Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

 

преди 13 минути , mililia каза:

По щедри са отколкото може да се очаква. Получих неочакван подарък.

Бях купила билет преди новите правила, но с излизането на правилата си купих и приорити, тъй като имах нужда от багаж. Е сега, Раян ми прави подърък!

 Стара новина.Вече чакаме нова 😁 Ама четете малко назад коментарите де 🙃😎

На 6.09.2018 г. в 14:32, Jorro каза:
Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 3 минути , temporary каза:

Чети писмото - на нея са и върнали парите за закупено в последствие приорити 😉  и и го дават без пари 😉

 

 Еми в новината от линка се казва и това 😶

 

In addition, there are approx. 50,000 passengers who booked on/before 31 Aug but bought priority boarding (as a separate service) after 1st Sept since this new policy was introduced on 31 Aug. All these passengers have had the €8 cost of their priority boarding refunded but Ryanair will still allow them to travel with priority boarding free of charge.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 6 минути , Ivko каза:

 

 Стара новина.Вече чакаме нова 😁 Ама четете малко назад коментарите де 🙃😎

С тази разлика, че по неясна причина моето добавено приорити беше 2х7 евро.

преди 2 минути , temporary каза:

Чети писмото - на нея са и върнали парите за закупено в последствие приорити 😉  и и го дават без пари 😉

 

Те са написали, че ще връщат парите, на закупилите приорити. Бях видяла новината, ама не я дочетох защото реших, че след като съм си купила приорити е все тая.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А с размерите на чантите какво се случва, и те трябва да са по "старите  изисквания"?

Малка чанта е с размери 35х20х30

2-ра чанта до 10 кг. на борда - ?


 
Редактирано от Millenium
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

Коментара ми не бе забележка, а по-скоро закачка 😊

Хах, при условие, че ще пътувам приорити, без да съм го плащала и забележката приемам с усмивка! 😉

Няма проблем! 😀

Връзка към мнение

Интересно... имам закупени билети за полет с Раян през lastminute и то преди 30.08, но все още не съм получила никакъв имейл с промените. Да не би всичко да важи само за тези, които са резервирали през сайта на авиокомпанията?

Връзка към мнение

IMG_20180907_172358.jpg

IMG_20180907_172213.jpg

IMG_20180907_170917.jpg

Открих раница,която се вмъква в новите оригинални😀 размери и на Раян и на Уиз и бързам да споделя.

Размерите и са 40/30/25,но ако не е препълнена спокойно влиза в ограниченията и на двете АК.Свива се до размерите на голямо портмоне,където при нужда може да се приберат ценни вещи.Има избор от цветове и струва само 19,90лв.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, iMari каза:

IMG_20180907_172358.jpg

IMG_20180907_172213.jpg

IMG_20180907_170917.jpg

Открих раница,която се вмъква в новите оригинални😀 размери и на Раян и на Уиз и бързам да споделя.

Размерите и са 40/30/25,но ако не е препълнена спокойно влиза в ограниченията и на двете АК.Свива се до размерите на голямо портмоне,където при нужда може да се приберат ценни вещи.Има избор от цветове и струва само 19,90лв.

Честито, страхотна е раничката! А сгьната ще став и за бьдещите размери на Раян и Уиз 😊😀

  • Смея се 9
Връзка към мнение

Ако ще обсъждаме това, има доста опции за вместване в новите размери. 

 

За да не е съвсем спам - вече могат да се резервират пролетни полети на Райън от Бургас до Варшава.  Странно,  че почнаха пролет/лято  с Бургас , но пък е добре,  че  засега  със сигурност запазват поне полските полети от морето 🙂

 

 

IMG_20180907_230216.jpg

IMG_20180907_230137.jpg

IMG_20180907_230154.jpg

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, stanimir каза:

Ако ще обсъждаме това, има доста опции за вместване в новите размери. 

 

 

 

IMG_20180907_230216.jpg

IMG_20180907_230137.jpg

IMG_20180907_230154.jpg

 И аз се сетих за Декатлон, но са малки 

първата е 4.3 x 1.6 x 2.2 inches

втората е  3.9 x 9.1 x 15.8 inches

третата не я намирам

Връзка към мнение
преди 17 часа, saved_ каза:

Интересно... имам закупени билети за полет с Раян през lastminute и то преди 30.08, но все още не съм получила никакъв имейл с промените. Да не би всичко да важи само за тези, които са резервирали през сайта на авиокомпанията?

 

Моят билет го купих през edreams и съм получила имейл, в който ме уведомяват, че ще ми върнат парите за приоритито. Провери си пак през кой имейл си резервирала и ако си правила покупка след това, може би не е лошо да се свържеш с чата на Ryan защо ти липсва тази информация.

Предполагам, че още в самото начало след като плати билета си получила потвърждение от Ryan на същият имейл, който си посочила и в lastminute?

 

преди 18 часа, Millenium каза:

А с размерите на чантите какво се случва, и те трябва да са по "старите  изисквания"?

Малка чанта е с размери 35х20х30

2-ра чанта до 10 кг. на борда - ?

 

Според мен за полети след 1ви Ное си важат вече новите размери като разликата е само в това, че ще бъдат така добри да ни върнат парите. Правилата са си правила и трябва да се спазват спрямо предвидените срокове:

 

Малка чанта: 35х20х20

10 кг чанта: 55х40х20

 

https://www.ryanair.com/gb/en/plan-trip/flying-with-us/baggage-policy

 

 

Аз сега чак се усетих, че съм платила допълнително приоритито с виртуалната карта. Това означава ли, че пак там ще ми върнат парите или трябва да се свържа с тях да им дам дебитната? Пишат, че до 7 дни ще възстановят сумата към източника, от който са получили плащането, а до сега не ми се е налагало да ми връщат пари (особено към виртуалната) :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Millenium каза:

Тези размери са сегашните, след 01.11 малката чанта е 40х20х25

А голяма чанта до 10кг. няма въобще в цената на билета нали така, който иска е 8Евро още?!

Връзка към мнение
преди 3 часа, Millenium каза:

Тези размери са сегашните, след 01.11 малката чанта е 40х20х25

Правилно, моя грешка. :good: Вече ми се завъртя главата с толкова линкове и куп щуротии около тези нови правила

Връзка към мнение
преди 36 минути , iliana_t каза:

Правилно, моя грешка. :good: Вече ми се завъртя главата с толкова линкове и куп щуротии около тези нови правила

Абсолютно! И аз съм много объркана

Връзка към мнение

Искам да взема рент а кар през Раън. Проблема е че се зачетох в общите условия и там пише че тази цена важи само и при закупуване на полет. Накрая си излиза крайна цена на резервацията, но на летището при взимане възможни ли са изненади, като да ми увеличат цената примерно ? При добаване на рент а кар към вече закупен полет от Раън ми дава с 40 кинта отгоре на ден, отколкото ако си правя отделно резерве за кола пак през Раън. 

Връзка към мнение

Вчера летяхме с тях за Милано от София. Бяха много любезни даже предложиха да вземат на чекинга малкия куфар тъй като нямахме приоритет също бяхме с малко дете имахме още две средно голями раници, всичко мина без проблем 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Capitan Morgan каза:

Искам да взема рент а кар през Раън. Проблема е че се зачетох в общите условия и там пише че тази цена важи само и при закупуване на полет. Накрая си излиза крайна цена на резервацията, но на летището при взимане възможни ли са изненади, като да ми увеличат цената примерно ? При добаване на рент а кар към вече закупен полет от Раън ми дава с 40 кинта отгоре на ден, отколкото ако си правя отделно резерве за кола пак през Раън. 

Рeзервирал съм през тях, никой не ми е държал сметка с кого летя. Дават най-добри цени за 3rd party застраховка с пълно покритие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Ilian359 каза:

Рeзервирал съм през тях, никой не ми е държал сметка с кого летя. Дават най-добри цени за 3rd party застраховка с пълно покритие.

Екстра. В момента имат некво есенно промо до 50 % оф . А за моя маршрут Аман летище - Акаба летище само Раън и Avis и Trifty го предлагат, но цената на Раън е най - добра.

Връзка към мнение

Не виждам да се коментира темата, но попаднах на информация за нова стачка - засега се коментира само 24 часа на 28-септември, но има и други спекулации...

 

https://www.aviation24.be/trade-unions/vereinigung-cockpit-vc/german-based-ryanair-pilots-planning-24-hour-strike-wednesday/

 

https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/ryanair-strike-back-after-unions-13212443 

 

https://www.theguardian.com/business/2018/sep/07/ryanair-crew-consider-biggest-strikes-in-companys-history 

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Stryper
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.