Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

3 minutes ago, vinidj said:

Защо Райънеър ти слагат такса за избор на място като пътуваш с дете винаги, без да може да се откажеш, от скоро ли е?

sshot-2019-12-20-[11-16-41].jpg

Винаги е било така. Преди беше 4€, но от поне година е 6€.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чак винаги не, ама преди време решиха, че могат да измъкнат още пари, за да могат пътниците да седят заедно...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
6 minutes ago, neuromancer said:

Чак винаги не, ама преди време решиха, че могат да измъкнат още пари, за да могат пътниците да седят заедно...

Май май откак са на БГ пазара, все са имали тази такса. Аз поне не помня да са нямали. А все с дете летим. Няма значение де- не е от скоро. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, aleksandrina said:

Май май откак са на БГ пазара, все са имали тази такса. Аз поне не помня да са нямали. А все с дете летим. Няма значение де- не е от скоро. 🙂

Потвърждавам и за полетите от Румъния.

Връзка към мнение

Полетите до Париж и Хамбург са изчезнали през целите месеци април и май и се появяват отново в началото на юни.

Ако някой има резервация в този период, да си я провери.

 

Атина и тя е малко разредена през същите месеци.

Връзка към мнение
преди 21 часа, vinidj каза:

Защо Райънеър ти слагат такса за избор на място като пътуваш с дете винаги, без да може да се откажеш, от скоро ли е?

sshot-2019-12-20-[11-16-41].jpg

Миналата седмица купувах билети за 2 възрастни с 2 деца и на мен ми слагаше по 6 евро на посока на единия възрастен с идеята, че 2-те деца ще седят при него. Но накрая купих билети през британското Opodo и там първо, че цената беше една идея по-ниска и второ, че това резервирано място си беше включено в цената и после си излизаше при чекина и нямах никакъв проблем. В цифри ми излизаше 52 евро със запазено място през сайта на Раян и 39 евро през Оподо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Откакто въведоха безплатното място за дете до 12, мястото, което плаща придружителят, расте като цена. В началото имаше избор и можеше мястото ми да е 1,50-2 евро. После минимума стана 4,сега 6....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че тази линия е нова: Бургас - Гданск, Полша. 2 пъти седмично - във вторник и в събота. От търсачката полетите започват от 2ри юни. Пример:


dadad.png.813bfffdf1a9ce99ab39a737397e13bd.png

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Граф Вронски каза:

Мисля, че тази линия е нова: Бургас - Гданск, Полша.

Линията, действително, е нова,  но още в четвъртък вечерта беше  съобщено за нея,  в темата  "Ryanair периодични промоции". Стори ми се много странно новината да се анонсира  именно в темата за промоции.  Направи ми впечатление, че съботният полет от Бургас е по-ранен от този във вторник и  позволява да се продължи с автобус към калининградска област - руски ексклав на Балтийско море. В калининградска област може да се влиза с електронна виза аналогична на електронната виза за Санкт Петербург.  Между  калининградска област и Литва се намира  уникалният природен парк- Куршска коса. @Георги е писал за парка в свой блог.  Оказа се, че има директен автобус от Калининград до литовския курортен град Клайпеда направо през природния парк (струва 12 евро).  Ето ви една идея за посещение на прибалтика!

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Клайпеда всъщност не е много курортен, по-скоро е индустриален, но е големият град на ръба на националният парк и е удобна отправна точка. Автобусът от Калининград сигурно минава през въпросния парк, че не го виждам да заобикаля половин Литва за да стигне до Клайпеда:

 

image.png

 

Доста приятно място е, с пясъчни дюни и широки пясъчни плажове. Само имайте предвид, че в пиков сезон е любимо място за почивка на германците и може да е претрупано. Ние направихме Нида - Клайпеда с еднопосочен наем на колело - много разпространена услуга там и силно препоръчвам. 30-ина км е. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 24 минути , Георги каза:

сигурно минава през въпросния парк, че не го виждам да заобикаля половин Литва за да стигне до Клайпеда:

Точно така. Директният автобус  минава  през парка, по маршрута, който ти си показал. Възможно е, обаче да се пътува с калининградски автобус до руското КПП "Куршская коса" и да се премине границата пеша. От литовския Нида може с автобус до Клайпеда или както ти информира с велосипед под наем (лично на мен последната опция много ми хареса). Игнорирайки директния автобус, пътуването ще излезе дори по-малко от 12 евро (ако не се ползва велосипед под наем).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 20 минути , epetkov каза:

Точно така. Директният автобус  минава  през парка, по маршрута, който ти си показал. Възможно е, обаче да се пътува с калининградски автобус до руското КПП "Куршская коса" и да се премине границата пеша. От литовския Нида може с автобус до Клайпеда или както ти информира с велосипед под наем (лично на мен последната опция много ми хареса). Игнорирайки директния автобус, пътуването ще излезе дори по-малко от 12 евро (ако не се ползва велосипед под наем).

Аз съм пътувала до Нида и обратно с директен автобус от автогара Каунас.  А с градския транспорт стигате от автогарата  до летище Каунас. Доста бюджетно и удобно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте. За пролетната ваканция решаваме аз и сестра ми да заведем децата в Париж. 3 възрастни и 4 деца. Дебна аз един месец билети и купувам - на отиване с Уиз еър на 12 април, на връщане с Ryanair на 15 април. Всичко е наред, обявявам на всички деца, че ще ходят в Париж през вакацнията, запазвам хотел и изведнъж въпросният Ryanair отменя полета! Какви са възможностите все пак това пътуване да не се провали? Предполагам ще ми върнат парите, но какво от това, цената за връщане с уиз еър вече е 300лв. на човек.

Не съм очаквал да ми се случи подобно нещо и то като носиш отговорност за още 6 човека, вкл. и деца 

 

Връзка към мнение
преди 19 минути , Rado123 каза:

Здравейте. За пролетната ваканция решаваме аз и сестра ми да заведем децата в Париж. 3 възрастни и 4 деца. Дебна аз един месец билети и купувам - на отиване с Уиз еър на 12 април, на връщане с Ryanair на 15 април. Всичко е наред, обявявам на всички деца, че ще ходят в Париж през вакацнията, запазвам хотел и изведнъж въпросният Ryanair отменя полета! Какви са възможностите все пак това пътуване да не се провали? Предполагам ще ми върнат парите, но какво от това, цената за връщане с уиз еър вече е 300лв. на човек.

Не съм очаквал да ми се случи подобно нещо и то като носиш отговорност за още 6 човека, вкл. и деца 

 

До края на февруари може да излезнат и по-ниски цени,дори в съседни дни и може с прекачване на друг самолет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , Rado123 каза:

защото прекачването през Милано е станало дори по-скъпо. 

Не отмененият полет  на 15 април от Париж на Ryanair е причината да поскъпнат билетите от/до Бергамо.  Всички билети около 12 април вече са скъпи и едва ли ще падат. На 12 април е католическият Великден. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@Rado123 При промяна 2 седмици преди полета нямаш никакви права, но 15 април е още далече. Вариант е предишната вечер с влак да отидете до Брюксел и от там от Шарлероа да хванете полета на Уиз ер.

Според мен ще има по евтини от сегашните цени. За празниците авиокомпаниите винаги почват с по високи цени, но когато наближат има вариант леко да се нормализират...

 

Edit: сега гледам, че на 15-ти април вечерта от Шарлероа до София има полет на Ryanair 25 евро. Може да се опитате да презерезервирате сегашния си билет за другия или да си искате парите и да си купите нов билет.

 

От Париж до Брюксел с влак е 1,5 часа, а от гарата в Брюксел до Шарлероа е още 1 час.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз съм в подобно положение. Трябваше да летим на 01.04 до Париж, пък снощи гледам - полетът отменен. Уиз ни е вариант, не са скъпи билетите. Проблемът е, че самолетът каца доста късно. Но май няма друг начин...

Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

От Париж до Брюксел с влак е 1,5 часа, а от гарата в Брюксел д

Добър вариант е. Задължително да се провери за семеен/групов  билет с отстъпка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, Rado123 каза:

 Здравейте. За пролетната ваканция решаваме аз и сестра ми да заведем децата в Париж. 3 възрастни и 4 деца. Дебна аз един месец билети и купувам - на отиване с Уиз еър на 12 април, на връщане с Ryanair на 15 април. Всичко е наред, обявявам на всички деца, че ще ходят в Париж през вакацнията, запазвам хотел и изведнъж въпросният Ryanair отменя полета! Какви са възможностите все пак това пътуване да не се провали?

 

Ами просто 15-ти април го пишете дъждовен, обаждате се на Ryan да ви презаверят билетите за полета от Брюксел в 17:10  (или пък, преценяваате дали няма да ви е по-изгодно (цената сега е 26€) да си ги купите сами и да ви върнат парите за отменения полет). 

 

>>>  В 10:52 от Северната гара си взимате TGV-то за Лил  15€

image.png.dccb582a46c489e1fe6a225dd58f8b1c.png

 

>>> В 13:10 хващате совалката на flibco за летище Шарлероа 5€ (още не са пуснали билетите за 15.04, но скоро ще се появят, дебнете кога ще ги пуснат за да вземете на цена 5€) 

image.png.2d455afed05b14139585d5438fbaf759.png 

На летището ще имате около два часа да се настаните на новата тераса , откъдето децата (пък и възрастните) да се радват на кацащи и излитащи самолети.  А възрастните, ако имат карти Diners , могат да влезнат в новия лаундж (който е до терасата) , като по един дежурен на смени да наглежда децата :grin:

>>> В 17:10 си хващате полета на Ryan за София  26€
...........


В зависимост от приоритетите и предпочитанията, има вариант вместо с влака, от Париж до Лил да пътувате с BlaBlaBus

image.png.9dcad896980ef9d0f290204f7f57c9a0.png

минусите са по-ранно тръгване от Париж и по-дълго пътуване, плюсовете - по ниската цена ( 5€) и още един час на разположение в Лил за един тегел до централния площад в стария град.  Разбира се, може да си хванете и по-ранен влак от Париж (например в 8:46) и така да имате едни 3 часа за разходка в стария Лил, който е много приятен. Аз, на ваше място, точно това бих напарвил!  :yes::smile3:
Билетите на Blablabus за 15.04, както и при Flibco, още не са пуснати, но това ще стане скоро и трябва да се проверява. 

P.S. И разбира се, се молите льольовците от френските синдикати да не измислят пак някоя стачка.  :wink3:

  • Харесвам 11
  • Шок 1
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Фил каза:


Билетите за 15.04, както и при Flibco, още не са пуснати, но това ще стане скоро и трябва да се проверява. 

@Rado123 , бих допълни как да дебнете тези билети: абонирайте се за техния Newsletter. Когато обявят новите разписание за следващия сезон, ще получите e-mail на телефона (и ако разбира се сте си свързали пощата с телефона) и като погледнете мейла, можете да вземете по-евтини билети за автобус. Аз така направих тази година, за пътуването ми до Люксембург.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.