Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Избираш си value,  на следваща стъпка попълваш данни на пътниците,  после идва опцията за избор на място,  след това имаш възможност да избереш Priority  или чекиран багаж. 

Просто не спирай,  ами си продължи с резервацията и сама ще откриеш всичко за което питаш. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, може. Възможно е, но не винаги е така, приоритетите за даден полет да свършат впоследствие с наближаване на датата на полета. Също и да се повиши цената им в сравнение с тази при резервацията.

Цената на приоритета обикновено е 6 евро. Може да тествате като започнете покупка на билет, но за друга дата, не желаната, че ще се вдигне цената й. Не довършвате покупката с плащане и така🙂

Не е страшно да тестваш резервация, сгига да не въвеждаш данни за плащането😉

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Не довършвате покупката с плащане и така

И аз така си играх преди около три/четири години , стигнах до плащане и шматката 😃 натиснах, че ще платя с кредита и то стана каквото стана после, взеха ми кредита (около 28 евро), пуснаха ми мейл в който пише "не потвърдена поръчка и очаква доплащане", ами сега :gamer1:  (така е който прави :gamer1: ала бала, после ще говори с wizz по 1 час) След няколко дни пак се обаждах на wizz, за да ми възстановят кредита, абе стана една... 🙄 та никой не видя. :help: И кредитида чак след месец и нещо пристигна. 

Така, че внимавайте до къде стигате, но сега вече е направено доста по-лесно и разбираемо, дори и да не си купувал самолетен билет пак може човек да се ориентира. То имало тикче там дали ще плащаш с кредита, но аз като новак тогава, не ми е ясно и давай :dash1: щракай където ти видят очите. 😄  Сега вече ми се вижда доста по-лесно, не като преди да се страхувам. 

 

Точно така е, 6 евро е добавянето на приорити, обикновено. 🙂  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, D_Ivanova каза:

Т.е може да си закупя билет с една безплатна чанта в съответните размери и след завършване на резервацията да си добавя приорити? Не е необходимо да избирам приорити веднага след избор на ден и цена. Няма някакви нови правила за добавянето на багаж и екстри? А имате ли представа, каква е цената за приорити? 

Да можете. Цената обикновено започва от 6 евро и според търсенето се увеличава. Обикновенно се разпродава до седмица или два, три дни преди полета, все пак са 100 места приорити.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Приоритито  започва от 6 на теория.

Почти винаги е по-скъпо, ето няколко примера, тъкмо ги проверих за билети от София до тези градове за след 1-2-3 месеца, понякога билета е колкото приоритито.

 

София - Единбург за февруари е 14 евро, за март е 10 евро, за май е 6 евро.

София - Мадрид, Париж и Киев за февруари и март е по 10 евро

София- Барселона за края на януари е 14 евро, началото на февруари е 10 евро.

София-Берлин средата на февруари е 10 евро

 

С две думи, 6 евро е абсолютен минимум и доста трудно може да се уцели, освен ако не се купува билет за след 3 месеца и повече.

 

 

Пак не е зле, защото при Уиз положението е страшно при някои полети..примерно за Дубай са по 47 левчета 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Съгласен съм с @ДиянаВ, приорити може да се добавя по-всяко време, стига да има места за ръчния багаж. Например за последното ми пътуване с Райън услугата не се предлагаше поради изчерпан лимит. А що се касае до цената, на сайта пише:

 

ЦЕНА

Чрез приложението можете да добавите "Качване на борда с предимство и 2 чанти на борда (Priority & 2 Cabins)" докато резервирате полета, по време на чек-ин или до 40 минути преди обявения час на излитане на цени от 6 €/£ до 14 €/£.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много благодаря на всички за съдействието! Взех си приорити, опцията беше за 10€ (като полетът е за месец май). Взех го сега, тъй като може и да не падне цената, а да се увеличи 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От месец Май Раян ще летят от Атина до Гюмри и от Солун до Ереван съответно в дни събота/ вторник и понеделник /четвъртък. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 28 минути , Jorro каза:

От месец Май Раян ще летят от Атина до Гюмри и от Солун до Ереван съответно в дни събота/ вторник и понеделник /четвъртък. 

Дам, точно така.

Време беше да пуснат нещо ново от Солун..... Дано се сетят и за София.  

map-2.png

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Супер новина, а и цените от Солун са хубави.  Гледам, че е сезонна линията до Ереван иначе, но не пречи да се помисли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Bellaero каза:

За първи път ще пътувам само с малкия ръчен багаж. Да споделите следят ли стриктно размерите, или нормална раничка минава без проблем?

Ако раничката е от меките и не е натъпкана до пръсване - минава. И да не е очевадно по-голяма естествено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет, довечера летя с райънер, чекирах се току-що и не ми даде място. Пише, че на гейта ще ми го кажат. Предполагам, че е оувърбукнат полетът. Някой би ли ми казал как да процедирам, ако не ме качат? Предполагам имам право на обезщетение. 

Връзка към мнение

Имаш право на стандартното обезщетение по ЕС директивата.Ако не си гражданин на държавата ,от която пътуваш попитай предлагат ли настаняване до следващият полет.Добре е предварително да провериш кои техни полети те устройват.Странното е,че Раян твърдяха,че не практикуват овърбукинг.Кой е полета,ако не тайна :)?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 29 минути , iMari каза:

Имаш право на стандартното обезщетение по ЕС директивата.Ако не си гражданин на държавата ,от която пътуваш попитай предлагат ли настаняване до следващият полет.Добре е предварително да провериш кои техни полети те устройват.Странното е,че Раян твърдяха,че не практикуват овърбукинг.Кой е полета,ако не тайна :)?

Не ми е чак толкова спешно, така че се чудя дали да не им звънна и да ги питам дали изобщо да ходя на летището. Предполагам обезщетението не е никак малко. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Suunto каза:

дали изобщо да ходя на летището.

Задължително отиди на летището. После доказвай с кой си говорил и какво са ти казали.  Възможно е също  4-5 човека да не се явят за полета и да има място за теб. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 28 минути , Topfly каза:

Униформата на Buzz

 

82381174_1538682286288852_55743120047781

слагат по едно кепе, обръщат реверите и са готови за втора смяна при катарците :grin:

922489a79c48ffde56d5e892b6b33786.jpg

  • Харесвам 3
  • Смея се 11
Връзка към мнение

И има(x)ме прекрасно представяне при катарците на име Светлана

 

image00001-770x515.jpg.91cb4cafd7e4a3a89e582a8f4e1ff537.jpg

 

IMG_2160-1024x768.jpg.60acb67a3d6563b67d2d9f4d14957b30.jpg

 

Май не само униформите им са сладурски а и самите момичета ги избират от конкурсите за поне мис Вселена:smile:

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@Suunto, понякога АК имат порочната практика, след като те премаршрутират да ти дадат да подпишеш документ,че се отказваш от о-ние.Та да внимаваш какво подписваш 🙂

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

След 10 дни имам полет, за който бях закупил билети за мен и още един човек. В последствие се оказа, че другия човек няма да пътува и ще съм само аз. Нужно ли е да уведомя някого и ако да, кога, че спътника ми няма да присъства?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Ovcharski каза:

След 10 дни имам полет, за който бях закупил билети за мен и още един човек. В последствие се оказа, че другия човек няма да пътува и ще съм само аз. Нужно ли е да уведомя някого и ако да, кога, че спътника ми няма да присъства?

Не!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Ann
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.