Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 15 минути , Ivko каза:

Имам полет София-Атина, който по разписание излита в 6:50 сутринта. Мисля да стигна до летището с метро, като с първото мога да бъда някъде 5:45-5:50 там. Дали ще мога да се вместя в този 1час да мина проверка и да стигна на гейта? По разписание колко преди полет затварят?

Ще можеш, ама изпускаш безплатната закуска в един от салоните на Т2. :wink:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, Ivko каза:

Имам полет София-Атина, който по разписание излита в 6:50 сутринта. Мисля да стигна до летището с метро, като с първото мога да бъда някъде 5:45-5:50 там. Дали ще мога да се вместя в този 1час да мина проверка и да стигна на гейта? По разписание колко преди полет затварят?

По принцип първите полети излитат без закъснения. Но има ли смисъл да рискуваш? Понякога се получават непредвидени ситуации.

Връзка към мнение
преди 13 минути , ven62 каза:

Ще можеш, ама изпускаш безплатната закуска в един от салоните на Т2. :wink:

 Ами аз така или иначе не мога да се възползвам от нея,че нямам Дайнърс 🙃

 

преди 6 минути , muchachote каза:

По принцип първите полети излитат без закъснения. Но има ли смисъл да рискуваш? Понякога се получават непредвидени ситуации.

 Да има нещо вярно ама все пак ще сме трима все ще изчакат 😊🙂 , че нещо дестинацията Обеля-Летище ми идва в повече с такси 

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 7 минути , Ivko каза:

...че нещо дестинацията Обеля-Летище ми идва в повече с такси. 

И е много вероятно да е по-скъпа от самолетния билет 🙂 

 

Аз винаги отивам рано на летището и не съм критерий, но на база опита ми и мащабите на летището, един час ми звучи приемливо - за хора със сериозен непукизъм (аз не съм от тях и затова рано се паркирам). Понякога затварят 10 минути преди излитане, но гаранция - арменски поп. Най-много да помолите на security хората от опашката да ви пуснат, ако пейзажът се помрачи сериозно от някой проблем. 

 

А иначе за изчакване - недей лежа на тази кълка... 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Гост каза:

И е много вероятно да е по-скъпа от самолетния билет 🙂 

 Ми като за 9.99 евро цена на билета...да те е грях да хванеш такси 😄

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Е, то преди 2 години летяхме до Атина за 75 цента на посока, ма пеша ли да тръгнем до летището?

😁

 

Иначе през юли пак летях от Т2, супер бързо минаха проверките, така че за 1 час се минава преспокойно, въпреки че са много сутрешните полети.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Гост каза:

Ryanair cancels German flights ahead of strike

https://www.bbc.co.uk/news/business-45483511

 The unions have warned it would be "the biggest strike action the company has ever seen".  🙄

Връзка към мнение

Във връзка със стачките - как може да се разбере кои полети от/до София се изпълняват от самолети (екипажи)  от базата в София?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Ivko каза:

трима все ще изчакат

Не си мисли, че ще чакат трима. Аз и двайсет не бих разчитал да чакат

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Ivko каза:

Имам полет София-Атина, който по разписание излита в 6:50 сутринта. Мисля да стигна до летището с метро, като с първото мога да бъда някъде 5:45-5:50 там. Дали ще мога да се вместя в този 1час да мина проверка и да стигна на гейта? По разписание колко преди полет затварят?

Може и да не успееш, че малко е лудница сутринта. Може и два часа да не ти стигнат, ако извадиш лош късмет.

Редактирано от Goal & Boss
Връзка към мнение

Някой може ли да ми помогне с тел. за връзка на Раън или къде да пиша оплакване относно резервация за рент а кар? Резервирах преди 2 дни кола през Раън и чак сега я повърдиха и ми дръпнаха депозит 25 евро от картата. Отварям ваучера и за моя изненада са ми променили мястото за връщане на Аман вместо Акаба? 

Връзка към мнение
преди 23 минути , Ivko каза:

Мисля, че само по чата в сайта им става връзката, телефон май няма

В чата ми пише че няма никой на линия и ме изхвърля. 

Връзка към мнение

Malta will have more European connections than London Heathrow! 10 new routes!

New routes:
✈ Malta – Cardiff: from 3 April 2019 (Wednesdays, Sundays)
✈ Malta – Cork: from 4 April 2019 (Thursdays, Sundays)
✈ Malta – Exeter: from 2 April 2019 (Tuesdays, Saturdays)
✈ Malta – Lamezia: from 3 April 2019 (Wednesdays, Sundays)
✈ Malta – Luxembourg: from 1 April 2019 (Mondays, Fridays)
✈ Malta – Maastricht: from 1 April 2019 (Mondays, Fridays)
✈ Malta – Nantes: from 2 April 2019 (Tuesdays, Saturdays)
✈ Malta – Oslo Torp: from 3 April 2019 (Wednesdays)
✈ Malta – Perugia: from 1 April 2019 (Mondays, Fridays)
✈ Malta – Thessaloniki: from 1 April 2019 (Mondays, Fridays)

Baggage policy:
Priority Boarding passengers: 2 free carry-on bags (1 cabin bag 55 × 40 × 20 cm, up to 10 kg plus 1 small bag (40 x 20 x 25 cm)
Non-priority passengers: 1 small carry-on bag (40 x 20 x 25 cm)

Next summer, Malta will have more European connections than London Heathrow, according to Ryanair. The low cost airline has just announced 10 new routes from Malta!

Malta will have more European connections than London Heathrow! 10 new routes!

За повече инфо цък.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 19 часа, Ivko каза:

Мисля да стигна до летището с метро

Преди няколко месеца така с първото метро хванах полета за Чиампино в 06:40 ч . Ако не стане някакъв непредвиден гаф ще успееш спокойно. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , Capitan Morgan каза:

В чата ми пише че няма никой на линия и ме изхвърля. 

Не ти трябва чата на Ryan. Те само те прехвърлят към Cartrawler, които реално са посредника за коли под наем. Преди време, когато имаше проблем с нашата резервация, говорихме с тях на този телефон: +441753427752

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, edbloom каза:

Преди няколко месеца така с първото метро хванах полета за Чиампино в 06:40 ч . Ако не стане някакъв непредвиден гаф ще успееш спокойно. 

 Да и аз така мисля, но ще летя на 22-ри сутринта този месец когато са точно почивните дни и може да има движение зависи колко полета ще има в 7 сутринта

Връзка към мнение
преди 10 минути , Ivko каза:

 Да и аз така мисля, но ще летя на 22-ри сутринта този месец когато са точно почивните дни и може да има движение зависи колко полета ще има в 7 сутринта

Наи-лесният начин е да провериш колко полета има около този час в събота по принцип(нали 22 е събота).Аз не бих рискувала с толкова малко време,особено от Обеля.Ако си хванете такси едва ли да излезе повече от 20-25лв,това е около 8лв на човек.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Не ти трябва чата на Ryan. Те само те прехвърлят към Cartrawler, които реално са посредника за коли под наем. Преди време, когато имаше проблем с нашата резервация, говорихме с тях на този телефон: +441753427752

Писах си в чата им 30 минути с неква дето ме убеждава че аз съм объркал дроп оф пойнта. Та или ми взимат 25 евро депозит или ми добавят към цената 40 евро за връщане на др. място. А в мейла на Раън няма доказателство какво съм искал....

Връзка към мнение
преди 5 минути , Ilian359 каза:

Тогава откажи заявката и си пусни нова. По принцип са с free cancellation и до 4-5 дни ще ти върнат депозита.

Ми потвърдиха ми и в чата че губя 25 евра депозит. Trifty 2 дни ги чакам да потвърдят резервацията и накрая си правят сами промени. А на Раън мейла води към хиперлинк към резервацията и реално никъде няма черно на бяло какво искаш да вземеш.А в самата резервация пише само откъде се взима колата и чак като тръгнеш да принтираш излиза и връщането. Така че който прави резервация през Раън да прави по един принт скрин какво си плаща и поръчва.... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , Capitan Morgan каза:

Писах си в чата им 30 минути с неква дето ме убеждава че аз съм объркал дроп оф пойнта. Та или ми взимат 25 евро депозит или ми добавят към цената 40 евро за връщане на др. място. А в мейла на Раън няма доказателство какво съм искал....

То, ако Аман е след Акаба и може без да искаш да си скролнъл малко по-надолу. Аз имам тоз проблем понякога, когато ръката ми е по- бърза от падащото меню. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Ilian359 каза:

Тогава откажи заявката и си пусни нова. По принцип са с free cancellation и до 4-5 дни ще ти върнат депозита.

Депозитът е невъзвръщаем. Free cancellation има само ако си платил 100% от сумата по време на резервацията. Ако плащаш депозит, а останалата сума се тегли 2 седмици преди вземането на колата, депозитът е не се възстановява.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.