Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 9 минути , bulpa каза:

 

Всъщност се оказва фейк 🙂

 

На фейсбук страницата си, Ryanair публикуват кратко видео от охранителните камери, как екипажа прави снимката - цък

 

 

И все пак си мисля,че Раян продължават с автоголовете.

Връзка към мнение

Днес чекирах 22 пътника един след друг. Чек-ин-ът беше отворил същия ден и мислех, че местата преобладаващо ще са middle, но се оказа, че ги дава 2-3 middle, подле 2-3 прозорец, 2-3 пътека и тн., всички разпръснати на различни редове, но "схемата" ми позволи да нацеля няколко пъти прозорец и пътека за хора, които оскаха точно такива места.

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, bulpa каза:

 

Всъщност се оказва фейк 🙂

 

На фейсбук страницата си, Ryanair публикуват кратко видео от охранителните камери, как екипажа прави снимката - цък

 

 

И аз го гледах сега в twitter - сега кой излезе виновния - тия всички да се извинят официално на Ryan и без заплата този месец !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, edbloom каза:

и без заплата този месец !

Не знам за заплатата, но това си е направо за уволнение! Да създаваш фалшиви "сензации", уронващи престижа на компанията, за която работиш и която ти плаща заплатата, е недопустимо! Като не си доволен от условията на труд - било заплата, било материална база, било отношение на менджмънта и т.н., сядаш с тях на масата и говорите като възрастни хора! Ако не се разберете и не те устройва - пускаш си предизвестието и "Чао"! Но да пускаш в медийното пространство такива "партенки" е изключително долно!

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , chandni каза:

Не знам за заплатата, но това си е направо за уволнение! Да създаваш фалшиви "сензации", уронващи престижа на компоанията, за която работиш и която ти плаща заплатата, е недопустимо! Като не си доволен от условията на труд - било заплата, било материална база, било отношение на менджмънта и т.н., сядаш с тях на масата и говорите като възрастни хора! Ако не се разберете и не те устройва - пускаш си предизвестието и "Чао"! Но да пускаш в медийното пространство такива "партенки" е изключително долно!

Аз направо не можах да повярвам, че това е създадено от самите служители. Трябва да си изключително глупав да нарушаваш толкова грубо всякакъв вид етика. Обикновено се подписва Code of Conduct, защото нарушаване на имиджа може да доведе една компания и до фалит (не визирам Ryan). Мерките може да не са само уволнение, а и съдебно преследване - зависи от трудовия договор. 

 

Да не се лъжем - корпорациите, които имат политика на ниски разходи, често се движи по ръба на позволеното, така че не бих се изтрепала да се възхищавам на Ryanair колко са справедливи. Лошото е, че такива глупави решения влияят негативно спрямо нуждите на хора, които вероятно наистина имат нужда от подобряване на условията им на труд, а след такива глупости биха били демонизирани... 

Връзка към мнение

Аз пък друго си мисля- този клип дали не е дело на самата компания пост фактум, за да покаже как уж всичко е било фейк и  всъщност да е театър за замазване на реалността. Големи актьори тези Ryan служители... 🙂

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 3
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Именно- театър след случката (с други служители дори). Т.е. наистина да са нямали къде да спят, а после АК да покаже как всичко е било измислено (уж)... Просто това беше първото, което ми хрумна след като видях как всичко било фейк...

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте, може ли някой да ми каже колко стека цигари мога да пренеса в ръчния си багаж, без да са купени от безмитната на летището. Пътувам до Лондон. Благодаря!

Връзка към мнение

Здравейте,

закупих си 2 билета от Bravofly / Ryanair ,получих кодовете, но имам опция да сменя email-а .

Някой сменял ли го е? Пратиха ми едни дълги (..............@mustanggreen.com), а ако сменя с моя ,с който имам регистрация в сайта на Ryanair дали ще успея да ги видя след това в акаунта си?

Връзка към мнение

Влизате си в акаунта на Ryan и намирате и добавяте регистрацията с PNR и този дългия мейл. И вече ще е в профила .

6 minutes ago, Petia8804 said:

Здравейте,

закупих си 2 билета от Bravofly / Ryanair ,получих кодовете, но имам опция да сменя email-а .

Някой сменял ли го е? Пратиха ми едни дълги (..............@mustanggreen.com), а ако сменя с моя ,с който имам регистрация в сайта на Ryanair дали ще успея да ги видя след това в акаунта си? 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ryanair is launching 24 new routes from Germany in summer 2019! The Irish airline is opening a new base in Berlin Tegel. Laudamotion has also announced that it will open 17 new routes from Stuttgart, Germany.

 

2019 summer flight schedule for Germany will feature 41 new routes in total:
· Berlin Schoenefeld – Edinburgh (6 weekly)
· Berlin Schoenefeld – Faro (2 weekly)
· Berlin Schoenefeld – Kiev (4 weekly)
· Berlin Schoenefeld – Marrakech (2 weekly)
· Berlin Tegel – Kefalonia (2 weekly)
· Berlin Tegel – Paphos (2 weekly)
· Baden-Baden – Cagliari (2 weekly)
· Baden-Baden – Marrakech (2 weekly)
· Cologne – Bordeaux (3 weekly)
· Cologne – Knock (2 weekly)
· Cologne – Palermo (2 weekly)
· Cologne – Zadar (2 weekly)
· Frankfurt – Dublin (2 daily)
· Hamburg – Krakow (3 weekly)
· Hamburg – Zadar (2 weekly)
· Memmingen – Banja Luka (2 weekly)
· Memmingen – Brindisi (2 weekly)
· Memmingen – Edinburgh (2 weekly)
· Memmingen – Lviv (2 weekly)
· Memmingen – Marrakech (2 weekly)
· Memmingen – Tel Aviv (2 weekly)
· Nuremberg – Marrakech (2 weekly), Zadar (2 weekly)
· Stuttgart – Marrakech (2 weekly)
· Stuttgart – Venice/Treviso (4 weekly)
· Stuttgart – Milan/Bergamo (7 weekly)
· Stuttgart – Verona (3 weekly)
· Stuttgart – Naples (6 weekly)
· Stuttgart – Bologna (6 weekly)
· Stuttgart – Alghero (2 weekly)
· Stuttgart – Split (3 weekly)
· Stuttgart – Pula (3 weekly)
· Stuttgart – Zadar (3 weekly)
· Stuttgart – Copenhagen (6 weekly)
· Stuttgart – Nice (3 weekly)
· Stuttgart – Marseille (2 weekly)
· Stuttgart – Gothenburg (2 weekly)
· Stuttgart – Budapest (2 weekly)
· Stuttgart – Malaga (2 weekly)
· Stuttgart – Krakow (3 weekly)
· Stuttgart – Podgorica (2 weekly)

 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Отново инцидент с недоволни и нервни пасажери, записан на видео:

https://thepointsguy.com/news/racist-ryanair-passenger-verbally-assaults-passenger/

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, akair каза:

Отново инцидент с недоволни и нервни пасажери, записан на видео:

https://thepointsguy.com/news/racist-ryanair-passenger-verbally-assaults-passenger/

Току що гледах директен репортаж по BBC Breakfast с човека, записал видеото. На линията беше един от бившите Ryanair's Crew Manager в Лондон. 

 

Всъщност, шокиращото е, че след като е обиждал по възможно най-агресивния начин една жена на 70 години, инвалид - само защото е чернокожа, преместеният пътник е бил точно чернокожата жена-инвалид, а не въпросният индивид - вместо именно въпросният пътник да бъде изхвърлен от самолета и предаден на властите. И пътникът е благодарил, че са му удовлетворили расистките щения... Самите пътници са реагирали съвършено неангажиращо, а екипажът е направил едно голямо нищо. 

 

Гледах го неколкократно. Няма да коментирам така, както искам, за да не бъда банната, но е толкова потресаващо, че аз останах без думи. 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Аз също бях изумена от липсата на адекватна реакция и до края се надявах да видя нахлуването на полиция и извеждането му от самолета, но... 

Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Аз също бях изумена от липсата на адекватна реакция и до края се надявах да видя нахлуването на полиция и извеждането му от самолета, но... 

Аз докато гледах и ми идеше да го удуша, за хората там не знам... Живеем в безкрайно расистко и сексистко - прикриващо чувствата си - общество. Много сериозно се говори за бойкот на Ryanair тук. Видяното няма оправдание!

Връзка към мнение

То самият екипаж не знам какво може да направи, освен да се опита да го успокои, ако си превиши правата някой всичко ще е после към него.

Наскоро на полет на Райън до Стокхолм на борда имаше един, който при качването беше пиян до козирката. Ходеше насам натам постоянно, аз понеже бях на предпоследен ред и виждах как, идвайки на всеки 15 минути до тоалетната, буташе хората. И малко гнусно да го пиша, ама си излезе и с изцяло опикан панталон. Понеже бяхме голяма група, се оказа, че е седял близо до две от момичетата и те после ми обясняваха как е нарекъл "кучка" стюардесата, която е отказала да му даде алкохол. И че другите стюарди /мъже/ са се правели, че не го виждат и ...нищо. Някой попита единия защо и той отговори, че нищо не може да направи и съжалява.

На слизане не видях и нещо да се случи- оня си слезе като пич и така.

Ако не започнат да се вземат някакви ответни мерки и на слизане да се търси отговорност за поведението на борда на такива и като по-горният индивиди нещата няма да отидат на добре...

 

Редактирано от Тони
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , Тони каза:

И че другите стюарди /мъже/ са се правели, че не го виждат и ...нищо. Някой попита единия защо и той отговори, че нищо не може да направи и съжалява.

На слизане не видях и нещо да се случи- оня си слезе като пич и така.

Ако не започнат да се вземат някакви ответни мерки и на слизане да се търси отговорност за поведението на борда на такива и като по-горният индивиди нещата няма да отидат на добре...

@Тони Точно тук е отговорността на Ryanair. Авиокомпанията трябва да има ясно разписани вътрешни процедури и правила, третиращи всякакви подобни случаи. Недопустимо е да няма адекватни реакции. 

 

Вината формално не е на стюарда, ако няма ясни инструкции как да процедира в кризисни ситуации с пътници - и те не са задължително свързани с принудително приземяване. 

Ако има, значи вината е споделена и трябва да има наказани служители, а авиокомпанията да понесе санкции. 

Всяко мълчаливо толериране на прояви като тази и принципът "мен не ме интересува" водят до разрушаване на обществото, в което живеем. 

Връзка към мнение

Абсолютно е на авиокомпанията. Екипажът като не му е точно разпоредено какво да направи, а по-скоро да се прави на ни чул, ни видял, па дано се размине...така ще е и занапред.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , antea каза:

това видео е пълен позор

добре че има млади хора, които да не се колебаят да заемат позиция срещу такова уродливо поведение

Аз още не мога да повярвам как са го оставили този "bastard" в самолета, сериозно.

 

Тоест, ако утре някой ме нарече "Дебела, грозна, източноевропейска свиня, я не ми говори на скапания си чуждестранен акцент и се махай от пътя ми!" - и екипажът на Ryanair се усмихне мило, и премести МЕН, за да не преча на НЕГО, дали ще сме ок с такова решение? 


За магеланците, които не са съвсем на "ти" с английския, за да разберат от видеото директно поради що е възмущението - извадка от Independent: 

 

The man was filmed calling the 77 year-old victim an “ugly black bastard” and shouting “don’t talk to me in a foreign language you stupid ugly cow”.

Customers threatened to boycott the airline after its staff failed to remove him from the flight from Barcelona to London Stansted – leaving the elderly woman to move seats instead.

Labour MP Karl Turner, a qualified barrister who was once Labour’s shadow attorney general, said Ryanair had ”failed spectacularly”.

Връзка към мнение

Съгласна съм напълно, че такъв тип поведение не трябва да бъде толериран. Но е много трудно да се направи нещо по време на полет. За мен проблемът е , че не са го извели с полиция след полета. Иначе по време на полета, по-добре е да се тушира скандала, а това става като по-умния отстъпи временно. но иначе - трябвало е веднага да го арестуват при кацане.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами ако е нямало свободно място, където да бъде преместена жената? Тогава как ще потушат скандала? Ще молят някой бял да седне до този ли?!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 11 минути , Роми каза:

Съгласна съм напълно, че такъв тип поведение не трябва да бъде толериран. Но е много трудно да се направи нещо по време на полет. За мен проблемът е , че не са го извели с полиция след полета. Иначе по време на полета, по-добре е да се тушира скандала, а това става като по-умния отстъпи временно. но иначе - трябвало е веднага да го арестуват при кацане.

Ако не се бъркам, всичко е станало, още докато са били на земята. Като се е настанила жената, след качването и онзи е вдигнал скандала.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.