ри август, връщането ми е на 26-ти. Към днешна дата обаче чекирах само полета нататък и получих бордните карти, обаче за полета на връщане не мога да чекирам. Пише, че безплатното чекиране за 26-ти трябва да е 4 дни преди полета, бях останала с впечатление, че са променили това с отварянето/удължаването на срока от месец и ще мога да чекирам и обратния полет, когато се отвори чекирането. Защо мога да чекирал полета за 22-ри, а не мога да чекирам за 26-ти?  

Връзка към мнение

30 дни преди полет отваря чекирането за закупилите място. Разчитащите на автоматично разпределение на местата могат да се чекират 4 дни преди полет. Да не би да сте си платили места за полета на 22-ри?

Връзка към мнение
1 minute ago, chandni said:

30 дни преди полет отваря чекирането за закупилите място. Разчитащите на автоматично разпределение на местата могат да се чекират 4 дни преди полет. Да не би да сте си платили места за полета на 22-ри?

Да, имам места за полета на 22-ри. За обратния не взех. Това ли е причината?

Връзка към мнение
1 minute ago, chandni said:

Да, това е.

Благодаря! А дали тогава ще мога да чекирам обратния полет, този за 26-ти, след полунощ на 22-ри, за да избегна неудобството да чекирам от Барселона? Пресмятам, че ако са 4 дни преди полета, т.е. в моя случай този без местата, би трябвало на 22-ри да мога да го чекирам.

Връзка към мнение

Отчитат се не 4 календарни дни, а 4 х 24 часа, за да се активира опцията за чекиране без закупени места. Поне преди 2-3 месеца беше така, ако има промяна, нека някой да сподели.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, Romana said:

Отчитат се не 4 календарни дни, а 4 х 24 часа, за да се активира опцията за чекиране без закупени места. Поне преди 2-3 месеца беше така, ако има промяна, нека някой да сподели.

 

Разбирам. Ако не греша в пресмятането, пак 22-ри август излиза, само че следобедно ;), т.е. ще трябва да е от там и да търся принтер... Да, нека сподели някой с по-скорошен опит. Не е някакъв проблем в действителност, ама все пак е добре да се знае...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.