Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

И ние работим с агенция и не е така.

За Ryanair ти трябва номера на резервацията и е-мейла, през който е правена. Освен ако не си крият мейла, но при мен е този, на който им пиша.

За Wizzair - фамилията ти и номера на резервацията.

 

Дори бих ти препоръчал сам да си правиш чекирането. Аз поне за Wizz не можах да си сменя мястото (с Ryan някакси се оправих).

 

Парите си ги надвземат още с цената на билета, другото не трябва да им е проблем.

Връзка към мнение

При мен спореха, че не може и искат лични данни за да ме чекират и аз сам не мога да се чекирам след като те са купили билетите. Ще имам полети и с двете компании. Много ме ядосаха, но няма какво да направя, не можело и край, защо е така е друг въпрос, може както казахте да не искат да си дават мейла или нещо друго.

В интерес на истината за други полети с нормални АК не са правили никога така.

Че си взимат такса е ясно.

Връзка към мнение
преди 23 минути , Alexander каза:

При мен спореха, че не може и искат лични данни за да ме чекират и аз сам не мога да се чекирам след като те са купили билетите. Ще имам полети и с двете компании. Много ме ядосаха, но няма какво да направя, не можело и край, защо е така е друг въпрос, може както казахте да не искат да си дават мейла или нещо друго.

В интерес на истината за други полети с нормални АК не са правили никога така.

Че си взимат такса е ясно.

Защото те отговарят за цялостната услуга и чекирането е включено в цената, те са длъжни да те чекират за да е всичко коректно и точно с полета, че човек дето не разбира може да обърка или да забрави и да му сложат 70лв такса за чеиране на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Alexander каза:

Днес агенция с която работим на работа ме убеждаваше, че ако билетът е  купен от тях-агенцията  и е за  лоу кост АК, като ryan и  wizz не можело да се чекирам сам и трябвало агенцията  ме чекира и след това да ми изпрати бордните карти.

Някой знае ли дали това е така и как да го разбера?

За други компании не важи уж, само за лоу костове

Потвърждавам че е така. През агенция ни купиха билети с лоу кост и нямаше варианти ние да се чекираме. Съответно го направиха от агенцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега в петък ще летя за Атина с ранния разбира се в 6:45 и се чудя колко преди полет да съм на летището / този път мисля да хвана такси не да експериментирам с метро 😂 /, че получих сега имейл наред с двата часа там и това...или си го пускат по дефолт да не се мотаме...

 

Dear Customer,

We have been advised of security delays at Sofia airport.

Връзка към мнение
преди 23 часа, Alexander каза:

Днес агенция с която работим на работа ме убеждаваше, че ако билетът е  купен от тях-агенцията  и е за  лоу кост АК, като ryan и  wizz не можело да се чекирам сам и трябвало агенцията  ме чекира и след това да ми изпрати бордните карти.

Някой знае ли дали това е така и как да го разбера?

И аз преди време имах такъв проблем за служебно пътуване. От "агенцията", one man show, който не смогваше и без друго с работата, твърдеше, че трябва да ми даде достъп до акаунта на агенцията с парола, което нямало как да стане и съответно той направи чекирането накрая.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Яничка каза:

И аз преди време имах такъв проблем за служебно пътуване. От "агенцията", one man show, който не смогваше и без друго с работата, твърдеше, че трябва да ми даде достъп до акаунта на агенцията с парола, което нямало как да стане и съответно той направи чекирането накрая.

Малко развитите по темата.

Днес ми изпратиха бордните карти на ПДФ с указание да съм си ги принтирал, което преля чашата.

Не помня от кога не съм носил принтирал бордна карта в случай, че може с електрона. От инат, реших да пробвам дали мога да вляза в резервациите и да си сваля поне бордните карти на телефона. 

 

В тази на Уиз беше лесно, с име и ПНР, който се вижда на самата бордна карта, която са ми изпратили. 

Резервацията се отвори, но не можеше да се променя нищо, даже си бяха взели и пари за избор на място, но те сами си бяха решили кое е добре за мен без да ме питат и бях на пътека, пак добре, че не съм в средата след като все пак има избор. В крайна сметка само си я добавих в уоелета на телефона.

 

При Райън искаше ПНР и поща, реших да пробвам с пощите, които са написани в края на мейла за контакт с агенцията  и взе, че с едната стана!

Тук вече можех да си променя номер на л.карта, ел. поща, телефон и място. Смених си мястото защото пак бях на пътека.

С две думи е можело да ми напише някакви данни за л.карта и аз после да си ги сменя, но явно не желаят.

 

По-интересното е, че днес по-късно ми звънна жената от агенцията за да ме попита дали всичко е наред и аз и обясних,  че съм си свалил и двете бордни карти и даже за единият полет  съм си променил мястото и съм си вкарал моята ел. поща и телефон.  Когато тя чу всичко това взе, че се стресна.  Реши, че съм влязъл през нейният акаунт и съм сложил моята поща и сега тя как щяла да си влезе!

Успокоих я, че тя ще си влиза както до сега и тази промяна се отнася само за моята резервация. Тя беше много учудена, че съм успял да вляза  и че даже и мястото съм си сменил, все едно е нещо нечувано и възможно само за хакери.

 

Понеже се заговорихме, жената ме попита дали  след като съм бил влязъл в резервацията,  ако  добавя нещо, багаж и пр ще трябва агенцията  да го плаща. Пак я успокоих, че и да добавя нещо, аз ще трябва да си го платя на момента, а не тя.

 

Извода ми е, че са много боси и това е агенция и жена, която по цял ден купува билети..

 

Иначе потвърди, че те чекирали, защото имало хора, които не знаят или забравят, че трябва да се чекират  и отивали на летището без да се чекират и след това те имали проблеми. 

 

 

  • Харесвам 12
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Другият път и се обади, няма как да не те помни и ще те остави да правиш каквото искаш. Но явно и агенцията ви е малко боса... 

Аз направих същото като теб. За Ryan смених мястото. Питах в темата за  WIZZ, но без отговор. Не можах да сменя мястото на обратно... 

Връзка към мнение

Ryanair предупреди за закриване на бази и загуба на работни места!  

Нещо не мога да им разбера политиката на Ryanair!

Ryanair Holdings Plc заяви днес, че ще получи само половината от планираните за доставка самолети Boeing 737 MAX, което ще доведе до затваряне на две бази и съкращаване на летния капацитет на други бази, излагайки на риск работни места.
Най-голямата европейска нискобюджетна авиокомпания заяви, че ще затвори базите си в Нюрнберг и Стокхолм Скавста през лятото на 2020 г. 

Компанията също така преразгледа прогнозата си за трафик на пътници за цялата 2021 г. до 156 милиона от 157 милиона, посочени по-рано, съобщава Ройтерс.

"Ние продължаваме да работим с Boeing, нашите хора, нашите профсъюзи и засегнатите летища, за да сведем до минимум тези съкращения на капацитета и загубата на работни места", каза Еди Уилсън, изпълнителен директор на основната авиокомпания Ryanair.
Компанията отдаде промяната в графика си през лято 2020 г. заради получаването само на 10 самолета MAX, вместо на 20, както беше планирано по-рано.
Ryanair, която е един от най-големите клиенти на Boeing, заяви през ноември, че очаква по-нататъшно забавяне на доставките на Boeing MAX 737 и все още може да остане без самолетите до следващото лято.

 

Информацията е взета от този сайт.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Иван Попов каза:

 

Нещо не мога да им разбера политиката на Ryanair!

 

"Крие" се в дефиницията на компанията: low cost. Всичко, което може да повиши излишно себестойността на продукта, да намали конкурентоспособността на компанията или да наруши стратегията й, е поставяно в режим на преоценка и потенциално изхвърляне. No ifs, no buts.

Връзка към мнение

Е какво има за разбиране

Правили са си сметките да ползват Еди колко си самолети 737 макс, само че тях ги няма, защото са с дефект. Значи като нямат достатъчно самолети намаляват полети, бази и екипажи.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Именно , кристално ясно е , че са  правили едни бизнес разстановки при един брой самолети , след като няма да получат , режат от бази и полети, съответно и от персонал. Силният бизнес обикновено не търпи емоции.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , aleksandrina каза:

Гледаш май кацащи. Твоя полет не е ли FR6300?

Не ми се работи днес 😂 ...

 

05/12/2019 06:45   FR6300 Атина T2 Ryanair Излетял 08:04

 

една колибра виждам тук   

  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Спешен въпрос: В момента взимам билети за цялото семейство ( 2 възрастни + 2 деца ) за Йордания и в сайта на Раян трябва поне единия възрастен да си закупи задължително място, което добавя 12 евро към цялата сметка... Пробвайки през Opodo.UK Обаче там крайната цена се получава по-ниска и без добавено място. Дали ще е проблем ако взема от Оподо? После как стават нещата с местата и ще трябва ли задължително да си доплатя?

Връзка към мнение
преди 1 час, saved_ каза:

Спешен въпрос: В момента взимам билети за цялото семейство ( 2 възрастни + 2 деца ) за Йордания и в сайта на Раян трябва поне единия възрастен да си закупи задължително място, което добавя 12 евро към цялата сметка... Пробвайки през Opodo.UK Обаче там крайната цена се получава по-ниска и без добавено място. Дали ще е проблем ако взема от Оподо? После как стават нещата с местата и ще трябва ли задължително да си доплатя?

Можеш да си купиш от Opodo. Ще получиш мейл с номер на резервацията и имейл, ще ги въведеш в сайта на Райън и допълнително след това ще си купиш места, ако искаш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 13.12.2019 г. в 17:38, mary_shery каза:

Можеш да си купиш от Opodo. Ще получиш мейл с номер на резервацията и имейл, ще ги въведеш в сайта на Райън и допълнително след това ще си купиш места, ако искаш.

И ще трябва да си пише с Ryanair да оправят резервацията. Ще я поправят (до 48 часа), ще искат и пари даже (по 30€ на дете на посока) и после децата ще трябва да се чекират безплатно на летището, защото не може онлайн. 

Общо взето е разправия. 

След като ми поискаха пари, за да оправят резервацията, им писах, че знам, че промените са безплатни за първите 48 часа - да свържат и преправят резервацията на детето и отговориха- ОК, така е. Обаче, ако децата са под 12 години, пак ще поискат тези по 6€ на дете и посока- изпращат линк и трябва да се плати. 

Та с деца е различно и аз не препоръчвам през оподо или поне не поотделно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако някой е пропуснал новината за полетите на Ryanair до Армения, ето подробностите:

 

Great news! Ryanair is launching its first ever flights to/from Armenia with 4 new routes that were announced today!

Ryanair today (16 October) announced its first ever flights from Armenia, the 40th country in the Ryanair network, with two new routes from Yerevan to Milan Bergamo and Rome Ciampino starting in January 2020, and two new routes from Yerevan to Berlin Schönefeld and Gyumri to Memmingen starting in Summer 2020.

New routes:
✈ Yerevan – Milan Bergamo – Yerevan (2x weekly)
✈ Yerevan – Rome Ciampino – Yerevan (2x weekly)
✈ Yerevan – Berlin Schonefeld – Yerevan (2x weekly)
✈ Gyumri – Memmingen – Gyumri (2x weekly)

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/wow-ryanair-will-fly-to-armenia-4-new-routes-announced/

 

map-31.png

 

Днес се очаква и Wizz air да обяват от кои градове ще летят до Армения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпрос за багаж. Имам приоритет, т.е. един куфар и една малка чанта. Ще ми позволят ли да си чекирам куфара, вместо да го вземам на борда?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • vorbis
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.